English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-08-14
23:19:16
Előzmény: szocsmarci #32261#32264
szocsmarci,

thx!
szocsmarciVálasz erre
2012-08-14
21:20:27
Előzmény: tthom #32238#32261
Valószínű mindegy milyen habarcsot teszel. Elvileg be kell vakolni belülről is a kéményt, de két tégla nem oszt, nem szoroz.
2012-08-13
23:58:41
Sziasztok!

Van nékem egy falazott kéményen, amiből hiányzik két tégla. Ezt pótolnám. Nem maga a kémény viszi a füstöt, nem is fogja már, benne van egy béléscső, a kéményből csak a levegőt kapja a kazán.

Kéménytéglát még szerzek, az nem olyan bonyolult, de mi legyen a habarccsal? Tudom, vannak spéci kéményhabarcsok, de érdemes egyáltalán nekem ilyet kutatni, vagy berakom sima akármivel azt a két téglát? Valszeg nem is tudom tökéletesen habarccsal befogatni, nem is az a cél, csak annyi, hogy relatív zárt legyen a végeredmény.

Később sem lesz belekötve direktbe kazán.
2012-07-02
19:26:14
Előzmény: szocsmarci #31248#31250
szocsmarci,

Valószínűleg a legtöbb gázkészülék atmoszferikus, amit nem fognak a tulajdonosok rövid idő alatt lecserélni, vagyis még sokáig együtt fogunk élni velük.
Csak azt szettem volna kérdezni, hogy ugye nagy melegben a tökéletes kéményből visszaáramolhat a levegő, ha használaton kívül van a bojler? Nem akartam azt mondani, hogy a kéményseprőkre egyáltalán nincs szükség.

szocsmarciVálasz erre
2012-07-02
19:21:42
Előzmény: Nándi #31228#31249
Nem tudom, milyen lehet ez az olasz kéményrendszer. Egy nagy deflektornak (huzatmegszakító) fogható fel, nem látom miért jobb, mint a sima kémény. Ha egy sima kéménynek leveszed alul a tisztító ajtaját, ugyanilyen kéményt kapsz.

Olaszország mediterrán jellegű ország. Egy ilyen alul nyitott kéményen keresztül télen rengeteg meleg levegő áramlik ki. Nyáron pedig ugyanúgy megfordul benne az áramlás.
szocsmarciVálasz erre
2012-07-02
19:14:16
Előzmény: robert #31226#31248
Szerintem igen. A kéményseprők egyértelműen értenek a kéményekhez, hiszen már sok kéményt láttak, ezt tanulták az iskolában, és minden haláleset után kihívják a helyszínre. A koszon kívül egy kis tapasztalat is ragad rájuk.
Az új szabályok egyértelműek. Nincs kémény, csak zárt égésterű égéstermék elvezetés. Ha valaki mégis kéményt szeretne, akkor olyan feltételeket szabnak, hogy mindenképpen olcsóbb legyen zárt rendszer.
2012-07-01
21:17:32
Előzmény: robert #31223#31228
A kedves aranyos kéményseprő bácsi, aki a szerencsét hozza? Mekkora csalódás ez.

Úgy hallottam, hogy az Olaszok használnak ún. kiegyenlített kéményeket legalábbis gázra, azok alul felül nyitottak.
A lakáson belül van kb. 1 m függőleges szakasz, ami bemegy a falon kívül szerelt alul-felül nyitott csőbe. Ha igaz a hír, akkor a kiegyenlített kéményeknek köszönhetően, az Olaszok nem hullanak mint a legyek CO mérgezés miatt.

A Quadriga cég vezetője mesélte egyszer (kb. 12 éve), hogy megpróbálták honosítani a fenti kémény típust, de "falakba" ütköztek. A "szabályok" nem engedték.

Ez van, sajnos. A katonáknak meg a papír talpú bakancs, amivel meghódíthatják a Don-kanyart. A katonák biztosan kaptak minőségi tanúsítványt és használati útmutatót a bakancsuk mellé, amiben az állt, hogy
"Mérsékleten vízálló. Bármilyen hibáért, amely a nem rendeltetésszerű használat vagy a gondos ápolás hiányára vezethető vissza, a gyártó nem vállal felelősséget."
2012-07-01
21:01:14
Előzmény: szocsmarci #31225#31226
szocsmarci,

Akkor úgy kérdezem, hogy az ellenőrzés segít ezen a problémán?

szocsmarciVálasz erre
2012-07-01
20:57:33
Előzmény: robert #31223#31225
"Szerinted a rendszeres karbantartás segít ezen a problémán? "
A kémény nem "aktív" dolog, nincs benne mozgó alkatrész. A gázkémény nem is szokott eltömődni, szűkülni, megtörni, stb.
A teljes mondat így volt: "A fűtési rendszerek, kazánok, illetve az égéstermék-elvezetők, kémények rendszeres karbantartása, ellenőrzése elmarad, ami jelentős veszélyforrás."
A kazánokra vonatkozik a karbantartás, a kéményre a az ellenőrzés.
2012-07-01
20:23:42
Előzmény: Nándi #31221#31223
Nándi,

A turbós bojlereknek mindegy, az atmoszferikusok kazánok kéményei is megtalálják a helyes irányt, ha a forró füstgáz elindul.
A kéményseprők viszont kaszálhatnak, mert a nyári ellenőrzéskor megállapítják, hogy a kémény alkalmatlan, és béleltetni kell (megbízható szakembert is tudnak ajánlani). A szép a dologban, hogy egy frissen bélelt kémény is ugyanezt produkálja. Azért mondom, mert már jártunk így. Szerencsére a következő alkalommal tavasszal jöttek. Minden esetre kioktattam a családtagot, csak kapcsolja be a fűtést öt percre mielőtt beereszti a kéményseprőt :)

szocsmarci,

"Egyszerűen megszűnik a kémény természetes huzata – mondta el kérdésünkre a Heves Megyei Tüzeléstechnikai és Kéményseprő Vállalkozó (HM TŰZKÉV) Kft. illetékese. A műszaki szakember szerint ez a jelenség nyári kánikulában alakulhat ki, a gázüzemű vízmelegítők működése közben, amikor a tetőn, a kémények közelében meleg, a lakásban viszont jóval hűvösebb van. Heves megyében eddigi tapasztalaik alapján nem fordult elő kánikulai légdugó okozta baleset, szén-monoxid-mérgezés.

A tragédia egyébként könnyen megelőzhető egy pár ezer forintos készülékkel. Amikor a szén-monoxid-szint jelző szerkezet megszólal, még jóval a mérgezési küszöb alatt van a gáz szintje, ilyenkor még van idő kimenekülni. Mint megtudtuk, a probléma inkább az, hogy sokan nem törődnek kellően a maguk és környezetük élet- és vagyonbiztonságával. A fűtési rendszerek, kazánok, illetve az égéstermék-elvezetők, kémények rendszeres karbantartása, ellenőrzése elmarad, ami jelentős veszélyforrás."

Szerinted a rendszeres karbantartás segít ezen a problémán?

szocsmarciVálasz erre
2012-07-01
20:22:32
Előzmény: Nándi #31221#31222
Így van, sokszor (általában) a nyári méretezési állapotra nagyobb/magasabb kéményméret tartozik, mint a télire. De jó hír az, hogy nyáron csak melegvíz készítés van, ami sokkal kevesebb üzemidőt jelent. Haltak már meg nyáron is CO mérgezés miatt, ha jól emlékszem tavaly is volt egy ilyen eset.
2012-07-01
20:12:28
Odakinn jó meleg van. 35 C, pedig a nap már nem süt.

Megfordult a kémény huzata.
Nem húz, hanem nyom.

A lakás összes nyílászárója be van zárva. Konyhai szagelszívó és központi porszívó áll.
A kandallóból árad a füstölt szag.

Vajon mit csinálnak ilyenkor a gázos kémények?
Szedik az áldozatokat?

A kép azt mutatja, hogy a kandalló nyitott huzatszabályzóján jön ki a levegő.
Az öngyújtó lángja a lakás irányába dől.
Sajnos a kandalló szekunder levegő bevezetőjét nem tudom lezárni, mert a le hegesztett burkolat alatt van. Így dől be a füst szag a lakásba.

Én egy lufit fújnék bele a kéménybe, hogy megszűnjön a kellemetlen szag.
A feleségem tiltakozik, azt mondja gyújtsak be inkább egy kicsit.

Van valakinek jobb ötlete?
2012-06-22
15:59:18
Előzmény: robert #30975#30982
Én az "öregek" tapasztalatára hagyatkozom: "Kormos téglát vakolandó falba nem teszünk". Pedig egy elbontott, majd falba rakott kémény téglának már nincs korom utánpótlása ;) Épp elég ami rajta, benne van.

Persze most rakják oda, ahol nincs vakolat: "ántikolt". Megveszik a sznobok 10*es áron a kormos téglát. :D Lehet innét nézve érdemes lenne elbontani és eladni. Kijönne az új kémény ára. ;P

Persze lehet, hogy egy mostani giga-űber-NASA-hadsereg fejlesztette vakolat ezzel lazán megbirkózik. (vagy drága pénzen mégse)
2012-06-22
14:47:05
Előzmény: Jesu #30968#30975
Jesu,

A vakolás akkor segít, ha nincs utánpótlás. Ezért béléscsövezés után újravakolt kéményen jó eséllyel nem üt át a kátrány.

2012-06-22
13:41:57
Előzmény: Koci #30965#30968
Vakolas sem fog segiteni. Bontott teglabol sem epitunk be kormos kemenyteglat falba, mert csak ido kerdese es atut a vakolaton. Valami speci megoldas biztos van ra, sajnos otletem nincs tovabbi. Esetleg probald tisztito adalekolni kis mennyisegu egetes mellett, hatha lebontja a tisztito adalek. Persze minden attol fugg milyen melyen epult be a teglaba a trutyi. Ha az segitseg tudok kuldeni specko adalekot amivel lehet probalkozni. A bontas ujraepites... hat az SZOPAS. igy nagybetuvel...
2012-06-22
13:19:07
Előzmény: Koci #30965#30966
Koci,

Olvass vissza, biztosan találsz erre vonatkozó tanácsokat, nem csak te szenvedsz egyedül ettől a problémától.

Még egyszer: csak száraz fát égess! Rém egyszerű, csak a fabrikett kereskedők szerint lehetetlen :)

2012-06-22
13:04:21
Előzmény: robert #30963#30965
Szevasz Robert! Azt mondod, hogy le kell verni a vakolatot a kémény vonalában, és az egészet újra vakolni?
Akkor ezt megszívtam!
2012-06-22
12:50:54
Előzmény: Koci #30961#30963
Koci,

Ha vizes fával, ráadásul lefojtva fűtesz, akkor háromszorosan fizetsz rá:
1. A vizes fa fűtőértéke lehet, hogy csak csak a fele a száraz fáénak.
2. A kazánod megeszi a sav.
3. A kéményed kátrányos és kormos lesz.

A fával való olcsó fűtés feltétele a fa kiszárítása, ami minimum egy, de inkább kettő évet vesz igénybe. Nem fogod megbánni!

A kátrányszag szerencsés esetben vakolatbontás-újravakolással eltüntethető.
Sokszor csak az újraépítés segít.

2012-06-22
12:33:13
Előzmény: Jesu #30899#30961
Kedves Jesu! Köszönöm a válaszodat! Ma már tudom, hogy valóban én voltam a felelős.Valóban vizes fával, és rendszeresen lefojtva üzemeltettem a kazánt! Ez főleg éjszaka történt meg, amikor szerettem volna, minél tovább tartsa a parazsat a kazán! Minden este lefekvés előtt, megdobtam fával a kazánt, és lefojtottam a levegőt alul is, és felül is a kiáramló füstcsövön is!!! Ezt már megtanultam, hogy így nem szabad! Azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy ezt mindenki gondolja át, aki fával fűt!!! Ha pedig a falból kiáramló kátrányszag eltüntetésére valakinek van ötlete, akkor azt még mindég szívesen fogadnám!!!
2012-06-20
17:45:39
Előzmény: Koci #30897#30899
Valoszinuleg hibasan uzemeltetted a vegyes kazanod vizes faval total fojtva. Ezzel elerted hogy jelentos mennyisegu katrany keletkezett ami ebben az esetben termeszetes dolog! Mindez a "takony" ott rakodik ki ahol a leghidegebb felulettel talalkozik: ez a kazan utan a kemeny.

Eltuntetni a szagot nem sok esely van. lehet probalkozni esetleg kiegetessel de eleg veszelyes mert nem lehet tudni milyen vastagsagban rakodott be a szerkezetbe. ha begyullad baj lehet.

MEG KELL SZUNTETNI A KIVALTO OKOT, MAGATARTAST, FELULVIZSGALNI A KAZAN KOTESET, MIVEL OTT IS LEHET HIBA!
2012-06-20
16:45:47
Üdv mindenkinek! Szeretnék tanácsot kérni. nem tudom kinek volt már hasonló tapasztalata? A fűtési rendszeremről csakannyit, hogy a radiátoros rendszert tudom üzemeltetni gázzal is, és kazánnal is. A múlt télen sokat fűtöttem fával a kazánban. Bizonyos idő után, annyira elkormolódott a kémény, hogy már alig volt huzat! Mikor belenéztem, akkor egy szűk kis rés volt már csak ahol távozni tudott a füst! Nem tudom, hogy ez a folyamat mennyi időn keresztül történt, de a lényeg, hogy a tetőtérben az egész falon keresztül átjött ez a szag a kéményből, és ami a legrosszabb, hogy ezt mind a mai napig nem múlt el! Kéményseprő szakember kikotorta a léményt, de azt ő sem tudta megmondani, hogy mit kezdjek a falból áramló szaggal!!! Van valakinek ötlete??? Jó lenne ha az új fűtési idény előtt ezt rendbe tudnám tenni!
2012-04-30
00:01:46
Régebben írtam, hogy van egy remek hőhídas kéményem, mivel a mester kiütött két téglát, hogy biztosan legyen levegője a kazánnak.

Na, ma felnéztem a padlásra, más okból, gondoltam benézek a kéménybe a tisztítónyíláson. Teljesen meglepődtem, mert azt vártam, hogy csak a 80mm-es füstgázcsövet fogom látni, ehelyett egy 125ös béléscsővel találkoztam..

Namost.. Ha ez bele van/volt húzva és ebben megy a 80as füstgázcső, akkor vajon mi a izének kellett kilyukasztani a kéményt? Hisz a gyári rendszer 125/80-as, tökéletes lett volna levegőszívásra.

Félelmetes, hogy egy mestert se lehet úgy magára hagyni, hogy tessék, csinálja ezt meg jóra.. Most meg javítsam ki valahogy.. Eh.
2012-04-18
08:17:19
Előzmény: dejoe #28574#28605
A Totya S18 vegyestüzelésű kazánnak is 132-es átmérőt írnak.

2012-04-17
15:04:16
Előzmény: Monit1 #28564#28574
Hol van 2cm-el kisebb átmérő ??
a TOTYÁNAK 130mm, a celsiusnak 132mm a füstcsonkja .
2012-04-17
13:53:59
Előzmény: dejoe #28524#28564
Ez is jó lehet?
TOTYA S 18

Remélhetőleg nem számít az a 2 cm -el kissebb átmérő.

Azt viszont nem tudhatjuk, hogy pár év múlva is lesz ilyen kazán....
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Kémény problémáklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva