English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-09-03
00:29:27
Előzmény: newgis #17314#17318
Nem értek hozzá...:-)
"tehát a padlástérben és a tetőn kívül is szigetelni kell?"
Ők szigetelték!

"Miért?"
Gondolom a magasabb "üzemi hőmérséklet" elérése miatt. Jobb huzat, kevesebb kátrány stb...

2011-09-03
00:08:41
Előzmény: DeJoe #17313#17314
Igen, a külső méret is fontos nekem is. A külső részek szigetelésére eddig nem figyeltem fel. Jól értem: ezt a födémtől felfelé, tehát a padlástérben és a tetőn kívül is szigetelni kell? Miért?
A páralecsapódás elvezetése kondenzvízgyűjtöbe, onnan csatornába megoldott.
Van más oka is, ami miatt szükséges?
2011-09-02
23:25:36
Előzmény: newgis #17307#17313
A zindexen írtam ezt valakinek korábban.
A kollega azt mondta, hogy a födémen kívüli részt - ahol a "hidegben" fut a kémény - , ott hőszigetelték vakolható kőzetgyapottal, élvédőzték, és hálózták.

" hogy az épületek belsejében felszerelt füstcsövek nem igényelnek kiegészítő szigetelést."
Mint írja az "épületek belsejében felszerelt kéményrészt " nem kell hőszigetelni!

Úgy emlékszem nekik azért volt jó - vagy jobb - ez , mert ez kisebb "helyet foglal" mint a többi.
Ha jól emlékszem ennek a külső mérete csak 30x30cm-es.

igeeen...
"Egy 22 cm átmérőjű füstelvezető csatornával szerelt EFFE 2 füstcső külső mérete csak 30x30 cm. Egy 20 cm átmérőjű füstelvezető csatornával szerelt hármas falú füstcső mérete 36x36 cm vagy 40x40 cm – ami annyit jelent, hogy az EFFE 2 füstcső fele akkora helyen felszerelhető."

2011-09-02
21:23:28
Előzmény: dejoe #17278#17307
"Ő azt mondta, hogy hőszigeteléssel/élvédőzéssel már kb egy árban van a sch..., lei.... tipusokkal."
Köszi dejoe,
Látom, ez idézet volt valahonnan, de kérdezek, hátha tudsz bővebbet is. Mit jelent a hőszigetelés, élvédőzés nálad? Ezeket olvastam róla:
"RENDKÍVÜL EGYSZERŰ BEÉPÍTÉS
A füstcső behelyezése rendkívül könnyű, mivel nincs szükség semmilyen burkolásra."

majd

"A FÜSTHŐ VISSZANYERÉSE
Vékony faluknak és viszonylag alacsony súlyuknak köszönhetően az EFFE 2 füstcsövek gyorsan összegyűjtik a hőt, és rövid idő alatt elérik a jó huzatot. Ezért van az, hogy az épületek belsejében felszerelt füstcsövek nem igényelnek kiegészítő szigetelést."

2011-09-02
11:17:13
Előzmény: newgis #17276#17278
Egy negatívnak...
"Kollega a "bevezető" időszakban ilyet vett
Összerakták......
Ragasztó "szar" vot, első vihar ledöntötte. A fölső tetőn kívüli élvédőzött,hőszigetelt darab egyben beesett a padlástérbe.
Még jó hogy nem volt fönn a cserép......csak tetőléc+fólia.
Volt nagy ragasztóküldözgetés vissza a gyárbam, vizsgálatra.

"Döglött" volt a ragasztó.
Kapott új ragacsot és elemeket utánna

Ő azt mondta, hogy hőszigeteléssel/élvédőzéssel már kb egy árban van a sch..., lei.... tipusokkal."

Egy pozitívnak ...
Azóta már ment egy szezont, azt mondta nincs vele probléma. :-))

2011-09-02
10:54:25
Előzmény: generaliz #16662#17276
Szia,
Kaptál-e pozitív, vagy negatív visszajelzést effe2 kéménnyel kapcsolatban?
Vagy van-e más, akinek van tapasztalata az effe2 kéményről? Most erre kértem árajánlatokat, de az egyik kereskedés szeretne lebeszélni róla...
Várom mielőbbi válaszaitokat!
Üdv,
newgis
villam64Válasz erre
2011-08-30
08:13:18
Tartalék kémény a mai világban nem szükséges. Kivéve akkor, ha olyan típusú tartalék fűtésetek van, ami olyan fajta kéményt igényel. Minden fűtésnek mások a kémény követelményei. Tartalék fűtés a villany hősugárzó is, kémény nélkül. Bárhol, bármikor megvehető. Kell egy hosszútávú tervet készítenie a társasháznak kéményre és fűtésre vonatkozóan, és az alapján engedélyeztetni a dolgokat. A felesleges kéményeket lezárni, vagy visszabontani és lezárni. A nagy kémény, ha nem műemlék, akkor ugyan így. Vagy szellőzőrendszernek, ahol levegőt lehet a lakásokba befújni. Akkor aszerint béleltetni.

2011-08-29
19:25:52
Előzmény: Lőrinc #16483#17111
Mit jelent a tartalék fűtés?

Engem is nagyon érdekel ez a téma, de ahogy kezdek utánanézni, azt látom nagy a káosz. Pedig jó lenne vmit kitalálni, mert ez egy vicc, csak belerokkanunk anyagilag!!!
A sztori hosszú, de leírom, hátha tud vki használható megoldást.

Én egy társasházban lakom Újpesten, a ház '65-ben épült, 3 néhol 4 emeletes, össz 75 lakás, lakásonként 3 kéménnyel, illetve van egy óriás kémény (~20m magas, 2x2m), ami anno a saját kazánhoz kellett. A ház átállt távfűtésre '86-ban, bár elötte se volt használatban 2 kémény lakásonként a központi kazán miatt.

Tehát a fűtés távfűtés (mondjuk én inkább egyedi fűtésre szavazok, mert így egy vagyont fizetünk ki feleslegesen a fűtésre), gázt a fürdőben használunk a melegvízhez.

A kéményseprők szerint életveszélyesek a kémények és bár a 70 kényből csak 18-at használunk, mindegyiket fel kell újítani=bélelni+a téglát újrarakni, mert 1-2 sornál töredezett a tégla vagy megkopott a fuga, a gyűjtőkéményekre +ventillátor.
A 18 ami használatban van, az gyűjtőkémény ez még + probléma, erre kéményenként 1,8 Millió forintos ajánlatot kaptunk, tessék csak számolni!!!

Persze a kéményesek szerint bontani nem lehet egyiket sem, még az óriást sem, amibe nemrég belecsapott a villám és bár nem kell kibéleltetni, de le és FEL KELL újra építeni. EZT egyszerűen nem hiszem el, hogy egy olyan kéményre kell 700.000.- forintot kifizetnünk, amit ha akarnánk se tudnánk használni, mert azóta leválasztották a kazánházról. Másrészt kíváncsi lennék mit szólnának, ha engedélyt kérnénk rá, hogy használjuk, mivel körülöttünk persze csupa 10 emeletes panel épült.

Szóval mit lehet tenni?
Könnyen kiszámolható, nincs ennyi pénze a háznak, arról nem is beszélve, hogy nincs is szükségünk ennyi kéményre.
Nem kell tartalék kémény, de kell tartalék fűtés?
Kérdezem én, a panel házakban milyen tartalék fűtési lehetőség van?
Én is ő is távfűtés, de én 1 kéménnyel még tudok fűteni is ha akarok, minek még kettőt + az óriást fenntartani?
Kinek higgyek, a FŐKÉTÜSZ azt mondja nem lehet kéményt bontani... persze neki ez az érdeke.
generalizVálasz erre
2011-08-17
11:26:03
Köszönöm a véleményeket! Okosodtam! :-)
Ha megszületett a megoldás, visszajelzek, okulásképpen!
2011-08-16
23:23:43
Előzmény: generaliz #16662#16668
generaliz

mi 6m 200as atmeroju szigetelt keramia kemenyt hoztunk Szerbiabol:) kb 65-70e Ft volt, de meg lehetetett volna belole faragni, ha az AFA-ert visszamegyunk a hatarrol, szoval esetleg erdemes lenn megnezni! (Nem tudom, szlovakoknal forgalmazzzak-e ezt a kemenyt!)
nem schiedel, hanem koppintasa:)

az acel kemenyt teton kivul is le kell szigetelni.
En egy 300as alu kopenyt huztam ra, a tetejere sapkat es a ket reteg kozott kozetgyapotot tomkodtem be.

monolit irt errol tavaly:
http://biosolar.hu/forum/show/7963#7963
generalizVálasz erre
2011-08-16
16:00:29
Előzmény: DeJoe #16658#16663
Ahh, nekünk oda épp messze van az ablak, a szomszédnak, meg szellőző kivezetésnek álcáznám, a meglévő kéményt visszabontanám cserép alá! Sztem 10 év alatt megtérülne a dolog!

Vicc volt! :-)

Azért ennél bonyolultabb a helyzet!
generalizVálasz erre
2011-08-16
15:56:53
Előzmény: sándor #16656#16662
Gyári kéményben ügye van több cég, mint a Leier Shiedel, Montel, meg biztos van még! Illetve van ez az effe2, meg hasonló kerámia kémények? Ezekről mi a véleményetek?

Sándor írja, hogy a LSK bevált! Sándor jól látom, hogy egy ECO10-LSK14, ami majdnem a legkisebb kombináció, összeépítés nélkül 380e Ft(11m)? Egyenként 80kg-os elemekkel, ki tudja azt felvinni a tetőre a 12-dik méterre? :-)
Gondolom amíg nincs kondi kazánom, addig nem mehetne a forró füst az ECO-ba?!

A saválló, gáztömör acélcső miért nem lehet jó megoldás?

Igen, hát az sem lehet egyszerű eset! De kérdés, hogy minek a sok adminisztráció, ellenőrzés, ha dolgozhatnak ilyen felelőtlen emberek és játszhatnak ártatlan, jól fizető emberek életével!?

Ha senki többet és gyári (persze méretezés után), melyik kereskedőt tudjátok ajánlani Pest megyében?

generalizVálasz erre
2011-08-16
15:24:42
Előzmény: zsezse #16652#16660
Azthiszem keresek 2-3 hozzáértőnek tűnő brigádot a környéken és megnézetem, megvárom mit mondanak! Aztán, ha nagyon vegyes, vagy nem tetszik, akkor marad a bontás! :-(
A másik, hogy lehet hogy az lenne az első, hogy a jövőbeni energetikai viszonyokhoz megterveztetem a fűtési rendszert és akkor kiderül, milyen kémény kell. Kb ezeket a teljesítmény értékeket: kandalló 9-10KW, vegyes 25KW, kondenzációs ~11KW és típusokat tervezem.

Zsezse, és mit lehetne csinálni acélkéménynél a tetőn kívüli résszel? Azt nem lehet burkolni, hogy úgy nézzen ki, mint az igazi? Sajnos a bontást így sem úsznám meg, mert a mostani már így is lefoglal 80*80cm-t a fürdőből!

Az oldalfal kivezetés lehetőség, mert max 2m hosszú csővel kint lenne, de onnan 50cm a kerítés, 8m a szomszéd.
2011-08-16
13:37:48
Előzmény: zsezse #16652#16658
"egyebkent kondenzacios kazan fustcso kivezetest egyre gyakrabban latok oldalfalon."
Amit "szabályszerűen" kivitelezni szinte lehetetlen !
- kerítéstől 3 méter, szomszédos épülettől 10m távolság kell legyen
- kivezetés mellett, alatt, fölött 1,5 (vagy 3m)-en belül nem lehet ablak
- stb.
A baj azzal az -főleg a kéményeseknek- , hogy az nem kémény!
és nem szedhet utána sápot évente.
Tehát úgy határozták meg a feltételeket, hogy szinte lehetetlen legyen a fali kivezetés!
Ha már kéménynek minősül a kivezetés, tehát felfelé megy , akkor már -állítólag -évi 6700 vagy még több is a díj.
Tehát már akkor is kémény, ha falon kivezeted, és egyből kanyarodsz felfelé ( verébdeszkán át, vagy ereszvonalon kívül)
2011-08-16
11:24:05
Előzmény: generaliz #16650#16652
szia.

amikor vettem a vegyeshez az acel kemenyt akkor mondta a srac, hogy tudnak csinalni kisebb atmeroben, ami jo kondenzacios kazanokhoz meg sima turboshoz, csak sziloval kell osszerakni az elemeket, es akkor fusttomor lesz.

Nem garazs BT, szoval gondolom nem ajanlotta volna, ha nem lenne hivatalos.

a Muanyag nem jo a sima nyilt egesteruhoz es a sima turboshoz sem, csak a kondenzacioshoz. ha vegleges megoldas, akkor acel.

en eloszor azt hataroznam meg, hogy mekkora teljesitmenyu keszulekeket kell betegyel (kandallo/vegyes kazan), mert lehet, hogy eleve kicsi lesz a kemeny hozza, igy nem is kell bibelodnod a belelessel:)
az, hogy girbe gurba legyen a belelo ceg dolga, ugyesek a sracok.:)

egyebkent kondenzacios kazan fustcso kivezetest egyre gyakrabban latok oldalfalon. Lehet, hogy jobban jarsz te is, mintha 12 metert kibeleltetsz turbos csovel!
generalizVálasz erre
2011-08-16
10:41:06
Előzmény: zsezse #16642#16650
Köszönöm a választ!

Persze, igen tudom, hogy mindenképpen bélelni, kell ez alapvető!

Valszeg elég csak a tetejét újrarakni, az nem gond!

Igen a bélelésen gondolkodtam, saválló acélcsővel, de félek, hogy a kémény girbegurbasága miatt, nem lenne könnyű mulatság.

Így van, befér az újjam a csatlakozások közé, van ahol nincs szegecselve, stb. gány, felelőtlen munka! :-(

Kondenzációsra cserélnénk 1-2 év múlva, de addig is kell fűteni és ha most szigetelem műanyaggal, akkor az ha jól emlékszem nem bírja a nyílt égésterű magasabb füsthőjét!? Jó lenne olyan megoldás, amihez már nem kell hozzányúlni!

Saválló biztos, hogy jó a kondenzációshoz? Annak elég a tömörsége a túlnyomáshoz?

Nálam ez az alu levelgő be, bélelésen ki, azért nem megy, mert a mostani az kuka.

Ezt a szigetelés kérdést nem értem! A kémény első 8m-re a házon belül halad, a kinti rész lehűlésével lehetnek gondok?

Nem szeretnék külső acél kéményt, mert nagyon nem illik a házhoz, bár tudom, hogy ez lenne a legegyszerűbb, olcsóbb megoldás!

Mindenképpen a szakszerű, biztonságos megoldáshoz szeretnék eljutni, ezért is kérdeztelek benneteket és nem a kéményes cégeket, mert valszeg elfogultabbak és elsőre nem a nekem optimális megoldást kínálják!
generalizVálasz erre
2011-08-16
10:28:28
Előzmény: sándor #16640#16649
Köszönöm a gyors reakciót!

Sorrendben:
Kéményfej:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, a kémény teteje nem fedkővel, hanem kisméretű lyukacsos, nem fagyálló téglából van rakva. Na ez van szétfagyva! Különben a tetőn kívüli rész vakolt, rendben van.

Kémény többi:
Tulajdonképpen ezzel lenne a baj, mert majd 12m magas, amiből 2 és fél méter van kint. A földszinten bontottunk, amikor kiderült, hogy a kémény körbe van minden oldalról falazva és ami alatta van az nem normális emberre vall, mert az egész kémény kisméretű lyukas téglából van rakva, kötés, vagy vizszintes téglasorok nélkül. Gondolom mivel így rakták nem tudták rendesen bélelni, nem ment bele az alubélés, ezért csépelték rendesen, értsd, a csatlakoző peremek 4-5 cm-t behajlanak, végül úgy oldották meg, hogy egy szakaszon kibontották a kéményt és valahogy odatettek egy darabot, hogy legalább folytonos legyen. Persze így már nem szabály szerint csatlakoznak a csövek, hanem épp ellenkezőleg, mint az esőcsatorna. No, igen, csak ezt kellene lebontani, de ez átmegy a két fürdőszobán, kazánházon és 12 m kidobható tégla, sitt, aztán meg egy más méretű kémény, amit integrálni kell valahogy a házba..., szóval nem kis munka, illetve, ha falaztatom, akkor nagy költség, kb. 20e méterenként a 4 kürtő munkadíja, Az anyag kb. 6e, plusz 30e az apróságok, mint ajtó, fedlap, stb, es akkor még beleltetnem is kell, tehát kb. 350e+a 3 kürtő bélelése, csak anyag: 180e! (koracél)
Tehát ezért merült fel a megtartás, bélelés, gyári kémyény, effe2, stb.

Szigetelt kéményre van szükségem?
Ha jól van méretezve, akkor elvileg nem lehet gond a kátránnyal, kondenzvíz stb?
Különbem állítólag eddig sem volt.

Igen a gyári jó megoldásnak tűnik, csak jó lenne ha mindhárom eszköz tudná használni, legalább két kürtőben! Melyik megoldás lenne a legjobb? Shiedel absolut, vagy quadro, vagy ...

Van engedély a kéményről, bélelés után szépen leírták, hogy légtömör, meg szakszerűen max. X mm hézaggal bélelt, meg tömített, aztán meg ez van benne amit leírtam, szóval teszek az engedélyre, inkább megcsinálom, csináltatom, úgy, hogy működjön és ne öljön! :-P
Mi még nem fűtöttünk benne, de az előző tulaj használta gázzal és kandallóval.
2011-08-16
06:55:27
generaliz:

ha hosszutavon gondolkodsz, akkor csakis valami korszeru, belelt megoldast keress.

Ahogy sandor irta: a teton kivuli reszt ujra kell csinalni: lebont, ujraepit.
Errol a kemenyseprok tudnak nyilatkozni.

En nem foglalkoznek azzal, hogy a kemeny tobbi resze legtomor-e vagy sem, mert ugyis beleled.
(Beleles nelkul en mar nem hasznalnek vegyestuzelesu eszkozt tegla kemenyben)

Hogy erted azt, hogy az alu beleles szakszerutlen? Nem csatlakoznak a cso idomok a kemenyben?
Ha kondenzaciosra akartok cserelni, akkor mindenkeppen turbos/tulnyomasos/ csoben kell gondolkodj.

A sima turbosnak (nem kondenzacios) nem jo a muanyag cso, a turbosnak jo, mert alacsonyabb az egestermek homerseklete.
Univerzalis megoldas tehat az acel savallo cso, ami mindkettohoz jo, de valamennyivel dragabb.

Most nekem is alucso van behuzva, ami tulnyomasra nem jo, de a helyi kemenysepro vallalat (felhivatalos) allaspontja szerint ha behuzok egy 80as tulnyomasos csot, akkor az aluban johet befele a levego, a belso (acel vagy muanyag) csoben mehet kifele a fustgaz.
Esetleg kerdezz ra te is, hogy ez nalad megoldhato-e. Igy a gaz kerdest kipipaltad.

A tobbi kurtore pedig csak savallo csoben gondolkodj, mert idovel esetleg katranyosodhat a kurto, hiszen 1-ik oldala biztosan szigeteletlen marad!
Kerdes persze, hogy a 14x14-es kurto leszukitve a belescsovel elegendo lesz-e barmire is. Szerintem nem.

Elore szolok, hogy a savallo belescso nem lesz olcso.

Javaslom, hogy keress fel 1-2 kemeny belelessel foglalkozo ceget, kerj toluk arajanlatot, es utana mar tisztabban fogod latni a lehetosegeket! Ne engedd, hogy csak az o bejaratott 1 utas megoldasukat eroltessek, ha neked az valamiert nem tetszik. Mindig van alternativa!

Ja meg annyi, hogy en nem beleltettem a meglevo kemenyt, hanem felcsavaroztam ra az uj acel kemenyt. Ehhez nekem 2 fodemet kellett attorjek, de igy rendes keresztmetszettel tud mukodni a kazan.

generalizVálasz erre
2011-08-15
17:13:15
Sziasztok!

Új vagyok és tanácsot kérek, remélem jó helyen járok és tudtok segíteni!

Meglévő, téglából épített, 4 kürtős (14*14cm) kéményünk felújításán, vagy cseréjén gondolkodunk!
Sajnos későn derült ki, hogy az építés és bélelés során szakszerűtlenül jártak el, a falazat nincs kötésben, a kürtő nem szabályos alakú, a bélelés nem összefűggő, a hézagok bőven szabvány felettiek, stb. :-(

A felhasználás módja:
· 1 kürtő: nyílt égésterű gázkazán(24KW) (most alu csővel szakszerűtlenül bélelve, a többi béleletlen)
· 2 kürtő: nyílt égésterű kandalló(9KW) csak tervezett
· 3 kürtő: vegyes tüzelésű kazán(25-30KW) csak tervezett
· 4 kürtő: szellőzés

A szellőzés elhagyható, mert megoldható máshogy, a másik három felváltva, esetleg a kandalló és a vegyes kazán működne együtt. A gázkazánt később kondenzációsra cserélnénk, jó lenne ha már ennek az igénynek is megfelelne a kémény, vagy legalábbis kevés költséggel továbbfejleszthető lenne.
A ház K-NY-i nyeregtetős, a kémény a nyugati oldalon áll, 11,5m magas. A kéményfej felfagyott. A kémény szerkezete nem légtömör.

Mit lehet tenni, hogy a legkevesebb munkával, felfordulással, lehetőleg a legkevesebb költséggel biztonságos, megbízható kéménnyel rendelkezzünk? De mindenképpen szeretnénk megtartani a jelenlegi kémény helyét, formáját!(tehát külső szerelt, burkolatlan kémény nem jön szóba)

1. Acél bélelés minden kürtőben, majd később egyik túlnyomásos csere?
2. Új kémény építése, univerzális bélelése? (több felhasználás?)
3. Előre gyártott kémények(Leier, Shiedel, Montel, …), quadro, absolut, ikerkürtős, …
4. …

Ha nem muszály nem mennék bele az engedélyezésekbe(költség, idő), mert van rá papír, tehát ez is szempont a megoldásnál! Persze a szakszerűség fontos, tehát szakemberre bíznám.

Köszönöm a véleményeket!

2011-08-12
07:34:54
Előzmény: qyxy #16557#16558
"próbáltuk szárazzal is, de azzal sem működött"
A száraz fa az biztos száraz volt ?
Éppen tegnap csaptam háromba egy tavaszi vágású öles bükköt, ami azóta takaratlanul , ha sütött a nap, akkor reggeltől-estig a napon száradt.
A két vége szépen berepedezve, a végeinél a nedvességtartalom 16%
A közepében még mindig 40-45%, néhol kiakadt a nedvességmérő !

Ebben a tipusban nincs egy "terelő lemez" a füstjárat(ok) után, a kéménycsonk előtt ?
Mert mások , alátétek segítségével "magasabbra emelték" ( nagyobb áramlási keresztmetszetet készítettek), és utánna már jól működött.
Előtte ők is szenvedtek.

2011-08-10
11:42:28
Üdv mindenkinek!
Egy nyílt égésterű kombi cirkónk van ami szabálytalanul egy gyűjtőkéménybe van bevezetve (köszönhetően a drága előző tulajnak.)Viszont társasház legfelső emeletén lakunk és kíváncsi lennék arra, hogy a tetőn ki lehet-e (vezetni)építeni külön kéményt ennek a típusú cirkónak vagy csak zárt égésterűt lehet így kivezetni?
Ha tud ebben valaki valami infót adni azt megköszönném.

2011-08-08
23:42:31
Előzmény: zb0 #16488#16495
zb0,

Én úgy tudom, hogy több szintes lakásban már hagyományos kéményes gázkészüléket nem engedélyeznek, csak zárt égésterűt (turbóst).
Függetlenül a szabályoktól én biztosan azt tenném, mert attól biztosan, nem kap szénmonoxid mérgezést. Ismeretségi körömben két esetről tudok, ahol kis híján odavesztek, nekem is volt személyes "élményem".

Személyes találkozásom az égéstermékkel:
Régen kéményes cirkó duruzsolt a fürdőszobában.
Asszony főzött, és ment a páraelszívó, a kémény bizonyult megfelelőbbnek, hogy pótolta a konyhai szagelszívó elszívott levegőjét, habár az ablak sem tömített légzáróan.
Kezdtem megrészegedni a szaunához fogható melegben, és értetlenül álltam az izzadó csempe láttán. Majd ránéztem a cirkóra, amin világított egy piros LED mellette egy kémény logóval. Először nem értettem, hogy mit hülyéskedik az a lámpa. Holnap hívhatjuk a szerelőt? Vagy kéményseprőt hívjunk? Miért éppen karácsony előtt? Miért éppen velem szórakozik? Vajon meg tudom-e javítani? A készülék megütögettem de a LED továbbra is égett. Azt tudtam, hogy a füstgáz szenzor a huzatmegszakítónál van, megpiszkáltam, nem-e hibásodott meg a kontaktus.
Azután nehezen de összeállt a kép. Szellőztetni kell.
Máig sem értem, hogy miért nem kapcsolt le a cirkó, ha tudta hogy visszaáramlik a füstgáz.
Szerencsére a gyermekem korábban letörte a cirkó előlapját, így láthattam a LED-et, mert nem takarta semmi.
Nem lettem pánikbeteg, de azóta igyekszem elkerülni a levegőtlen zárt helyeket.

2011-08-08
21:58:12
Előzmény: zb0 #16488#16492
zb0

"... a tetőtérben kazán 3m csővel ötletre felkaptam a fejem. Kérdezz meg erről szakembert, mert az én ismereteim szerint ez veszélyes játék is lehet."

szerintem turbos kazannal ezek nem erdekes szempontok, hiszen mesterseges huzatrol beszelunk. rosszul tudom?
2011-08-08
15:44:08
Az önkormányzattól ezt a választ kaptam:

"Az országos építési szabályzat szerint tartalék fűtéssel kell rendelkeznie a lakásnak, a tartalék kémény már nem kötelező. A nem használt kéményt üzemen kívül lehet helyezni, vagy el lehet bontani.

Az üzemen kívül helyezést szakszerűen, a FŐKÉTÜSZ véleménye alapján lehet megtenni.
A bontás - mérettől függően - az építésügyi hatághoz tett bontási bejelentés vagy bontási engedély alapján végezhető."

Úgyhogy azt hiszem az lesz a megoldás, hogy üzemen kívül helyezem a kéményeket, a kazán pedig a tetőtérben lesz, ott egy 3 méteres csö elég lesz az égéstermék elvezetéshez.

2011-08-07
08:08:37
Előzmény: Lőrinc #16458#16465
az arajanlatot ugy kerted, hogy 2 kemenyre kered, vagy mindegyik ceg kiment helyszinre es atnezte az osszes lehetseges megoldasT?:)

elozo esetben nem csodalkozom, hogy azonos arat adtak.

Igazabol tovabbra is ketlem, hogy ket kemenyt kellene beleltetned.
Ehhez az egeszhez 1 embert kellene keressel, aki rendelkezik olyan kepesitessel, aki gazkeszuleket tud beuzemelni/engedelyeztetni.

amikor en 2 eve ezen gondolkodtam, ennel egyszerubb volt a procedura. Minden papirmunkat elintezett (volna) a belelo es az uzemelo, en csak par alairast kellett volna megtegyek.

Informalj minket, mire jutottal!

a pincebol kivezetesre en is azt hittem, hogy nem szabalyos, de mostanaban egyre tobb helyen latom. Nem tudom, mennyire lett "feketen" beszerelve igy.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva