English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Szabályozáslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-12-07
10:37:28
Üdv. Mindenkinek!
Az idei szezonban tértem át vegyes tüzelésre és most tartok ott , hogy szabályoznom kellene a rendszert . Vásároltam a fórum olvasgatása után egy REX-C100 termosztátot de nem kaptam hozzá K érzékelőt , milyen kell hozzá rendelni mert a neten elég sokféle van, és esetleg egy kis okítás a bekötéséből jó lenne. Ez mivel tud többet mint egy hagyományos csőtermosztát?

2011-12-06
13:17:19
Előzmény: plaszlo #21638#21651
Plászló!

Érdekes,hogy a forgalmazó honlapján(www.quantrax.hu)szerepel a te verziód is.
2011-12-06
12:55:09
Előzmény: plaszlo #21638#21649
Plászló!

Köszi az infót,de sajna az enyém nem tudja.A computherm oldalán megnéztem a kezelésiket,és arra jöttem rá,hogy a tiéden a Q8-as programverziója lehet(az általad leírt beállítás és a 12-órai szivattúbekapcsolás)erre utal.A net-en csak azt a leírást találtam a Q7-ről amit itt kitárgyaltunk.

Üdv!
2011-12-05
23:38:13
Rike,
Micsoda fejlesztések! :))

Próbáld meg a kapcsolási érzékenység beállítását is, hátha csak nem dokumentálták.
Set megnyomása után Day -> Copy -> és valamelyik nagyméretű nyomógomb egymás utáni megnyomásával.
Ha erre kiírja az "5:1" vagy "5:2"-őt akkor lehet állítani.
"5:1" -> normál érzékenység, "5:2" nagy érzékenység.
2011-12-05
12:50:30
Előzmény: plaszlo #21629#21630
A szivattyúvédő funkció az enyémben is van,csak nem délben hanem nulla órakor kapcsolja be.
2011-12-05
12:37:46
Előzmény: Rike #21627#21629
Rike,
Csak annyi van rajta, hogy Q7, verziószámot nem találtam. A panel 2009-es, de a szerelési matrica 2011-es. Feltételezem a programját fejlesztették csak tovább, mert a hőmérsékletnél tized fokokat mutatja , van szivattyú karbantartó és padlófűtés program. Viszont beállítani csak fél fokonként lehet továbbra is.
A kijelzőn kívüli változtatások:
- szivattyú karbantartó program: aktiváláskor minden nap délben 1 percre bekapcsolja a kazánt, ha ez előző 24 órában nem volt a szivattyú bekapcsolva,
- nagy hőtehetetlenségű fűtőrendszereknél nem +/- 0,2 kapcsolási pontosság, hanem +0/-0,2 fok, így ahogy eléri a beállított értéket, azonnal lekapcsol.

Mást különbséget nem láttam a régebbi változathoz képest.
2011-12-05
12:18:44
Plaszlo!

Pontosan milyen típusu a termosztátod?Nekem is Q7-es van,küllemre ugyanolyan mint a tiéd,de az enyém csak 0,5-es lépcsőkben jelzi ki a helység hőmérsékletét(nem tud pl.20,8-at mint a tiéd a fotódon).Ugyan azt a kezelésit kaptam hozzá mint ami linket monolit feltett,és csak azt tudja (+-0,2 kapcsolás),nincs padlófűtés program.Azért érdekel,mert nálam teljes padlófűtés van,akkor talán lehetne még simítani rajta.Egyébként a rendszer tehetetlensége miatt-a kijelző szerint 0,5C-ot szokott túl lendülni.Most délelőtt a 22C-ra beállított termosztát kijelzője 22,5C-t mutat(ami a kezelési szerint,hitelesített méréssel 22,5C és 22,9C-között is lehet).Amúgy meg vagyok elégedve vele,eddig üzembiztos volt,minden ősszel elem csere mert egyszer előfordult,hogy még nem jelezte a gyenge telepet és nem tudta mégsem átváltani a relét,most kezdjük vele a 3.fűtési szezont.
az én beállításaim:
(H-P) 22-13ó-ig 22C
13-16 22,5C
16-22 23C
(SZ-V) 22-7ó-ig 22C
7-16 22,5C
16-22 23C

Nem a legoptimálisabb az elhelyezés,kb 2m-magasan van,de így a nappaliban 1,5m magasságban a beállított és a kijelzőn mutatott között van a hőmérséklet.Villámnak igaza van,hogy hőérzetre kell állítani,szeretjük ha langyos a padló,ezzel a beállítással és 40-43C-os fűtővízzel értem ezt el.

Üdv!
villam64Válasz erre
2011-12-05
09:35:08
Előzmény: plaszlo #21625#21626
Igen, a nagyméretű gombokkal tudod a következő program időpontig állítani a hőfokot. A hold gombbal rögzíteni. Ami mondjuk szilveszterkor, vagy más ünnepnapokon jó, ha el kell térni a megszokottól. Azzal, hogy a legközelebbi radiátort vetted le, csak távolabb tetted a fűtőtesttől, így növelted a kilengést. Azt próbáld nagyobbra szabályozni, hogy hamarabb érzékeljen. A közelebbit, és távolabbit is szabályozhatod thermo fejjel, könnyebb a behangolása vele a rendszernek. Finomabban szabályoz, mint egy csap. Szerintem lekapcsolt (vagy véletlenül tényleg meg lett nyomva a plusz gomb, de az fél fokonként állít), csak túllendül a rendszered. Később éri az érzékelőjét az oda áramló levegő. Meg a magassága is számít, a felfelé áramló meleg miatt. Egyébként a hőérzetedhez állítsd, ne a kijelzőjéhez. Én azt sem tartom bajnak, ha a kazán azért kapcsol le, mert elérte a beállított vízhőfokot. A lakás többi része biztosabban megkapja ilyenkor a hőt, és a thermo fejek szabályoznak. Míg, ha a szobatermosztátos résznél teljesen ráengeded a hőtermelőket, akkor a szobatermosztát jobban felül írja a lakás thermo fejeit.
2011-12-05
08:27:04
Előzmény: villam64 #21620#21625
Villám,
A program szerint 20 fokon volt és a saját hőmérője mutatott 21,5 C fokot. Ez még nem lett volna baj, de melegek voltak a radiátorok, tehát valamiért nem kapcsolt le 20 foknál.
A kazánt már korábban levettem 50 fokra, ennél lejjebb nem akarom, mert nem kondenzációs kazán. Fűtés alatt a legkisebb lángállásra áll a kazán. Amióta felraktam, figyelem a szabályozását, de néhány tized fok túllendülést produkált eddig, ami normálisnak tekinthető. A szabályzóhoz legközelebbi fűtőtestet amennyire lehetett leszabályoztam, hogy egyenletesebb legyen a hőfokeloszlás.
Még egyre gondolok, a nagyméretű nyomógomb megnyomásával azonnal 22 C fokra ugrik, elképzelhető a párom véletlenül megnyomta, majd a következő programlépésnél visszaállt a beállított értékre.
Mindegy, figyelem tovább, elképzelhető a programozás nem sikerült elsőre teljesen jól. A tegnapi incidens óta rendben működik, tartja a programot és rendesen átlépett az 1. napra.
villam64Válasz erre
2011-12-05
07:14:02
Előzmény: plaszlo #21611#21620
A program 20 fokra volt állítva. A kijelzője mennyit mutatott? Feltételezem, hogy a másik hőmérő nem mellette volt. Nem ugyan azok a légviszonyok lakáson belül. Azon a ponton ahol ő mér, jóval lassabban ér oda a meleg. Csak visszatérünk az elejére, hogy neked kell lassítanod a fűtést. Korlátozni valamelyik fűtőegységet. Lassan bocsánatot kell kérjek, hogy lebeszéltelek a programozható magyarról.

Nálam a szabályozás bonyolultabb.
1. A gázkazán szoba termosztátja a hideg falon, a radiátortól most szekrény takarja.
2. A vezérelt szoba termosztát, a fagyasztó tetején a ugyan abban a helyiségben, közép tájon. Ez áramtalanítja a gázkazánt, ha nem kell dolgoznia.
3. Itt is van radiátoron thermo fej. Tehát ezzel is be tudok avatkozni a lakás fűtésébe, és a vezérelt helyiséget is tudom lassítani.
4. 56 m2 fűtött, normál tégla, 5 cm szigeteléssel, födém még nincs szigetelve, ~45 °C-os kazán vízzel. Gyors felfűtés lehetetlen. A kazán 9 és 20 kW között modulál. A vízhőfok elérése után késleltetve indít újból, hiába hideg a lakás. Minél alacsonyabb a vízhőfok, annál később kapcsol újra fűtésre. Ez gyári beállítása. Túllengésem nincs.
2011-12-04
15:23:34
Előzmény: villam64 #21606#21611
A hétköznapokat és a hétvégét programoztam be külön-külön másolással. Tehát az 5 hétköznapi és a két hétvégi nap azonos programot kapott. Most próbáltam az átállást, az időt eltekertem éjfél előtt pár percre és így több alkalommal is a következő napra váltott át, ahogy kell neki. Viszont a felszerelt darab most fűtötte túl a lakást, amire bejöttem az udvarról 21,5 fok meleg volt pedig a kijelzőn is 20 fok van beállítva a program szerint. Igaz a párom takarított és a porszívó hamar tud ennyit dobni a hőfokon, de a fűtőtestek is melegek voltak, tehát nem állította le a fűtést 20 fok felett. Ha ennyire bizonytalanok, akkor kalandos napoknak nézünk elébe, vagy megfagyaszt, vagy megfőz minket. :((
villam64Válasz erre
2011-12-04
12:29:31
Előzmény: plaszlo #21605#21606
Esetleg nem külön 7 napra programoztad, hanem 5-6 napra. Érdekes, hogy mindkettő hibázott. Reméljük csak véletlen hibázott. Egyébként kínai, mert,ilyen olcsón nem kapnál.
2011-12-04
12:02:34
Előzmény: tutibor #21604#21605
Nem mondom, hogy megnyugtattál. :((
Ezek szerint van akinek működik rendesen és elégedett vele és van akinek nem. Szerencse kérdése lenne? Gondolom ezek is a kínai ipar remekei, bár származási helyet nem találtam rajta.
2011-12-04
11:21:18
Előzmény: plaszlo #21599#21604
Nyugodj meg ezek ilyenek. Nekem is egy hasonló típusú van.
Mit leszórakoztam vele, míg be tudtam állítani.
Az ellem, lemerülést nekem nem jelzi, pedig van ikon.
Onnan tudom, hogy nem fűt amikor kellene. Nem tudja a fizikai kapcsolót kapcsolni.

2011-12-04
11:07:28
Laszlo,
írtam egy hozzászólást, de töröltem is mert nem teljesen vágott a témába
mivel az enyém vezeték nélküli.
Én sokat idegeskedtem Q6 RF és Q7 RF-el de az átvitel miatt, programját nem használtam. Vagy nem fűtött vagy túlfűtött, ahogy éppen felejtette a kazánt.
Mikor írtam nekik hogy gond van a Q6-al, azt mondták vegyem meg a Q7-est abban kijavították a hibákat.
Mérges voltam, de megvettem. Egyik hibát tényleg kijavították de a másik megmaradt :(.
Q6-ot eladtam, Q7-es dobozban a szekrénytetején van, soha többet nem veszek tőlük semmit.

2011-12-04
10:42:30
Előzmény: monolit #21601#21602
Monolit,
az idő és a nap beállítása mindkét szabályozón jó volt. Nézd meg a tegnap felrakott képeket, mindkettő 6. napon állt. Az idő is jól volt beállítva, rádiós óra alapján állítottam be. Tehát az a bajom, hogy egyik sem 7. napra állt át, hanem 1. és 2. napra, mindkettő átlépte a vasárnapot.
A nem felszerelten az óra is elállítódott reggelre, pedig vadi új alkáli elemeket raktam mindkettőbe. Egyiken sem látszik a lemerült elem ikon.

A linken lévő kezelésit én is letöltöttem már, de ez a régebbi típusoké. A nálam lévőkben már van szivattyúvédő funkció és nagy hőtehetetlenségű fűtéshez (padlófűtés) való program.
2011-12-04
10:24:35
Előzmény: plaszlo #21599#21601

"3.2 Az aktuális nap és óra beállítása
Nyomja meg a "DAY" gombot. Ekkor a termosztát kijelzõjén csak
a nap sorszáma látszik villogva, valamint láthatóak az óra és a perc
értékei"............

www.computherm.hu/letoltes/Q7.pdf
2011-12-04
10:07:15
Nos akkor én vagyok szerencsétlen, vagy valamit elállítottam a programozáskor. Reggel caplatok le a földszintre és rohadt hidegnek érzem a hőmérsékletet. Ugyan rajtam van a takonykór, de akkor is túl hidegnek tűnik, ennek ellenére is. Nézem az asztali hőmérőt, 18 C fok, megyek a szabályzóhoz, ott is annyi és annyi is van beállítva rajta. Nem értettem a dolgot, aztán észrevettem, hogy nem 7. napot, hanem 2. napot mutat, tehát a keddi program szerint fűt.
Most akkor nem ismeri a számok sorrendjét? Az az ijesztő, hogy a kontroll darab sem 7-es, hanem az 1. napi programra állt be, pedig ezen csak az időt állítottam még be, a többit nem bántottam, gyári program szerint megy. A "csoportképen" jól látszik, hogy mindkettő 6. napon áll.
Mi van ezekkel??
Most mondhatnám, szokás szerint megint én fogtam ki az egyetlen hibás darabot, mint rendszeresen, de ez már kettő. Szerencsénk a szerencsétlenségben, hogy az emeleten thermofejes szabályzók vannak a radiátorokon, így ha azok fáznak, nagyra nyitják a szájukat és először ezek kezdenek fűteni, így észre sem vettem a bakit, fent jó meleg volt végig. Náthásan jól esik a meleg.
villam64Válasz erre
2011-12-04
07:47:05
Előzmény: plaszlo #21596#21598
Nyugtasd meg a nagynénédet, hogy 1 gombbal rögzíthető a beállított hőmérséklet a feloldásig. Én villogást még nem tapasztaltam. Nekem eddig szerencsém volt vele. Igaz, hogy a múltkorjában vettem egy másikat, így van tartalékom.
2011-12-03
22:03:55
Előzmény: monolit #21594#21596
Monolit,
mennie kell a fűtésnek egész nap, annyira nem jó a hőtartása a háznak. Amíg nem vagyunk otthon 18 fokra állítottam, azon tartja, csak este kezdi újra felfűteni.

Különben tényleg érdekes, eredetileg programozható termosztátom volt, de nem használtam soha a programjait. Aztán bedöglött és gyorsan vennem kellett valamit, csak működjön. Miután megvettem, meg tudtam javítani az eredetit és megint nem használtam a programozhatóságát, de tavaszra újra elfáradt. Most ősszel raktam fel ennek az elődjét és pár hónapra rá már lecseréltem egy programozhatóra. De most már használni fogom a lehetőségeit. Ez lenne a fejlődés? ;P
A programozhatótól sokan félnek, nehezen kezelhetőnek tartják, egyszerűbb tekergetni, vagy nyomkodni mint a Q3-ast. A nagynéném - akié a másik lesz - már azon aggódik, mi lesz velük, ha betegek és nem akarják, hogy éjjel leszabályozzon vagy nappal magasabb hőmérsékletre vágynak. Nekik ez komoly probléma, még ha van leírás is róla.
2011-12-03
19:46:17
Előzmény: plaszlo #21591#21594
Én is meg vagyok vele elégedve, viszont rejtélyes hogy néha villog mintha programoznám, bár senki nem bántja. Egy gombnyomásra megszűnik.

Ajánlom hogy a déli órákban is fűtsél egy keveset, nem tud akkor túlzottan lehűlni a ház. De úgyis kitapasztalod, minden lakás más.

Érdekes hogy sokan még mindig a régi nem programozható típusúakat használják.(?) Sok embernek sikerült elmagyarázni az előnyeit ezen kivitelűeknek, ők cserélnek.
2011-12-03
16:09:47
Robert,
Mindnek a hátán van az érzékelő, nagyjából egy magasságban és eléggé egy kupacban vannak. Nem akarok többet filozofálni róla, csak mint érdekesség mutattam.
Már fent van a helyén, a padlófűtés programban, kíváncsi vagyok milyen lesz.

Villam,
Én is két lépcsőben fűtöm fel a lakást este, nappalra 20, távollétre 18 és éjjelre 19,5 fokot állítottam be. (Nekünk hideg a 18 fok éjjelre.) Hétköznapokra 6.20-kor 0,5 fokos emelést állítottam be, így amire lejövünk a radiátorok melegek lesznek, nem lesz olyan kellemetlen kibújni az ágyból. 7 kor már visszaáll 18 fokra, mert a melegvízhasználat miatt úgysem tudna fűteni és utána már nem kell fűtés, úgyis kiszellőztetünk indulás előtt.
Hétvégén csak éjjelre veszem le egy kicsit a hőfokot, nappalra folyamatosan 20 fokot állítottam be. Ez még csak próbaüzem, a gyakorlat majd eldönti, hol kell állítanom. Tetszik a szerkezet, kössz az ötletet! :))

2011-12-03
15:40:52
Előzmény: plaszlo #21588#21590
plaszlo,

A perc és a hőmérséklet átlaga mind a négy műszeren 30.7 :)

A hőmérséklet szenzorok nyílásai ugyanabba az irányba néznek?

villam64Válasz erre
2011-12-03
15:40:31
Előzmény: plaszlo #21588#21589
Nincs is 1 fok differencia, tökéletes. Az én q7-esem éjszakára 19 °C, nappalra 21 °C-ra van állítva. A felfűtés 2 lépcsőben.
2011-12-03
13:52:53
Na most mennyi az annyi??
Tetszik ez az összetartás a gyártmányok között, a baloldali német TFA gyártmányúak, és a Q7-esek. Most melyiknek van igaza?

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Szabályozáslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva