English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Napkollektoros rendszerek  =>  Naptetők
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
villam64Válasz erre
2010-01-10
18:10:33
Róbert
Csak említés szinten. Így még nem tudom mit takar.
2010-01-10
18:04:55
villam64,

Légy szíves tagold jobban a hozzászólásod, mert értem mi mihez tartozik.

Naptetővel kapcsolatban: olvastál már az "OM Solar" házakról?
www.omsolar.net/en/omsolar2/external_duct.html

villam64Válasz erre
2010-01-10
17:14:17
Naptetők
www.solexenergy.co.uk/products.htm
Hátrány az öregedő polikarbonát, szemét.
DiabloCorsa cserép légkollektora.
www.pasztoy.hu/teto/
Átmásoltam ide............................................
Háztetőm. 2x6 méteres napkollektor, eddig 160 ezerbe került. Ebből 144 ezer a törhetelen polikarbonát tábla.
Tulajdonkép 12 négyzetméter "cserépkályha", melyet a nap fűt és a benne keringetett lakás levegőnek adja át a hőt. A tetőcserép takarás nélkül 55 fokos volt szeptemberben. Letakarva átlátszó polikarbonáttal 85 fokos. Levegő keringetés két ventillátorral, termosztát szabályzással. Próbaként kitakartam a tetején kb. fél métert. Az alsó szinten nappaliba belépő szellőzön a levegő 43 fokos volt. 10 perc után kikapcsoltam. A cserép este 9 kor még 35 fokos volt.
Takaró fólia ma reggel lekerült róla. Ma borult az ég, ezért még nem tudon mit termel, ha teljes felületet éri a nap.

Napkövetésről: jogos, nem működik ha beborul az ég. Nagyon sokféle távcső mozgató mechanika és óra kapható, melyek tökéletesen megfelelnek a napkövetés feltételének. A billentéshez már más megoldás kell. Azt írtam: motor. Ez lehet pl. kaputoló motor, a mozgatni kívánt szerkezettől függően. Nálam valószínű az lesz. 6x0,9 m keretben kell elfordítani 20 db 0,3m-0,9m-es üveg (napelem) táblát.
sztgyi!
A tetőcserépre tettem 60x30-as aluprofilból 600x195 cm keretet. A keret szélét tömítettem a cserépnél poránhabbal, aztán kültéri fagyálló csempe ragasztóval. Alulról elszigeteltem a cserepeket a többi cserép alatti légtértől. Tehát alul sem mozog a levegő a cserepek alatt, csak felfelé a padlás teteje felé. A levegőt alul flexi csövön juttatom a cserepekhez, úgy, hogy a legalsó sorban kivettem 2 db. A felső vége teljes szélességben bevezetve a padlás térbe, ahonnan csövön megy le az ház alsó szintjére a plafonon lévő álmenyezet alá. Innen körben kerül a szoba légterébe.

Redőnymotorral mozgatható ponyva van már rajta. Nyáron letakarom.
Ma beindult a "fűtés" 11 órakor és azóta 1 fokot emelekdett a 160 nm-es családi ház belső hőmérséklete.

A szélturbina az egyik "legolcsóbb", (400 Watt) amit venni lehetett és nagyobb lapát fogja áttétellel hajtani. Jelenleg 12 km/h-nál kezd el termelni.
Vákumcsöves kollektor 3 éve készíti a melegvizet. Nyáron kb. 80 fokra, télen 55 fokra melegíti a 150 l Hajdú bojlerben a vizet. Hőcserélő benne, saját készítményű csőspirál.

A tettő pont délre (+1 fok, nyugat) néz és pont 45 fokos.
Biosolar Forum  =>  Napkollektoros rendszerek  =>  Naptetők
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva