English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  FAELGÁZOSITÓ KAZÁNOKlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
szocsmarciVálasz erre
2013-11-29
23:44:04
Előzmény: sándor #43846#43851
Köszi, hogy megszólítottál, de ebben sajnos nem vagyok jártas. Amit tudok az a gázról szól. Régebben még gázcsövet sem engedtek beépíteni garázsba, után csak szellőzővel, aztán engedték, ma meg már kazánt is be lehet építeni, igaz csak zárt égésterűt.
Átfutottam az OTÉK-ot (Országos Településrendezési és Építési Követelmények) és az OTSZ (Országos Tűzvédelmi Szabályzat), de nem találtam semmit erre vonatkozóan(kis kazánokról 116kW illetve 140kW alatt). A kéményszabvány sajnos nincs fenn a neten, csak egyes magyarázó szövegei, de azok sem érintették ezt a témát.
Az biztos, hogy a mechanikai védelem ellen biztosítani kell - ha elszakad a kuplungbovden, akkor sem mehet neki az autó a kazánnak.
2013-11-29
13:46:01
Előzmény: sándor #43833#43834
Szia Sándor,

A precíz kivitelezést a kivitelezőt dícséri, de azért köszi.

A kazán úgy lett elhelyezve, hogy éppen mögé tudok állni, úgyhogy a takarítást meg fogom tudni oldani, csak a kép eléggé csalóka ebből a szempontból.

A csövek azért nem lettek leszigetelve, hogy fűtse a garázst, de lehet, hogy anélkül is kapna pl. a kémény miatt elég hőt? 6x3 méteres a garázs.

Szerintem azt Én is meg tudom oldani, mármint a szigetelését, gondolom nem nagy tudomány.

Köszönöm az észrevételeidet.
2013-11-28
22:05:16
Csatolok egy képet is a rendszerről.

2013-11-28
12:45:17
Mellesleg megjegyzem, hogy Én is Informatikus vagyok :)

"Ez az informatikus szakma, már elnézést érte, de vonza a szenvedni vágyókat."

Ez lehet, hogy így van. Vagy csak az informatikusok szeretik a meleget????
2013-11-16
20:17:48
Előzmény: sándor #43239#43449
Sándor!
Köszönöm a sok tanácsot,felvilágositást,nagyon sokat segitessz nekem!
A 1,2 éves tölgyfával megszünik a füstölés,de ez is időjárás függő.Valamikor gyönyörűen ég,de valamikor mint például most amikor száll le a köd,egyszerűen nem tudok mit csinálni vele(mármint a füstöléssel).Kicsit hidegebb lesz,megpróbálom a finombeállitást elvégezni,bár félek tőle egy kicsit,hogy elállitom.
Van még egy másik problémám,a viz forrása.Valamikor már 70 c-nál sistereg a viz,és ez egészen 80c-ig nem szűnik meg,sőt itt meg is áll egy darabig a hőfok,és hallhatóan a laddomat pumpálja ki a forró vizet.Tudom,hogy beszéltünk erről,hogy ez normális lenne,de valamikor már buborékok hallhatóak.Ez mind 78-80c-nál,gondolom ez nem igazán tesz jót a kazánnak.
A ventillátor leállásnál,nekem még nem szalad tűl a hőfok.84-nél leáll,és ott is marad,onnan kezd visszahűlni.
Nagyon köszönöm a segitséget!
Üdv:fexi
2013-11-08
14:31:07
Előzmény: sándor #42877#43177
Sándor!
Kezdem megszeretni az Atmost,de egy problémám még mindig van.
Nem tudok rájönni arra a jelenségre,ha leáll a ventilátor 84 c-nál,el kezd füstőlni a kémény,megszünik az elgázositás.Ahogy hűlik,és visszakapcsol a venti,megszűnik a füstölés,és duruzsol tovább a kazán.Már arra is gondoltam,hogy valahol falsot sziv,nincs megfelelően tömitve.A felső ajtó felső részén melegedést érzek,és mintha kicsi füst szivárogna ki.Az azbeszt tömitést nézegetve,semmi hibát nem fedezni fel.Az ajtónyitó kar függőleges irányban helyezkedik el zárt állapotban,ahogyan ön szerint lennie kell.Nem tudom mire vélni ez a jelenséget.Milyen hiba lehetséges még?
Üdv.Fexi
2013-10-31
14:38:30
Sziasztok,

Tegnap kihozták az ATMOS DC32S típusú kazánomat, csatolom ide a leírást hozzá, hátha valakit érdekel:

www.dropbox.com/s/x89vqv26xmccsy0/ATMOS_DC32S_Kaz%C3%A1n_Le%C3%ADr%C3%A1s.pdf

villam64Válasz erre
2013-10-16
14:12:24
Előzmény: hozo76 #42746#42832
Most láttam az írásod. Sajnos nincs ismeretségem fűtésszerelők között. Remélem azóta találtál már mást is. Kereső: fűtésszerelő+érd+pest megye
A faelgázosító kazán gyári képviselete is tud ajánlani.
2013-10-10
16:33:43
Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy tud-e valaki ajánlani Érd és környékén egy olyan fűtésszerelőt, aki faelgázosító kazánt és a hozzá tartozó eszközöket egy már meglévő gázfűtés mellé be tudná építeni?

Eddig egy szakit találtam, de még nem kaptam meg az árajánlatát és több helyről is érdekelne egyrészt a megoldási javaslata másrészt az ár.

Köszönöm.
2013-10-06
17:48:31
Előzmény: sándor #42638#42644
Tisztelt Sándor! Nagyon köszönöm a válaszát,nagyon hasznos számomra amit megosztott velem. A fűtési rendszerem áll egy Atmos DC25S kazánból,Laddomat,2000l-es puffertartályból amin keresztül megy a lakásba a bemenő ág.Közben van egy keverőszelep kézi vezérléssel,majd egy Grundfos Alpha2 50 keringetőszivattyú.Kb 150 négyzetmétert fűtök vele,8 radiátor van rákötve a rendszerre.A tegnapi begyújtásom kb. úgy sikerűlt,ahogy leirta. Az első teljes megrakás után a füstölés abbamaradt,és a vizhőfok felment 80c-ig.A termosztát kapcsoló a minimum jelzés felett volt egy kicsivel beállitva,és a ventillátor lekapcsolt,majd egy kis idő múlva visszahűlt 78c-ra és újból elindúlt a ventillátor.A magasabb hőfoktól egy kicsit félek,mert a kedves villanyszerelőnk a laddomatot vezérlő termosztátkapcsolót 80c-re állitotta,felforrt a viz,a biztositószelep kinyitott a nagy hőtől,majd azzal a lendülettel fel is adta a szolgálatot.Majd mostanában lesz kicserélve.Nem kevés pénz.Amint emlitettem 8 radiátort fütök,csak az a problémám,hogy az utólsó radiátorhoz nehezen jut el a meleg.Tudom,idő kell hozzá,de mégis mennyi idő az ideális a viz megfordulásához? 50-60 fokos vizet engedek a lakásba.Az előtte lévő radiátorokat szereljem fel termosztát szelepekkel? Vagy a sima zárás,nyitással ki lehet küszöbőlni a hibát?Még egy utólsó kérdés(lenne még ezer)ön a fenyőt irta a lgideálisabb tüzelőnek.Az enyv nem rakódik le a kéménybe? Tudnék szerezni fenyő szelezéket,az jó? Várom válaszát. Üdv.
2013-10-05
10:16:04
Tisztelt Sándor!
Én egy teljesen amatőr Atmos faelgáz tulajdonos vagyok.Próbálgatom az ön leirása alapján a begyújtást,üzemeltetést,de valahogy nem akar összejönni.Első kérdésem:a laddomatnak mekkora hőfokon kellene bekapcsolni? Nálam kb. 60 c-nál indul.Ez megfelelő? Begyújtást követően 60c-nál betolom a kart,és a kémény továbbra is füstöl. Majd 65c-nál megáll a termosztát mutatója.Megpakolom teljesen a tűzteret,betolom a kart,és a kémény még mindig füstöl.Nem indul el az elgázositás. 76c-nál megszűnik a füstölés,de a termosztát mutatója is megáll.A termosztát,és a ventilátor kapcsolója az ön leirásának megfelelően áll.A ventilátor egyfolytában megy.Megpróbáltam a minimum alá tekerni a termosztátot, a ventilátor leállt,és a kémény újból fűstőlni kezdett.A fa amivel tüzelek:akác tőlgy,bükk vegyesen.kb 1,5 éves.A kéményem 20-as,és kb bekötéstől 7 méter.Szeretnék tanácsot kérni öntől,tudom a könyökén jön már ki ez a téma.Válaszát előre is köszönöm.
2013-09-25
15:38:52
Előzmény: hozo76 #42513#42514
igen
2013-09-25
12:29:29
Előzmény: zsezse #42508#42513
Erre a topicra gondoltál:?

Vegyes kazán és puffertároló kombináció
2013-09-25
11:12:20
Előzmény: zsezse #42508#42512
Köszi a tippet.

Mindenképpen elolvasom.
2013-09-24
20:36:20
Előzmény: hozo76 #42504#42508
hozo76
csak magamat tudom ismetelni:) javaslom, hogy kicsit kezd el olvasgatni a topicokat az elejetol
a vegyes tuzelesu topicban pl van egy kiemelt cikkek resz, erdemes elolvasni (ez itt a reklam helye: en irtam:) )
par dologra ravilagit
mit szeretnel hocserelozni?
a HMVt? akkor erdemes a hmv taroloba tenni.
1000liter valoban kicsit karcsu a 32KW-hoz, ahhoz inkabb 1500 kellene, de akar eleg is lehet, a faelgaz azert viszonylag jobban automatizalhato, mint a sima kazanok.
sok felesleges kort megsporolsz magadnak, ugyhogy szanj ra egy kis idot es olvasd el:)
2013-09-24
15:37:18
Előzmény: zsezse #42503#42504
Egy ismerősöm szerint az 1000 literes puffer az kevés lesz.

Még egy amatőr kérdés:
A hőcserélőnek hol kell lennie? A pufferben vagy a HMV tárolóban? Vagy a kettő ugyanaz?

Köszi

2013-09-24
15:30:27
Előzmény: hozo76 #42502#42503
hozo76

a kerdesedre a rovid valasz: igen :)
bovebben nyugodtan olvass vissza ebben vagy a rendszer rajzok vagy a biomassza tuzeleses topicban

ha ezek utan konkret kerdesed van szivesen segitunk.
a 350e jo sok..
2013-09-24
15:17:25
Sziasztok,

A következőben kérném a segítségeteket, véleményeteket:

Adva van egy kétszintes családi ház, ami 6 éve épült. 30 cm porotherm tégla + 5 cm hungarocell szigetelés. 5 kamrás REHAU műanyag nyílászárók vannak mindenhol. A felső szinten szarufák között 10 cm ROCKWOOL + lesz még alatta 10 cm ROCKWOOL kőzetgyapot szigetelés. Az alsó szint 120 m2, a felső kb. 80 m2, de ott még semmi sincsen, jelenleg szerkezetkész.

Ezt jelenleg gázzal fűtjük (ferroli tantaqua álló gázkazán), aminek az éves költsége 350.000 Ft. Ezt eléggé sok(k)alljuk, ezért kitaláltuk, hogy lecseréljük a következőre:

ATMOS faelgázosító 32 KW-os kazán + 1000 literes puffertartály. Mindezt úgy, hogy a használati melegvizet is ez biztosítsa télen. Illetve ha valami probléma van, akkor be lehessen kapcsolni a gázkazánt is. A későbbiekben szeretnénk majd hozzá napkollektort, hogy a nyári HMV készítés se menjen a gázról.

Ehhez szeretnék ötleteket, illetve véleményeket, hátha többet tapasztaltatok már. Az érdekelne, hogy a kialakítás ebben a formában megfelelő lenne-e.

Azt még hozzátenném, hogy amatőr vagyok a témában.

Köszönöm előre is.
2013-08-28
09:20:57
Előzmény: sándor #41921#42034
Köszönöm kimerítő válaszodat.

Fafűtés nem teljesen új számomra, 5 évet vegyeskazánoztam fiatal koromban, mire az utcánkban lett gáz.
Világot megváltani nem akarok a kis frissen szerzett kazánommal, csk kicsit lefaragni a gázszámlából, sajnos puffertartály több ok miatt nem lett most, az egyik hogy nincs rá pénz, a többi okot nem is írom. Tudod, mint a viccben, amikor az érsek kimegy a kis faluba látogatóba, és nehezményezi, hogy nem kongatták meg tiszteletére a harangot.
A helyi plébános így védekezik: Szentatyám, 5 oka van, amiért nem harangoztunk, az első mindjárt az , hogy nincs harangunk.

A DPG nem a moderálás hiánya miatt szűnt meg, hanem mert ingyenes rendszerként indult valamikor 1998-ban, és 2008-ban az üzemeltető eladta a szervereit, és az új cég nem volt hajlandó tovább vinni, még pénzért sem, nyűg volt a nyakán, megszüntette.

PV ügyben, amennyiben a Jó Isten is segít kicsit, tavasszal megkereslek, a napelemek már megvannak, a többire spórolás lesz a télen, talán sikerül felvarázsolni a tatőre, nem a megszokott rendszer lesz, hanem egy a háztól messzebb levő különálló sufni lesz beborítva fémtetővel, erre jönnek a panelek, ezt villám, és EP ügyben akkor egyeztetném itt a Biosolaron.

Kb. ennyi, nem mondom, hogy várom a telet, de kicsit igen, megröfögtetném már a vegyeskazánt kicsit.

2013-08-21
18:39:44
Előzmény: sándor #41898#41905
Sándor,
vissza szoktam olvasgani, napelem ügyében hozott ide a gugli valamikor tél végén, és tetszik a fórum, egész jó fej emberkék vannak itt. Ami furcsa, van, hogy kérdésre 4-5-6 nap múlva érkezik válasz, de elfoglaltak az emberek.
Szinte minden témakört végigolvasgattam már, a technikaitól az állatosig, mindenre nyitott vagyok.
Vita ügyben csak annyit, hogy valamikor létezett egy (szerintem a mai napig a legjobb e-mail rendszer lenne, csak meghalt) DPG, azaz DrótPostaGalamb nevű fórum, és na ott aztán röpködtek az anyázások, de azóta sem találok olyan jó, és segítőkész fórumot szám.tech. témában.
Azért érdeklődtem, mert 'termékeny' író vagy itt, pl. a PV villámvédelem témát aminek kb. a 70%-át te írtad, már kívűlről fújom szinte, és azt hittem, elhagyod a Biosolart, azért kérdeztem.

Fatüzelésben is szorgalmasan turkálom a fórumot, mert 1 hónapja büszkén feszít egy vegyeskazán a pincémben, ősszel lesz mit tapasztalnom a tüzelés terén.

Köszi válaszod, 1800 lux körül van.

Véletlenül nem ismersz egy Sipos Gyula nevű volt EMG mérnököt,
nagyon hasonló a fogalmazás, a stílusa a tiéddel.

2013-08-21
09:42:42
Előzmény: sándor #39351#41888
Sándor min pöccent be ennyire,
valaki világosítson fel legyenszíves.
Köszi
szocsmarciVálasz erre
2013-08-21
07:38:29
Előzmény: jeepatti #41884#41886
A visszakeverés (Regulus vagy ESBE) mindenképp ajánlott. A lakást nem lehet puffernek felfogni, de a rajz helyére behelyettesíthető (az ajánlott linken szereplő rajz).
Felesleges 5/4"-os szelepet tenni, bőven elég az 1"-is, akár még a kisebb KVS-sel is. A rendszer 60mm-es (NA50) csövekkel valószínű gravitációs rendszernek készült.

A kettős működésnek az első variációdat javaslom. Visszacsapó szelepek mindkét kazánhoz, szobatermosztát a Thermo OV-hez, csőtermosztát az Atmoshoz. Elektromos tiltás a Termo ÖV-hez, azaz ha megy az Atmos szivattyúja, akkor álljon le a Thermo ÖV.
A sorbakötés nem javasolt, mert a másik nem működő kazán kéményhuzata visszahűti a fűtővizet.
jeepattiVálasz erre
2013-08-20
19:13:56
A DC22S kazánunk unokatesómé lett (most kezdtek el vevők jönni rá de lekéstek),
náluk egy jó régi 60mm es csőrendszerű fűtés van.

Jó nagy leterhelést adhat, nagy a lakás is 100m2 feletti tuti.

Első évben puffer nélkül akarná bekötni. (de lehet így is marad)

Mit szóltok ahhoz ha egy ragulus 65 fokos kerülne a
kazánra? www.regulus.hu/for-preventing-condensation.htm 5/4 es

Így a lakás lenne a "puffer" .

Mit javasoltok?

+még egy kérdés, van egy THERMO OV kazán is
amit valahogy autómatizáltan kéne indítani ha
az atmos kialudt.

Mivel nem lesz puffer így én vagy

2 szivattyúra + kazánonként egy visszacsapóra gondolnék, vagyis az a kazán megy amelyiknek jár a szivattyúja
hőfok alapján, persze elsődleges az Atmos.

Vagy mi lenne ha sorba kötnénk? Az atmos lenne az első az előre menője menne a THERMOBA bele
így az autómatizálás is meg van oldva?

Ja a radiátorok nagyok és nincsenek szelepek rajtuk így a tömegáram állandó

Köszi
2013-03-22
23:08:52
Előzmény: grano #39744#39798
Hát, 192.000 Ft-ért már illik tudnia ezt-azt.
2013-03-21
17:36:57
A kutatás folytatásaként:
www.atmos.eu/english/ekvitermni-elektronicka-regulace
Equithermal kazánvezérlő atmos kazánokhoz.
Sajnos itthon semmi sincs róla.

Pedig ez elég szépen mutat:

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  FAELGÁZOSITÓ KAZÁNOKlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva