English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Gipszkarton vizes helyiségekbenlapozz: 1, 2, 3   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-09-03
20:35:03
Előzmény: robert #47204#47205
robert:
bíztam egy egyszerűbb megoldásban, amit én is meg tudok csinálni.
Ha már falazni kell, vagy rabicolt habarcs akkor marad a status quo.
Azért köszönöm.
2014-09-03
19:06:27
Előzmény: grano #47203#47204
grano,

Ha ki kell egyenesíteni a ferde falat, akkor nem lenne jobb eléfalazni válaszfal lapokkal, vagy kábeltéglával (közte és a fal között rabicolt habarcs)?
2014-09-03
17:27:22
Előzmény: robert #47202#47203
robert:
nem (csak) a vakolat ferde, hanem a fal is.
10 centi holker van benne egy részen. Olyan azon a részen mint a púposember háta.

Amúgy ezek a szárító vakolatok mennyire jók ilyen helyre?
Mennyivel tartósabbak a sima zsákos vakolatoknál?
2014-09-03
17:07:12
Előzmény: grano #47201#47202
grano,

Én elfelejteném a "kiszellőztetett belső előtét-falat", és minden gipszből készült szerkezetet is.

"... szárító vakolattal pótoltam most. De nem lehet szépre megcsinálni, mert girbegurba-összevissza..."
A girbe-gurba vakolat is lehet szép. Talán egy következetesen rusztikus megjelenés jelenthetne egyszerű megoldást, ha a girbe-gurba jól teljesíti a feladatát.

2014-09-03
16:38:58
Egy tanya felújításával kapcsolatban kérném a segítségeteket.
Van egy tanyám amit lassacskán fel kellene újítanom.
Egy régi tanya, valamikor a 1900-as évek elejéről, részben földbe épített girbegurba épület.
A '70-es években faterom kb rendbe tette, a nádfelet leszedte, helyére a megemelt fafödémen egy tetőtér került.
A falak jelentős része a föld alatt van, ez a része téglából készült.
Ami nem föld alatti az a rész vályog.
Mivel présház, ezért a nedves,hűs környezet az elvárt, tehát kell a nedvesség az épületen belül.
De a falak nagyon összevisszák s mivel anno csak "valamilyen" vakolatot tettek, hát erősen málik is, amit szárító vakolattal pótoltam most.
De nem lehet szépre megcsinálni, mert girbegurba-összevissza.
Arra gondoltam, hogy gipszkartont lehet e valamilyen módon itt használni? Hirtelen ötlet: a karton és a fal között légréssel, alul-felül szellőztetve.
Tudtok valami működő konstrukciót ilyen helyre?
2012-06-15
10:27:26
Előzmény: pepe #30681#30682
Emlékbe:

2012-06-15
10:18:45
Előzmény: robert #16572#30681
kösz robert, csak a baj az , hogy nagyon -nem tudom kezelni ezt a vacakot.Na . Az előzőekhez: 17 cm-es csavarokat / beütőst/ használtunk,-semmi baj vele. Amire nem vagyok büszke, de ez van: A parancs úgy szólt,: / fiam/,hogy nem kell nekem a szép mestergerendás plafon,-,, kell nekem a szép fehér sima plafon.Ígyhát párnafák a mestergerendákra, közébük 2o cm.es gyapot, szig. és szép sima gipszkarton! Hát ez van. De!:::: Ott élni a minden-napokat,- nézni a / ha még oly szép is / sötét plafont, egy mai fiatalnak,lehet lehangoló.Most, hogy én is ott feküdtem-keltem, engem is megzavart a megszokott fehér plafon hiánya. Valahogy nem a mi világunk, máshoz szoktunk, és valóban jobb lett a hangulatunk a sima fehér plafon hatására. Szóval:_ más egy-két napot vendégségben eltölteni egy mestergerendás szobában, és más egy mai fiatalnak ott lakni.Nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy szeretem , és tisztelem a hagyományt, de a mindennapi közérzet felülírja.

2012-06-15
09:50:43
Előzmény: votinka #17086#30677
üdv. mindenkinek.
csak előkerültem a sok meló után, éshát csináltam jót is , msg rosszat is.
A rosszal kezdem , az több!. Bepárnafáztam a falakat,/ csak függőlegesen/ rá a gk.-t, .Amit ajánlottatok , festéket a fal felől bekentem, csak jó lesz egy darabig. Azért csak függőlegesen, mert a szellőzést a két függő. párnefa között, nem zárhatom el./képek/. / a francba , nagyon összetett a dolog, nem vagyok képes összefüggően elm- ondani. A fal mellett kb 2o cm magas, 15cm széles kavicsréteg/ ahogy tanultam Tőletek/, a szoba padlóját viszont lebetonoztuk.Ugyanis a parancs úgy szólt, / a fiamtól/, hogy neki nem kell a fa padló,- neki padlófűtés kell. Igyhát a rétegződés a kőv: Régi párnafa,+ korhadékos föld-kavics ki. Altalaj/jól döngölt/- ra fólia heg.háló, beton, lépésálló szig. heg.-háló, beton - benne a fűtés-cső-,- aztán majd tesz rá, amit akar. A falaknál a kavics lezárásához a likacsos tégla jólehet.A gipszkarton plafon-szélénél szellőző nyílások,(/kép/- meglehet szokni, főleg ha tudjuk az okot/ a padlószélnél pedig szegély-fűtés!. Igen, a padlófűtés mellett.
Hogy aztán a fal és a gipszkarton között fel-áramló meleg levegő mit szárit a vályogon, mit fűt a gipszkartonon/szobán/,azt majd meglátjuk, de az nagyon valószínű, hogy a Fa felhasználásom megnő. Apropó : fűtés.Adva van egy jó állagu kemence./kenyérsütő/ .Éshát mivel nnek van kéménye,ezzel fogunk padlót-szegélyt,radiátort fűteni. Ez egy külön téma, most csak annyit, hogy a kémyény-be készített vizes dobbal lassz megoldva.
Folyt. köv.

zsbalazsVálasz erre
2012-06-14
21:38:39
tthom

Nem eladó a LED lámpád amit nem használsz?

Keres-kínálban vagyok

Üdv. Balázs
2012-06-14
11:20:22
Előzmény: tthom #30621#30623
tthom,

szerintem otthonosabb és szebb megoldás a csöveket álmennyezet fölött eldugni, de mindenkinek más tetszik. ;)
2012-06-14
10:52:20
Előzmény: plaszlo #30617#30621
plaszlo,

köszönöm, lehet megpróbálom, mégiscsak szebb, mint mindenféle cső.. Legalábbis nekem. De persze, még lesz kupaktanács. :)
Mert itt az is felmerült, hogy ezeket a sonoflex csöveket burkoljam be valami vékony fehér műanyaggal, esetleg húzzam bele egy nagyobb átmérőjű másik merev csőbe és akkor nem olyan ronda, olyan lenne, mint valami gyári hangcsillapító. :)
Csak amíg a gyári hangcsillapító 14e, addig így a harmada lenne. Persze, gipszkartonnal burkolva még jobbra jönne ki. Csak emiatt pára/penész miatt félek, hogy felette ne keletkezzen.
2012-06-14
10:07:09
Előzmény: tthom #30612#30617
tthom,

értem már. :) Olyan födémnél, amelyik alul-felül fűtött térben van, nem szoktak párazárást alkalmazni. A fürdőben előforduló extra páramennyiség miatt én mégis tennék párazárást, ne kerüljön egy zárt térbe feleslegesen pára. A lépcsőházba meg azért, mert felülről hűlő födém, még ha felette hőszigeteltél is.
2012-06-14
09:29:14
Előzmény: plaszlo #30587#30612
plaszlo,

lehet nem volt egyértelmű, amit írtam. Az van, hogy a lakásban kiépítek központi szellőzést. Tehát szobákba befújok, konyhából, fürdőből meg elszívok. Rendes légcsatornák, meg minden, majd hővisszanyerő is lesz. Na, ennek a csövei két helyen szembetűnőek, az egyik a zuhanyzó felett, legalábbis ott megy el kettő, a másik meg a lépcsőháznál, szintén felül megy el kettő, ezeket gondoltam eltakarni gipszkartonnal. A zuhanyzó az alsó szinten van, felette fűtött tér, a lépcsőház szintén fűtött, de annak a plafonja felett már csak a padlás van. Szóval csak szépíteni szeretnék, mert ha lenne gipszkarton, akkor beépíthetek oda hangszigetelt flexibilis csöveket, ami pláne rondább, mint a sima műanyag cső. Legalábbis ez volt a terv. :)
2012-06-13
17:41:51
Előzmény: tthom #30586#30587
tthom,
ha közvetlenül kivezeted a fürdőszoba levegőjét (kizárva az álmennyezet légterét), akkor nincs gond, bár télen nagyok lesznek a veszteségek az állandó szellőzés miatt. Vagy szabályozhatóra gondoltál?
Lehet nem értettem meg egyből a felvetésed, de semmi esetre sem vezetném be (át) a fürdőszoba levegőjét az álmennyezet fölé. Ez a megoldás csak nyáron működne, télen gázos lenne a pára kondenzációja miatt az álmennyezet felett. A gipszkarton elválasztja a két teret egymástól, a külső hidegebb levegő miatt a felső tér hűvösebb lenne az alsónál, a kicsapódás itt kezdődne el.
Zárt felső térnél a gipszkartonon a fürdőszobából átjutó hő melegíti a felette lévő teret, nem hagyja kihűlni. A lényeg, minél kevesebb pára jusson át, de biztosan kevesebb, mint amennyi a födémen keresztül távozni tud, akkor nem koncentrálódik be.

2012-06-13
16:18:03
Előzmény: plaszlo #30581#30586
plaszlo,

a szellőzőket két oldalra gondoltam, tehát alul be, oldalt ki. De oké, akkor nem lesz, majd jól lezárom.

És mi van akkor, ha ezt az egész ötletet egy lépcsőház plafonja alatt szeretném megvalósítani? Akkor is érdemes párazárón, vagy akkor már szellőzzön?
2012-06-13
14:48:00
Előzmény: tthom #30580#30581
tthom,
zuhanyzó fölé mindenképp zöld, "vízálló" gipszkartont használj, jobban bírja a párát, mint a sima. Én mindenképp javaslom a párazáró fóliát és a párazáró szerelést, de a szellőzőt semmiképp sem, mert a gőz így bejut a gipszkarton fölé, de nincs hova távoznia, megreked bent.
Nekem is gipszkarton van a zuhanyzó felett és fölötte párazáró fólia, a rések festhető akril tömítővel lezárva, évek óta semmi baja. Festését kültéri falfestékkel oldottam meg, jobban bírja a nedvességet.
2012-06-13
13:20:08
Sziasztok!

Fürdőben, a zuhanyzó felett arra gondoltam, hogy eltakarom az ott lévő szellőzőcsöveket gipszkartonnal. Kell valamire figyelni? Egyáltalán kell oda párazárófólia? Mivel lesz elszívás a fürdőből, elvileg nem lesz nagy páratartalom, legalábbis tartósan biztos nem. Jó a sima gipszkarton is, vagy inkább vizet jobban bíró kell? Valami meleg nem ártana, ha bejutna, nem szeretném, ha penészedne. Vagy ha le van zárva, nem fog? Esetleg építsek bele az aljába, oldalába, mármit a gipszkartonnak szellőzőnyílásokat és akkor nem lesz gond?
2012-04-23
19:48:16
Sziasztok,
Nem szorosan pedlófűtés téma:
Aljzatbetonozás előtti napokat szeretném értelmesen kihasználni (előbb nem ér rá a kőműves brigád), mégpedig gipszkarton gletteléssel. Valahol úgy olvastam, hogy gipszkartont hézagolni/glettelni csak aljzatbetonozás után szabad, mert különben a magas levegőnedvesség miatt felázhatnak a hézagoló üvegszövet csíkok. Igaz ez? Van erről valakinek tapasztalata? Persze, az ablakokat nyitva tudom buktatva tartani, valamint van párátlanító "R2D2" is, de kérdezem, járt-e valaki pórul, vagy hallott-e valakiről, aki ismert valakit, aki látott ilyesmit?
2011-08-28
21:15:23
Előzmény: pepe #16803#17094
"A párásodás miatti nedvességfelvételt akarnám szigetelni valamival."

A belső téri kenhető vízszigetelések megfelelőek erre a célra, "folyékony fólia"-ként ismert másként. Pl.: Mapei MAPEGUM WPS

Viszont erre már csak a flexibilis ragasztó tapad csak meg (ezt átmeszelni nehézkes). Mindkét oldalra fel kellene hordanod a szigetelést.

Vagy natúr szürkés színben hagyod, vagy más gyártó termékét választod, van sárga színben is.

Viszont ha intenzív a pára, legrosszabb esetben kicsapódhat a felületén. Szerintem egyelőre csak a hátsó oldalt kend át, a többit hagyd szabadon. Meglátod miként viselkedik a karton így.
2011-08-28
10:42:58
Előzmény: pepe #16803#17086
Szia!
Én is most kezdek neki egy ilyen burkolásnak 5x5-ös párnafákkal keresztben pedig 5x3 as lécekkel.Kazánház lesz.Én ck lapot(betonyp) vettem gipszkarton helyett.Ez nagyon jól bírja a vizet.Keress rá a neten,elég jó áron lehet venni 1m2-es táblákban.
Mekkora dübeleket és csavarokat használtál a párnafák rögzítéséhez?

ÉgboltosVálasz erre
2011-08-21
16:40:22
Részemről semmi tudományosság, pusztán tapasztalat.
15 éve laikusként leválasztottam a fűrdőszobából egy zuhanyzót nedves helyre való kb 14mm gipszkartonnal. Rá a csempe normál ragasztóval, normál fugázóval. Az elején volt gond, mert a sajnos igen nyirkos földhöz is volt kapcsolata, hamar penészes lett. Szerencsére hátulról hozzá lehet férni így zuhanytálca magasságig levágtam a gipszkartont, így szinte a levegőben van, oldalt a sínre csavarozás tartja. A lényeg, hogy azóta nincs gond, a zuhanytálcát többször kiemeltem a csempe alól, aztán szilóval visszaszigeteltem a rést.
2011-08-16
21:39:21
Előzmény: pepe #16606#16667
"Monolit: Az általad ajánlott festéssel megóvhatjuk a gipszkartont? Legaláb egy időre?"

Csak nemrég kapcsolódtam be a fórumba újból, így nem tudom milyen jellegű lenne az "óvás"?
2011-08-15
13:12:07
Előzmény: pepe #16606#16629
MAPEI PRIMER G Mélyalapozó folyékony állagú,
rendkívül alacsony emissziójú, diszperziós alapozó
minden nedvességtűrő, nedvszívó aljzatra,
az aljzat nedvszívó képességének egyenletessé tételére.

Alkalmazható:

- házilag kevert aljzatbetonok, cementtartalmú
és kálciumszulfát-esztrichek valamint cementtartalmú
és gipszvakolatok stb. felületén
- jelentősen javítja a festékek, tapétaragasztók, burkolatragasztók, vakolóhabarcsok tapadását.
2011-08-14
08:20:20
Előzmény: sándor #16573#16606
Kedves sándor,--monolit.
Kösz a tippeket. A "revekefe" nekem fele pézért sem jöhet számításba. A homokszórás az inkább.
Monolit: Az általad ajánlott festéssel megóvhatjuk a gipszkartont? Legaláb egy időre?
2011-08-13
22:20:20
Előzmény: pepe #16529#16599
Gipszre ajánlott (csemperagasztást megelőzően) vizes alapú műgyanta bázisú diszperziós alapozó jó rá.

Pl. MAPEI primer G
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  Gipszkarton vizes helyiségekbenlapozz: 1, 2, 3   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva