English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Belső oldali hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
szocsmarciVálasz erre
2012-01-16
10:23:54
Előzmény: zsezse #23438#23442
Ne rakj szigetelést, egy kis padlófűtést fog kapni az emelet. Nem lesz penészesedés, mert a két szint között nincs hőmérséklet különbség. Persze, ha kilyukad a cső, akkor elméletben még előfordulhat :).
Azt vedd számításba, hogy az emelet túlfűtött lesz, a földszintre pedig nem az elméletileg számolt hőleadás jut.
2012-01-16
10:12:27
Előzmény: zsezse #23438#23441
zsezse,

Ha a felső szint lakott, akkor ne szigetelj alá.
Ha nem lakott, akkor érdemesebb a padláson hőszigetelni.

2012-01-16
09:59:01
no akkor feldobom itt is a nagy kerdest:

ket szintes haz, also szinten szeretnek mennyezetfutest, gipszkarton panelekkel.
Javasoltak, hogy tegyek a karton moge a mennyezetre hoszigetelest.
Amennyiben hungarocellt ragasztanek fel a fodemre alulrol, kell-e szamoljak peneszesedessel, rakjak-e parazaro foliat a gipszkarton fole, vagy mivel a fodem felett is futott helyiseg van, nem lesz parakicsapodas, peneszesedes?

2012-01-16
09:58:44
Előzmény: DeJoe #23436#23437
DeJoe, payagyerek,

A harmatpont eléréséhez nem kell nagyon lehűlni a falnak. 70%-os relatív páratartalom esetén már fennáll a penészedés veszélye, ami 20C belső hőmérséklet esetén 14.5C falhőmérsékletnél teljesül.
Ha eddig hidegek voltak a falak (ugye ezért szigetelik), akkor a szigeteléssel belső meleget elzárva a faltól, az még jobban kihűl, és a szigetelés mögé jutó pára kicsapódik.

Az igaz, hogy télen javítja a hőérzetet.
De:
- a bonbon-tartó alakú hőtükör szinte semmi előnyt nem jelent
- a penészedés veszélye nő
- a falak hőmozgása nő
- egy falszakasz hőszigetelése a teljes hőveszteségnek csak a töredékét takarítja meg, vagyis a riportban ígért haszonnak a töredéke várható

2012-01-16
09:40:40
Előzmény: payagyerek #23430#23436
"még csak 1 kis darab"
Ha tényleg KICSI akkor nem sok minden fog kiderülni !!
Mármint, hogy alatta penészedik vagy nem ...
mert a hungarocellt "megkerülve" mögötte is majdnem ugyan olyan hőmérsékletű lehet a fal mint mellette !

A belső hőszig. akkor okozhat problémát- mintha azttat olvastam volna -, ha a fal vizesedik, és olyan vastag a szigetelés, hogy a falBAN fagypont alá megy a hőmérséklet.
Akkor károsodhat a fal IS.+esetleg penész !

Meg ha nem megfelelő a párazárása a hőszigetelésnek, és a cell és a fal találkozásánál már harmatpont alá megy a hőmérésklet...na akkor jön(jöhet) a penész..

mintha eztet olvastam volna....:-))
Ha nem majd kijavít valaki....
payagyerekVálasz erre
2012-01-16
00:41:26
Előzmény: robert #23417#23430
Ez -kivételesen- nem biztos, hogy hülyeség.
Egyrészt nem elvetendő a belső oldali hőszigetelés. Ugyanis megszünteti, vagy jelentősen csökkenti a falak hidegsugárzását, ami az emberi test hőérzetét úgymond "becsapja". Vagyis ahol eddig 24°-ra kellett "tüzelni" a falak hidegsugárzási hőérzetmódosításának ellensúlyozása végett, ott már elég lehet 20-21°-ra fűteni. Mégis ugyanolyan kellemesnek érzi az ember a meleget.
1-re persze figyelni kell:
A belső oldali szigetelés vastagsága nem okozhat páradiffúziós kondenzátumot a falban.

Másrészt rafinált a hőtükör megoldás. Amolyan Gofri-tészta mintázatú. És ez a lényeg! Ugyanis a hőtükrök csak kis felülettel kerülnek kontaktusba a felületekkel, így -nagyrészt- hőtükrök maradnak.
Mindemellett párazáró, bár erre a ragasztás során fellépő illesztési hézagoknál is kell figyelni.

Már rég morfondíroztam hasonlón. Olyan módon, hogy 2 cenya nikecellt ragasztok belülre, majd rá 9,5-es gipszkartont.
Most is van próbaképp a falon, még csak 1 kis darab, 2oldalas ragasztószalaggal. Persze ez csak próba. A végleges csemperagasztóval lenne.
2012-01-15
23:09:51
Előzmény: robert #23417#23424
És sikerült összehasonlítani a 2010-11 szept-januárig TELET a 2011-12 szept-januárig TAVASSZAL, ami bizonyította a kerepesi háznál a 30% megtakarítást ! :-))
2012-01-15
20:55:46
Az egyik országos csatornán bemutatott erre a hétre szóló szenzáció magyar találmánya: HomeCell beltéri hőszigetelő rendszer

A gyártó által felsorolt főbb termékjellemzők:
- Hőszigetelési képessége kiemelkedő az egyedülálló, hőtükrös működési elvének köszönhetően (λi=0,03 W/mK; R=1,2 m²K/W).
- A belső hőszigetelés hatásfoka egyenértékű egy kb. 10 cm-es külső polisztirol hőszigeteléssel.
- Az ÉMI vizsgálatai szerint a belső oldalán hőszigetelt falfelületen akár 80%-os fűtési/hűtési energia-megtakarítás is elérhető.
- A nyílászárók állapotától függően, egy fűtési szezonban kb. 40-50%-os költség-megtakarítás érhető el, amely által a teljes beruházás 2-3 fűtési szezon alatt megtérülhet.
- Egyedi hőszigetelést tesz lehetővé a társasházakon belül, akár önállóan, lakásonként is.
- Bármilyen jellegű épület, így akár műemlék vagy műemlék jellegű esetén is beépíthető.
- Hőtükrös-légkamrás szerkezetének, illetve alacson páradiffúziós ellenállásának (μ=40; Sd=1,88 m) köszönhetően nincs penészesedés.
- Vastagsága mindössze 4,2 cm.
- Falazatok és mennyezetek beltéri hőszigetelésére egyaránt alkalmas.
- Egyszerű beépítésének köszönhetően a beltéri hőszigetelés akár szakiparosok alkalmazása nélkül is kialakítható.
- Penészes falak esetén, a már meglévő penész foltok penész elleni szerrel történő kezelése, majd a falak alapos kiszárítása után megszünteti a penészesedési problémákat.

- Megfelelően beépítve az "E" (nem tűzveszélyes) és a "C0" (nem égvecsepegő) tűzvédelmi kategóriába tartozik.

homecell.hu/termekleiras.php

A riportműsorban egy szigetelő-kommandó bemutatta a rendszer alkalmazását.
Többek között a gázkonvektort is leszerelték és mögé ragasztották a polisztirol táblákat.

2012-01-10
20:10:34
Előzmény: emissios #17205#23135
Szakemberektől hallottam, hogy belső oldalon az EPS (fehér) hőszigetelő mindig mögé penészedik.
Én annyiban kiegészítem véleményüket, hogy ha tudsz biztosítani előtte egy összefüggő párazáró réteget, akkor nem fog mögé penészedni. Az előtte azt jelenti, hogy a belső légtér felőli oldalon.

párazáró réteg lehet:
- mázas csempe burkolat
- tetőtér beépítésnél használt fémgőzölt vagy alufólia kasírozott fóliák légzáróan egymáshoz ragasztva.
- végső esetben olajfesték, zománcfesték (fémekre való rozsdavédő festékek)
folytonossági hiány, repedés szakadás nem megengedett

biztosan nem párazáró réteg:
- mész alapú falfesték
- szilikát alapú falfesték
- diszperziós festékek
Szerintem kivétel nélkül minden beltéri falfesték páraáteresztő.

Jónak látom a zárt cellás XPS (színes) hőszigetelést belső oldalon, mert az nem szellőzik. Páraátbocsájtó képessége elhanyagolhatóan kicsi. Mögé penészedéssel nem kell számolni.
Előny ha a széle hornyolt.

www.austrotherm.hu/upload/kepek/termekek/extrudalt/XPS-N.jpg

0,5 cm vastagságtól ne várj észrevehető javulást, ez legfeljebb azért nem penészedik mögé mert, a hőszigetelése is annyi mint a vastagsága. Kevesebb mint egy. Egyes alá.
2 cm vastagság is kevéskének tűnik. De már érdemes érte dolgozni. Már görbül az osztályzat.

Megpróbálom érzékelhetőbbé tenni a hőszigetelés rétegvastagságának a jelentőségét.
Induljunk ki 30 cm tömör tégla falból.
A 30 cm fal hőszigetelése egyenértékű kb. 4 cm hőszigetelővel.
Ha a 30 cm téglafal hőszigetelésére azt mondod, hogy sz@r, akkor nézzük mi várható a 30 cm téglafal + 4 cm hőszigeteléstől.
Úgy képzeld el mintha 1 egység sz@r-t és egy egység csapvizet töltenél egy pohárba és elkevernéd egymással.
Az eredmény még így is zavaros lesz. Persze nem az az a cél, hogy iható minőségű legyen. Csupán azt akartam szemléltetni, hogy a hőszigetelés sosem lesz tökéletes.
Valamennyi hőveszteség így is, meg úgy is lesz.

Megjegyzem:
Az ésszerű hőszigetelő vastagság régi háznál a fal külső oldalán 10 cm EPS lenne.

A radiátor mögött a sugárzó hőt érdemes vissza tükrözni egy ezüst színű fóliával.

2012-01-08
21:31:07
Előzmény: zgrof #22948#22960
zgrof,
Kenhető fólia?

Vagy én hirtelen elgondolkodtam egy U,C horganyzott profilból szereltfalas megoldáson. Szerelt váz "kalitka" szerűen kialakítva, majd 10 cm ásvány-, vagy üveggyapot a profilokba szorítva. Fóliaborítás belülről, ragasztva mindenhol, hogy légtömör legyen. Vizszintesen felpárnafázva, ha paneles, lambériás (függőleges) burkolatot raksz rá... Párnafáráz elhagyható, ha gipszkartonozol, vagy nútféderesen osb-zel. Számolgatni kell, mérlegelni mit tudsz bevállalni, kivitelezni egyszerűbben, olcsóbban. Ennek talán annyi előnye van, hogy nem kell viz hozzá, és most télen is túl lehetsz rajta...
Egyébként ha rám hallgatsz, akkor úgy csinálod ahogy akarod.;)
Az EPS-es megoldás gyanus hogy a legolcsóbb, még kenhető fóliával is.
2012-01-08
19:50:40
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérdezni a következő problémával kapcsolatosan.
Egy kb. 15 m2-es helyiséget szeretnék kettéválasztani olyan módon, hogy az így keletkező egyik rész fokozottan legyen hőszigetelve. Ez egy melléképületben van, ahol nincs fűtés és a kialakítás után is csak a szigetelt részben lesz (radiátorral). Hobbi célra kialakított helyiség lesz, amelyben akváriumok kerülnek elhelyezésre, ebből kifolyólag a falfelület kialakítása és megjelenése másodlagos. Magas hőmérséklet (25-26 ºC) és egy lakóhelyiségnél nagyobb azonban egy fürdőszobánál kisebb páraterhelés várható.
Arra gondoltam, hogy a külső falazat belső felületére viszek föl 10 cm vastagságú eps hőszigetelő lemezt az előírás szerinti ragasztóval illetve dűbelezéssel. A helyiség belső részében egy térelválasztó elem lesz keresztben elhelyezve és erre fogom az eps lapokat fölrögzíteni. A falazatra illetve a térelválasztóra rögzített eps-re belülről beágyazom a vakolaterősítő hálót a ragasztóba és erre a felületre kellene, valamilyen párazáró réteget fölvinni. Lehetőség szerint költséghatékony módot kellene találni. Eddigi elképzelések között szerepelt párazáró festék, műanyag tapéta vagy radiátorokhoz használt hőtükör fölrögzítése.

2011-09-20
15:48:57
Előzmény: pali #17959#17963
robo, pali,

Szerintem nem olyan tragikus a helyzet, ha a fűtésszámla például 1000 forinttal több lesz havonta (2 doboz cigivel kevesebb jut), és át kell festeni egy kis szoba két falát. Ez nem ad okot az eladásra.
2011-09-20
14:46:12
Előzmény: robo #17957#17959
Tudom, hogy nem egyszerű. Mi is majd újba megyünk, mert a mostanit már nem lehet jobbá tenni, illetve nagyon drágán.
2011-09-19
13:16:31
Előzmény: robo #17909#17912
robo,

Az világos, hogy egy külső sarok a szoba leghidegebb pontja, azt fenyegeti leginkább a párakicsapódás és a penész.
Ráadásul egy kis hálószobában a térfogatához képest sok pára szabadul fel éjszakánként.
A műanyag, jól záródó ablak csak ront a helyzeten, és minderre ráerősít a szakaszos fűtés.

Meggyőződésem, hogy a belső hőszigetelés tüneti kezelést jelentene csak, alatta még jobban beindulna penészképződés.

Amit javaslok:
1. A szobát folyamatosn fűtsétek télen.
2. Az ablakra vágjatok egy rés-szellőzőt, lehetőleg olyat, amit a belső páratartalom szabályoz.
Ha erre nem akartok költeni, akkor egyszerűen húzzatok ki az egyik ablakszárnyból a szigetelő csíkot.
3. Az összes szobanövényt rakjátok ki, persze az akváriumot is, ha van.
4. A problémás részeken kaparjátok le a diszperzit festéket a falról a vakolatig, és mész-festékkel fessétek le.
2011-09-19
13:04:32
Előzmény: robo #17909#17911
Szia robo!

Nagyon drasztikus, de nem szabad kihagyni a megoldások közül az eladást.

Amennyit ráköltenél a lakásra és még akkor sem biztos, hogy jó lesz. Tudom nehéz megvalósítani, de ...

Üdv: Pali
2011-09-01
23:47:25
Előzmény: emissios #17205#17251
emissios,

Nem tudom mekkora valószínűsége van a penész kialakulásának a vastagabb szigetelés alatt/mentén, csak annyit tudok mondani, hogy lényegesen nagyobb, mint a hőszigetelő tapéta esetén.
Sok mindentől függ, de tervezni a kedvezőtlen körülményekre kell, és a körülmények közé tartoznak a lakók szokásai is. Ezért legjobb a lehetőségét is kizárni annak, hogy valami rossz történjen.

emissiosVálasz erre
2011-09-01
10:32:36
Kedves Róbert és Többiek!

Kiderült, - most, hogy levettük a radiátorokat, hogy nem a fél cm-es hőszigetelő tapéta alatt penészedett a radiátor mögött, hanem
az erkélyajtó küszöbe van szétrohadva, és ott befolyt az eső és azt szívta fel a fal és attól volt penészszag a radiátor körül.
Szerintetek akkor meg lehetne próbálni belső falra a 2 cm-es polisztirol hőszigetelő lapokat + háló + glettelés stb, vagy maradjunk a fél centis hőszig. tapéta mellett?
Nagy különbség van hőérzetben a fél centis és a 2 cm-es között? Megéri a kockázatot. Külső hőszigetelés, biztos, hogy nem lesz, mert nincs egyetértés a házban a lakók között.
Köszönöm a választ
emissiosVálasz erre
2011-08-22
09:13:51
Előzmény: robert #16814#16817
Kedves Robert,
Nagyon köszönöm a gyors választ, azt gondolom, hogy a hőszigetelő tapétát fogom választani, de még szerdáig futok pár kört, rákeresek erre a parafa tapétára is. Sajnos a társasházban nem lesz külső hőszigetelés, nincs rá igény.
Csak reménykedni tudok, hogy azért mert nem fáznak, hogy mennyire lesz hideg a lakás, azt majd télen látjuk meg,
Még egy kérdés, a polisztirol alapú tapéták nem károsak az egészségre? Erre nézve csak azt találtam, hogy égés közben szabadul fel rákkeltő gáz, meggyújtani meg nem akarom. köszönöm a segítséget Ujváriné
2011-08-22
08:42:39
Előzmény: emissios #16813#16814
emissions,

A néhány mm vastag hőszigetelő tapéta nem igazán jó hőszigetlés, de javítja a komfortérzést. Ha eddig is az volt a falon, akkor ezután is jó lesz. Arra figyelj oda, hogy az ilyen tapétáknak általában van saját ragsztójuk, aminek a szobafestőnek feltehetően a tudatában van.
A gipszkarton falra is mehet ez a típusú tapéta.

A 2cm vastag dryvit alatt (mit ő ajánl) jobban kihűlhet a fal, ezért nagyobb a párakicsapódás és penészedés veszélye is, ráadásul jóval drágább, és egyébként is előbb vagy utóbb (gondolom én) kap a ház egy külső hőszigetelést.

Szóba jöhet még a parafa tapéta is, ami nagyon szép, és nagyon drága.

A repedés lehet egyszerű hőmozgás eredménye, sok lakásban láttam már ilyet. Le kell glettelni valamilyen flexibili glettel.

Írd meg, hogy mit választottál.

Még egy tanács: az ágyakat érdemes a belső falak mellett elhelyezni.
emissiosVálasz erre
2011-08-22
08:11:22
Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni. Vettünk egy tégla lakást,2. emelet, legfelső szint, körbe nyitva, nincs szomszédos lakás, csak az északi oldalon a lépcsőház. Körbe süti a nap,de a legnagyobb meglepetésünkre, most sem meleg. Vastag festékréteg volt a falon, elkezdtük leszedni, több réteg festék és tapéta alatt, az utcával érintkező falakon volt egy kb 4-5 mm-es papírral fedett hőszigetelő tapéta, kis pöttyökből összepréselt hungarocell szerü lap, de nem tudtuk a fölötte lévő rétegeket úgy leszedni, hogy ne sérüljön, ezért sajnos el kellett távolítani.
Ezen a két falon, ahol a hőszig tap. volt a plafontól kb. 15-20 cm-re van egy vékony vízszintes repedés. A másik két falon nincs.
Alatta sehol nem volt penész ( min. 15-20 éve lehetett fent ), csak a radiátor mögött enyhe, alig szürke penész, azt lefújtam penészgátlóval. Gondoltam ugyanilyet tennénk vissza + tapéta, amit lefestünk. (mert ez alatt nem volt penész, hogy a repedés ettől volt-e, azt nem tudom, de visszaolvasva a hozzászólásokat, látom, hogy az egyik legnagyobb gond a penész.
A festő azt mondta, hogy
jobb a 2 cm-es polisztirol + háló +vakolás és festés. Melyiket válasszam?
Félek, hogy az alatt penészedni fog, annyira merev az a tábla, nem fekszik olyan légmentesen fel, mint a hőszigetelő tapéta.
Még egy kérdés, annyi mindent lehet hallani, a polisztirol hab belső térben nem káros az egészségre?
A másik szélső szobában egy gipszkarton fal van, hogy mögötte milyen szigetelés van, arról fogalmam sincs ( első tulaj nem elérhető, aki csinálta )leszedjük, vagy csak tapétázzuk le ezzel a hőszig. tapétával.
Kérlek válaszoljatok, mert szerdán jön a festő, addig el kell dönteni és mi nem értünk hozzá, de itt látom, hogy vannak szakemberek. előre is köszönöm emissios

2011-08-18
16:23:11
Előzmény: Dani #16725#16727
Dani,

Áttettem a "Belső oldali hőszigetelés" témába a kérdésed.
Javaslom, hogy olvasd végig a téma hozzászólásait.
2011-08-18
15:45:07
Sziasztok volna 1-2 kérdésem a ház belső szigetelésével kapcs. Sajnos én a külsőleg nem tom megoldani a szigetelést mivel panelházba lakom így kénytelen vagyok belülről,de viszont félek ha 2cm hungarocellel szigetelek a falam bepenészedik.Szerintem tuti van már olyan szer vagy módszer amit használva ez nem történik meg csak én nem ismerem kérlek titeket ,h ha van ötlet segítsetek ! Előre is köszönöm
2011-07-28
15:56:57

A korábbi hozzászólásokat végignézve egyetértek a párnafás, kőzetgyapotos, párazáró fóliás, gipszkartonos kivitellel. Ilyenben laktam egy ideig. Télen úgy működik, mint egy tetőtér beépítés, tehát lakható.

Nemrégiben átépítettük a házunkat. Bár belső hőszigetelést a legmerészebb álmaimban sem terveztem, mégis fontolóra kell vennem ezt a lehetőséget.
Van egy fala a háznak, amely régi építésű tömör téglás falazatú. A fal telekhatárra épült. A szomszédnak volt egy romos épülete, amely ikresen csatlakozott a miénkhez, részben fedte a falunkat így a hőszigetelésével nem volt különösebb problémánk. De amikor a szomszédos házat lebontották, erősen leromlottak a fal energetikai jellemzői.
Fontolóra kell vennünk a belső hőszigetelést, mert a jelenlegi jogi szabályozás nem ad lehetőséget a telekhatárra épült fal esetén külső hőszigetelésre, ha a szomszéd nem engedi.(remélhetőleg a jogalkotók ezen változtatni fognak a közeljövőben, mert az energia hordozók töretlenül fogynak és drágulnak).
Az ügy jogi részével itt többet nem foglalkoznék, bár az is megérne egy misét.
(jelenleg is folynak az építéshatósági és peres eljárások, bármilyen röhejesen hangzik, immáron harmadik éve)

A tervezett projekt:
A kb. 20 m2 falfelületet belső oldalon 3-4 cm vastagon XPS (önmagában párazáró v, fékező tulajdonsággal rendelkező lábazati hőszigetelő) lapokkal szeretném burkolni.

Indoklás:
A tetőtéri szigetelések ökölszabálya szerint, a belső meleg oldalra párazáró réteget (ezüst színű fólia) kell helyezni. A párazáró réteget a szigetelés irányába el lehet tolni max. 10 % mértékig (a gipszkarton alá).
A gipszkarton kétségtelen előnye, hogy a páratartalmat szabályozni tudja, de a mi esetünkben erre nincs szükség, mert a fal csempézve lesz, ami alá feleslegesnek látok további gipszkartont. Azonban szükséges egy masszív támaszték a csempének, erre az XPS lapokat alkalmasnak találom. A páratartalmat, szellőztetéssel most is alacsony szinten kell tartanunk.

Milyen problémákkal kell várhatóan megküzdenem?
1. A falban futó vízcsövek elfagyhatnak, mivel nagy hidegben a fagypont eltolódhat a fal belső síkjához. Ez a probléma a szigetelés vastagításával fokozódik, emiatt hazárdjáték-nak tűnik a projekt.
2. Hőhíd marad a hőszigetelés körül és a válaszfalaknál, ami páralecsapódást és penészedést okozhat még megfelelő szellőztetés esetén is.

A problémákat falba épített elektromos fűtőszálakkal lehetne orvosolni a kritikus helyeken.
A hőhíd problémára végső esetben még a szigetelés befordítása is megoldás lehet. Ebben az esetben olyan falat is (válaszfal, és külső hőszigeteléssel ellátott fal) belsőleg szigetelni kellene, amelyet amúgy felesleges lenne hő szigeteléssel ellátni.

Kinek mi a véleménye erről a módszerről?

2011-07-28
13:54:55
Előzmény: sándor #15133#16332
Sándor!

"""
- Van egy ráépítéses társasházi lakásod.
- A felmenő falak a lennti falak folytatása. Nincs tető az ablakaid alatt, az alattad lévő lakás felett.
- A lakásod födéme felett van még egy rosszul vagy sehogyan sem átszellőző padlás.
- A tél nem érdekel most csak az elviselhetelen nyári meleg.
- A födémed hőszigetelésével meg vagy elégedve.
- A lakótársak miatt nem szigetelheted a falaidat kívülről.

Támadt egy ötletem:
A padlástér átszellőztetést feltétlenül meg kell csinálnod.
Hogyan tarhatod távol a meleget, a napsugárzást a falaktól és az ablakoktól? Még a harmadik emeleten is lehet a tető alá kihajtható árnyékolókat felszerelni. Ezek egész nap követhetik a napot, ahogyan körbejárja a lakásodat. Lényeg, a felületbe ütköző és azt felmelegítő hő maradjon a falakon kívül.
Ezért jobb a zsalugáter a redőnynél. Lehet akárhány réteges, árnyékolós, szűrős a redőny, a meleg a redőny és az üveg közé szorul. A zsalunál a kívül lévő fát melegíti, miközben a fa és az ablak között szabadon átszellőzik. Minél jobban süt a nap, annál intenzívebb a szellőzés. Ráadásul a szobában sincs sötét, még csak félhomály sem.
...
Ha a tető a te kezelésedben van akkor oda lehetne vízhűtést csinálni a cserepek minél gyorsabb esti lehűtéséhez. Láttam olyan tető gerincet, ahová fel volt szerelve két darab olyan íves, két oldalra lengő, egymás melletti apró lyukakból vízsugár sort kibocsátó pázsit öntöző, amit esténként pár órára bekapcsoltak. A tetőre került víz azonnal elpárolgott, kellemes klímát teremtve a legfelső szinten lakónak. Amikor már lefolyt a víz a tetőről, akkor leállították. Ezt ők is évente csak a legmelegebb hetekben használták és csak esténként.

"""

Úgy tűnik, hogy nem értettétek meg Lehel problémáját.
Az én olvasatom szerint Ő a ferde falakkal (tetőtéri födémmel) elégedett, azonban a térdfal 11 C fokra lehűl (gondolom -4 C külső hőmérséklet esetén).

2011-06-15
07:56:24
Előzmény: lehel #15093#15094
lehel,

Az természetes, hogy a lakást éjszaka le kell hűteni, de én a tető szerkezetének kiszellőztetésére gondoltam. Ilyenkor a héjalás (pl cserép) és a fólia között a felforrósodott levegő a gerinc irányába távozik, a friss levegő az eresz alatt kialakított résen jut be.
Ha ez a szellőzőjárat nincs kiépítve, vagy eltömődött, vagy az alsó és felső nyílások nem rendelkeznek megfelelő keresztmetszettel, akkor a forró levegő a lakást fűti.

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Belső oldali hőszigeteléslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva