English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-10-19
15:48:34
Előzmény: zsezse #18000#18844
Üdv!
Aluminium csővel bélelt kéményre vegyes tüzelésű készüléket még ideiglenesen sem köthetsz.Ez a te saját felelőséged és nemtörödömség veszélyes és tilos.
A kéményt ki kell bélelni saválló acél csővel. Vagy új kémény kell helyette.
Üdvözlettel :Schornsteinfeger
2011-10-19
15:42:09
Előzmény: macko003 #18001#18843
Üdv!

A vegyes tüzelésű kéményen gázkészüléket üzemeltetni szigoruan tilos.
De ez forditva is igaz gáz kéményre vegyest nem köthetsz,igen harapunk az ilyen dolgokra. Minden tüzelőberendezésnek megvan a kémény igénye és mérete amit terveztetni kell. Egyébként arra nincs 4 évenkénti müszaki felülvizsgálat?
A szénmonoxid mérőt a gáz kászülékell azonos magasságban kell felhelyezni.
Üdvözlettel:Schornsteifeger
2011-10-19
15:33:05
Előzmény: zsezse #18009#18842
Üdv!

Minden tüzelőberendezés fűstcső csonkjának átmérője megfelel a kémény átmérőnek.
De ez levan írva a készülék adataiban ,hogy mi a kémény igénye.

Üdvözlettel:Schornsteinfeger
2011-10-19
15:28:45
Előzmény: Zsee #18117#18841
Üdv!

A felső kémény ajtót nem kell szigetelni annak kettős záródásunak kell lennie.
Eleve szigetelt most már csak az acél ajtót fogadjuk el beton ajtót új kéményeknél nem. Ha külső kéményről van szó azt tanácsos szigetelni illetve bélelni saváló acél csővel vegyes tüzelés esetén.
Üdvözlettel: Schornsteinfeger
2011-09-26
22:42:09
Előzmény: Zsee #18117#18122
vannak kulonbozo szervizajtok, pl csempekhez. nem tudom, mennyire UV allo, de az moge teszel par cm hungarocellt, es racsukod.vagy raragasztod kivulrol pl pur habbal vagy szilikonnal. ha tisztitanod kell, szikevel korbevagod, es hozzafersz.
talan nem tul szep megoldas, most ez jutott eszembe:)
2011-09-26
21:36:07
Készülőben az új kéményem, ma már szigeteltem, holnap teszek fel képeket is, viszont ma elgondolkodtam, hogy a felső tisztító nyílást hogyan is kéne szigetlenem, van rá valakinek valami tanácsa?
A gond az hogy ezt már szigetelnem kell, mert kazánházon kívül van, szal a probléma adott :)
2011-09-21
20:04:14
Előzmény: macko003 #18001#18009
macko003

szeirntem ne kockaztass, ez nem jatek. Ne a a szenmonoxid erzekelotol vard a megoldast!
a 130as cso szerintem eleve is kicsi lesz a vegyesnek:(

macko003Válasz erre
2011-09-21
10:19:08
Előzmény: zsezse #18000#18001
akkor ezek szerint nincs akadálya (a co2-t meg egy pár ezer forintos érzékelővel elvileg meg lehet oldani, és pl télen havi kéményhuzat ellenőrzéssel...), csak több gond lehet, mint "normál" esetben.

a kéményben (ha jól tudom) 130as cső fut fel.

a kérdés, hogy egy ilyen bekötésre harapnak-e a kéményseprők, vagy ellenőrzés elött rendet kell-e rakni?

ha a komplett házat fel kell újítani, akkor a kondenzációs kazánnak nem szánnék kéményt, csak egy csövet a kültérbe, a régiben pedig akkor bélést cserélni. csak most már így is az előzőleg tervezett keretet már eléggé túlléptük, így ha feltétlen új kémény kell, akkor inkább veszni hagyom a vegyes kazánt.

update:
rákérdeztem a kéményseprőknél, elvileg egy kéménybe csak azonos tüzelőanyagú kazánok köthetőek
(habár a pasin érződött, h csak felszínesen, és csak az elméletet ismeri...)
2011-09-21
10:03:04
Előzmény: macko003 #17998#18000
macko003

az alut nem ildomos a vegyessel hasznalni, ennek ellenere egyik baratom is igy tuzel a kandallojaban.
Az egy kemenyben uzemelest azert sem ajanlatos, mert ha eldugul a kemeny a lerakodasok miatt, a vegyeskazan vissza fog fustolni, azt eszreveszed, de a gazkazan CO/C02-jet nem, igy hamar meglesz a baj!

Ha hazfelujitani szeretnel, akkor mindenkeppen valami hoszigetelt, katranynak ellenallo, megfelelo huzatu, hosszu elettartamu kemenymegoldast keress a vegyesnek.
Az alucsovet igy is ugyis erdemes lenne kihuzni, ha csak vegyessel tuzelsz benne, a regi kemeny meg idovel at fog katranyosodni, szetmallik, stb.
Ha van lehetoseged, akkor szerintem hagyd meg a mostani kemenyt a gazkazannak, csinalj egy ujat a vegyesnek, es kesobb a mostani gazkazan kemenyeben lehuzhatod a kondenzacios kazan csovet (ha nincs mas megoldas)
ha van, akkor meg haygd meg szellozonek vagy bontsd vissza.
Ha a mostani kemeny kelloen nagy keresztmetszetu, akkor elgondolkodhatsz a savallo belescsoben is az alu helyett.

macko003Válasz erre
2011-09-21
09:55:16
szeretném a segítségeteket kérni.
van egy kémény, jó pár éve ki lett bélelve, alu béléssel.
van egy gázkazán ami ebbe van bekötve, és van egy vegyes kazán, ami nem vizes, hanem légfűtéses, kb 25 éves, ezért, és az egyéb kényelmetlenségek miatt csak hébe-hóba használtuk. most viszont megvettünk egy másik vegyes kazánt, amit rá lehet kötni a vizes rendszerre.
az igazi kérdés a kémény lenne.
lehet-e egy kéménybe kötni a kettőt?
ha igen, milyen feltételei vannak?
milyen problémák adódhatnak belőle?
ha nem, miért?
esetleg lehet-e felváltva bekötni (felxibilis összekötő volt eddig, és vagy ezt vagy azt kötöttem be, ezt lehet-e a jövőben is alkalmazni)?

amit a szaki mondott (nem foglalkozik kéménnyel, ő is ismerőssel beszélt róla.
- ha a kettő párhuzamosan/felváltva üzemel, akkor a vegyesből származó korom a gázból kicsapodó kondenzzel kátrányt alkothat, ami ha visszajuk a vegyes kazánig, begyulladhat...
- az alu kémény nem jó, mert kb 20 perc után szétolvad a hőtől, amit a vegyes kazántól kap (anno az öntött vas vegyessel nem egyszer napokig tüzeltünk ezzel a kéménnyel, néha akkora lánggal, hogy az a kéményig is eljuthatott kis időre, így ezt nem igazán értem)

vélemények? mi az igaz? mitől kell félni? hogy lehet a problémákat kikerülni?
(új kémény megvalósítható, de ez most anyagilag problémás...)
illetve a megoldás csak pár évre szólna, mert ha eljutok oda, hogy házfelújítás, akkor a gázkazán helyett egy kondenzációst tennék be, aminél a kémény már úgysem használható, ezért sem szeretnék még egyet.
2011-09-20
23:34:29
toltok meg fel egy ket kepet:

Na, erdekes infom van. Pont ma volt kinn a kemenysepro beszedni a dijat, es azt mondta, hogy ennek a kemenynek nincs EMI engedelye. (ennek ellenere nem foglalkoznak vele, mert jo kemeny, csak tudjak rola)
Ami azert vicces, mert tavaly pont ok ajanlottak, hogy ez jo.
Szoval jarja korbe mindenki, mielott ilyet szeretne venni!

2011-09-20
22:26:04
Előzmény: zsezse #17983#17984
Nekem "csak" másfél-két métert fog kilógni...

A födém áttörésnél írja az 500 °C-ig ellenálló rugalmas anyagot. Mit javasoltok ide?

2011-09-20
22:21:54
Előzmény: newgis #17981#17983
mi is megerositettuk a teto felett, mert kb 3 metert log ki.

2011-09-20
22:09:24
Előzmény: zsezse #17978#17981
"dűbel"...
:)))

Ok, köszi!
A szigetelésre megtaláltam, ezt írják: "A füstcsöveket EFFE 2 ásványgyapot szigetelő paplannal (vagy más azonos jellemzőjű, 3 cm vastagságú, 120 kg/m3 sűrűségű szigetelő paplannal) és egy réteg legalább 2cm vastag vakolattal kell szigetelni."

Egyébként ellentmondásnak tűnik:
Innen:www.effe2.hu/7-sszeszerelsiutastsok.html
"13. A tető fölötti legnagyobb túlnyúlás nem haladhatja meg az 1,5 métert. 1 méteres, vagy azt meghaladó túlnyúlás esetén javasolt a szerkezet megerősítése sarokerősítők használatával, vagy acél betonvasak beépítésével."

Az első mondat szerint ne haladja meg a 1,5 métert, viszont van olyan szabály, ami szerint min. 1,2 m-nek ki kell lógnia tető fölé. Ez itt még nem ellentmondás, de még egyéb szabályokat is figyelembe kell venni a magasság megállapításánál (pl. dőlésszög), ami viszont ellentmondáshoz vezet.

Ugyanígy a szigeteléskérdése, ami a reklám szerint nem kell majd kiderül, hogy mégis. Most még élvédő, meg rögzítővas és ennyi erővel tényleg vehettem volna S......l-t...
2011-09-20
21:40:26
Előzmény: newgis #17968#17978
newgis,
szerintem 5cm EPS szigeteles megteszi, ezt konnyen fel is tudod rogziteni, de dubeleket ne hasznalj (gondolom, ez egyertelmu:) )
ez jo kulterre es belterre is.

a legbiztosabb persze az, ha felhivod a gyartot/forgalmazot, es tole kersz tanacsot ezugyben!

a bekotesben az egyik legfontosabb szabaly, hogy a csonek mindig legyen emelkedese, tehat a kert bekotesi magassag ala semmikepp se tedd. Az nem gond, ha a kandallo felett van egy kis fuggoleges resz, ahogy a rajzodon, de lejtes ne legyen benne, es ha lehet, keruld a 90 fokos idomokat, 45 fokot hasznalj.
2011-09-20
21:36:22
Előzmény: Zsee #17971#17977
zsee

a fem kemenyt is be lehet burkolni. akar teglaval is. ezt hivjak belescsonek:)
tobbet nem lesz ra gondod, a katranyosodast is elfelejtheted.

szvsz teljesen felesleges az XPS, ha mar kigyullad a kulseje, akkor ott baromi nagy gaz lesz!
a vakolhato kozetgyapot is biztosan jo, de sztem az EPS/XPS-sel konnyebb dolgozni.
ez mar mellekes, de az XPS 3x dragabb, a kulonbozetbol inkabb vastagabb szigetelest tegyel fel.

fedlap:
a gyari beton fedlapok felenk 2-3000 Ftba kerulnek, nem hiszem, hogy ezert a penzert megerne sablont csinalni, ontogetni, vasat venni, darabolni.

2011-09-20
19:35:33
Előzmény: DeJoe #17926#17971
A belméretet ma már nem tudom lemérni(megy a rendrakás ezerrel, nem férek hozzá), holnap valamikor megnézem
Anyag szempontjából, tégla, üvegszövet meg van, az egyszerűség kedvéért zsákos falazóhabarcsot akarok venni, azzal könnyebb dolgozni, mint külön keverni az egészet, igaz ezt is, kicsit meg akarom vegyíteni homok, mészpótló, cement hozzáadásával, a régi anyagban is meg lehet bízni, a kettőt vegyítve eddig nekem bejött a dolog, korábbi átalakításoknál

Kéményseprő rendszeresen ellenőrzi, ő meg is csinálj az ellenőrzést, nem csak a pénzt szedi be, le van vele egyeztetve, nem kell engedélyeztetni, tanúsítvány sem kell hozzá, a következő ellenérzéskor ő intézi amit kell :-)
Munkadíj nem lesz, csak a segítő emberke díja, mert saját munka lesz

Fedlappal vagyok kérdőben, mert le karnak beszélni az előre gyártott fedlapról, mert hogy fölösleges pénzkidobás, nem tudom nem döntöttem még el, hogy mi legyen, mert mindkét oldalon van pro és kontra is
Fém kéményt nem akarok, valahogy nem tetszik, távlati tervekbe meg nem illik bele a házképbe :)

A szigetelésben nem EPS lapot teszek, hanem XPS-t lehet drágább, de nehezebben is ég, ha találok esetleg akcióban akkor pedig vakolható ásványgyapot az tuti nem éghető, ezzel nem lesz gond, de XPS-nél alább nem adom
2011-09-20
19:22:12
Előzmény: zsezse #17953#17970
zszse,

Milyen jó, hogy nincs privát üzenet küldés, akkor nem láthatnánk ezt a hasznos infót :)
2011-09-20
18:59:37
Megvan a domus effe2 kémény. Építve most lesz, a fatüzelésű vízteres kandalló csak később lesz megvásárolva, egyelőre még azt sem tudom, hogy milyen típusú lesz majd.
Viszont a kéményt már most fel kell húzni, kérdés, hogy milyen magasságra tegyem a bekötő nyílást? Ezt olvastam ezzel kapcsolatban:
"- A kandalló kéménybe való bekötésének alsó magassága ~ 180 cm, 45°-os szögben."

Kérdésem: ha felteszem 180-ra, majd olyan kandallót veszek hozzá, ahonnan 45°-os szögben elindulva, teszem azt 150-nél "érek" a kéményhez, akkor a mellékelt rajz szerint megoldható a kandalló bekötése, ugye?
Magyarul: Tehetem 180-ra a bekötési magasságot, vagy feljebb/lejjebb kéne?

És még egy kérdés:
A kémény a nappali és a spejz/kamra fala mentén lesz kialakítva. Ez a fajta kémény alapból nem tartalmaz kivezetést, hiszen leadja a hőt (így nem lenne hatékony a nappali felől szigetelni). Viszont a kamra felől kéne, hogy ne fűtse azt. A födémtől felfelé megint csak kell a szigetelés (nincs tetőtér-beépítés, csak padlás). Milyen és mekkora szigetelés kell a kéményre?
2011-09-20
14:07:22
Előzmény: Jesu #17939#17953
Jesu,

most lenne jo a privat uzenet kuldes:)
Remelem nem szamit reklamnak: www.stovariste-sulex.com/
Zomborban vannak, van magyarul tudo munkatarsuk is, de jobban jarsz, ha az anyanyelvukon beszeltek veluk, mert a holgy nem mindig erti a kerdest.

kb 70e korul van a teljes keszlet 6m, 200as.
Ebbol ki lehet hagyni:
-2. tisztitonyilas (nekunk tobb, mint 3 meter a teton kivul van)
-talapzati ko (1mx1m) (altalaban az ember csinal neki sajat beton alapot)
-1 csomag samotpor+vizuveg (2 jar hozza alapbol, nekunk 1 sem fogyott el)

+ maganszemelyek visszaigenyelhetik az AFA-t, amikor athozod a hataron, akkor lepecsetelik a szamlat a VAM-nal, azzal vissza kell menni, es visszaadjak az AFAt.

mi elhoztuk a talapzatot es 2 csomag samotot, + nem mentunk vissza az AFAert, igy jott ki 65 korul + utikoltseg.

Adnak hozza egy fedlapnak tuno valamit, de utolag jottunk ra, hogy az valoszinuleg a kulso diszburkolat konzolos tartoja: a teto sik alatt tudod rarakni es arra tudod rapakolni a diszteglakat.
Mi fedlapnak hasznaltuk el, majd egy vizort kell ra szerkeszteni, mert az nincs benne.

Egyebkent 200as kemeny, keramia belso, beton kulso resz. Kozte kitomve kozetgyapottal. Tobb uzemel a kornyeken jopar eve, eddig problema nelkul. A helyi kemenyseprok elfogadjak, sot, ajanljak.
2011-09-20
10:45:53
Előzmény: zsezse #17930#17939
"Mi szerbiabol hoztunk 6 meteres 200as "Schiedel koppintast", 65 korul itthon volt. "

Erről további részleteket légy kedves megosztani!
:)
2011-09-20
09:35:47
Előzmény: zsezse #17930#17932
félreértettél...:-)
nem bélelést írtam
régi kémény elbont > új kémény (szerelt) felhúz...csak sk.
2011-09-20
09:25:11
Előzmény: DeJoe #17926#17930
a 40x53-as az kb 20x33-as lehet belul, ebbe nem megy bele a 200as cso, foleg ha ennyire tekeredett + belso vakolat is levesz belole.

en is femkemeny parti vagyok, de jo lenne tudni a kemeny teljes magassagat, mert 3-4 meter teglat felrakni vagy egy teljesen uj kemenyt felhuzni nem ugyanaz arban.
Szerintem a mostani kemenyteglakat is felhasznalhatod.

Ha maradsz a tegla kemenynel, szerintem ne sajnald ra az 5cm EPSt a kulso reszre.

En - ha mar koltenek ra - nem a tegla mellett maradnek, hanem valami idotallobbra ruhaznek be.
vagy szerelt femkemenyt csavaroznek a mostanihoz (+persze minimalis javitasokat azert meg kellene ejteni a kemenyfejen, hogy ne doljon le + befedni a tegla kemenyt), vagy a mostani teglakemenyt lebontani teljesen es valami keramia kemenyt tenni helyere. Mi szerbiabol hoztunk 6 meteres 200as "Schiedel koppintast", 65 korul itthon volt.
2011-09-20
08:34:50
Előzmény: Zsee #17915#17926
Mekkora a belmérete a kéménynek?
Milyen anyagokat szereztél már be, mik vannak meg hozzá?
Mennyire "hivatalos" a dolog? szokta látni kéményseprő?
Hogy számoltad, mennyibe lesz így állványozással, téglástul, fedlapostul, stb. összesen? Ki csinálja ?+ munkadíj?

Csak azért kérdem:
- mivel a kéményed külső kémény, így nehezen éri(érheti) el az üzemi hőmérsékletet! Ezért állandóan problémád lehet ebből>kátrány,állagromlás stb...

Ha nem annyira hivatalos a dolog, akkor miért nem csinálod meg szerelt kémény szerűen.
Veszel 200-as KO
www.femkemeny.hu/hu/dokumetumok.html
- idomgarnitúrát (nettó 21700- 1 bekötő,2 tisztító,1 esővédő,1 kondenz idom)
- 200-as merev csövet, (métere nettő 6400Ft)
- 300-as alu spíró csövet a külső részére 4m (métere nettó 3200ft)
- meg némi hőszigetelést, ami jó hozzá...és összerakod...:-))

Rögzíteni is könnyebb lenne, illetve időtálóbb lenne a dolog...
szerintem

2011-09-19
19:27:13
Kémény felújítással kapcsolatban érdeklődnék tőletek
Most szerdán lenne az anyagbeszerzés, nemrég jutottam a végére a topicnak :)
Hagyományos, tégla kéményről van szó, az elmúlt télen kicsit megrepedezett, és némileg csavarodott is
Vegyes, legfőképp fa tüzelővel van "etetve" a kazán
Kültéri, tűzfal mellé épített, különálló, lapostetős kazánház, a lapostető fölötti rész 4 m, ez lenne újra rakva
Ma lemértem, 40x 53 cm a kémény külmérete, kisméretű téglából van csinálva
Normál kisméretű, bontott téglából akarom újrarakni, a tetejére egy fedlap kerülne, ezt még nem tudom, hogy kő, vagy beton legyen
A kéményt az épület tűzfalába 1 helyen befúrt betonvassal, illetve 1 helyen hilti szalaggal akarom fogatni, hogy ne okozzon gondot, esetleg elválás a faltól, vagy egyéb
Kívülről 2 vagy 3 cm XPS lappal akarom körbeszigetelni(még nem tudom melyikkel), belülről, pedig falazóhabarcsba kevert samotporos anyaggal akarom simítani
Szerintetek jó megoldás így vagy, valamit máshogy kéne csinálni
Mellékelve a kép a betegről

A mellette lévő gázkémény, az újhoz is hozzá lenne fogatva természetesen
Próbálom költséghatékonyan megcsinálni a dolgot, de mellette ha már csinálom, akkor persze normálisan legyen megcsinálva :)

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva