English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Belső oldali hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
villam64Válasz erre
2013-01-28
18:06:39
Előzmény: petercar007 #38100#38119
Az 5-6 cm-t felejtsd el. Nálam 15 cm van. Volt 5 cm, de kevés. A sarkoknál megmarad a hőhíd. Kérdéses a vályogfalban az alsó vízzáró szigetelés. Ha nincs, akkor rést kell hagyni a fal és padló között. A falra alulra érdemes lélegző vakolatot feltenni a nedvesség kivezetésére. A hagyományos vakolat és festék nem jó. Még a 30 cm-es ytongra is kell szigetelés.
2013-01-28
14:47:24
Előzmény: petercar007 #38100#38107
petercar007,

Ha jól értettem, akkor az új építés teljesen téglából készült. Ebben az esetben a hőtechnikai hibák a következőképpen javíthatóak:

- Belső oldali hőszigetelést felejtsd el! Ha hagyod meggyőzni magad, vagy már eldöntötted, hogy mégis megépíted a belső oldali hőszigetelést, akkor készülj fel arra, hogy néhány év múlva le kell majd bontani a drága anyagot.

- Mindenképpen a fal külső oldalát és a padlásfödémet szigeteld le!
Ehhez a vékony hőszigetelést is le kell bontani, a vakolatot kiegyenlíteni, majd legalább 8cm vastag hőszigetelést építeni.
A padláson minimum 20cm vastag hőszigetelést csinálj.

petercar007Válasz erre
2013-01-28
14:25:37
Üdv mindenkinek!

Végigolvasva a fórum hozzászólásait, sok tanácshoz hozzájutottam, köszönöm mindenki segítségét!
Egyértelmű a külső hőszigetelés előnye és haszna a belső oldali hőszigeteléssel szemben, mégis meg kell gondolnom a belső munkálatokat, ebben kérnék segítő kommenteket.
A helyzet a következő:
vályogból készült kockaházhoz tartozó teraszt építettek be az előttünk lakók téglafallal. Az első képen látszik a kialakítás - a manzárd tetőhöz csatlakozó tetőrész alatti terület, három, vastag téglaoszlop, közötte vékonyabb téglafal, nyílászárókkal. A vakolat felújítása során a második képen fehérrel jelölt területre polisztirol hőszigetelés került a külső oldalról. Ennek vastagsága csak 3-4 cm, mivel ennyit engedett a fal - így tudtuk síkba hozni a ház falainak többi részével. A téglafal vastagsága csak húsz (!) centiméter, ezért jóval vastagabb réteg lenne előnyös, de ez a megjelenés miatt nem megvalósítható.
A következő hozzászólásban lévő képek közül az elsőn látszik a falazás belülről, ahol a páralecsapódás következtében penész alakult ki, és a belső vakolat is csúnyán károsodott. A második képen szürkével jelölt részre gondolkodunk szigetelést felhelyezni, 5-6 cm vastagságban. A hozzászólások végigolvasása és internetes kutatás, termékismertetők böngészése után az Ytong-féle Multipor lapok használatára gondoltunk, 6 cm-es vastagságban, saját ragasztójával glettelve, mészfestékkel fedve.
Minenképp szükséges a beavatkozás, mert a helyiség - finoman szólva - nem ideális a tartózkodásra, hideg, penészes. Erre kellene feltétlenül megoldást találni.

Köszönöm a segítséget!

A belső oldal

2013-01-11
19:04:11
Előzmény: robert #37610#37625
Köszi a választ, gyűjtöm az infókat a belső oldali szigeteléssel kapcsolatban.
2013-01-10
21:43:00
Előzmény: bbela #37606#37610
bbela,

A fórumon az alábbi (valamint ezt megelőző és követő) hozzászólásokban van szó erről az anyagról: http://biosolar.hu/forum/show/4855#4855

Azt ugye tudod, hogy a gyártó a csatlakozó plafon szigetelést is előírja? Csakhogy a padló közelében is fennáll a penészedés veszélye.

Mindig elmondjuk, hogy belső szigetelést csak a legvégső esetben.

Van egy pár "szenzációs és világraszóló magyar találmány", amiről már szakmai szervezetek is kimondják, hogy többet árt, mint használ.

2013-01-10
19:54:39
Sziasztok érdekelne a fórumozók véleménye erről a belső oldali hőszigetelő anyagról. Van valakinek valami tapasztalata illetve infója ?
INHEMIWA HŐSZIGETELŐ PANEL ÉPÜLETEK BELTÉRI HŐSZIGETELÉSÉHEZ
2013-01-04
22:24:42
Előzmény: sceptic #37483#37485
sceptic,

Sajnos én nem tudok egyértelmű választ adni. Ahogy írtad, a helyszíni szemlét végző szakember sem adott garanciát semmire.
Én csak azt tudom mondani, hogy a belső oldali hőszigetelések a legtöbb esetben nem javítanak, csak elfedik a problémát egy ideig, de sok esetben nagy kárt okoznak. Tüneti kezelés, ami nem oldja meg az alap-problémát.

A fő probléma a hőhíd, és a pára forrása. Ezt a kettőt kell megszüntetni.

villam64Válasz erre
2013-01-04
22:20:03
Előzmény: sceptic #37458#37484
Sceptic
Tapasztalat. A haverom vályogházba tett betont, szigetelést, párazárót, padlót. Az eredmény, nedves fal, nedves szigetelés, elrohadt párnafa. Javaslat, mint a vályogháznál. Kiszellőző hézag a fal mellett a padló körbe vágva, ráccsal, valamivel díszítve. Alsó 1 méteres vakolat leverése, helyette szellőző vakolat. Többen gyártanak. A padlónál rossz helyre tehették a párazárt, nem a szigetelő alá tették, hanem fölé. De hőhíd ott is lehet, ha kevés a szigetelés.
Valamint hőhidak megszüntetése. Külső hőszigetelés esetén a belsővel vegyítve a falban marad a nedvesség.
Nálam az ágy mellett a padló-fal sarokban mérek. 21 fok szoba, gyenge lábazat szigetelés mellett. http://wea.biosolar.hu/channels/38/ http://wea.biosolar.hu/channels/48/ Nincs kiszellőzés. Kiszellőzéses helyen 2 fokkal magasabb.
2013-01-04
21:02:46
Előzmény: robert #37478#37483
Értem.
Köszönöm a válaszokat.
Az 5%-ot most sikerült mérni amikor kint köd volt a levegő meg meg sem mozdult.
Mindig full kereszthuzatot csinálunk, mind a négy oldalról nyitható a ház.
Amit hőszigetelő vakolttal kapcsolatban írtam arról mi a véleményed?
Ha nincs értelme nem akarom erőltetni.
2013-01-04
19:33:27
Előzmény: sceptic #37460#37478
sceptic,

Véleményem szerint 65% páratartalom ehhez a falszerkezethez nagyon magas. Ha a szellőztetéssel csak 5%-ot csökken a páratartalom, akkor valószínűleg nem eléggé intenzív a szellőztetés, vagy valamilyen nagyon makacs páraforrás van a lakásban.
Próbáljatok meg a jelenlegi szokásotoknál hosszabb ideig kereszthuzattal szellőztetni, és mérjétek a hatást.

Elsődleges elvárás a falak és padló vízszigetelésének a minősége.
Ha ez rendben van, akkor a lábazati szigetelést javítanám, mégpedig úgy, hogy a járdaszint alá mennék minimum 0.5 méter mélységben a meglévő 2cm-t EPS-t visszabontva minimum 5cm vastag XPS lemezekkel. Egyúttal talajcsere és kiszellőztetés valamint nedvesség elvezetésének megoldása a feladat.

zsbalazsVálasz erre
2013-01-04
19:19:33
Előzmény: sceptic #37458#37475
Hát nálam is hasonlók a méretek 60% a páratartalom, de penésznek vizesedésnek nyoma sincs. Kandallóval fűtöm.
Lábazat szigetelés mentes, külső falon 5cm. Mennyezet viszont nincsen szigetelve, mert a tetőteret is lakjuk és a nyílászárók sem fullosak.
A ház anyaga Ytong (30 cm).
2013-01-04
17:11:56
Előzmény: sceptic #37458#37468
>Az ház alsó sarkaiban a szobáknál elég durván vizesek a falak 10-15cm magasan,

nekem itt hibazik.
Ennek a vizesedesnek az okat kellene megtalalni/megszuntetni.
alulrol kapja a falbol vagy kicsapodik a para?

2013-01-04
13:58:01
Előzmény: robert #37459#37460
65% körül. Szellőztetés hatására kb. 5%-ot esik.
2013-01-04
13:39:44
Előzmény: sceptic #37458#37459
Sceptic,

mekkora a páratartalom a problémás helységekben ?

2013-01-04
13:28:53
Előzmény: robert #37443#37458
Igen tudom, csak mielőtt neki kezdtem volna a problémám részletes leírásának, szerettem volna több infót begyűjteni a belső hőszigetelő vakolatról.
Szóval:
10m*10m téglaház, 40cm-es külső falakon 8cm nikecel, 30 cm magas lábazat, rajta 2cm lábazati hőszigetelés, beton födém 5cm nikecellel csak simán lerakva a hézagok purhabbal tömítve.
A ház 7 éve lett felújítva, műanyag nyílászárók, központi fűtés, fűrészporos tapéta.
A ház közepén egy hosszú folyosó amelyről az összes helyiség nyílik, ide 4 éve beraktunk egy kandallókályhát pótfűtés céljából, de úgy bevált, hogy gyakorlatilag 80-90%-ban ez fűti a házat.
A hosszú folyosón egy tucat cserepes növény meg még egy pár darab a helyiségekben.
A szobákba laminált padló alatta párazáró fólia (ez nem biztos, nem voltam ott amikor rakták) plusz 2 vagy 3mm vastag padló alátát.
A probléma:
Az ház alsó sarkaiban a szobáknál elég durván vizesek a falak 10-15cm magasan, természetesen penész kíséretében, illetve a laminált padlón is kicsapódik a pára a sarkokban 15-20 cm-es ívben.
Az alsó éleken hasonló a helyzet csak kisebb mértékben. Ott csak akkor penészedik, párásodik ha valamit a falhoz rakunk.
Ezenkívül penészedés a felső sarkokban, nem annyira durva mértékben.
Az előző tél előtt leszigeteltem kívülről egy felső élt két felső sarokkal, mert volt hő híd rendesen. Vittem rá még plusz 5 cm nikecelt.
Akkor úgy nézett ki hogy jó lett, de most megint erőlködik a penész fent is, de a nagyobb gond az alul van.

A megoldás amit gondoltam:
A külső lábazatra még rárakok 4cm szigetelést ennyit bír el még.
A szobákba laminált felszed, párazáró fólia lerak (ha nem volt), 1cm hőszigetelés lerak a padló alá (ennyit bír el az ajtó magassága) laminált vissza.
Fűrészporos tapéta leszed, helyette festés. Itt nagyon sokszor előjött a „meszelés” mint megoldás a penész ellen. Nem vagyok hozzáértő, de nekem amikor a meszelésről beszélünk akkor pl. egy kamra vagy egy műhely festése ugrik be, ami durva, fehér és nem túl szépen mutat. Rosszul gondolom? Fontos lenne hogy igényesek maradjanak a szobák. Páraáteresztő penész gátló festékek?
És amiért a hőszigetelő vakolatról kérdeztem, arra gondoltam nem lenne-e jó megoldás ha a sarkokban és az éleknél ahol intenzívebb volt a vizesedés, leverném a vakolatot (kb. 2cm vastag) és visszapótolnám hőszigetelő vakolattal. Így biztosan megszabadulnék a fertőzött részektől, és kapnák egy olyan felszínt ahol nehezebben telepszik meg a penész.
Röviden ennyi, nem tudom jó lesz-e ez így.
A felhasznált anyagok tekintetében mindenképpen várnák javaslatokat mivel nem vagyok szakmabéli.

2013-01-04
07:33:53
Előzmény: sceptic #37440#37443
sceptic,

A belső oldali hőszigetelést soha nem ajánlunk, mert csak rossz és még rosszabb megoldás létezik. Ezek közül a hőszigetelő vakolat a kisebbik rossz.

2013-01-03
22:58:47
Sziasztok!

Elég ritkán említitek a belső hőszigetelő vakolatot, mint lehetőséget.
Nem annyira hatékony mint a többi szigetelés?
2012-10-03
09:05:09
Előzmény: robert #33779#33788
robert,

ez a belső oldali szigetelés mánia valahonnan nagyon mélyen benne van az emberekben.

A saját édesapámat sem tudtam lebeszélni róla, holott náluk van hely kívülről szigetelni.. Különálló családi ház.

Nálunk ha bárkinek elmeséljük, hogy penészedés volt a hideg oldali falon, azonnal jönnek, hogy le kell szigetelni belülről. Legalább öt rokont, ismerőst győzködtünk már, hogy nem fogjuk, mert többet árthatunk, mint használhat. Apósom mai napig próbál rábeszélni, amikor felvetem, hogy nehezen, de le kellene szigetelni kívülről. Ő mondjuk a borospincéjét ragasztotta körbe EPSel, mert akkor majd nem lesz penészes, ott is mondtam, hogy inkább csináljon egy tök egyszerű szellőzőrendszert. Egy cső végig a falon legbelülre, oda egy venti és nyomja ki a párás levegőt, a rosszul záródó ajtón meg majd pótlódik. Még mustgáz ellen is jó lenne. De nem.
2012-10-03
07:20:58
Előzmény: robert #23417#33779
A MÉSZ állásfoglalása a HOMECELL márkanéven forgalmazott termékekkel és a belső oldali hőszigetelésekkel kapcsolatban.
NE HAGYJUK MAGUNKAT FÉLREVEZETNI ! (A belső hőszigetelés alkalmazásának veszélyei)

"A HomeFull Szolgáltató és Kereskedelmi Bt. , mint a HomeCell beltéri hıszigetelı panel
gyártója, az alábbiak szerint, félrevezetı tájékoztatást ad termékrendszerérıl ill. elhallgat az
alkalmazásával kapcsolatos fontos információkat:
...
Összefoglalva megállapítható, hogy a mi éghajlati viszonyaink között, a belső oldali hőszigetelések várható káros következményei miatt (külső falazati szerkezeti rétegek fokozott meteorológiai terheltsége, hőhídveszély, penészképződés, bizonyos esetekben tűzveszélyesség és a faltömeg hőtároló kapacitásának elvesztése), megvalósításuk alapos megfontolást igényel. Alkalmazásukat megelőzően minden esetben javasolt szaktervezővel hő- és páratechnikai ellenőrző számítást végeztetni, s annak eredményeitől függően – nem elhallgatva az esetleges veszélyeket- dönteni az alkalmazásukról, figyelembe véve az egyéb minősítési értékeket is (például a rendszer tűzvédelmi osztályba sorolását).
"

Belső oldali hőszigetelés RECOMMENDED
2012-04-23
11:11:47
Előzmény: konig #28813#28817
Létezik.
Nézd meg a Ytong Multiporját. A 60 mm-esből 2200 Ft-ra jön ki négyzetmétere + ragasztó + felületeldolgozás. 0.045 a hővezetési tényezője.
www.ytong-aruhaz.hu/images/Letoltesek/Multipor_2010.pdf

2012-04-23
09:03:47
Előzmény: szocsmarci #28771#28813
Létezik, hogy az 50 mm-es masterclima 7700 Ft-os darabáron kapható? 15.000 Ft-ot nem szántam négyzetméterére...
2012-04-22
16:46:17
Előzmény: szocsmarci #28771#28788
szocsmarci,
köszönöm a számítást. Néha a jobb közérzet megérhet annyit a tulajnak, hogy ne csak a szigorú megtérüléssel foglalkozzon. De ez már Kőnig dolga.
Egyébként nem vagyok hasra esve a Masterclimátol, egyszerűen csak jobbnak tartom a polisztirolnál. Kényszermegoldás, de ezek szerint járható út.
szocsmarciVálasz erre
2012-04-22
08:29:50
Előzmény: plaszlo #28753#28771
Egy másfél szobás 2006-os tervezésű lakásban azért annyira nem pörög a hőmennyiség mérő.
A számolásomat csatoltam 50mm Masterclimára.
Én a következőket vonom le belőle.
Belső hőszigetelésnél és belső falnál az egyensúlyi állapot 35nap helyett 121nap. Kicsit sok, de kisebb mint 180 nap, ezért megfelelő.
Külső falnál 28 nap helyett 57nap, itt még jobb a helyzet. Tehát elvileg nem lehet gond a belső hőszigetelés alkalmazásával => tévedtem a múltkor, ha a számításom pontos, akkor lehet belső hőszigetelést alkalmazni probléma nélkül. A gyakori szellőztetés azért javasolt.

A megtakarítás Masterclima 50 alkalmazásával -15C külsőnél 197-85W = 112W! Éves szinten 26,2kWh. Ha árammal fűtene rá Kőnig, akkor 12.300Ft megtakarítás lenne évente (47Ft/kWh), ha gázzal, akkor kb az 1/3-a, tehát 4100Ft/év. (bocsi, így egyszerűbb számolni. A villany ára ismert, a gázé kb 1/3-a a villanyénak). Döntse el Ő, megéri-e.

De a véleményem most is az, hogy nem kell hasra esni a Master Clímától.

A másik dolog, pedig a termosztátra vonatkozik. Mégsem biztos, hogy jó a szobatermosztátos megoldás. Ugyanis ha visszavesz a termosztát, akkor kihűl a radiátor, rosszabb a hőérzet, ezért meg kell emelni a belső hőmérsékletet. Mostanában egyre jobban terjed a programozható digitális termófej. www.portal.d-eg.hu/content/view/843/ Szinte már minden "normális" gyártó kijött a saját termékével, 10-12e ft egy fej ára. Az elemet kell benne néha cserélni, és egyedileg szabályozható. Jelenleg azt gondolom, hogy ez a legjobb megoldás Kőnignek.

2012-04-21
22:15:03
Előzmény: Plaszlo #28686#28762
Plaszlo,

köszönöm, úgy látszik nem jól kerestem a googleval, hogy nem találtam.
2012-04-21
20:06:21
Előzmény: szocsmarci #28741#28753
szocsmarci,
a motoros szelep mennyiben megoldás arra, hogy nagy a hővesztesége a szobának?? Ki tudja fűteni, de ahhoz állandóan forrónak kell lennie a radiátornak, a hőmennyiségmérő meg pörög mint a motolla.
Ha kívülről nem megy a hőszigetelés, belülről kell. Egy falon megoldható, csak ne polisztirol táblával szigetelje le. Meg kell találni azt az ideális hőszigetelő vastagságot, aminél már "lakható" lesz a szoba extra fűtési költség nélkül, de a fal sem hűl ki nagyon. Erre próbálj megoldást találni a programoddal. A hangszigetelő tulajdonságú hőszigetelő különösen jól jön a lépcsőház melletti szobában, a polisztirol még erre sem jó.
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Belső oldali hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva