English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Belső oldali hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-03-07
09:04:44
Előzmény: Joco #12583#12602
Joco,

Szerintem építésügyi szabályok nem vonatkoznak egy ilyen jellegű munkára. Minden estre bármilyen kicsi és ártatlannak tűnő változtatás járhat nem várt hatásokkal, de ehhez a helyi körülmények ismerete szükséges.
A társasházi működési szabályzatban esetleg van erről szó, a közös képviselőt kellene megkérdezni.
2011-03-06
19:24:26
Előzmény: robert #12551#12583
Köszi a gyors választ. Meggondolom, hogy mit csináljunk. A lényeg, hogy (ha jól értelmezem) - mivel "csak" nem javasolja senki, az azt jelenti, hogy nem tiltott.
2011-03-05
21:20:22
Előzmény: Joco #12549#12551
Joco,

Minden esetben újra és újra leírom, hogy nem szoktuk javasolni a belső oldali hőszigetelést. A szigetelt falfelület ilyenkor annyira lehűl, hogy lecsapódhat rajta a pára. Különösen nem ajánlott a magasabb páratartalmú helységekben, mint a konyha, fürdőszoba. Penészedés-veszély van az alsó és felső födém mentén is (hőhíd).

A lécváz közé szorított hőszigetelés esetén a váz szintén hőhidat képez. Ha mégis ezt választja valaki, akkor a gipszkarton alá ragasztószalaggal folytonossá tett párazáró fólia kerül.

Jobb, megoldás, ha a falak külső hőszigetelésénél használt technológiával (dryvit) ragasztással vannak az EPS lapok a falra erősítve, majd a felületük üvegszövettel erősítve, glettelve és vékony vakolattal színezve.

A várható energiamegtakarítást a meglévő falszerkezet ismeretében tudnék mondani. Az átlag-panel U=0.7W/m2K értékét alapul véve szigetelt négyzetméterenként kb 15kWh megtakarítást lehetne elérni évente. A jelenlegi fűtési módtól függ, hogy mennyit jelent ez forintosítva.

A hőérzeten biztosan javít.
2011-03-05
20:36:27
Előzmény: robert #12526#12549
Köszi a választ. Tehát egy sima 2 cm-es EPS lap + gipszkarton? Erre gondolsz? És ez energia ( és pénz ) megtakarítást jelentene egyáltalán?
Arról tudsz valamit mondani,hogy kell-e valamilyen engedély a belső szigeteléshez?
2011-03-04
20:32:01
Előzmény: Joco #12524#12526
Joco,

A fórumon az alábbi és ezt megelőző és követő hozzászólásokban van szó erről az anyagról: http://biosolar.hu/forum/show/4855#4855
Nekem az eredeti anyag párazáró tulajdonságaival kapcsolatban is vannak fenntartásaim, egy házi másolatról sem tudnék jobbat mondani. Azt ugye tudod, hogy a gyártó a csatlakozó plafon szigetelést is előírja? A padló közelében is penészedés veszély áll fönn.

A belső szigetelést csak akkor, ha minden más lehetőség ki van zárva. Sajnos nálad ez a helyzet, de páratechnikailag egy többlakásos épületben teljesen kiszámíthatatlan a szerkezet viselkedése.

Én inkább egy 2cm-nél nem vastagabb szigetelést javasolnék, amitől már nem érezni, hogy "sugároz a fal", de nem engedi veszélyesen áthűlni a szerkezetet.
2011-03-04
19:51:21
Előzmény: robert #12168#12524
Sziasztok! Néhány napja keresgélek megoldásokat panellakás III. emeletének belső szigetelésére, mivel kivűlről nincs lehetőség. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:
- először is nem tudom biztosra, hogy egyáltalán lehetséges-e (vagyis nem tilos ), mert valahol azt is olvastam, hogy tilos, mert a fal nagyon kihűl és megfagyhat a benne lévő víz, pára, amely által a fal szerkezete károsodik.
- másik kérdésem lenne, hogy mivel az Inhemiwa panel legolcsóbban is 3500 ft/nm, ezt házilag elkészítve ugyanolyan hatásos lenne-e? ( nyári légbuborékos hőtükör fólia + 2x2 cm EPS lap + nyári légbuborékos hőtükör fólia + gipszkarton ). Köszönöm segítségeteket.
2011-02-24
23:29:57
Előzmény: horvathadolf #12158#12168
horvathadolf,

A lépésálló EPS hőszigetelő alá pvc fóliát fektetnék folytonosan, az illesztéseknél ragasztva. Érdemes 2 cm-es EPS réteggel kezdeni, akkor nem sérül a fólia, nagyon vigyázni kell rá.
Az EPS lapokat szorosan egymáshoz szorítva kell fektetni, érdemes két rétegben kötésben rakni.
A hőszigetelésre egy technológiai szigetelés kerül (polietilén fólia), ami nem engedi, hogy a táblák illesztési hézagaiba cementtej kerüljön.
Az aljzatbeton legalább 5 cm vastag, ne legyen túl nedves.
A talpszelemen és a beton közé a 2cm vastag EPS-ből levágott csíkokat kell berakni.

Habár az Austrotherm a födémre párafékező fóliát ajánl, én a meleg oldalon lehetőleg teljes párazárat tennék, és a beton irányában hagynám meg a (igaz minimális) szellőzés lehetőségét.

A belső szigetelés nem szimpatikus, a belső klímára és páraháztartásra sincs jó hatással, de nem valószínű, hogy gond lesz belőle (hacsak le nem esik magától).

horvathadolfVálasz erre
2011-02-24
21:49:43
Sziasztok!

Vettünk egy családi házat. A padlás betongerendás, és a födém belülről van 5 cm hungarocellel szigetelve. A gerendák felülről még nincsenek lebetonozva.
Le fogjuk betonozni a tetejét és plusz 12 cm hungarocell szigetelést fogunk rakni a beton alá.

Milyen hátrányai lehetnek ennek a megoldásnak?
A belső szigetelést nem szeretnénk lebontani, mert komoly ráfordítást igényelne.

Köszönöm válaszaitokat!

Üdv.:
Adolf

2011-02-22
15:05:49
Előzmény: Nord78 #12024#12026
Nord78,

Javaslom, hogy olvasd el a "belső oldali hőszigetelés" téma hozzászólásait.

A további kérdések megválaszolásához az épület (a lakás környezete, emelet, falazat, födém, vizesedés/penészedés, alaprajz stb) részletesebb leírására és fotókra van szükség.
2011-02-22
14:15:19
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem,a tavasz folyamán átalakítási munkálatokba kezdek.
A fürdőszoba illetve a hálószoba mennyezetét és oldaldalfalainak a szigetelését szeretném megoldani.
20-30 cm-el szeretném a mennyezetet lejjebb hozni gipszkarton használatával.
Az lenne a kérdésem hogy használjak-e a gipszkarton és mennyezet közé valamilyen szigetelést és ha igen akkor milyet.A fürdőszoba mennyezeti részein penészedésre hajlamos volt,ezért bajban vagyok használjak-e egyáltalán a karton felé valamit.
Az oldalfalakat is csak belső oldalról tudnám megoldani,oda 10 cm-es üveggyapotot gondoltam.
Előre is köszönöm segítségeteket.

Üdv!

Nord
2011-02-02
17:10:17
Előzmény: bardi #11337#11339
bardi,

Ha visszaolvasol a témában láthatod, hogy a belső oldali hőszigetelést nagyon nem szeretjük, mert amíg a külső hőszigetelés védi az egész falat (födémet) a téli lehűléstől és a nyári túlmelegedéstől, a belső oldali hőszigetelés gyorsan ki tud hűlni a fűtés leálltával, hisz a hőtárolásra képes falat, vagy födémet elzártuk a belső tértől.

De, ha mégis csak belülről lehet hőszigetelni, akkor a legfontosabb, hogy a belső hőszigetelés, lakás felőli oldalán párazárást kell kialakítani!!! A fólia lehet egy 3 méter széles, a két fal hosszának megfelelő mezőgazdasági fólia (ezt nem kell ragasztani), vagy például solflex téli, ami a saját ragasztójával tökéletesen összezárható.

A legegyszerűbb megoldás, ha a falra a hőszigetelő lapok és a gipszkarton táblák méretéhez igazodva kb 40-50 centiméterenként gombamentesített száraz faanyagból lécvázat csavarozol a falhoz, közé szorítod (szorosan hézagmentesen kell illeszkedni) az EPS lapokat, rá folytonosan kisimítva a fóliát, majd a keretre csavarozod gipszkartont.

Rétegrend belülről kifelé:
gipszkarton burkolat (festve, vagy tapétázva)
párazáró fólia (faltól falig, padlótól mennyezetig, felület-folytonosan, megszakítás nélkül)
burkolat-tartó váz
hőszigetelés (a rendelkezésre álló hely függvényében a váz között, vagy a váz között+alatt)
meglévő külső fal (tégla, vagy panel, stb.)

Fontos: télen minimum 20oC hőmérséklet és maximum 55% páratartalom (folyamatos fűtés és rendszeres szellőztetés), különben jön a penész!

A belső oldali hőszigetelés a nyári túlmelegedések ellen nem véd, sőt...

2011-02-02
15:10:43
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni,utólagosan szigetelném belülről a nappali két külső falát.Kb 3o m2.
EPS lapra gondoltam,ahhoz írják a párazáró fóliát,amit nem találok sehol sem,hogy azt ragasztani kell vagy más módon rögzíteni ,és hogy utána milyen lehetőség van ,arra hogy tapétázzam,külön vakolást vagy más alá dolgozást igényel-e?
Most a fal nagyon jó állapotban van,és tapétázott,nem nedves,csak hideg!
Technikai sorrendbe kérnék segítséget.
Köszönöm Bardi
2010-12-07
16:27:21
Igen már fent lakunk csak ebben a helységben még nincs fűtés és a konyha sem üzemel. De 19 fok így is van a többi helység fűtése miatt, és lambériázni szeretnék a jövő hónapban.
A ferde rész kész van már szigetelés fóliázás stb, csak itt a térdfalnál tanácstalan voltam mit tegyek.Eddig teljesen száraz minden és az is volt.
A falat víz nem érheti kívűről mert a tető lelóg szinte a födém szintjéig.

2010-12-07
16:14:32
bodega3,
Szerintem jobb, ha nem üregesre csinálod, hanem kitöltöd a szigetelővel.
Télen ugye használatban lesz a helység?
2010-12-07
16:12:03
De ha úgy jobb ,hogy kiveszem a fal elől a szigetelést és csak fóliát rakok akkor azt csinálom ,az sem érdekel ha több meleg megy el ,csak gomba ne legyen.
Vagy csak a viszintes gerenda elé teszek szigetelést és ,csak addig húzom a párazáró fóliát (a beton tetejéig)a fal előtt meg csak a lambéria lesz.
2010-12-07
16:09:54
bodega3,

Erre a lehajtott fóliára gondoltam, plusz a találkozásoknál ragasztás.

Ha nem folyik a falra a tetőről a víz, és belülről sem kap sok párát, akkor az sem fog szétfagyni a vakolat. Tavaszig nem valószínű, hogy valami visszafordíthatatlan károsodás történik, és gondolom jelenleg száraz minden.

Látom, hogy a belső oldali szigeteléssel nincs befejezve a munka, és jövő télen már kívülről is védve lesz a ház.

2010-12-07
15:54:28
Tehát így folytassam szigetelés + párazáró fólia tökéletesen páramentesítve.
Még annyit kérdeznék ,hogy ez által nagyon hidegben nem fagy ki a fal?
Mondjuk valami meleget termel a fal és a szigetelőanyag közti fűtéscső.
A ferdesíkon van még 5 cm multi r csak most leszedtem a kép erejéig és a viszintes gerenda előtt is van 5 cm szigetelő.
Külső szigetelést azt idén már nem tudom kivitelezni csak tavasszal .

Köszönöm a gyors választ!

2010-12-07
15:04:05
bodega3,

Ahogy látom a ferde síkon a szarufák takarására még befér vagy 5cm kőzetgyapot hőszigetelés a burkolat alá, de talán erre te is gondoltál.

A térdfalon a párazárnak folytatódnia kell, sőt különös gondot kell fordítani a kivitelézése, mert a mögé jutó pára biztosan ki fogy csapódni, és akkor beindul a penészképződés, amit sokáig nem fogsz látni, csak amikor előjön.
Ezt a problémát a külső hőszigetelés megépítésével lehet elkerülni.

2010-12-07
13:44:24
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ,hogy adott egy tetőtéri helység kb 7m hosszú (konyha nappali lesz belőle)aminél 1 m magas térdfal van.A fal vastagsága 30 cm blokktégla, aminek a tetején betonkoszorú fut végig.Kb 25 éve épült az épület és itt még nem használtak hungarocelt kívűlre a beton elé.Eddig ez a szoba nem volt beépítve de most ,hogy elkészül és lesz fűtés is félek hogy kicsapódik a pára a hideg betonra.A falon belűlről, de nem bevésve szerelvények futnak fűtéscső, víz ,lefolyó ,stb.ezért a fal elé kb 5 cm re tettem stafnikat (5cm)amire kerülne a lambéria.A kérdés az lenne hogy szigeteljek e belűről vagy sem vagy csak párát zárjak vagy azt sem?félek a lambéria mögötti penészedéstől.
Készítettem képeket is a lehetséges verziókról.
Most még könnyű bárhogy megoldani,a lambériázás után már nem annyira.
Előre is köszönöm a válaszokat.

HőkeresőVálasz erre
2010-11-21
18:56:43
Nóra!
Hol vagytok helyileg?
Szívesen megnézném hőkamerával ezt a szigetelési félmunkát...
utána többet tudnánk a jó megoldásról, és kevesebb lenne a találgatás.
2010-11-17
18:59:48
noire,

Baromi nagy hőhidaknak nevezhetjük az ablakok alatti, kívülről szigeteletlen felületet.

Az általad kigondolt belső oldali hőszigetelés javít a hőérzeten, és csökkenti a fűtésszámlát. Azt azonban látnod kell, hogy ez a javítás nem korrekt megoldás, mert a hőhíd a piros nyilakkal jelzett részeken kívül az ablakokat magukban foglaló leszigetelt falak és a szomszédos falak és födémek találkozásánál, és az ablakkeretek körül végig jelen lesz. A szigetelő mögött a fal jobban kihűl, hatására pedig az adott helyeken a hőhidasság még jobban felerősödik. A penész a belső hőszigetelés határán tovább terjedhet.
A kiterjedt hőhidak vonalszerűvé válnak, de nem szűnnek meg. Ezen csak a külső hőszigetelés teljessé tétele segít.

Ha az oldalfal szigetelését tervező és kivitelező emberek felelős szakemberek voltak, akkor előre figyelmeztették a megrendelőt, hogy az így elkészített szigetelés csak egy része a szükségesnek. Valószínűleg anyagi megfontolásból maradt el a többi fal. Az csupán 5cm szigetelés is arra vall, hogy minimál költséggel (és minőségben) készült a munka.

2010-11-15
21:54:23
Kedves Fórumozók!

Hasonló problémával fordulok hozzátok, mint Tamás.
5 emeletes sorház (csúszózsalus és vasbeton) II. emeletén lakom. Szélső lakás, faltól falig tartó 1,8 m magas fa ablakokkal (mellékelve az alaprajz). Két éve 5 cm-es szigetelést tettek a ház betonoldalára. Viszont a lakások ablak alatti részét kívülről nem szigetelték le. Ennek oka: a fal ezen része apró fehér kavicsokkal van díszítve és ezt nem tudják leverni. A szobák közötti betonfalon kívülről kb. 2 cm vastag faburkolat van (ez a fal érezhetően melegebb).
A probléma a szokásos: az ablak alatti betonfal télen nagyon hideg, nedves és tavaly már a szobák sarkaiban (ablak alatt) penészedést tapasztaltam. Ez vajon lehetséges a hőhidtól?
Ezt kellene valahogy megszüntetni.
Arra gondoltam, hogy az ablak alatti részre ytong multiport vagy Promatec rendszert teszek. Viszont én nem a teljes lakást, hanem csak a kritikust részt tervezem leszigetelni a plafonra pedig 1cm vastag 50x50cm-es polisztirol mennyezetburkolót tennék.
Lehet így hőszigetelés szempontjából javulásra számítani? Nekem csak az a célom, hogy ne „süssön” a hideg és ne legyen több penész.
Tudtok valamilyen megoldást javasolni?

Köszönettel:
Nóra

2010-11-08
10:27:59
Tamás,
azt írtad, nem penészedik a fal. A penészgátlók, penészirtó folyadékok nagy része csak ideglenes hatású, nem jelent végleges megoldást. Lekenheted a falat ezzel, de ha a feltételek adottak lesznek, a penész meg fog jelenni, maximum valamivel később.
2010-11-07
22:07:11
Fenntre akkor 2+1 cm polisztirolt megpróbálom szerintem. Oldalra talán azt a 4mm-est, még filózok rajta. Azt a festéket azért majd megnézem, itt milyet lehet kapni.
Vmi penészesedés gátlóval lekenem előtte a falat.Azok között van különbség, vagy az már teljesen mindegy, mit használok.A kollégám csak a sarkokat kente le, én az egész falat lekenem szerintem, meg az egész plafont is.
Hozzászólás?
Vagy ne fárasszalak itt tovább titeket ....

Tamás
2010-11-07
21:11:55
Hát, igen, kicsit zsong a fejem a megoldásoktól.

Köszönöm a segítséget, bár még lehet, hogy kérdezek majd. Ha felrakom, majd utólagos beszámolót adok, tél végén is, meg egy 1 év múlva is.

Köszönet,
Tamás

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Belső oldali hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva