English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Energia Audit  =>  Energiafogyasztás adatoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-03-07
11:36:29
Előzmény: Paga #26762#26769
Paga,

Egy durva számítás: ha a melegvíz és a fűtés gázzal történik, egy aránylag új gázkazánnal, és a lakás hőmérsékletét te tartod kézben, akkor úgy saccolom 1600-1700m3 gázt fogyasztasz évente a 135kWh/m2év hőszükségletből adódóan.
A megadott adatok alapján ezt tartom valószínűnek.

http://apps.biosolar.hu/enercal/?AH=100&At=150&Ut=0.3&Af=60&Uf=0.5&AFD=15&AFK=4&AFN=3&AFE=2&Ua=2&Apa=110&Upa=0.35&Apf=0&Upf=0.4&V=200&N=0.5&EE=1500&P=5&tlh=19&tka=4&tkh=-15&tpi=10&QSK=0

2012-03-07
09:52:47
A ház két szintes.
Alul normál földszint, fűtetlen, nem lakjuk, csak átmegyünk rajta.
Felül részben tetőtér-beépítéses szint. Ezt lakjuk.
Ennek a tényleges fűtött belső alapterülete 113,66 m2, amiből a hasznos alapterület (1,8 m belmagasság alatti) 100,39 m2.
Az attikafalaink a belül jelenleg mérhető ~140-150 cm-es magasságukkal kényelmes belteret eredményeznek. A mennyezet magassága ~260-270cm itt is.
A ferde falak és a mennyezet is gipszkartonnal lett burkolva, felette ~15cm vtg üveggyapot van két rétegben lapolva a szokásos védő fóliákkal. Kívül kőzúzalékos fém cserepes lemez (Decrabond) tetőfedés van.
A háznak, a lakott résznek is nagyon sok külső fala van, a déli homlokzatokon viszonylag nagy üvegezett felületekkel.

Hát az ablakokkal bajban vagyok.
1998-ban készült felül íves, több szegmenses fa (borovi fenyő) ablakok, két rétegű hőszigetelő üvegezéssel.
Az akkori üvegeken szereplő matricák szerint argongázas töltéssel készültek, ami ugye -ha volt is bennük- mára már régen eldiffundálódott a szerkezetekből. :)

Az ablakok minőségét tekintve -akkor 1998-ban laikusként jónak gondoltam, ma mivel magam is nyílászárókkal is foglalkozom azt mondanám, hogy mind a gyártásukat, mind a szerkezeti elemeiket tekintve hagynak kívánni valókat maguk után- azt mondanám, hogy koruknak megfelelően átlagosak.
Tömítéscserék aktuálisak. Valahol a külső oldali szilikonozások is felújítást kívánnak mert elöregedtek.
Sőt, mivel a szerkezet vastagsága megengedi, gondolkodom az üvegezés teljes cseréjén is, háromrétegű üvegezéssel, vagy a meglévőket +1 réteggel megtoldva. (???)
Nagyon pénztárca függő a dolog, így csak ötletelgetek a lehetséges megoldásokon.
Külső árnyékoló (redőny,zsalugáter) nincs.
Szellőztető rendszer nincs.

A fűtés padlóban vezetett műanyag csöves (Varm)roppantógyűrűs szerelésű radiátoros fűtés. Minden radiátor külön előremenő és visszatérő vezetékkel csatlakozik az osztóra ill. a gyűjtőre.
A fűtőberendezés egy átfolyós kombi Sanier Duval Renova 24KW-os gázkazán, kéményes -Schiedel kerámia- bekötéssel; egyszerű manuális szobatermosztátos vezérléssel.

Én jelenleg többnyire itthon dolgozom. Irodai munka, számítógép előtt ülve.
Hétköznapokon, ha a család elvonul (gyerekek iskolába, párom munkába) akkor szinte minden helyiségben lezárom a radiátorokat, s csak a nappaliban (itt van a szobatermosztát) hagyom valamennyire működni a fűtést. Inkább én öltözöm fel jobban.
Napközben többször szellőztetek 5-10 percekre.
Ha a család itthon van -hétvége, iskolai szünet, betegség- akkor az előzőek borulnak. Folyamatosan megy a fűtés, csak egyszer-kétszer szellőztetünk.
És folyamatosan "veszekszem" velük, hogy papucsban járkáljanak, öltözzenek fel jobban, stb. Szóval én vagyok a családi mumus. :)

Azt hiszem, semmit nem hagytam ki. :)
Bocs, ha nagyon belementem a részletekbe!
2012-03-07
08:56:45
Előzmény: Paga #26746#26750
Szia!

Szerintem 20-21m3/nm.
Az általad megadott adatok alapján kb. ennyi lehet az elfogadható.

Pali
2012-03-07
08:12:27
Előzmény: Paga #26746#26747
Paga,

Mekkora/hány szintes házról van szó, és milyenek az ablakok?

2012-03-07
08:06:17
Szervusztok!
Régóta figyelem ezt a topikot, a sok-sok saját tapasztalatokon és szaktudáson alapuló, néha igen vehemens, de mindenképpen építő jellegű hozzászólást.
Passzív fórumozóként is sokat lehet itt tanulnia még egy gyakorló építőipar szakembernek is.
Ugyan vannak saját tapasztalataim a témában, mégis, most is csak kérdezni szeretnék.
Két éve szigeteltük le a házunk homlokzatát.
(Akkor előzetesen sok hasznos információt és segítséget kaptam itt Tőletek.)

Konkrét számok és mérések nélkül azt biztosan állíthatom, hogy a hőszigetelés óta nőtt a fűtött belső területünk is (hiszen már nem költöztünk össze kevesebb szobába, mint ahogyan a hőszigetelés előtti teleken szoktunk), s a használati meleg vizet is gázzal állítjuk már elő... összességében mégis csökkent a gázfogyasztásunk.
Tervezem, hogy külső/belső hőmérőkkel, rendszeres mérésekkel, a gázkazán folyamatos ellenőrzésével, stb. konkrétan is kiértékelem a helyzetet, de ez sajnos még várat magára.

Ellenben érdekelne, hogy véleményetek szerint egy porotherm 38-as téglából, hagyományos habarccsal épített, majd a vakolatlan téglafalra ragasztott 5cm vastag EPS hőszigetelés esetén; egy öt tagú családban, ahol a használati meleg vizet is a kombi kazánnal (átfolyós) állítják elő... mi számítana éves szinten normális, elfogadható gázfogyasztásnak, 1m2 lakott területre vonatkoztatva.
Nyilván befolyásolják ezt az épület tájolása, a lakott részek elhelyezkedése mellett bizonyos mértékig a család szokásai (fürdés, főzés, átlagos belső hőmérséklet, otthontartózkodás folyamatossága, növények, szellőztetések gyakorisága és ideje, stb.) is.
Azaz ha egységesen nem is lehet sémát kialakítani, csak van valami elvárt, elfogadható mérőszám a gázfogyasztásra vonatkozóan.
Mi erről a véleményetek? Saját tapasztalatok?
villam64Válasz erre
2012-03-04
07:07:07
Előzmény: dejoe #26534#26547
Nem jól számolsz. Feltettem a Róbert által megadott grafikont. http://biosolar.hu/forum/show/23447#23447
A kapott képlet: fűtés csökkenés= 1/(belső hőmérséklet - külső hőmérséklet)
Normál háznál.
De ez egy általános képlet. Ez üres lakásra vonatkozik. Ha megtöltöm bevándorlókkal, akkor belehelik, és nem kell fűtenem. Ha megtöltöm fagyasztó szekrénnyel, az is termel annyit, hogy nem kell fűtenem. Tehát figyelembe kell venni a hőtermelést is a belső légköbméterhez. Ami szintén számít, az a szigetelés. Minél jobban szigetelsz, annál kisebb a hőveszteség. Kevesebb energia vész el. Minél kisebb a belső és a külső hőmérséklet különbsége, annál kevesebb a hőveszteség. Ezért logaritmikus lesz a görbe. Minél jobb hőszigetelés miatt a belső hőmérséklet és külső hőmérséklet különbsége, plusz a lakásban berendezések és személyek által megtermelt hő egyre magasabb hőmérsékleten egyenlítődik ki fűtés nélkül. Nem való számokkal például normál háznál már 5 °C különbségnél nem kell fűteni, addig 5 cm szigetelésnél 8 °C különbségnél, 10 cm szigetelésnél 12 °C különbségnél, 15 cm szigetelésnél 16 °C különbségnél. Tehát ez úgy néz ki, mintha a metszéspontot eltolnám jobbra, az egyre kisebb delta T felé. Tehát minél jobban szigetelsz, minél több személy van a házban, minél több berendezést üzemeltetsz, százalékosan annál nagyobb energia megtakarítást tudsz elérni a fűtésnél. Minél melegebb van egy lakásban, az ott elhelyezett hűtő, fagyasztó annál többet fog működni, és annál több hőt fog leadni, hogy megfelelő hőmérsékletet tartson belül.
Gyanítom, hogy Pali a visszafűtést külön napnak írta. A 7-9 m3, meg egyik nap 7, a másik nap 9 m3-t jelent. Tehát távollét fogyasztása 4,2 m3/nap. Megjövetel 14 m3/nap. Utána 8 m3/nap a fogyasztás. 5 nap távollét esetén a különbség 5*3,8=19 m3 spórolás. Egy nap felfűtés veszteség 14-8=6 m3. Nyereség 5 nap alatt 19-6=13 m3. De ha folyamatosan 19 °C-on tartaná a hőmérsékletet télen, akkor majdnem megfelezhetné a fűtési fogyasztását, meg lecsökkentené a hűtő-fagyasztó működését. Ha kihelyezi őket hideg helyre, akkor növeli a fűtési energia szükségletét, de csökkenti villamos energia fogyasztását.
2012-03-04
00:03:38
Előzmény: pali #26446#26534
csak pár dolog ...
"7-9m3 lett a napi átlag."
A "héttől-kilencig" NEm lehet napi ÁTLAG....az tól-ig....
A "8", az ÁTLAG lett volna.. :-))

No akkor most mennyit is spóroltál ?
19 fokon 4,2m3/nap
22,5 fokon mondjuk 8m3/nap...ebből 1m3 HMV/főzés, marad 7m3/nap
A visszafűtésre elment 14-8=6m3 6m3/5nap= 1,2m3
Ha ezt hozzáadjuk a 19fokos napi fogyasztáshoz 4,2+1,2=5,4m3/nap
Tehát naponta kb 7-5,4 = 1,6m3 gázt "spóroltál".

A szakirodalom aztat állítja hogy 1fokkal magasabb hőmérsékletet tartani 6% + energiával lehet.
3,5fokkal magasabb hőmérséklet, az 3,5x6% = 21%
5,4 > 21%-a = 1,134
5,4+ 1,134 = 6,53.....az má majdnem 7m3....tehát kb jó lehet megadott a 6%-os érték...
hajólszámoltam....:-))
zsbalazsVálasz erre
2012-03-03
23:39:52
Gáz fogyasztásom 1500 m3-ről indult 0 mázsa fa mellett, kollektor nélkül.
2010-2011-es idényben 35-40 mázsa fa mellett 4 mázsa szén és 8 m2 napkollektor mellett 330 m3 gáz fogyott.
2011-2012 idényben 35 mázsa fa 3 mázsa szén, 8 m2 kollektorr, kb 150m3 gáz fog fogyni. Ebben az időszakban a gáz fűtést teljesen kizártam.
A gáz fogyasztásban a melegvíz esetlege készítése is benne van.
2010. decemberében 30 m2-re megnőtt a lakott épület nagysága.

Ezek alapján van értelme az átalakításnak. Megérzésem szerint igen, de ehhez az is hozzátartozik hogy a fát nem kell vennem, csak dolgoznom érte.

Természetesen a főzés nekem is benne van!
Mi is 2+2-en vagyunk, a leghidegebb időszakban 50kg fa és 6kg barna szén ment el kandallóban. Ez számítva 1300 Ft. Mintha gázból többe lenne?

2012-03-02
07:47:43
Sziasztok!

Kísérleteztem a fűtésemmel. A hőmérsékletet levettem 19°C-ra öt napra (elutaztunk). 4,2m3-re jött ki a napi gázfogyasztás. 14-re emelkedett, amikor visszafűtötte 22,5°C-ra. Utána a 7-9m3 lett a napi átlag.

Kicsit más, de kapcsolódik ehhez a kísérlethez. Többször jártam német területeken és én is azt tapasztaltam, hogy nem nagyon szigetelik a házakat. DE! A szállásokon mindenhol 19-20°C-ra volt beállítva a hőmérséklet.
Az ő fizetésükhöz mérten az alacsonyan tartott hőmérsékletnél nem kerül sokba a fűtés. Az energia árak, csak kicsivel magasabbak az itthoninál, a fizetés 2-3x több. Nem foglalkoznak a szigeteléssel.

Nem mindegy, hogy az éves keresetének a 25, vagy 5%-át fordítja melegre.

A -16°C-ban volt 15-16m3 a napi gázfogyasztás. Ebben benne van a melegvíz és a főzés is. 2 felnőtt +2 gyerek.
2012-02-11
20:28:38
Előzmény: sándor #25065#25073
Sándor,

A KSH adatokból csináltam ezt a grafikont, amely csak a lakossági fogyasztás alakulását mutatja. 2005-höz képest 2010-ig csökkent, összesen mintegy 20%-al. 2011-es adatot nem találtam.

A tendencia egyértelmű csökkenést mutat. Az idézett cikkben a hideg miatti pillanatnyi csúcsfogyasztásról volt szó.
"Az FGSZ Földgázszállító Zrt. közölte: szombaton (2012.02.11.) 70 millió köbméter volt az országos földgázfelhasználás a várt 71 millió helyett. A vasárnapi (2012.02.12.)fogyasztást 66 millióra becsülik. Az eddigi csúcs 2006. január 23-án volt, akkor mínusz 12,8 fok átlaghőmérséklet mellett a felhasználás elérte a 90 millió köbmétert.

2012-02-11
13:41:37
Előzmény: Bous83 #25047#25049
Bous83,

Megkövetlek. Nagyon dicséretes nálatok a lakás hőmérséklet alacsony szinten tartása, és az előbb kimaradt, hogy az ostorozandó többségbe tartozunk mi is :)

2012-02-11
13:27:16
Előzmény: robert #25045#25047
A hőmérséklet csökkentéses spórolást mi is csináljuk. (igaz nem rajtam múlik, én többet fűtenék úgy 1-2 fokkal) Nézd csak meg a nappalink hőmérsékletének alakulását. Nálunk valahol 18°C körül van a napi átlag. délelőtt alatta, délután felette. Meglestelek téged is. Nálunk és nálad soha nem éri el a 20°-ot a hőmérséklet, csak nálunk alulról, nálad pedig felülről... ;-)
2012-02-11
10:51:23
Előzmény: sándor #25041#25045
Sándor,

"""
Gyakorlatilag hiábavalónak látszik az energiatakarékos erőfeszítés.
A 2004-2006-os csúcs tudható be az akkori ország eladósító lakásépítési támogatásnak. Ez a lakásmennyiség emelkedésből származó növekmény.
Utána jött a válság, a fűtőanyag váltás és eltünt a korszerű lakásmennyiség által okozott növekedés.

De miért csak az 1999-es szintere álltunk vissza?

Nem látható az egyénenként kimutatható, a korszerű házak eredményezte megtakarítás. Még a fára átállás csökentő tényezőjét is kevésnek találom.

Én kimondottan a mennyiségi tényezőre szeretném ha koncentrálnánk.

Mire költöttük el azt a hatalmas összeget, amiből csökkenni kellett volna a gázfogyasztásunknak?
Hová lett a várható, az elvárt, megkövetelt és kimutatott eredmény?
Mi lehet az oka, hogy ennek a pénzköltésnek sincs látható sikere?
Csak ipar be ne induljon! Illetve nem is tudna beindulni, mert nem lenne miből.
"""

A jobb hőszigetelést a épületek méretének növekedése, az épületek számának gyarapodása ellensúlyozza.

Még egy kis statisztika.
1 szobára jutó személyek száménak alakulása:
1980 - 1.6
1990 - 1.1
2001- -1.0
2008 - 0.9

Ha nem lenne elég gáz, akkor kialakulna az elektromos fogyasztáshoz időzített tarifákhoz hasonló gáz-tarifa is: december, január, február = csúcsidőszak.
De nincs ilyen veszély, és tulajdonképpen csak a fogyasztóknak az érdeke az alacsonyabb fogyasztás, mindenki más a fogyasztás növelésében érdekelt. A fogyasztók vagy tesznek a fogyasztás csökkentése érdekében, vagy nem. Én eddig csak villam64-től hallottam, hogy a saját bőrén (értem ezalatt a hűvös lakást) spórol az energiával. A többiek az alternatív termeléssel, hatékonyabb berendezésekkel, olcsóbb energiahordózóra történő átállással próbálják a számlát csökkenteni, de a megszokott hőmérsékletből, vagy a lakott négyzetméterből nem engednek.

Mi erről a véleményetek?

2012-02-11
09:18:25
Előzmény: sándor #25006#25035
FGSZ Földgázszállító Zártkörűen Működő Részvénytársaság statisztikájából

2012-02-11
01:55:17
Előzmény: szocsmarci #25020#25026
En azt gondolom, hogy közép Európa egyik legnagyobb gáz tároló létesítményein ülünk. Ennek ellenére nem lehetünk nyugodtak. Körbe kell nézni, mindenhol válság helyzet: gáz és villany korlátozás. Ez a sarkvidéki hideg nem gyengén próbára teszi az energia rendszereket. Ráadásul a gazprom nem tud eleget szállítani. Oroszoknál is tombol a tél. Szerintem ha még 2 hétig kitart ez az időjárás, akkor komoly gondok jönnek. Még konkrétan nem is nálunk, no de azt sem lehet hagyni, hogy körülöttünk káosz legyen, segíteni kell!
szocsmarciVálasz erre
2012-02-10
22:39:11
Előzmény: sándor #25006#25020
"Növekszik a gázfogyasztás! Elgondolkodtam, mivel napok óta nyugtatnak, hogy elegendő a gázmennyiség. Logikus, hogy fogytán a gázunk. Már korlátozunk.

Az ipar gázigénye lecsökkent.
A lakosság eleve szigetelt házakat épít jó pár éve.
Ezekből az következne, hogy mára nagymértékű gáz igény csökkenésnél kellene tartsunk.
A növekedésnek nem látom a magyarázatát."

Az igaz, hogy gond lehet a szállítással, a külföldi sajtó azt mondja, hogy csökkent az Ukrajnán keresztül szállított gáz, a Kormány cáfol. Miért is? Hiszen ebből nem lehet készleteket felhalmozni, és nem okoz olyan gondot sem, mint amikor a bankokból kiveszik a pénzt egyszerre.
Én sem hiszem, hogy jelentősen csökkent volna a gázfogyasztás, sőt, talán inkább nőtt. A fajlagos fogyasztás biztosan csökkent, mert drága a gáz, a többi dolog ennek az eredménye (azaz a hőszigetelés, és a fára való átállás). Szerintem még nem állt meg az a tendencia, hogy az emberek szétköltözzenek - fiatal külön megy a szüleitől, házaspárok elválnak.
Az új házak korszerűek, a hőigény 10kW alatt van, ha nem szellőztet, akkor 5kW. Csak az a baj, hogy kevés új ház épül. A felújítások meg általában önerősek, amiből szintén kevés van; a pályázatra várni kell, tervezési költség, bizonytalan, hogy elnyeri-e egyáltalán a pályázó az összeget, annyit nyer meg, amennyire számított, stb. Kivétel a panelek hőszigetelés, mert ott általában támogatja a város is 1/3-dal, 1/3-dal az ország, 1/3 önerő - ez már így belefér sokak keretébe.

Szerintem az van, hogy az import gázért dollárral kell fizetni, az meg most kevés van, azért is van túlsúlyban a médiában az energiatakarékosság - szinte a csapból is ez folyik, egyébként helyesen, mert sok embert csak a médiához/reklámokhoz igazodik.
A másik dolog, hogy pl katasztrófa helyzetben (mint például akkor, ha megszűnne a gázszolgáltatás a legnagyobb hidegben) az emberek "megvadulnak", és jelentősen lecsökken a kormányba vetett hit. Ez mindig rosszul jön a hatalmon lévő elitnek, főleg, ha éppen a bankok ellen küzd - habár a híreket nézegetve mintha valami egyezség létrejött volna - vagy talán soha nem is volt konfliktus OV és a Pénzügyi-, akarom mondani Európai Unió közt? Ez már "csak" politika, ebből csak azt akarom kihozni. Amit Te pedzegettél, az meg statisztika.
2012-02-04
14:04:41
Ebéd előtt, és ami utána jön (mosogatás mosogatógépben):

2012-01-25
23:09:11
Előzmény: szocsmarci #23984#23989
szocsmarci!

A hővisszaverőfólia mindkét irányba veri vissza a meleget. Nyáron kintről, télen pedig a bentit tartja bent. Előkeresem a levelezésemet a forgalmazóval, ő ajánlotta, hogy hova ragasszam a fóliát. Szétszedhető az ablakom, a külsőnek a belső oldalára ajánlotta.

Üdv: Pali
szocsmarciVálasz erre
2012-01-25
21:49:36
Előzmény: pali #23956#23984
Pali! Te Palira veszel minket?
A hővisszaverő fóliával csak nyáron takarítasz meg energiát, mert kevesebb napsugárzás esik be az ablakon, tehát kevesebbet kell menjen a klíma. Télen a napsugárzás csökkentése inkább hátrány.
Már vannak öntanuló termosztátok is, szerintem az még jobb lehetne. Persze lehet, hogy a Tied is ilyen, csak az érzékenységét emelted ki a "fuzzy logic" helyett.

2012-01-25
14:11:25
Előzmény: sándor #22570#23956
2010 éves gázszámla: 1793m3.
2011 éves gázszámla: 1631m3.
2 felnőtt, 2 gyerek, 120nm-en átlag 20°C, melegvíz és főzés is.

Elfelejtettem a fűtésidényben jelentkező plusz költséget beírni.
A kazán elektromos működéséhez ~3.000Ft/hó kell.

A mostani fűtésidényben a következő változtatásokat csináltam a tavalyihoz képest:
- hővisszaverő fólia az ablakokra
- a 0,4°C-os hiszterézisű termosztátot 0,1°C-ra cseréltem, így 0,3°C-kal csökkenthettem a szoba hőmérsékletét, észrevehető változás nélkül. A feleségem a legpontosabb műszer:)

Üdv: Pali
2012-01-02
10:35:57

Energiafogyasztás adatok RECOMMENDED
villam64Válasz erre
2012-01-02
09:34:22
Az alap fűtés a gázkazán. Ez most már rásegít a 300 literes tartály hőcserélőjén keresztül a hmv-re. 1-X köbméter fa innen onnan össze lett gyűjtve. A vegyessel rásegítek a fűtésre és a hmv-re, amikor ráérek. Vettem ősszel 550 kg nem szárított fát 1300/q.

payagyerekVálasz erre
2011-11-03
19:55:12
Előzmény: villam64 #20690#20693
Szerintem is az!
Biztos én is furcsa és szokatlan munkaidőben dolgozok (7-15.30-ig), de reggel égetnem köll a pilácsot azért, hogy kikaparjam a szememből az őt karistoló csipát. Mikor délután hazaérek és nekilátok bármit tenni-venni, már megint sötét van és gyújtani kék világost. Tehát a "spórolás" az én kontómra történik! Én világítok többet és szinte mindig!
(Óraállítás előtt, legalább volt 1 kis időm itthon a napfényben.)
Miközben a munkahelyen nálunk is non-stop égetni kell a lámpát, mert nyáron sem elég a megvilágítás.
villam64Válasz erre
2011-11-03
18:07:45
www.energiainfo.hu/cikkek/Hetvegen_oraatallitas___csokken_az_orszag_villanyszamlaja_2011-10-25-15-22-00/

„Az egész Európában egységesen alkalmazott óraállítási módszer azon alapul, hogy március 21. és szeptember 21. - azaz a tavaszi és őszi napéjegyenlőség - között a nappalok hosszabbak, mint az éjszakák. Minél inkább egybeesik a lakosság szokásos ébrenléti ideje - a reggel 7 és este 10 óra közötti időszak - a természetes nappali világosság idejével, annál kevesebbet kell a lámpákat használni" - magyarázta Tari Gábor, a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. vezérigazgatója.

Miért jár látványosabb következményekkel a tavaszi óraátállítás, mint az őszi? A hazai villamosenergia-rendszert irányító vállalat szakemberei évtizedek óta gyűjtik és elemzik a mindenkori fogyasztási adatokat. Ezekből az látszik, hogy a napéjegyenlőséghez közeli tavaszi óraállításkor látványosan változik az esti órák terhelése. Az átállítás előtti és utáni időszakot összehasonlítva naponta másfél-három százalékos - 2000-4000 MWh - fogyasztáscsökkenés látható. Ez a mennyiség akár egész évre elegendő lenne ezer háztartás számára.A vállalat által éves szinten becsült megtakarítás megközelítőleg 120 000 MWh, ami 30-40 ezer - mondhatjuk, hogy egy városnyi - háztartás éves fogyasztásának felel meg.

-- Baromság--- Hamarabb kellett bemennem és fel kellett kapcsolnom a villanyt. A munkahelyen meg lámpák nélkül nem lehet látni. Ahol megtakaríthatnának nyáron ott egyszerűen a munkaidőt kellene változtatni. Nem kellene a szar beidegződésekhez ragaszkodni. Nálam veszteséget jelentett. Ami az 5 éves tervben bevált, az ma már nem alkalmazható.
2011-10-11
09:52:41
Sziasztok!

Pár dolognak megmértem a fogyasztását.

Kompakt cső I. 229V 65mA 10W cos 0,75
Kompakt cső II. 230V 63mA 11W cos 0,77
Kompakt cső III. 229V 165mA 15W cos 0,41 (régi fojtós)

Kapcsolóüzemű táp
DC 0W 12,3V AC 230V 10mA 2W
DC 14,4W 12,0V AC 230V 180mA 20W
DC 27W 11,8V AC 229V 300mA 36W

Mosógép kikapcsolva
30mA 228V 2W cos 0,09

Pali
Biosolar Forum  =>  Energia Audit  =>  Energiafogyasztás adatoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva