English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2009-10-30
10:38:13
monolit:
a kornyezo fak valoban magasabbak, de a kemeny ugye foldpotencialon van a kazanon keresztul.
eddig nem volt gond a villamcsapassal, mindig az egy utcaval arrebbi hazat talalta meg, az egy kicsit magasabb.
de itt a foldelt fem kemeny miatt aggodtam.
2009-10-30
09:55:53
zsezse

A kéményed nem irreálisan magas, szerintem ha leföldeled megnő az esélye a villámcsapásnak. Akörnyező fák nem magasabbak nála?
2009-10-29
23:04:09
nem tudtam, mi mindig alulrol csinaltuk:)

igertem egy kepet a teton kivuli reszrol. hideginditas: meg fustol

2009-10-29
22:16:07
Akkor remélhetőleg Ok, bár részemről vannak fenntartások. Az égetést módjával, fentről kell, de gondolom te is tudod?
2009-10-29
21:29:04
monolit,

persze. az elejetol, meg ok javasoltak a kiegetest.
2009-10-29
20:35:29
Kérdezz azért rá náluk a koromtűzégésre, nehogy gond legyen. Tudták hogy szilárd tüzelésre lesz a kémény?
2009-10-29
20:25:38
szia monolit

felhivtam a gyartot, es elkuldtem neki a fenykepeket, adatokat.
azt mondtak, hogy ez igy teljesen jo lesz, nem kell aggodjak.
(persze ok is tevedhetnek.)

a tuzallosagi percek gondolom logikusan tuzzel erintkezve vannak, de akkor mar eleg nagy baj van, ha tuzzel erintkezik a gyapot!!

a gyulladasi homerseklet a fontos szerintem, az pedig kelloen magas.
ha el van zarva tuzallo gipszkarton mogott, akkor nagyon meg levegot sem tud kapni az egeshez, tehat elegge kizartnak tartom, hogy igy begyulladjon egy kemenytuznel az amugy nem egheto osztalyba sorolt kozetgyapot.

az isolit-rol valoban hallottam mar olyat, hogy begyulladt!

de ki fogom probalni az egetest meg a burkolas elott!:)

2009-10-29
18:39:20
Nem tudtam milyen típusu a szigetelésed, igen arra tippeltem, hogy isolit.

"nem hagyott nyugodni, igy utananeztem:" biztos ami biztos :)!

Az én adataim nem teljesen egyeznek.
A tied 0,039 W/mk
Az enyém 0,0056 W/mk mint láthatod, kisebb a hővezetési tényezője.

A gyár szerint a 120 Kg/m3 tömörségű gyapot a megfelelő. Ír egy p90 értéket is, de én sem tudom az mi lehet (talán perc). Valószínüleg nagyobb hőt visel el mint a tied, a koromégés 1 órán át tart! A tied 23 perc 8 cm-es vastagságban :(.

A szellőztetés tudom kőzetgyapot porral jár, de jobb mint kiégetni a lakást.

A csőhéj burkolat olcsóbban is elérhető lett volna 200-as 3982/m+ÁFA
160-as 3386/m+Áfa áron. Ahogy a kémény is :(.

Azért itt már nem írtam butaságokat, már ébredeztem :)).

A kémény tisztító "keféket" (rugós apparát) a Koromtűz Kft.-nél rendeltem meg.A honlapjuk vírusos, ezér megadom a telefonszámukat: 34/ 382-577.

www.infoworld.hu/komtuz.htm?mode=nyomda3

Felhívtak, holnap már meg is érkezik :).

2009-10-29
10:15:53
kemeny:
"Az a gond, hogy a kilépő füstgáz hőmérséklete 400 C fok is lehet. A kéményrendszereknél a tömörebb, nagyobb hőállóságú szigetelést alkalmazzák (kicserélése esetén ugrik a gari). És ez még ki is van szellőztetve!"

a tomorebb, nagyobb hoallosagu gyari schiedel kemenyszigeteles kb 6-7000Ft/meter itt nalunk az egyik epitoipari cegnel.
ez a kozetgyapot tuzallo a rairt informaciok szerint.

veletlenul nem az isolit-ra gondolsz, ami uveggyapot es nem tuzallo?

nem hagyott nyugodni, igy utananeztem:
az enyem: KnaufInsulation Nobasil MPN
muszaki adatlap:
www.knaufinsulation.hu/files/ki_hu/upload/documents/MPN.pdf
-eghetesi osztaly A1 (nem egheto)
-gyulladasi homerseklet >1000C (DIN4102 szabvany)
-tuzallosag: 23 perc/80mm

"A hőálló kartont légréssel szereld szerintem a biztonság kedvéért, én egyből meg is dupláznám, és alul felül légrést tennék bele. A keletkező hőt csökkenti, és amennyiben kiégne a szigetelésed, egyből jelzi. Ha megépíted, nagyobb hő termelődik mögötte mint most."
es szepen hozza be a lakasba a kozetgyapot porat;)

a gyartotol kerdeztem mindent, nem sajat kutfobol dolgoztam.

"Jobb lett volna megvenni hozzá a gyári csőhéjat. A szilárd tüzelésnél gondolni kell a koromtűzre, amely elérheti az 1000 C fokot is. "
a gyari hoszigetelt kemeny 390enetto lett volna naluk. (24eFt/meter)

"Gyakran koromtalaníts, nehogy a spórolás többe kerüljön. Én most rendeltem meg a kéményekhez a keféket, hogy menet közben is tisztíthassam őket. Rugós kivitelüek."
honnan rendelted oket?

2009-10-29
08:47:21
A kéményről:

Háát....

Az a gond, hogy a kilépő füstgáz hőmérséklete 400 C fok is lehet. A kéményrendszereknél a tömörebb, nagyobb hőállóságú szigetelést alkalmazzák (kicserélése esetén ugrik a gari). És ez még ki is van szellőztetve!

A hőálló kartont légréssel szereld szerintem a biztonság kedvéért, én egyből meg is dupláznám, és alul felül légrést tennék bele. A keletkező hőt csökkenti, és amennyiben kiégne a szigetelésed, egyből jelzi. Ha megépíted, nagyobb hő termelődik mögötte mint most.

Jobb lett volna megvenni hozzá a gyári csőhéjat. A szilárd tüzelésnél gondolni kell a koromtűzre, amely elérheti az 1000 C fokot is. Gyakran koromtalaníts, nehogy a spórolás többe kerüljön. Én most rendeltem meg a kéményekhez a keféket, hogy menet közben is tisztíthassam őket. Rugós kivitelüek.

A kémény milyen magasan nyúlik túl a tetőn? Egy földelés esetleg megteszi védelemnek, nemigazán láttam még sehol.

2009-10-29
03:28:22
es a teton kivul alulnezetben
a teton kivuli palast egy 315-os alu cso esovedovel, alatta kozetgyapot begyomoszolve.

szerintetek nem kellene villamvedelemrol gondoskodnom?!

2009-10-29
03:27:21
kemeny a lakasban - erre meg jon egy tuzallo gipszkarton burkolat.

2009-10-22
12:18:23
monolit,

itt lenn delen, Bezdanban is lehet venni Schiedel koppintast - lehet, hogy ez is prespor -, jo aron.

viszont ehhez komoly alapot kellett volna csinaljak + komuves munka + nagyobb fodemkivagas, nagyobb belter elvetel + plusz munkadij.

ezt pedig siman felcsavaroztam bilincsekkel a meglevo kemeny oldalara.
:)
meg a teton kivuli reszre kell kitalaljak egy stabil rogzitest + hoszigetelest.
2009-10-21
19:56:58
"hogy ez mennyire jo ar, nem tudom"

"200as atmero, savallo rozsdamentes kemeny beles cso (nem szigetelt), 9m magas, 2 tisztitoajtoval, esovedovel, 1db 30 fokos elhuzassal, bekotocsovel, 160e HUF."

Ugyanez a méretű komplett kéményrendszer (Prespor - mindenféle reklám nélkül, csak tájékoztatásul)hőszigetelés nélkül 15% kedvezménnyel(a jelenlegi piac diktálja)183.308 Ft. Elhúzás nincsen benne.

Igaz ez nem alkalmas a turbo nyomott kazánokhoz.
durkonorbiVálasz erre
2009-10-21
08:15:58
Köszi az infot! Ha sikerül egyszer nálam is ilyen lesz egy kandallóval karöltve... :) Körbe kap szigetelést és tűzálló gipszkarton dobozolást, rá valami terméskövet, és kész is a hangulatos kémény... :)
2009-10-20
23:13:19
ok.

a gyarto neve: Total Inox Kft., Kaposvar.

www.totalinox.hu meg keszul, de itt van kontakt:
www.totalinox.hu/leaflet_magyar.jpg

200as atmero, savallo rozsdamentes kemeny beles cso (nem szigetelt), 9m magas, 2 tisztitoajtoval, esovedovel, 1db 30 fokos elhuzassal, bekotocsovel, 160e HUF.

ebben nincsenek benne a bilincsek, illetve a hoszigeteles.
hogy ez mennyire jo ar, nem tudom, de a ceg teljesen korrekt es rovid hataridokkel dolgoztak. 1.5 het alatt legyartottak, idore.
2009-10-20
20:43:52
zsezse,

Írd csak meg a gyártó nevét is, hat tanuljunk belőle. Ha a gyártó nyomulna, akkor azt áttenném az "Ez itt reklám helye" témába.

Kátrány ügyben felteszek két képet, amit egy vízköpenyes kályhába bújva fényképeztem. Ne higgyétek azt, hogy ez a nyolcadik utas...

A vízhőmérséklet 60 fok alá volt állítva, ez 1 hónap termése.

2009-10-20
19:01:07
zsezse: "ez itt a reklám helye" oda beteheted.

"sima mezei kozetgyapottal szigeteltem, 5cm. 2300 Ft/12 tabla. ugy tudom, az uveggyapot nem birja a nagy hoterhelest." Én is erre gondoltam.
durkonorbiVálasz erre
2009-10-20
14:11:33
Ha a gyártót/forgalmazót nem is írod, de az árat mindenképpen írd már be nekem légyszives ide, mert nekem is érdekes lenne! Csak a kémény rész, minden sallang nélkül!
2009-10-20
07:46:22
monolit:

Ha Robert engedelyezi az ingyenreklamot, akkor felteszem;) Robert: hova tehetem?

Addig is: privatban barkinek megadom, mert elegedett voltam veluk!

Pozdorja: na ez erdekes kerdes:
kivagtam kb egy 50x50es darabot, amit majd gipszkartonnal fogok potolni.
ennek a nyilasnak a belsejeben fog egy gipszkarton dobozban futni a kemeny.
lehet, hogy meg nagyobb darabot kivagok.
a masodik problema, hogy, egy 5x10es gerenda mellett megy el a kemeny.
ezt ugy oldottam meg, hogy elhuztam kb 5 cm-t a kemenyt, a gerendara pedig felcsavaroztam egy alulemezt, moge pedig egy csempedarabot tettem.

tehat:
gerenda - csempe - lemez - legres vagy gipszkarton - hoszigeteles - kemeny

megmutattam egy kemenysepronek, azt mondta, teljesen korrekt igy.

sima mezei kozetgyapottal szigeteltem, 5cm. 2300 Ft/12 tabla. ugy tudom, az uveggyapot nem birja a nagy hoterhelest.

kerestem Schiedel kemenyszigetelest, de 14.000 Ft-ra jott ki 1.5 meter:))) ugyhogy inkabb hagytam.

ja, es term. a "krematorium"-hoz kellett, a vegyestuzelesre:)))
a gazt kikotottem, mert nem volt hely mar lenn a puffer miatt. egyelore csak a gazbojler uzemkepes vesz esetere.
egyebkent ez a fajta kemeny jo kondenzacios kazanokhoz is, mivel savallo.

2009-10-20
07:26:48
Zsezse a gyártó elérhetőségét feltehetnéd, hátha kell valakinek.

Jól néz ki, ügyeltél gondolom a pozdorjánál a hőszigetelés vastagságára, nehogy meggyulladjon? Mivel szigeteltél? Mert nem mindegyik alkalmas a magas hőfokhoz.

Gázhoz vagy vegyestüzeléshez?
2009-10-20
00:17:07
hali

megjott az uj kemenyem. a regi egyelore nyugdijba ment.. kicsit megbontottuk a kozepso szinten, es hat egy ket tegla mar kiegett belole, csak a vakolat tartotta a frontot, ezert szaglott at itt ott. ezt kijavitva a szag elmult, de tobbet mar nem hasznalom.
200as savallo, rozsdamentes kemeny, 10m magas. 5 cm kozetgyapottal korbeburkolva, 2 vasbeton fodemet kellett attorjek, 1 pozdorja tetot es egy palatetot.
meg aprosagok hianyoznak, de ma mar kiprobaltam, igen jol huz kifele.

a gyarto szerint, ha tuzallo sziloplaszttal rakom ossze, hasznalhatom ventillatoros tulnyomasos uzemben is.

2009-07-27
21:32:28
Sziasztok,

"a PVC csovet nem teljesen ertem. milyen PVCt hasznaltatok, ami birja a hot? "
- nuh erről félreérthetően írtam. Nincs a kéményben PVC cső. Amikor építettük akkor a belsejét is kikentük majterral, amit úgy csináltunk hogy kéményrakáskor egy PVC cső köré raktuk a téglákat, és a cső meg a tégla közé is kentünk majtert.

"illetve ha ki van belelve a kemeny, hogy katranyosodhat at rajta a tegla?!"
- nincs kibélelve a kémény.

"hany meter magas a kemeny, hogy 115e-bol kijott a kemeny ujrarakas es a cserepkalyha ujrarakas is?!:)))"
- még nem mértük meg hogy milyen magas a kémény, de majd lemérem. A kémény újrarakása volt 115, a cserépkályha szintén 120 körül volt...

Ahogy tanácsoltad, megpróbálunk beszerezni Konix cuccost... reméljük segít majd :S

Ha vmi ötletetek van még írjatok nyugodtan... :S
Én is írom majd hogy milyen fejlemények lesznek.

Üdv
2009-07-26
21:56:58
Sziasztok,

Sikerült pár képet készíteni a kéményről.
Telefonnal készült, de remélem hogy azért látszik a lényeg.
Véleményezzétek !

Jelenleg várjuk a kéményes srácot, hogy jöjjön...
És a héten felkeressünk kéményseprőt is... hátha lő hozzá vmit.

Üdv

2009-07-23
18:53:14
Sziasztok,

Köszönöm szépen a véleményeket. Fényképet sajna csak hétvégén fogok tudni mutatni.
De mindenképpen teszek fel.

Egyre nagyobb meggyőződésem, hogy a vizes fa az oka a kátrányosodásnak.
Eddig csak kupacban pihent a fa az udvaron, de már készül is a zárt fa tárolónk...

Hmmm, remélem hogy a kéményünk megmenthető.

hétvégéik üdv Nektek ;)
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva