English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  PROGRAMOK  =>  ENERGY2D
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2018-11-18
15:37:00
Előzmény: robert #52223#52224
Igen, én is találkoztam ezzel a problémával, nem várható el a végtelen a pr.fejlesztőtől. Két megoldást találtam.
1. Amennyiben a hőáramlásra is szükségem van, akkor hideget adagolok abba a térbe, egérrel, és pár másodperc alatt helyreáll az egyensúly, és lehűl a bezárt tér arra a hőfokra, amit szeretnél tartani.
2. Fixre veszed a környezeti hőmérsékletet,ez lehet a hivatalos mód, ekkor viszont a légáramlást nem tudod figyelni. (két állítási pontot mellékeltem)

2018-11-18
15:03:39
Előzmény: Paragon #52222#52223
Paragon,

Nekem az problémám, hogy nem tudom a környezeti hőmérsékletet fixálni.
Úgy tűnik, hogy a modell egy zárt tér-részt feltételez (ami a ház körüli néhány méteres környezetre korlátozódik), és az rövid idő alatt "felfűtődik". Mintha egy hőszigetelt csarnokban állna a ház, ahelyett, hogy a ház falait határoló hőmérséklet állandó maradna.
2018-11-18
14:47:53
Előzmény: robert #52221#52222
Minden alakzat összes tulajdonsága elérhető jobb klikk/properties menű
Sajnos csak anyagszerű testeket tudok létrehozni, ezeknek csak kezdeti hőmérséklete állítható. Ha környezeti hőfokot akarsz állítani, az üres háttérre kattints, mert ott vannak azok a paraméterek, amiket keresel.
Ha modelszerű tárgyakat akarsz csinálni, akkor copy a pédákból. Még nem jöttem rá, hogy másképpen hogyan lehet ezeket magunktól létrehozni.
Remélem segítettem, csak pár órával vagyok előtted, örülnék, ha másokkal közösen rágnunk át magunkat a problémákon
2018-11-18
14:04:45
Előzmény: Paragon #52219#52221
Paragon,

Első próbára tetszik ez a dinamikus (gondolom végeselem) modell (Linux alá telepítettem).
Te már biztosan tudod, hogy kell a környezeti hőmérsékletet változtatni, lécci segíts!
2018-11-18
13:02:45
Előzmény: osiolku #519#52219
Pincemennyezet szigetelése:
A napokban bennem is felmerült a pincefödém esetleges szigetelése, ezért a gondolat alátámasztása érdekében egy ingyenes programmal kezdetleges, elnagyolt számításokat végeztem, és a számítás alapján nem a pincefödém szigetelésével kell törődni. Meglepően kis mértékben változott a pince hőmérséklete, bár szembeötlő a szoba padlójának hőmérséklet emelkedése.
A nagy veszteségek továbbra is ablak, padlás/mennyezet, fal, lábazat.
Ha valakinek szüksége van 2D számításra, és nem akar órákat a részletekkel foglalkozni, valamint hajlandó lenyelni egy kis számítási pontatlanságot, annak melegen ajánlom ezt a programot ENERGY2D. (Ha már mindenki ismeri, akkor elnézést az időrablásért, számomra új volt, és hihetetlen könnyen kezelhető az eddigi 3D-s programokhoz képest. Ami nagyon tetszett benne, hogy a levegő áramlásokat is lehet modellezni benne.Most ismerkedem vele, de máris ajánlom nektek
Két pillanatfelvételt csatolok, a különbség a pincemennyezet 5cm-es szigetelése

Biosolar Forum  =>  PROGRAMOK  =>  ENERGY2D
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva