English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Napkollektoros rendszerek  =>  Napkollektor gyártástechnológia
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-07-24
12:02:48
Ma kaptam egy hírlevelet, miszerint:
"Az európai válság miatt úgy döntött a német Roth gyár, hogy a csúcsminőségű U-csöves kollektorok gyártását befejezi.
Hasonlóan az autókhoz, az emberek inkább olcsó tömegterméket vásárolnak. A raktárunkban még van 12 db csúcsminőségű Roth U-csöves napkollektor, amit a gyár hozzájárulásával a Heliostar síkkollektor árán adhatunk el. (470,-€ nettó/ db)"

payagyerekVálasz erre
2011-02-24
18:24:10
Előzmény: sándor #12124#12152
" gyártják rézzel és aluval is. Ez még régi, két darabból készült tipus. Az alsó vége leér közel a belső cső aljáig. A belső csőben lecsapódó kondenzvíztől az alsó sarkain gyönyörűen rozsdásodik. ... ezeken a kínai csodákon a horgany is rozsdásodik."

Nafene! Én azt sem tudtam, hogy -nálad- nem középen van a HP pálca!
Igazából, nem régóta estem bele ebbe a "szakmába". Így már csak a középütt lévő pálcásakat ösmerem. Nekem is olyan van.
Most már 1 éves a "jószág". Kb. fél évesen lehúztam 1 üvegcsövet, de akkor nem látszott furcsaság az alulemez és a rézpálca környékén.
payagyerekVálasz erre
2011-02-24
11:36:10
Előzmény: sándor #12063#12123
"""
Apricus. Ebben a belső, az abszorberrel bevont, akár 210-250 fokig is felmelegedni tudó üvegcsövéről a hp csőre a hőt átszállító, az üvegcső belső falához símuló fémlemez anyaga egyszerű, (az alsó sarkain rozsdásodó) 0,3-0,5mm -es horganyzott lemez. Ezzel együtt tud csúcsban a legtöbbet. Persze kapható rézlemezzel is, csak úgy sokkal drágább.
A hp pálca egy "oldalával" közvetlenül neki van szorítva elöl, a vákumoldalon abszorberes belső cső belső falának. Tehát a legrövidebb úton kapja a meleget. A lemez pedig kb a cső feléig (max. átmérő) ér csak le, sőt onnantól kezdve, ahol a csövek egymásra vetett, még optimális árnyékhatára van, a lemez még a cső falához sem ér hozzá. Ott befelé van hajlítva, hogy ne vigyen hőt a belső cső hideg hátsó oldala felé. Tehát csak azon az abszorber felületen van hőgyűjtő lemez, amelyet érhet a nap, és így a hp csőhöz történő hőszállítás "útvonala" is a lehető legrövidebb.

"""

Sándor bátyám! Nálad horganyzott bádog a koliban a hőfelvevő lemez a HP szárakon?
Nem láttam még olyat.
Nekem alulemezek.
2010-08-13
20:22:44
Nagyon érdekes video a sík-kollektorok gyártásáról:
www.aetsolar.com/howitsmade.html
2010-04-23
19:36:23
Direkt link a vákumcsövek gyártásáról:
www.youtube.com/watch?v=Z322o2X8upY
www.youtube.com/watch?v=vgFN7TKn-LU
www.youtube.com/watch?v=VpnwEbGndQc&NR=1
2010-04-23
18:27:45

Sandor

Gugli kereso
Apricus solar

evacuated tube production & packing -video

lathatod hogy valojaban milyen korulmenyek kozott keszul a kedvenced
2010-04-23
13:13:26
Sandor

Kikell hogy abranditsalak, a megfelelo osszetetellel rendelkezo olvadt uveg masszabol nemes egyszeruseggel kulonfele meretu kaliber tuskekkel csovet huznak majd a megrendelo altal megadott meretekre vagjak.
Termeszetesen ez 1 komoly technologiai sor.

Semmifele dolgot nemforditanak se ki se be, a legyartott csoveket pediglen a tisztelt megrendelo a sajat technologiaja szerrint szepen befenekeli , azert adnak kb 3 mm turest - + a kesz csovekre.

Lehet hogy viccesen hangzik de a kutyakozonseges befottes uveg gyartas oszetetebb. Bocsi de te valami cso a csoben kiforditom beforditom technologiat vizionalsz - egyszeru mint a faek csak megfelelo eszkozok szuksegesek.
2010-04-23
12:49:07
Sziasztok!
A kínában gyártott kollektorokhoz kis segédlet: - www.alibaba.com/trade/search?SearchText=+solar+vacuum+tube&Country=&CatId=0&IndexArea=product_en&sq=y .
Több ezer gyártó, sok-sok típussal. Lehet nézegetni, angolul beszélők még kérdezhetnek is a gyártóktól.
Pali
2010-04-22
12:24:54
Sandor

A legyartott 58 mm es 3,3 borszilikat csovek also kupos vakuum csocs kialakitasat altalaban nok vegzik mivel nagy a kezugyesseguk, ezt 1 spec
2 csoves gaz egovel vegzik ami egyszerre melegit oldalrol es alulrol ugyersen kialakitjak az alsoreszt, ezzel tulajdon keppen keszis van a cso

47 mm cso vakuum kamraba kerul itt viszik fe ra a spec abszorber bevonatokat
az 58 mm es csobe belekerul a tulipan foglalat ami pozicionalja a 47 mm es csovet , vakuumozzak es osszedolgozzak a ket csovet, nagyvonalakban ennyi

Az 58 mm cso alsoresze szokott szepen korben eltorni az esetleges mechanikai hatasoktol, mivel az osszedolgozas soran feszultseg marad a cso also reszen, nagy eloszeretettel mutogatnak videokat ahol oldal iranybol eri utes a csovet, nemfog eltorni de a vega az igen.
2010-04-22
09:46:24
Nemcsak nagyobbnak adjak el , misztifikalva van es csoda eszkozkent van feltuntetve,a szerencsetlen vasarlo meg elis hiszi a meset. Rengeteg a kis manufaktura kinaban , kerdem en az 1 usd ert forgalmazott cso milyen osztalyba sorolhato. A hazai forgalmazo a minel nagyoibb profit erdekjeben megveszi a szemetet.
Biosolar Forum  =>  Napkollektoros rendszerek  =>  Napkollektor gyártástechnológia
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva