English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  FAELGÁZOSITÓ KAZÁNOKlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-05-01
14:35:50
Előzmény: sándor #12060#14040
Kedves Sándor!
Azt írod: "A mai "fejlett" Attackok elektronizálása meg sem közelíti egy mai Atmos elektronikai felszereltségét."
A meglévő fűtési rendszerünk korszerüsítésére adtam a fejem. Emiatt már eddig is elég alaposan igyekeztem körbekutatni az elgázosítós kazánokat.
Tiszta sor, hogy csak azonos fejlettségű dolgokat szabad összehasonlítani.
Kérdésem: az idézett rész nem fordítva van helyesen, vagyis az egyívásu kazánok közül az ATTACK vezérlése és konstrukciója fejlettebb?
Az idei Hugarotherm-en igyekeztemn alaposan megnézni az ATMOS kazánokat a Szakszer standján. Április végéig ugyan akciósan lehetett venni az Atmosokat, de utálok kényszer alatt dönteni és emiatt most csak a puffereket vettem meg Tőlük. A kazán vásárlása előtt még szükségét érzem a további tájékozódásnak.
Hozzáteszem. nekem továbbra is az ATMOS a jelöltem, de még szeretném a vásárlás előtt az ATTACK-ot is megszemlélni.
Az újabb konstrukciós ATTACK-ban a gépkönyve szerint van egy további hőcserélő is a kimenő füstgázból a kéménybe igyekvő hőenergia egy részének a visszatartására. Én elektronikával foglakozó lévén szívesebben használok egyszerűbb vezérlésű eszközöket (ami elromolhat el is romlik!), de a fűtés működtetését a családomra tekintettel szeretném a legnagyobb mértékben ember-függetlenné tenni.
Én úgy látom az eddig begyűjtött információból, hogy az ATTACK kazánok fejletteb vezérléssel készülnek.
Rövidesen meg fogok nézni egy ATTACK DPX25 kazánt is mielőtt döntenék.
Üdvözlettel
G_Sándor

2011-03-05
17:25:35
Előzmény: sándor #12193#12548
Most én írom....
De jó , hogy rákérdeztem !

Lehet már itt is érdeklődtem, a rejtélyes "levegősödésemről", ami felfűtés közben - rendszertelenül - előjött néha, majd elmúlt magától....
Én valamilyen helyi forrásgócra gondoltam a kazánban , ott ahol nem fordul meg rendesen a víz ....
De ezekszerint nem....

Miután rákérdeztem arra a bizonyos 1cm-es emelésre, kiváncsi lettem, hogy a kazán (vegyes) hogyan állhat nálunk..
Hát az eleje egy nagyon picit magasabban volt, 50cm-en volt benne 2-3 mm...

De miután visszaolvasgattam és megint elolvastam a hozzászólásod, elhatároztam mégiscsak kipróbálom az 1 cm-es emelést.
Ezért a kocsiemelővel - óvatosan - emeltem rajta annyit, hogy a vízszinteshez képest 1cm-el magasabban legyen a hátulja.
Már mikor elkezdtem emelni elkezdett bugyogni...volt benne levegő jócskán...
Csak azt nem értem, hogy 2 évig amíg nem volt pufi miért nem volt ez probléma ?

Na mind1
A többieknek jó lesz tanulságnak.

És akkor most jön a leburulós szmájli. Köszíííí, hogy felnyitottad szemem :-)

Kiváncsian várom az esti begyúttást....

2011-03-03
22:45:53
Előzmény: kod1111 #12488#12495
Köszönöm a fáradozásod...
Lehet "kicsit használt" atmos lesz a befutó
Még alkudozunk.....
Ha nem jön össze és abba az irányba fordulnék mindenféle képpen jelentkezem
Köszi még1x
2011-03-03
20:43:29
DeJoe!
Tudod a múltkor beszélgettünk a mentességről, beszéltem a sráccal és azt mondta működhet a dolog, ha élesbe fordul a helyzet összehozlak benneteket és megbeszélitek a dolgot.
2011-02-27
11:45:43
Előzmény: sándor #12299#12311
Nem kell elnézést kérned semmi gond, csak konstatáltam hogy az Atmos típusom van :).
2011-02-26
19:30:10
Előzmény: sándor #12110#12283
"De miután monolitnak más tipusa van..."

Sándor, nekem is Atmos-om van :).
2011-02-24
20:41:23
Előzmény: DeJoe #12156#12157
A képen nem igazán látszik, de Sándort ismerve biztos, hogy alá van támasztva :)
2011-02-24
19:58:23
Előzmény: sándor #12110#12156
Sándor ...
Ha már belinkelted a kezelésit....
Neked így van beállítva a kazán ??
5. oldal kazánok előkészítése üzemeléshez....
"A kazán szerelésekor a kazán hátsó részét 10 mm-el megemelve alá kell támasztani."
2011-02-23
21:03:08
Ma egy kicsit nézegettem, illetve takarítottam a kazánom hőcserélőjét amit havonta kéne, hát 3 hónap után így nézet ki, a kéményem meg 1,5 év után.

2011-02-23
15:15:23
Előzmény: sándor #12060#12075
Sándor!
Akkor végülis újfent szemléltetted nekem,hogy nem lesz nagy a 3 m3. :)
Köszi!

Nálad a megfizethető minimum vezérlésű kazán az Atmos DC25S-t jelenti?
A "fél elektornikás" Attack DPX25P-höz valamivel olcsóbban lehet hozzájutni.
Én ezt a kettőt akartam hasonlítani és eldönteni,hogy esetleg jobban járok e egyikkel vagy másikkal!
Lehet,hogy már kicsit idegesító vagyok,hogy már egy halom kazánt felhoztam ebben a fórumban,de szeretném az általam még kifizethető verziók közül a "a lehető legjobbat" választani!

2011-02-23
07:42:00
Előzmény: gyebi #12048#12057
Köszönöm a hozzászólásokat!

DeJoe
Azt hiszem jól számoltál!
Sándor is levezette nekem ezt a dolgot elég jól,mégpedig úgy hogy napi 8-9 órát fűtök a 25-ös kazánnal,ez alatt kap a ház is,meg a puffer is felmelegszik, majd az eltárolt hővel kihúzom kb. a másnapi begyújtásig!

Bemásolom ide Sándor számítását,a végén meg leírom mi nem egyértelmű számomra!

2011-01-16
11:36:13

"A Te esetedben, ha egy 22KW-os elgázosítóst van időd egész délután fűteni, akkor az átlag teljesítményét vehetjük 20KW-nak. Ezzel a tároló 6,1 óra alatt fűthető fel. Ehhez hozzájön a teljesen le nem hűlt lakás utánfűtés igénye, akkor a kazán egy 8-9 órás (ez egy délutántól estig időszak!) fűtési időszak alatt felfűtheti a lakást a délutáni és esti időszakra(ban), és biztosítja az éjszakai és a másnap délutánig szükséges fűtést is a tárolóból.És ehhez mindössze 1x kell begyújtani, + négyszer megtölteni a kazánt. Ez pontosan 8-9 órát jelent. Plusz az utolsó rakat éjszaki leégését, de ennek a leégését már nem kell figyelemmel kísérni senkinek sem.8-10 óra fűtés (ami összeségében egy-másfél órai munkát jelent), és 16 óra fűtés, temperálás a tárolóban eltárolt hőmennyiségből. Amikor mindenki otthon tartózkodik, akkor a kazán garantáltan biztosítja az elvárt lakás hőmérsékletet. Amikor nincs senki otthon, akkor lejjebb lehet venni a hőmérsékletet, és tovább kitart a tárolóban eltárolt hőmennyiség. "

Mint ahogy már írtam a ház hőigényét 16-17 Kw-ra számoltuk itt ki(igaz -15 fokra) robert segítségével!Kösznöm neki is!
Lehet,hogy nem jól gondolom,de ha nekem a ház óránként elvesz ennyit,akkor marad nekem 3-5 Kw a puffer fűtésére,mert ugye a többit a ház elveszi.
Én ezzel az 8-9 óra alatt fel fogom fűteni a puffert????
Ettől tartok én, semmi mástól.Elvileg így kéne hozzá 20-21 óra vagy még több.

Ha -5 fokra számolom ki a lakás hőigényét(11.3 Kw ) akkor jön ki az a 9 órás puffer és közben lakás fűtés amit Sándor vázolt.
Ha jól belegondolok, végülis(nem tudom pontosan) 0 és -5 között lehet az
átlag külső hőmérséklet a téli hónapokban, úgyhogy a -15 szélsőséges eset.
Ebben az esetben Sándor elképzelése jó, amit természetesen a kezdetek óta nem kérdőjelezek meg, csak annyian mondják,hogy túl nagy a puffer stb..

gyebi

Köszönöm az infókat az Attack kazánnal kapcsolatban!
Úgy hallottam a szlovákoknál jó áron hozzá lehet jutni.
A diagramm alapján kb. 19 -órakor fűtesz be és 21 körül tele a puffer?
Jól értelmezem?
Mekkora tartály , valamint a ház hőigénye?
Mekkor területet, légm3-t fűtesz?Szigetelés?
A kazánt ha jól látom az Attack DPX25P.
Köszi!
2011-02-22
21:35:50
Előzmény: votinka #11980#12048
Sziasztok,

Az attack kazánokhoz:
Ha jól tudom at Attack-ból is kétféle van, első - régebbi - amiről a képeket csatolgattátok be: DP sorozat - szerintem 1 kapcsolót meg néhány műszert én is pont így helyeztem volna el, ez még nem meglepő :-) Egy új gyártónak pedig érdeke lehet egy nagy piacon pl. a méreteket harmonizáltan gyártani a nagy elődhöz, hogy adott esetben "csereszabatosak" lehessenek, azaz én inkább praktikusságot vélek a hasonlóságban felfedezni :-).
Amiben különbség van az atmos-hoz képest, hogy fejletteb elektronika hajtja, ha jól tudom van benne pl. füstgáz hőmérséklet érzékelő is (Profi változat).

Az újabb fajta, amiről a másik fórumon is írogatunk a DPX széria, ebben van egy + füstgáz hőcserélő is + az elektronika képes pár hasznos dologra pl. a ventillátor modulálására, vagy termosztátos üzemre, stb, ezek mellett sok-sok dolog programozató benne(hőmérséklet szintek, indítás, leállítás hiszterézisek, stb).

Nekem is ilyen van, nálam jól üzemel, nem magas a füstgázhő és termeli a melegvizet is. Ha lesz egy kis időm, akkor megírom a teljesítmény naplózást is a hőmérséklet mérésekhez, akkor lesznek pontosabb adataim is, hogy mit produkál élőben, addig csatolva pl. a mai befűtés graikonoja.

Nem tudom mi lehet a különbség az Atomos és ezek között, valszeg majd 10 év múlva kiderül. Akinek fontos az automatizáltság - és hidd el, hogy az, ha nem akarod a hátralévő életedet a kazán mellett tölteni -, annak érdemes az eletronikával teletűzdelt gyártmányok közül választani. Amúgy pedig konstrukcióban nem sok különbség lehet, az enyém is tele van kerámiával alul, volt kb. 4mázsa, jó jastag lemezből épült, vészhűtő, szívó venti, vezérlés, ezek mind benne vannak - mellesleg jól is néz ki.

Krisz

2011-02-22
21:01:02
Előzmény: votinka #12035#12045
Akkor számolgassunk
Lehet nem lesz korrekt, majd a szakik javítanak ha nem OK

Nem tudom hány fokos vízzel szeretnél/tervezel fűteni....

Tehát puffer 3m3, kazán 25 kW atmos.
Az első pufi fölfűtés - ha a házat nem fűtöd közben - vegyük 10 fokosnak az induló hőfokot és 70 fokra szeretnénk fölfűteni , kb 8-8,5 órát venne igénybe

HA az első fölfűtés és abból fűtés után, csak átlag 40 fokig engednéd kihülni a pufit és 70 fokig fűtenéd újra fel (a teljes űrtartalmát), -és közben a lakás nem kér meleget - akkor kb 4-4,5 óra alatt lehetne fölfűteni a pufit.
Persze ha közben a lakás is kérne meleget, akkor több...

Így 30 fokos deltat-vel , a pufid 11m3 gáznak megfelelő enegiát tárolna...

Jól számoltam ???

2011-02-22
16:43:23
Előzmény: votinka #12037#12038
Tehát akkor lesz 6-8 m3
plussz
600m3 gáz az 600x34Mj/m3=20400Mj
Akác fűtőérték 14 Mj/kg .20400/14=1457kg, Vegyessel 50% hatásfokkal 1457x2=2914kg (nem saját kútfőből jött, máshol láttam hogy így számolták...)

Számolhatsz úgy, hogy eddig volt 6-8m3 + 30mázsa fának megfelelő gáz ...és nem minden szobát fűtöttetek
Ezután, ha minden szobát fűtötök , akkor ennél csak több lehet....:-))
2011-02-22
16:16:17
Előzmény: DeJoe #12036#12037
Fából kb. 6-8 m3 egy szezonban.
Gázból havonta kb. 100 m3.Egy kisebb szobát egy fürdőt valamint főzéshez használjuk a gázt.

2011-02-22
16:06:00
Előzmény: votinka #12035#12036
"Eddig egy cserépkályhával fűtöttünk és gázzal."
OK de akkor legalább annyit, hogy eddig mennyi fa fogyott 1 szezonban és mennyi gáz.....aztat lehet tudni ?
2011-02-22
15:55:59
Előzmény: sándor #12031#12035
Sziasztok!
Lehet,hogy kicsit félre értettetek!
Én nem azt írtam,hogy ennyi meg annyi fát akarok venni és azért kérdezem,hogy mennyi fa kell egy télen.
Én pusztán kíváncsiságból kérdeztem,hogy kb mennyi fám fog fogyni.(Abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy nem kell fát vennem,vannak erdőink, onnan termelünk ki évről évre)

Eddig egy cserépkályhával fűtöttünk és gázzal.
Nem minden helységet fűtöttünk fel szobahőmérsékletre,csak amit használtunk.
Ezért nem tudtam megírni ,hogy mennyi gáz kell egy szezonban, stb..

Másik kérdés:
Szerintetek ez a tartály bírná a nyomást,ha zárt rendszerbe lenne kötve?
Azt mondják kb 6mm vastag fala van.A héten megnézem személyesen is.Belül is kíváncsi vagyok ,hogy néz ki.Elvileg a tetején van egy tisztítónyílás(ott töltötték fel) ami a képeken nem látszik. Közben írta, az eladó,hogy nincs tisztító nyílás hanem csak ki van vágva flexel a teteje. Így már nem annyira tetszik.

Elég olcsón hozzá tudnék jutni.
3 m3-es a tartály,tudom ez már nálam rögeszme,de még mindig egy kicsit félek tőle(lehet,hogy csak azért mert a másik fórumon óva intenek tőle.Azt mondják kicsi lesz,kell a 32-es kazán),hogy 25-össel nem tudom felfűteni házzal együtt,vagy csak nehezen.
Atmos 25-nél nem akarok nagyobb kazánt venni.
Köszi!

2011-02-22
14:15:22
Előzmény: DeJoe #12023#12028
"Nem tudom volt-e itt már szó róla,- ha igen bocsi -, hogy eddig mivel fűtöttetek????
gáz - fa ???"

ez engem is érdekelne.

"sőt, amikor enyhébb az idő, akkor is lehet indokolatlanul meleget csinálni "
"Na ennek kiküszöbölése végett köll puffert építeni a rendszerbe...."

Ha jól gondolom, akkor Votinkának lesz puffere, de kicsit magamból indultam ki, hogy hiába van pufferem, néha hajlamos vagyok kicsit "elvadulni" és 20 fok helyett befűtök 24-25 fokra.
2011-02-22
13:12:16
Előzmény: tomasz #12019#12023
"sőt, amikor enyhébb az idő, akkor is lehet indokolatlanul meleget csinálni "
Na ennek kiküszöbölése végett köll puffert építeni a rendszerbe....
2011-02-22
13:09:26
Előzmény: votinka #12002#12022
Nem tudom volt-e itt már szó róla,- ha igen bocsi -, hogy eddig mivel fűtöttetek????
gáz - fa ???
2011-02-22
12:48:51
Előzmény: votinka #12002#12019
Votinka!

Nagypapáméknál atmos féle faelgázosító van, úgy ,hogy ő nem minden nap gyújt be, mert gáz is van és a 200m2-es ház is jól szigetel,de még így is elfűt gond nélkül, kb. 10 összerakott m3-t.

Azért nehéz ezt megsaccolni, mert -10 foknál, csak fa fűtéssel, nagyon lehet "füstölni", sőt, amikor enyhébb az idő, akkor is lehet indokolatlanul meleget csinálni :)

Ha jól emlékszem, a Sándor által említett 43 normál m3 fa gyakorlatilag ~20 összerakott m3-nek felel meg. Én 15 összerakott m3-re gondoltam, de nekem azt mondták egyszer: "annyi fát vegyél, amennyi helyed és pénzed van". Szóval ha ilyen határértékekre veszed a fát, első szezonnál nem lehetsz biztos benne, hogy egyből tudni fogod mit, hogyan csinálj, lehet pazarolni fogsz, amikor látod, hogy milyen sok fád van, később meg majd nézed, hogy hova tűnt a fa :)
Lényeg a lényeg: Vegyél annyi fát amennyit kényelmesen be tudsz tárolni, és jövőre tudni fogod, hogy pontosan mennyit használtál el, de szerintem a 15 összerakott m3 fa nagyjából reális lehet.
2011-02-22
07:41:10
Előzmény: sándor #11994#12002
Sándor, tomasz

A 15 m3 az oké, nem is olyan vészes ,de a 43 az elég félelmetesen hangzik.
Én erdei m3-re gondoltam(1*1*1.75)!
Ti is?
2011-02-21
19:52:36
Előzmény: votinka #11980#11991
hát én számolnék bő 2-3 m3-rel a hidegebb hónapokban, a "lazábbakban" meg 1,5-2 m2-rel, aztán meg persze még ennyi se kell mikor már stabil plusszok vannak. De egy egész fűtési szezont nem hinném hogy kibírsz 10m3 fával, főleg a rossz szigetelés miatt. Azért a te helyedben vennék egy 15m3 fát, ha van rá keret, gond nem lehet belőle, maximum marad jövőre :)
2011-02-21
14:17:56
Hatásfok szempontjából tartok tőle én is!Olvastam,hogy valakinek nem melegíti a vizet rendesen,nagyon magas a füstgáz hőmérsékete, bekötés elvileg jó.

Mindig elfelejtem megkérdezni,hogy egy 25kw-os fa elgázasítóval kb. menny fa megy el egy szezonban?
Tudom ez sok mindentől függ,de körülbelül biztos meg lehet határozni pl az én esetemben 150 m2 (370lég m3)szigeteletlen ház, 8-10 m3-ben megáll?
Köszi!
2011-02-21
12:59:07
Előzmény: sándor #11975#11977
"vagy az Atmosék gyár
tatják a régi bevált modellt egy kicsit olcsóbb, csalogatóbb formában"

Én már ráfutottam erre a csöcsre 1x.
vettünk mosógépet, ami a vörpúúl olcsóbb kivetele, POLÁR néven...
Garancia lejárta után nem sokkal a dobrész elkezdett ereszteni, víz szivattyúra csöpögött> csapágyas lett...
Azóta már az ajtó teteje is rozsdásodik....
Mégf 1x soha...
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  FAELGÁZOSITÓ KAZÁNOKlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva