English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  FAELGÁZOSITÓ KAZÁNOKlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-02-03
18:34:08
Előzmény: bodryysty #11378#11382
Lehetőség szerint egyenes csővel kell bekötni, a kémény veszteségei így kisebbek.

Ha van hátul tisztítónyílás akkor ahhoz hozzá kell férni, egyébként közel kerülhet.
villam64Válasz erre
2011-02-03
18:14:10
Előzmény: bodryysty #11378#11381
Nálam egyenesen megy a kéménybe, ~50cm toldóval.
2011-02-03
16:57:51
Előzmény: sándor #11358#11379
Sándor

Én is gondoltam, hogy a Szatmárinál vásárolok, elég jók az árai mindenben,csak ez a fránya Atmos nagyon drága náluk.
Úgy néz ki,hogy egy rokon csinálja majd a fűtést ,neki van kedvezménye ott,így lehet,hogy nem jövök ki rosszul.
Ezen kívül bízok benne,hogy ebben az évben is lehet pályázni fűtéskorszerűsítésre.
Keresem is a neten az ezzel kapcsolatos oldalakat.
(Másik fórumon írták,hogy 30%-al olcsóbban vettek így Atmost)
A külföldön vásárolt kazánoknál gondolom nem érvényes a magyar garancia.
bodryystyVálasz erre
2011-02-03
16:57:35
Ismet kerdezek, a kazant a kemenybe be lehet-e kotni egyenes csovel direktbe, vagy kell alkalmazni a dupla konyokes bekotest? A viadrus-nak hatul van a fustelvezetoje, bemehet-e minimalis emelkedessel a kemenybe a fustcso, es milyen tavolsagra lehet a kazan a kemenytol?
2011-02-03
09:57:34
Előzmény: berek #11365#11368
Hagyományos kazánnál én mindenképpen kétaknásat (folyton-égő) ajánlok típustól függetlenül.

Lehet hogy később át fogsz állni széntüzelésre, akkor is előnyös mivel nem kell naponta bajlódni a begyújtással, a lészennyezése is kisebb. sajnos típust nem tudok mondani, ahhoz látni kellene őket közelebbről.

Általánosságban elmondható egy kazánnál hogy a felülettől függ a hatásfoka. Ezt a felületet víztáskaként alakítják ki, ebben áramlik át a füstgáz átadva a hőmérsékletét. Füstcsövet lezáró csappantyú is szinte mindegyiken van. A tüzelőanyag tárolótér nagyságától függ hányszor kell a kazánt etetned. A táskákban lerakódó hamut is el kell távolítani valamint a pernyét. Nem mindegy hogy könnyen hozzáférsz-e a nyílásokhoz.

A kazán metszetrajzából tudsz tájékozódni belsejének kialakításáról. Kérj az eladótól, ha felteszed akkor tudok segíteni a választásban.

Sajnos egyelőre nem sok típust találni:attack stb
2011-02-03
09:46:16
Előzmény: monolit #11364#11367
Ok. Értem, akkor inkább a 25-ös.
Miért írják, hogy 2 évesnél fiatalabb fa a jó a faelgázosítós kazánba? Azt értem, hogy a friss fa a kazán gyilkosa, de a 3 éves, miért nem jó?

2011-02-03
09:07:07
Előzmény: monolit #11362#11365
Tudsz tanácsot adni, hol szerezhető be, melyik típust érdemes venni,( Fára, brikettre, gázra minden pénzünk elment, olcsóbb kategóriát keresnénk)
Köszi.
2011-02-03
09:04:31
Előzmény: korn #11355#11364
Már többször leírtam, hogy a hőszükséglet fölé kell méretezni a kazánt, amennyiben a puffert is fel akarod fűteni. Hiszen a lakást is fűtöd egy-időben.

Ha alul méretezel, nem tudja egyszerre teljesíteni mindkettőt, ill. időben elhúzódik. Ha nem vagy fűtő, nem érsz rá egész nap a kazánt tüzelővel ellátni.
2011-02-03
09:04:07
Előzmény: sándor #11342#11363
Sándor!
Nincs miért elnézést kérned, én köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy.És mindenkinek köszönöm!
Ha nem gond egy későbbi időpontban részletesen (abszolut laikus módon ) leírom, mi, hogyan működik (vagy nem működik) nálunk.
Köszi Jutka-(berek)
2011-02-03
08:48:41
Előzmény: berek #11336#11362
Fölösleges villanyszerelőt hívnod, te is megoldhatod.

A termosztát maradhat ahol van, csak rádiós rendszerűre kell lecserélni. A jeladót hordozhatod ahová akarod.
2011-02-02
23:03:54
Érdeklődésemre a Szakszernél elmondták, hogy márciustól áremelés várható. Esetleg még szóba jöhet az áprilisi Construma, hátha lesz valamilyen vásári engedmény.

Nekem is lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz. A házam hőigénye alapján a 18 kw-os Atmos elég lenne, de mivel szeretnék egy 1500 l-es puffert is+ 200 l HMV ezért most azon gondolkozom, hogy 22-es vagy 25-ös legyen? Árban nincs nagy különbség.

2011-02-02
22:01:42
Előzmény: sándor #11348#11351
Sándor

Látom te sziveden viseled a sorsomat kazán ügyileg.
Ezek szerint lignoterm kilőve:)
Próbálok egy vegyes kazánt is keresni B tervként,de egyenlőre nem sok sikerrel.
A lemezeket céloztam meg, inkább, mert úgy gondoltam talán az jobb hatásfokú lenne fával,de mivel nem nagyon találok jó lemezkazánt ezért lehet marad az először elképzelt Viadrus öntöttvas B tervnek.
Favoritként természetesen Atmos, csak itt zalába nehéz beszerezni jó áron.
Ha meg a szakszernél vagy egyéb helyen veszem akkor rájön egy csomó szállitási költség.
Az én rendszerem már csak a nyár vége fele fog elkészülni.Szerintetek érdemes most vagy a közel jövőben kazánt venni?Hogy változnak az árak,holt szezonban csökkennek kicsit?
2011-02-02
19:13:15
Előzmény: sándor #11328#11345
Sándor

Azt tudom,hogy meg sem közelít egy faelgázasítót, csak úgy gondolom,hogy a vegyes kazánok között egy elég jó hatásfokú és minőségű kazán.
A tulajdonosok elmondása szerint is.

2011-02-02
17:12:18
berek
villamos szempontbol igaza van:) de futes szempontbol nem

oda kell tenni, ahol fontos, hogy egyenletes legyen a homerseklet, tobb futott helyseg eseten pedig a leghidegebbe. ha ez a halo, akkor oda.

2011-02-02
15:02:25
Előzmény: monolit #11326#11336
Köszi a választ, tudomásul vettem. A gond csak az, hogy dolgozunk, mire hazaérünk, teljesen lehűl a ház (padlófűtés).
Még egy kérdés: az előző tulaj a termosztátot abba a szobában szerelte fel amit mi nem használunk, viszont ott kénytelenek vagyunk a radiátort feltekerni, így fölöslegesen fűtünk ott.Szerintem át kellene szereltetnünk a hálószobába-jól gondolom? Egy villanyszerelőt megkérdeztünk, szerinte teljesen mindegy hol van a termosztát.Ezzel nem értek egyet bár tök laikus vagyok, de a termosztát szabályozza a fűtést.
Üdv.
2011-02-02
14:50:19
Előzmény: sándor #11328#11333
Kedves Sándor!
Votinkának írt válaszodban említed, hogy " még a kazánról szóló tájékoztatót sem olvassuk el" -nos már pár nappal ezelőtt írtam le, hogy 3 hónapja költöztünk-tehát megörököltük a faelgázosító kazánt. Leirat nincs róla, a volt tulaj pedig valami bútorlappal fűtötte, nem igazán lehet vele kommunikálni.Ezért is kérek Tőletek tanácsot időnként.
2011-02-02
10:20:16
Előzmény: votinka #11319#11327
"monolit!

Tudom,hogy jobban járok az Atmossal.
Szeretném is nagyon,de hát a pénz az nagy úr:(
Csak fával fogok tüzelni, tölgy és akác!
Előzmény: kod1111 #11304"

A drágább sokszor lesz olcsóbb.

Nem tudom most mennyi a két kazán között az árdifferencia, amikor én vettem a sajátomat nem volt túlzott. Azt tudnod kell hogy ha fával akarsz tüzelni a választott kazánod hátrányban van. A tüzelőanyag gyorsan leég. Ha már nem dolgozol akkor nem probléma, egyébként igen.
2011-02-02
10:11:36
Előzmény: berek #11318#11326
Nem az a lényeg hogy meddig ég.

Maga a gázosító úgy van kitalálva hogy az égés folyamata állandó legyen,abban a legkevesebb legyen a beavatkozás. A töltet úgy égjen le, hogy ne legyen benne oxigén elvonás. Nem is lehet teljesen lezárni még zárt csappantyúnál sem. Így érhető el a jó hatásfok.

A puffer tartályt eredendően e miatt kell beépíteni. A hőfelesleget legyen hova tenni ha már nem kell azt a lakás fűtéséhez felhasználni. A minimális kazánvezérlés arra szolgál hogy a kazán ne forrjon fel.

A lakás hőszabályozása nem a kazán szabályozásával történik mint a hagyományos rendszereknél!

A fűtés hosszát a faanyag típusával lehet egyedül meghosszabbítani. Olyan fafajtát kell alkalmazni ami nem nagy lánggal ég. Pl. akác helyett bükköt v. tölgyet használsz.

Vagy nagyobb űrméretű kazánt vásárolsz amibe több fát tehetsz bele, de a tartály hőveszteségei miatt nem érdemes a hőt betárolni hosszabb időre.

Kazán vásárlásakor mindig mérlegelni kell az előnyöket és a hátrányokat. Nézd az előnyét, hagyományos szilárd tüzelésű kazánnál jóval többször kellene a fát pakolnod :) .
2011-02-02
08:29:50
Előzmény: kod1111 #11304#11319
Köszönöm kod 1111!

Ha mégsem az Atmos lenne(anyagi okok miatt),akkor lehet ez lesz a befutó.
Én nem fojtanám le.
Jónak tűnik, 6mm vastag lemez,nagy tűztérajtó ,nyitott-zárt rendszerbe egyaránt köthető,akinek van dicsérik.Nyugodtabban megvenném ,mint egy celsiust vagy calort.
Lehet felhívom az embert,írtam neki e-mailt,de nem válaszolt,valószínű nem él már a cím amit találtam.
Ha tudsz róluk még valami infót,szívesen fogadom.

monolit!

Tudom,hogy jobban járok az Atmossal.
Szeretném is nagyon,de hát a pénz az nagy úr:(
Csak fával fogok tüzelni, tölgy és akác!
2011-02-02
08:20:00
Sziasztok!
A faelgázosító kazánnak begyújtás után rendesen megpakolva,kb. mennyi ideig kellene kitartani? Sajnos mi 4 óránként kell, hogy megrakjuk. Mit nem csinálunk jól?
2011-02-02
00:20:37
Előzmény: monolit #11310#11314
Igen, minden bizonnyal.
A legtöbb dologban először az elmélet, majd a gyakorlat nálam a tanulási folyamat időrendje. Most ez megfordult.
Gyerekkoromtól fűtök, így is, úgy is, aztán tessék:
Most tanulom meg a tudományos alapokat hozzá.
Köszönöm!
Üdv!

Ha belegondolok mennyit pocsékoltam, szennyeztem, mindannyiunk, benne a magam kárára is, csupán felületességből, bagatellizálva a témát, nem vagyok boldog a gondolattól...
Még attól sem, hogy másokhoz, az átlaghoz képest talán nem is olyan túlzottan.
2011-02-01
23:53:14
Előzmény: kunzoli #11309#11310
"Csendes, kis lángon, és igen hosszan tartó égést tapasztaltam, kellemes hőkisugárzás mellett."

Gyakorlatilag légfelesleggel lett elégetve a keletkező fagáz. Ellenkező esetben a kéményen át égetlenül távozik jó része.
2011-02-01
22:50:32
Előzmény: sándor #11274#11309
Sándor!
Még vasárnap délután teszteltem a cserépkályhánál, de nem működött a módszer.
Szép nagy rakás parázs keletkezett, imponáló látványt nyújtva, de a kályha egyszerűen nem akart kifelé is hőt sugározni.
Tegnap, - a már megszokott módon, de kisebb módosítással -, szépen befűtöttem.
A módosítás:
Nem hagytam nyitva az alsó ajtót kilincs távolságra sem, hanem becsukva, de teljesen, félkörre kinyitott szellőzővel, a felsőnél pedig 1/4-nyire nyitott szellőzővel hagytam.
Nagyobb parázsmennyiség, hasonlóan mint a kísérletnél, de mégis intenzív lángolás, melynek nyelvei újra eljuthattak messzebbre is a kályhában.
Jól átmelegedett csempék, és mégis, mintha kevesebb fa kellett volna.
Ezt akarom még holnaptól finomítani.
Ma pedig módom volt a kandallónál (6kW hordozható) próbát tenni.
A már jól égő tűz mellett (Nejem gyújtott be, én már így találtam), a felső ajtón, az üveg alatt van egy tolózár, melyet teljesen kinyitottam, míg az alsó ajtó alatt lévőt kis híján elzártam.
Csendes, kis lángon, és igen hosszan tartó égést tapasztaltam, kellemes hőkisugárzás mellett. Nem is égettünk el többet úgy 2 óra alatt, mint vagy 4db hasábfa + 1 szénabrikett henger, és persze a begyújtásnak okot adó, némi hulladékpapír.

Köszönöm, hogy a figyelmemet ráirányítottad ezekre a tüzeléstechnikai finomságokra.
Az odafigyelés megtérül.
Üdv!
2011-02-01
22:21:28
Előzmény: votinka #11296#11308
Sima normál kazán mindkettő, nem különböznek a régiektől szinte semmiben. A légfelesleg előállítása is csak opció a másodiknál.

A hangzatos szavaknak kár bedőlni, az Atmos-szal jobban jársz.

Azt kellene eldönteni hogy mivel akarsz tüzelni. Szén, vagy fa. Az előzőre is jobb egy kétaknás kivitelű.
2011-02-01
21:38:30
Előzmény: votinka #11296#11304
votinka.
Én ismerem ezeket a kazánokat, a szomszéd faluban gyártják őket, az utolsót nem Ő gyártja. Egy ismerős vett nem rég ilyet eléggé lefojtva használja, de 6-7 órát is megy egy rakással, persze felső begyújtással.

OPTIMA Tüzelés Futéstechnika

Kiss Tamás gépészmérnök
2319 Szigetújfalu Pf.11.
Mobil: 20/9427 816
Tel: 24/463 584
Optima tandem kéttuzteru melegvizes kazán földgáz,
PB, Olaj, tüzifa és szén eltüzelésére.
Hatásfok blokkégonél: 90%,
szilárd tüzelésnél: 80%.

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  FAELGÁZOSITÓ KAZÁNOKlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva