English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Vízlágyítás
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
szocsmarciVálasz erre
2016-01-28
09:54:53
Előzmény: Gyuri #49741#49790
Ezt a Bluesoft terméket nem ismerem, de attól még lehet jó. Nem nagyon bonyolult szerkezet a vízlágyító, a lényeg a tartósságában rejlik. Azt meg nehéz megmondani előre, még annak is akinek ilyen vízlágyítója van több éve, mert nem biztos, hogy az új szériák megegyeznek a régivel.
Az iható minőségű víz keménysége ≥ 8,4 nk° (BWT szerint), ez is már nagy segítség a vízkő ellen, általában ez megfelelő. A legjobb az lenne, ha a mosogató hidegvize (és talán a WC, mert magas a napi vízfogyasztása) sima kemény vizet kapna, a többi pedig lágyítottat, ami lemehet 8,4 nk° alá is akár. Persze ha van lehetőség külön vezeték kiépítésére.

A baktériumok ellen pedig a termikus fertőtlenítés hatásos, heti egyszer felfűteni a tárolót és a vezetékeket minimum 70°C-ra (max 95°C), és pár percig (3-4) úgy hagyni. Cirkuláció menjen közben.
De van vegyi és UV fertőtlenítés is - családi házakban nem jellemző.
2016-01-17
20:17:53
Sziasztok

Ki milyen vízlágyítót használ? Bluesoft vízlágyítókat ismeri valaki?
Ha 4NK ra lágyítom az egész házat azt még fogyaszthatjuk? Vagy nem ártana valami vissza sózó?
A teljes házat szeretném lágyítani. Szeretném megóvni a mosógépet,a HMV tároló csőkígyó, a csaptelepeket, a mosogatógépet.

Hogy lehet elkerülni, hogy nehogy káros baktérium telepek alakuljanak ki?

Mi a véleményetek?
2015-08-11
08:48:22
DESZTILLÁLÁS

Pár liter desztillált vízre (nem ioncserélt!) volt szükségem, de a patikában csak 2 decit adtak volna horror áron.

Nem értettem, hogy "mi kerül ebben a fotelban 5000 forintba", ezért kiszámoltam majd megmértem az előállítás energiaigényét:

- Ha 2 liter csapvízből kiindulva állítunk elő 1 liter desztillált vizet:
2 liter víz felmelegítése 24-ről 100C-ra és 1 liter elpárologtatása 0.8 kWh

- Egy elektromos desztillálóval lemértem, hogy kicsiben ténylegesen mekkora az energia-igény:
Kiindulás: 2 liter
Desztillálás: 1kg, 38perc, 0,97 kWh
Hatásfok: 82%

Az eredmény: 1 liter desztillált víz előállítása nappali árammal ~35Ft, gázzal ~10Ft, a boltban 1200Ft 2 literes kiszerelésben, vagyis a bolti ár 60-szoros.

2011-04-07
23:59:16
Az ioncserés vízlágyító technológia teljes leírása, különbségek, összehasonlítás, vezérlés és működésbeli különbségek:
www.viztisztitos.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1153002
Más vízkezelő és víztisztító technológiák, berendezések, leírások:
www.viztisztitos.lapunk.hu
2011-02-20
14:10:36
Előzmény: szakicsabi #11950#11952
Egyes általam régebben nézett típusok a vízkiválasztás irányának megfordításával mosták le a szűrőket (nyomás fokozó motorral ellátottak), ezzel növelve azok élet tartamát. A keletkezett lerakódásokat csökkentik.

Hagyományos homokszűrőknél is bevett gyakorlat.

szakicsabiVálasz erre
2011-02-20
10:57:15
Előzmény: monolit #11038#11950
Szia !

Kérhetek egy kicsit bővebb infót a visszamosható membránról ?
Mert én még nem találkoztam ilyennel . Hogyan mos vissza ?
Mitől nő meg az élettartama ? Stb ...
Köszi .
A hármas csaptelep itthon is kapható ,de külön meg kell rendelni és nem is olcsó.

2011-01-24
10:54:59
Előzmény: szakilaci #10981#11038
Igen külföldön így oldják meg, a mosogatónál hármas csaptelep található. Abból az egyik az ozmózisos tisztítóé, az ivóvízé.

A tisztító alapesetben nem fogyaszt áramot, maga a víz nyomása az ami a féligáteresztő membránon átnyomja a tisztítandó vizet.

Ahol kicsi a víznyomás, ott alkalmazzák azt a kivitelt amely kis villanymotorral állítja elő a megfelelő nyomást. Pár típust felszereltek UV csírátlanítóval is, bár elvileg a membránon nem tud átjutni már a vírus sem. Ezek szerint mégis?

Árban már 40.000 Ft-tól található a neten, de ezek nincsenek bedobozolva. Érdemes azt a típust választani ami visszamosást alkalmaz a membránnál, megnövelve annak élettartamát.

szakilaciVálasz erre
2011-01-22
11:50:16
Ezek szerint ivóvíz-tisztító még köthető a vízlágyító után, így a teljes ház lágy vizet kap, a mosogató alatt pedig elférne egy sópatronos víztisztító CSAK ivóvíz gyártásra...

Van valakinek tapasztalata, melyik ozmózisos típust érdemes venni? Elég nagy a szórás árban/sebességben, méretben. Mennyi áramot fogyaszt egy ilyen kütyü?
2011-01-21
19:51:02
Előzmény: hargi #10942#10957
Az ozmózisos készülékek mindent kiszűrnek, de a kivont ásványi sók egy patronnal visszapótolhatók. Klór, bacilus és vegyszermentes stb, jelenleg ezzel érhető el a legtisztább ivóvíz.

Rajtad múlik hogy ezt a vizet használod, vagy a lágyítottat pl. tea főzéshez patron nélkül. A lágy víz maga íztelen, nem igazán alkalmas az ivásra mivel a szervezetednek ásványi sókra is szüksége van.

- patron nélkül lágy víz
- patron használatával ivóvíz
2011-01-21
08:34:51
Előzmény: monolit #10920#10942
Már bocsáss meg, de ha visszapótolja az ásványi sókat, akkor hogyan lesz lágy a víz?
2011-01-20
19:48:28

Karos kávégépekhez kifelyezetten kell gyantás vizlágyitó.
Különben mindent tönkretesz a vizkö a gépben, és meglepöen gyorsan.
2011-01-20
19:06:58
Előzmény: hargi #10905#10920
A gyantás vízlágyítók utáni víz nem alkalmas az ivásra. Erre kizárólag az ozmózisosak jók, ott is visszapótolják a kivont ásványi sókat.
szakilaciVálasz erre
2011-01-20
16:21:05
Előzmény: robert #10903#10916
Robert>

>1. Az összes víz-fogyasztó a lágyítóról megy?
Igen, az összes a lakásban (tetőtér).
Sajnos a teljes házra (15 éves ház) utólag már nem megoldható.

>2. A lágyító bal oldalán gázkazán indirekt tárolóval, vagy hőszivattyú látható?
Az csak egy sima 110L HMV tároló, amit akciósan vettünk a Buderus kazánnal együtt. Elég kevés lenne egyedül, ezért eleve egy melegvíz-kerinktető rendszert terveztem, a kispadláson elhelyezett 80L-es fekvő Hajdú bojlerrel összekötve.
2011-01-20
10:29:55
Előzmény: v_gy #10908#10909
Igen, én is valami ilyen egyszerűre gondoltam a mosógép elé, aztán strigulázni, és mondjuk minden tizedik mosás után regenerálni sima konyhasóval
2011-01-20
10:25:59
Előzmény: hargi #10905#10908
Üdv

Ez a háztartásban használható autmata vizlágyitók nem telyesen lágy vizet adnak ki a hálózatba.
Kimenőbe bekeverik a bejövö viz egy részét, hogy a keméynség olyan 4nk fok körül legyen.
Ha valaki nem akar sokat költeni rá megoldjatha olcsóbban is automatika nélkül.
Tartály, gyanta és persze akkor rendszeres felügyelet, figyelni a vizórát és ha elfogyaszott x menyiséget regenerálni.

végyé

2011-01-20
09:21:50
A vízlágyítók általában ioncserélő gyanták, amik a víz keménységét okozó kálcium és magnézium ionokat nátriumra cserélik. Ha "elfogy" az oszlopról a nátrium (vagyis ha az összes rajta levő nátrium kicserélődőtt kálciumra) akkor sóoldattal (nátrium-klorid)regenerálják.
Nekünk is ajánlották a házhoz, a mechanikai szűrő után kötötték volna be, de nem lett volna kedvem lágy vizet inni (a szomjat a megfelelő Ca, és Mg tartalmú víz oltja rendesen) Egy kisebbet érdemes lehet bekötni a mosógép elé, ha nem kerül többe a leves mint a hús.

Ui.: ahogy a neten talált árakat nézegetem, jópár liter ecet, vagy jópár kiló szóda kijön egy ilyen cucc árából, sőt akár egy esővizes rendszer is versenyképes alternatíva lehet, ami aztán garantáltan lágy vizet szolgáltat, ráadásul vízdíj nélkül
2011-01-20
08:17:31
Előzmény: szakilaci #10902#10903
szakilaci,

1. Az összes víz-fogyasztó a lágyítóról megy?

2. A lágyító bal oldalán gázkazán indirekt tárolóval, vagy hőszivattyú látható?
szakilaciVálasz erre
2011-01-20
07:12:59
Tapasztalataim:

Nálam egy Honeywell lett beüzemelve.
Amire megvételkor nem számítottam előre:

- beépítéshez kell 2 db bazi vastag nyomásálló flexi-cső (nem olcsó)
- Vízszintezni kell a készüléket, holott hülye domború az alja
(Egy padlólappal oldottam meg)
- kell 2 db különböző vastagságú slag, az ürítéshez.
- az egyik ürítő slag egy csepegtetőbe kell, hogy menjen,
- a másikhoz egy "mosógép lefolyó"-t kell venni
- a kütyühöz alapból jár egy bypass-szelep, tehát nem kell rézből/5rétegűből kerülő ágat 3 csappal csinálni.
- Ha nincs a kütyü előtt egy nyomáscsökkentő, asszem akkor sincs gari.

- Csak szakember üzemelheti be. (Ennek díja kb. 10.000.- forint)
- addigra ott kell lennie egy zsák sónak
(Rohangásztam utolsó pillanatban, azt se tudta senki, mit keresek. Azóta már láttam asszem Praktikerben is, vagy Bauhaus... mindenesetre én a Szatmári Kft.-ben vettem.)
- ez a beüzemelés kb 1-2 órát vesz igénybe, addig csurgatják a vizedet kifele, és közben 5-10 percenként mérik a pH-t, meg beállítja az órát, hogy mikor tisztítson, végül kitöltögetitek a garijegyet meg a beüzemelési naplót.
Mindezek nélkül Nuku Gari !
Fontos apróság, hogy kidobtuk a karton dobozát, később kiderült, hogy CSAK azon van rajta a gyári szám, ami kell a nyomtatványokhoz. (Kukáztam.)

2010-07-23
08:18:26
Plaszlo,

Sajnos még nem nem beszéltem olyan emberrel, aki össze tudta volna hasonlítani a "vele és nélküle állapotot". Ha lenne egy társasház például, ahol egyes lakásokra van feltéve ilyen szerkezet, és ott megszűnik, esetleg visszafordul a vízkövesedés... de nem. Elszomorít, mert nekem is van elektromos változat is és erős állandó-mágnes is. Mivel a házunkban a csövek többsége 5 rétegű, ezért ott nem is várok vízkövesedést, de vannak réz vízszintes szakaszok és rozsdamentes hőcserélő a tartályban... ki tudja mi van a belsejében. Ha valaki átalakítást végez néhány évvel a felszerelés után, akkor meg lehetne vizsgálni a kivett csöveket.

2010-07-23
00:11:55
Janka,
Megnéztem a weboldalatokat és láttam az állandó mágneses vízkezelőt is. Erről mi a tapasztalatotok, mert nekem a vízvezeték bejövő oldalán van évek óta felszerelve egy hasonló szerkezet (még az előző tulaj szereltette fel) és vízköves minden minden csap és a vele érintkező részek, mosogató, zuhanytálca, stb.
2010-01-20
22:06:41
Nem rossz...szerintem.
Tenyleg pontosan leirnak rola mindent. Az ára is rendben van, viszonyitas keppen a nemet BWT vizlagyitokhoz, ami min.3x ennyibe kerül, bar minösegileg nem tudom mi a különbseg köztük.
Ez felcsigázott.
2010-01-20
19:12:10
Mielőtt megírtam a hozzászólást kerestem hozzá képet és később néztem meg ezt az oldalt:

www.protfilt.hu/index.php?mod=kinalat&task=show&kategoria=vizlagyito_berendezesek#bluesoft_kabinetes_kozponti_haztartasi_vizlagyito_csalad

Jól és érthetően leírják hogyan is működnek, az általam előzőleg elért információim szerint még jó árban is vannak, de még így is sok. Ha a vezérlést meg lehetne venni, meg tudnám építeni nagyobb méretben.

Egyelőre nekem is ennyi infóm van róla, úgy tűnik nincsen a fórumozók között senki aki hasonlót használna.
2010-01-18
23:45:25
Milyen arban lehetnek ezek a ketyerek? Nalunk sopronban is nagyon kemeny a viz. Egyaltalan hogyan kell kialakitani a helyet? Gondolom vizora , kerti csap leagazas utan kell neki helyet hagyni, aram sem artana a közeleben.
Ezt is merlegelni kell, h megeri-e , bekerülesi költseg+ so+ esetleges javitas.

2010-01-10
12:25:29
Nálam sajnos roppant módon kemény a víz.Használ közületek valaki vízlágyító berendezést?

Gondolok itt hasonló komolyabb szerkezetekre.

Tudja valaki pontosan hogyan működik? Úgy tudom egy gyanta ágyon, valamint són engedik át a vizet. Szerintem ekkor már nem igazán iható.

Arra gondoltam, hogy készítek egy nagyobb teljesítményűt, ehhez kellene valami műszaki rajz, metszet.

Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Vízlágyítás
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva