English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-01-08
09:35:09
Előzmény: sándor #10403#10413
Ez a fajta jegesedést nagyon hideg időben szinte az összes turbós kéménynél látni. A turbósok jellemzően nem a gerinc környékén vannak beépítve. Az idei évtől kezdve megint változtak az előírások sőt jövőre a szerelt kéményeknél csak 1mm-es béleléssel lehet a faelgáz és a vegyes, kíváncsi leszek mennyire emelkednek az árak, mert most, ha jól tudom 0,6-tal építik sokan.
www.schiedel.hu/uploads/media/MSZ_845_2010_partnerek.pdf
2011-01-08
09:24:01
Előzmény: sándor #10403#10412
Sándor,

Én, amikor terveztem a kazánom füstgázelvezetését, beszéltem a helyszínen a helyileg illetékes kéményseprők szakértőjével (nem a cucás emberrel). Nem mondta, hogy előírás lenne a gerinc fölé vezetés. A kazánom gépkönyve sem írja elő, és Róbert által berakott ajánlás sem írja. Amit viszont mondott az ember, hogy a kivezetés közelében tetőkibúvót kell elhelyezni, hogy az esetleges jegesedéstől megszabadítható legyen a "kémény". Mintegy természetesnek elfogadva a jegesedést bizonyos körülmények között.
Azt elfogadom, hogy nem lenne, vagy kisebb mértékű lenne a jegesedés ha lamináris áramlásban volna a kivezetés.

T.
2011-01-07
22:37:37
Sziasztok!
Én is valami hasonló rendszert tervezek, már nagyon sok segítséget kaptam Zsezsétől és Sándortól rendszerrajz és egyebek terén!
2000 L körüli pufferem lesz úgy néz ki,de ha tudok időközben nagyobbat szerezni akkor természetesen nagyobb(kb 3000l)!
Mint már korábban is írtam Viadrus kazánnal szeretném felfűteni,de nagyon megtetszettek nekem a Calor kazánok.Igaz én csak száraz tölggyel és akáccal fűtenék,de úgy gondolom,ha egyszer jól megrakom, akkor egy jó darabig nem kell vele foglalkoznom.
Mennyire tartósak és jók ezek a kazánok? Sokan nem mernek lemezkazánt venni, mert azt mondják hamar szétrohad, szétég stb...
Más fórumon olvastam olyat,hogy van akinek 17 évig elment a 3mm-es lemezből készült,csak a lényeg ,hogy rendeltetés szerűen kell használni!
Calor V40-re vagy V50-re gondoltam, már 5-ös lemezből is lehet kapni (ez némileg megnyugtat), az utóbbi 300000 Ft most akciósan!
Azt olvastam még negatívumként,hogy ha tüzelés közben kinyitják a nagy ajtót,nagyon visszacsap a füst.
Esetleg a Viadrus 7 - 8 tagos jobb lenne? Nem nagyon tudok dönteni, árban kb ugyan az mindkettő!
Sok jót olvastam még a Celsius lemezkazánokról, elég jó hatásfokak, árban sem rosszak,talán időtállóak is.
Fő szempontok a következők lennének: Hosszú élettartam, és ne keljen fél óránként rakni, valamint a hatásfog sem utolsó szempont.
Esetleg ha más gyártót vagy típust tudtok ajánlani azt is szívesen fogadom!

Kéményt nekem is kell csináltatnom,úgy néz ki nem lesz jó a régi:(

Ezen is sokat gondolkoztam, de végül is arra jutottam,hogy legolcsóbban talán úgy jönnék ki ,hogy rakatnék tégla kéményt 20*27-es méretűt!

Kerámiabetétes, 200 mm átmérőjű, elemekből összerakható kéményt, 8m-eset a legolcsóbban kb 150-ért tudnám megvenni a Montel márkájút!+munkadíj

Saválló kémény szerintem még drágább!

Megveszem a kéménytéglát akkor az nem több max, mint 40000 Ft!
2 nap alatt felrakja a kőműves kb 20000-ért!
Egyébb költségek 20000 Ft!
Jó lenne ha bélelve lenne mondjuk saválló csővel,de az megint megdobná az árat, akkor biztos felülmúlná az előbbi két verziót:)
Egyenlőre az kimarad szerintem, esetleg majd a későbbiekben!

Köszönöm előre is!
Üdv!
votinka
2011-01-07
21:44:11
ha megengeditek, hozzaszolnek en is.

bodryisti: a szalma nagyon utalatos tuzelo! rengeteg pernyet hagy maga utan, es ahogy sandor irta, nem fog soha tokeletesen elegni, ha nem piszkalod szet. nagy huzat ide vagy oda.
a nagy huzattal pedig ovatosan mert pont a meleget fogod vele kipofogtetni a kemenyen:)
en rengetegszer jartam ugy, hogy begyulladas helyett csak gazosodott, aztan amint elkapta a huzatot belobbant az egesz gazelegy, es kiboffent fust, lang minden.
szoval oda kell ra figyelni! de a buzaszalmaval tuzelni eleg macera.
ha tudsz, probalj meg szerezni szojat balazni, vagy napraforgot vagy kukoricat. (ez utobbiakkal nincs tapasztalatom)
a szoja nagyon jol eg, es porig, nem hagy pernyet. jobb a hoerteke is.

a kemenyrol: a csaladban 2 calorV50 is uzemel, az egyikhez egy 10 meteres savallo acel kemeny van hozzarakva, a masikhoz egy 6 meteres keramiabetetes.
az utobbinak erezhetoen kisebb a huzata, mint a 10 meteresnek, de azert elmukodik vele. mindketto 200as belso atmeroju.

en nem "szenvednek" a teglakemennyel, mert ha venni kell a teglat, esetleg fizetni a munkaert, akkor inkabb vennek kesz elemekbol beton + keramia kemenyt, idotallobb, egetheto, nem fog szetfagyni, alapbol hoszigetelt, es arban sem rossz.
mi 60-70e kozott hoztuk a 6 meterest, de lehetett volna meg faragni, ha nem hozunk el 1-2 felesleges elemet, amit akkor meg nem tudtuk, hogy nem fog kelleni (pl talp, dupla samot keszlet, stb, AFA visszaigenyles kulfoldi vasarlas reven)

szerintem a 200asnak elegnek kellene lennie, nalam eleg volt.

az ESBEt teheted a pufferhez is nyugodtan, ha sikerul jol leszigetelned a csoveket, akkor nem fog gondot okozni szerintem.

tagulashoz altalaban 7%-ot szoktak szamolni a teljes vizmennyiseghez, az biztosan eleg lesz. a fizikai tagulasa a viznek 4% 4 foktol 99ig.
en 2200 liter + 200liter + rendszerhez egy 150L-es villanybojlert tettem fel tagulasikent

bodryystyVálasz erre
2011-01-07
15:29:48
Előzmény: sándor #10379#10381
Sandor.

ismet van egy par kerdesem ,az osszekotozott bala akkor sem fog kiegni, ha a huzat nagyon jo? azt remeltem akkor a huzat elviszi onnet a sok pernyet, es ott van elol maris a balanak az egheto resze(lehet tevedek, ne nevessetek ki-kerlek), tovabba , a kemenyt akkor nagyobbra csinaljuk, az nem gond, ugyis kb. 3 honap mulva lessz megepitve, inkabb nagyobb legyen mint utana veszodni vele. a fold alatti vezetest pedig eredetileg 5/4-es vascsovel terveztem, de nem gravitaciosan, lessz benne szivattyu is, akkor is gond ha be van vive a cso a kazan szintje ala?(esetleg ha megirnad miert gond ha a kazan szintje alatt van a cso)a vascsore tennek agy uveg-gyapott reteget 10cm. de zsineggel ossze lenne szoritva, ra menne egy alufolia szeru reteg a hotukrozodes vegett, es vegul valami zsugorfolia a nedvesseg kivedesere, ez menne kb. 50-60 cm. a fold ala szaraz homokagyba amire megy egy rend sima folia, hogy ne kapjon folulrol nedvesseget, ez szerinted milyen veszteseget produkalna?
2011-01-07
08:08:36
Előzmény: bodryysty #10312#10370
Itt, ezen az oldalon vannak a méretezéshez diagramok: www.prespor.hu/tervezes.php?menuid=3&old=15#f

Nem ad teljes értéket, csak közelítőt.

Ha pontos adatot akarsz, akkor a fűtőberendezés típusát megadva terveztetni kell a kémény átmérőt.

Zsezsének vannak (voltak) tapasztalatai szalmatüzelésben.

bodryystyVálasz erre
2011-01-06
05:13:27
Előzmény: sándor #10318#10321
sandor.

koszonom valaszod, tobb pontban is ki kell igazitanom a reszleteket, amiket en irtam ugyanis en erdelyi vagyok itt masak a "dzsungel-torvenyek". itt nincs teruletileg illetekes kemenysepro, nincs tuzelestechnikai szakceg(meg leirnom is nehez ezeket a szakkifejezeseket),nincs eves kotelezo ellenorzes,es hogy nem adnanak lakhatasi engedelyt meg leallitjak a futest,ez elkepzelhetetlen mifelenk. ezert probalok mindent a forumokbol megtudni, a sok tapasztalt felhasznalo segitseget kikerni,hogy egy kezdo kazantulajdonos ne essen bele minden leheto hibaba. szandekom szerint szalmaval futenek tobbet, de nem zarom ki a faval tuzeles lehetoseget sem(mar a kovetkezo telre szarad kb. 8 erdei m3. hasogatott bukkfa) ugyanis minden evben sajat teruletrol van lehetoseg balaztatni 6-700 balat ,remelem ilyen sok nem fog kelleni, tarolas is megoldva, a szalma ugy-e minden evben megterem, mig a fanak min. 70-80 ev a normalis kifejlodese. a szalmaval valo tuzelesnek megvan-e ugyanaz az eselye a katranyosodasra, mint a fanak, vagy kevesebbe hajlamos a katranyra? a kazanhazhoz kozellebb egy nagy diofa van egyeb epulet nemigen,terveim szerint a kemeny semmi belelt cucc, rakott teglakemeny lessz kialakitva kor alaku belsovel es a kazan bekotese felett kb. 1 meterrel szigetelve a vegeig. bizom a tovabbi segitsegben a forumozoktol, bocs a sok beszedert, udv istvan.
2011-01-05
18:34:11
Előzmény: bodryysty #10312#10314
A szerintem nincs pontos szabály a kW-es a kémény méret között sok minden függ a kazán kialakításától rostély mérete huzamok száma, huzatigényétől. Nekem maszek vegyes bálás kazán van kötve a 200-as leier 7,5m-es kazánra de füstcső csatlakozástól már csak 6m hatásos magasság van, nem rossza huzat de lehetne jobb is.
Szerintem a kazán gyártókat v. forgalmazókat is kérdezd meg milyen kéményhez ajánlják a kazánjukat .

bodryystyVálasz erre
2011-01-05
18:02:55
Előzmény: monolit #10309#10312
kemenytemaba is tudnatok segiteni? a kazan kb. a calor v-50 megfeleloje kb. 50-55 kw. lessz, ennek 200-as atmero a fustkivezetoje, milyen magas kemeny kellene ha a kemeny belso atmeroje is 200 ( szabad-e ugyanannyi legyen a kemeny atmeroje mint a kazan fustkivezetoje, vagy eppen ez az idealis) ahoz, hogy meglegyen a megfelelo kemenyhuzat?
fogtechnikusVálasz erre
2011-01-01
21:02:34
Előzmény: robert #10132#10136
Koszonom a gyors valaszt es a rajzot is! Akkor kerdezoskodom tovabb .
2011-01-01
20:14:39
Előzmény: fogtechnikus #10129#10132
fogtechnikus,

A kérdést egy, a helyi viszonyokat naprakészen ismerő fűtésszerelő tudná megválaszolni. Nekik meg vannak a tervezésben-engedélyeztetésben jártas szakemberekkel a kapcsolatuk, amit nem helyettesít semmilyen külső tanács. Ha tehát van egy kivitelező, akkor ő meg fogja mondani, hogy helyileg milyen megoldások jöhetnek szóba, te pedig engedélyeztetett tervhez kötheted a munka kifizetését. Lényeg az, hogy ne neked kelljen pattognod az engedélyeztető cégek között.

Társasház esetén biztosan meg kell keresned a közös képviselőt is.
Abban a házban, ahol a fiam lakik a licht-hofban vannak felvezetve az egyedi kazánok füstcsövei, homlokzaton nem engedélyezték.

A kép csak ízelítőnek :)

fogtechnikusVálasz erre
2011-01-01
19:26:21
Hello Mindenki!

Meg szeretnem szuntetni a konvektoros futest es radiatort szeretnek a lakasomba Turbos kombicirkot szeretnek de a hazban kozositett kemenyunk van tehat nem lehet belelni. Masik megoldas a falon keresztul vizszintesen ki; es itt kene nekem segitseg . Annyi fele valaszt kaptam mar hogy teljesen bizonytalan vagyok. Van aki azt mondja hogy a parapetes kivezetest mar nem engedelyezik mas azt ,hogy ket meterre a szomszedtol egy masik azt hogy harom. meter. Mi a helyzet a tarsashazzal. Tud-e valaki jogszabalyrol ami tiltja ezt a megoldast.
Minden megoldas erdekel, segitseget elore is koszi

Udv Gabor
2011-01-01
18:10:25
Előzmény: zsezse #10031#10127
Tudsz esetleg címet mondani, vagy küld el priviben, köszönöm.
kod1111@***
2010-12-30
09:45:06
sandor
koszi az infot.
valami ilyesmit csinaltam en is, a sullyal mar konnyeden lecsuszott, csak adni kellett neki a szarat.

2010-12-30
09:29:14
Előzmény: zsezse #10048#10052
Gondoltam, mert gyanús volt hogy a 200-as kürtőbe a nagyobb átmérőjű kefét bele tudtad erőltetni :)).
2010-12-30
08:59:17
sima sortes.
a rugosra mar nem emlekeztem, bocs.
2010-12-30
08:29:03
Előzmény: zsezse #10031#10044
A rugósat vetted attól a cégtől akit ajánlottam, vagy sima sörtés kefe?
2010-12-29
19:49:34
nem tudom, irtam-e de szereztem egy 8 meteres kotroszarat a kemenyhez

neten rendeltem, 250mm atmeroju, 1700 Ft volt. masnapra szallitottak.
mivel alapbol nem tudtam atnyomni a 200as kemenyen, ezert felulrol engedtem le egy maroknyi vas sullyal az aljan.
ujra van huzatom:) ugy nez ki, hogy a kemeny elhuzasban kicsit lerakodott a hamu, vagy a korom nem egett ki rendesen, de teljesen jol leszedte a kormot a kemenyrol.
2010-12-29
17:07:03
Köszi a sgítségeket, megpróbálom a kéményt szigetelni.
2010-12-28
13:27:33
Előzmény: Pumi #9994#9999
"Az biztos, hogy a 2 méteres szigeteletlen csőszakaszon könnyen a kicsapódik a kátrány."

És az is biztos hogy a vízgőz is kondenzálódik, főként ha a fa nem száraz. Jó lenne mindkettő miatt szigetelni a csőszakaszt. Bádogossal kell a külső palástot megcsináltatni(alu, v. saválló), a kettő között szálas anyaggal hőszigetelni. A kész kéményekhez kapható csőhéjjal.

Nálam is kátrányosodik a fém kéményfej, hiszen hidegebb mint a kéménytest maga.
2010-12-28
11:50:55
Előzmény: Pumi #9996#9998
Ezek szerint alacsonyabb hőmérsékleten járatod kazánt, mint a gyártó által előírt minimum. Így jó esélyed van arra, hogy tönkremegy a kazán.

Lejjebb kellene szabályozni a radiátorokat, így a kazán hőmérséklete emelkedne, a radiátoroké pedig csökkenne.

2010-12-28
08:52:04
Előzmény: robert #9995#9996
A totya kazánban a víz hőfok 60-70C-os volt, a fa amit vettünk, hát igaz nem teljesen száraz, de a régi kazánban is hasonló volt a fa amivel fűtöttünk.
Az új kazánt nem próbáltuk ki a kémény megemelése előtt, már azon gondolkoztam, hogy leveszem a saválló toldást, de akkor szerintem alacsony lesz a kémény.

Bocs javítok, az új kazánnal elég 50-55C-os víz a fűtéshez, a gyári papírja azt írja, hogy 65C-nál alacsonyabban ne tartsuk a vizet. (akkor meg nagyon meleg van a házba)
Köszi: Pumi
2010-12-28
08:44:21
Előzmény: Pumi #9994#9995
Pumi,

Az biztos, hogy a 2 méteres szigeteletlen csőszakaszon könnyen a kicsapódik a kátrány. Annak a jellegzetes szagát érzed. Talán valaki tudja hogy lehetne kívülről hőszigetelni a kéményt.

A régi kazánban mekkora volt a vízhőfok?
Ugyanavval a tüzelőanyaggal fűtesz? Talán a fa, amit most használsz nagyon nedves.
2010-12-28
08:33:10
Két hónapja ki kellett cserélni egy vegyes tüzelésű kazánt, és az új kazán paraméterei miatt a kb3,5m magas falazott kéményt megemeltük egy 2m-es saválló csővel, (ami nem szigetelt). Az új kazán beüzemelése után kb egy hónappal, barnás-fekete lé jelent meg a kémény kűlsején, és büdös szagot is lehet érezni.
A kazánba akácfával tüzelek, a huzat mérve még nem lett szakember álltal, de a kémény aljába két vödör korom is összegyűlt ez alatt a két hónap alatt. A kazánban levő víz amivel fűtünk, 60c-os.
Abban kérnék tanácsot hogy mi lehet a probléma. (a régi kazánnál ilyen probláma nem volt tapasztalható). A régi kazán Totya volt, az új kazán egy SOLID PLUS öntöttvas kazán.
Várom segítő válaszukat.
Tiszteletel: Pumi.
zimmeritVálasz erre
2010-12-20
18:34:10
A szomszédok nehogymár túléljenek :)
Találtunk egy azbesztes szigetelőanyagot, munkagépeken a kipufogót ezzel szigetelik el a kényesebb részektől, na ezzel be lett tekerve a gázcső.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva