English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  PET
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2009-09-30
19:57:41
Sziasztok!

Sokat törtem a fejemet, hogyan tudnék a PET palackoktól megszabadulni. Nos, nem egyszerű. Itt a tanyán az ozmózisos víztisztítás vagy a palackos víz jöhet szóba. Én egyelőre a 19 L-es kiszerelésre szavaztam. Egy egyszerű adagolóval juttatható ki, nem kell sok pénzt költeni a tartó állványára. Igaz nem is hűti/fűti a vizet.A töltés alkalmával fertőtlenítik a palackokat, nem szaporodhatnak el a bacik (pl. citromsaval). Egy hét alatt bőven elfogy. Nem messze gyártják tőlünk, lúgos vizet fogyasztok a savasodás kivédésére. Íze.... mint régen nagyanyám ásott kútvize :).Több fajtájából válogathatok.

Szerintem egyelőre ez jobb megoldás mint a kis kiszerelésű palackos. Ivóvíznek egyébként 50 NA egységű víz alkalmas, ezekben sokkalta nagyobb az oldott tartalom. Sokban nagy a Nátrium tartalom is. Ezekért kell hűvös helyen tárolni, mert meleg esetén megbüdösödik rövid idő alatt. Elvileg nem lehetne tartósan fogyasztható, de mégiscsak forgalmazzák. Ezt azzal magyarázzák, hogy nincsen rá szabvány, mivel régen az emberek csak alkalomadtán fogyasztották (???). Szerintem inkább bazi nagy üzlet.

A palack bérleti díja 2.500 Ft visszakapom ha visszaadom.
Adagoló 3.000 FT.

5.500 forintért megszabadulhattok a sok PET palacktól.

2009-09-30
06:37:34
Nem akarok visszamenni 40 évvel régebbre.
Én s csapvíz szűrésére szavazok. Mi szűrőkancsót használunk. Ebben aktív szénszűrű van, havonta cseréljük. Ha valaki az árát nézi, akkor rövid idő alatt megtérül, és nem kell a vizet autóztatni.
A feleségem nem szereti a szűrt vizet, valószínűleg azért, mert ízetlen.

Ha nálatok olyan koszos a csapvíz, akkor is van nagy kiszerelésű cserélhető palackos megoldás. A fürdést hogy oldod meg?

Megoldás lehet a közösségi ivóvízkutak létesítése, ahova gyalogszerrel is könnyen eljut az ember. Szerintem ez nem visszalépés, hanem előrelépés lenne.
2009-09-29
22:58:44
robert,
milyen regre menjunk vissza?
az iparositas elottre vagy eleg a szazad elejere?
akarhogy torom a fejem, ha nekem most mast kellene igyak, a kovetkezo lehetosegeim lennenek:

-csapviz: budos, undorito szagu es az ize is pocsek. ha felforralom, sargas lesz. furodni sem furdok benne, mert mocsarszagu az egesz.
-furott/asott kut: alakul, izre jo, de ugye jo magyar szokas szerint vannak, akik a regi asott kutat hasznaljak emesztonek, gondolom nem kell tovabb magyarazni. valamint tudtommal nitratos a viz, ami gyerekeknek nem ajanlott.
-szoda
-hazi viztisztito
-70 meterre lefurni, ott valoszinuleg tiszta a viz. ok, de ez azert nem 2 Ft.
-viz helyett igyak tejet

te milyen lehetosegeket latsz meg?

2009-09-29
21:20:17
zsezse,

A műanyag palackok előtt is ittak az emberek vizet. Szerinted hogy csinálták?

Szerintem nem az újrahasznosítást kell erőltetni, hanem a dobozolás visszaszorítását.
2009-09-29
21:07:32
Ha ne muanyagpalackos vizet igyunk, akkor mit?
szodat? vagy vegyunk par mua. palackot (0.5L, 1L, 1.5L) es abba toltsuk at a szodat, ha magunkkal akarjuk vinni?

az ujrahasznositas is okos otlet lenne. miert nem azt eroltetjuk? regen volt uvegvisszavaltas, majd azt mondtak, hogy nem eri meg a gyartonak.
2009-09-29
20:23:28
http://biosolar.hu/forum/220

Lehet kommentálni...

Most látom, hogy a vizeskancsón és a szódásüvegünk is műanyag.
A hírekben meg azt hallottam, hogy a elkezdték árusítani a műanyag palackos borokat.

Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  PET
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva