English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Villanyszerelés  =>  Villanyszereleslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-03-25
07:58:11
Sziasztok

nem talaltam hirtelen jobb kategoriat, igy ide hoztam letre.

a kovetkezo a gondom: nagyszuleimnel atszereltem az olvadobiztositekokat uj kismegszakitokra, es ha mar ott voltam, feltettem egy FI relet is.

a haz kb 30 eves, aluminimum vezetkekkel szerelt, a halozat latszolag korrekt allapotban volt. van egy ejszakai aramrol mukodo bojler is, ami egy kulon biztit kapott.

1. gond: van a haznak egy foldelese, es van egy mezogazdasagi epulet valamennyivel tavolabb, aminek szinten van egy foldelese.
ha a FI relet ugy probalom meg tesztelni, hogy a hazban a nullat es a foldet osszezarom, nem old le. ha azonban a mezogazdasagi epulet nullajat es foldjet kotom ossze, azonnal leold. igy is lenne normalis, ugy tudom.
meregettem, es a haz foldelese es a nullaja kozott kb 30ohm ellenallast merek, a masodlagos foldelesnel 2-3ohm ot mutat a muszer.
a szaki szerint a haz foldelese nem megfelelo, es egy uj foldelest kellene csinalni.
mi ennek a legbevaltabb modja?

2. gond: a bojler kulon biztositekon van, kulon kap egy fazist az ejszakai meroorarol. gondolom, hogy ha erre is szeretnek erintesvedelmet, akkor erre egy kulon 1 fazisu FI relet kellene feltennem?!

Biosolar Forum  =>  Villanyszerelés  =>  Villanyszereleslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva