English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  VIGAS
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-01-21
08:49:47
Előzmény: dejoe #45059#45165
Nos felteszem a rendszerrajzot.

2014-01-20
09:56:56
Előzmény: dejoe #45059#45121
dejoe

Sajnos nem volt hétvégén semmire sem időm. Mondjuk 7,5 fokos reggeli hőmérsékletnél nem is lett volna semmi értelme méregetni. Remélem a héten lesz időm és ha az idő is olyan lesz akkor megcsinálom a hideg puffer felfűtését tüzelőanyagméréssel. Mindenképp felteszem.
2014-01-16
13:24:27
Előzmény: Ferke #45057#45059
Majd visszakeresek..:-)
de addig is..
"ezért a melegvizet a kazán felől veszi el, nem a puffer felől. "
Van valahol rajz/bekötés a rendszeredről ?
Esetleg adatok a ház méretéről/ hőszigeteltségéről ?
2014-01-16
13:22:23
Előzmény: Ferke #45057#45058
Értem...csak én úgy gondolom, hogy ha akkor gyujtasz be amikor még 83/80 fokos a puffer, sokat megy lefojtva a kazán ! Amikor tulajdonképpen nem is gázosít !
szerintem.

2014-01-16
12:44:23
Előzmény: dejoe #45051#45057
dejoe

A padlóba most vettem fel 38fokra a vízhőmérsékletet. A radiátorba 50 fokos megy. Mivel még nem aludt ki a kazán reggelre ezért a melegvizet a kazán felől veszi el, nem a puffer felől. Ha a fűtés bekapcsol, a kazán kilépőjén rögtön csökken a vízhőmérséklet. Ilyenkor ha begyújtok akkor mire be lehet kapcsolni a gázosítást, addigra már 70 fok alá hűl a víz a kazánban és már simán gázosítva megy a masina. Hétvégén megvárom hogy kiszívja a pufferből a meleget és mérek egy felfűtési fafogyasztást. Nagy hidegben még nem mértem fafogyasztást, de nem megy el számottevően több fa. Nincs gáz kazán ha erre gondolsz. Ja és ha reggel nem tüzeltem volna be akkor a napot kibírja, talán az éjszakát is, de reggel már biztosan hideg a víz a pufferben. Az viszont biztos, hogy felfűtéshez több fa megy el mintha nem hagyom kihűlni. Na meg melegíteni a kéményt, ha kihűl teljesen a kazán akkor füstöl negyedórát, szóval nehézkesebb mint dobni rá 2-3 db fát, és hagyni parázstartáson.
2014-01-16
11:02:48
Előzmény: Ferke #45049#45051
Nem értem...
"Puffer felül 82,4 alul 80fok, kazán kilépő 77,6 fok. Begyújtok,"
Ha ilyen meleg volt még a puffer , akkor minek gyujtottál be ??
Hisz a kazán egyből parázstartásba megy át , sennit nem gázosít, csak ott füstölög magában...hatásfok meg a béka segge alatt..
szerintem

NEm úgy kellett volna fafogyasztást nézni, hogy
- Hagyod kihülni a puffert
- beraksz 25 kg fát, felfűtöd a puffert
- majd megnézed mennyi időre elég a "meleg"..

Ha közben nem kér meleget a ház akkor még hatásfokot is tudnál számolni ! :-)

Amúgy
Hány fokos előrével fűtesz ?
mennyi időre elég a 80+ fokra felfűtött puffer ?
"gáz" van ? Leghidegebb napokon csak azzal fűtve mennyi fogy egy nap alatt ?
2014-01-16
10:00:18
Tegnap korán keltett a kislányom, nem tudtam visszaaludni, gondoltam mérek egy kis tüzelőanyag fogyasztást.
Néhány adat:
-A termosztát az alsó szinten 16:30-tól 21:30-ig 23fokon van, 21:30-tól 16:30-ig 22,5 fokon van. Ez a fél fokos játszás csakis azért van, hogy hazaérkezés után, meleg legyen a padló, amolyan komfortfokozás, plusz azért, hogy az éjszakát bírja ki legalább 5 óráig a fűtésbekapcsolás nélkül.
-A felső szinten 18 fokra van állítva a termosztát állandóan. Ez hogy mikor kéri a meleget pontosan azt nem tudom. De napi 5-6 alkalommal bekapcsol.

Nos a mérés. Nem profi mérés, csak a kíváncsiság hajtott.

Reggel 05:00
A Puffer(1000l) felül 84,2fok alul 82,6fok. A kazán (Vigas25lc) 78fokra állítva, de a raklaphulladék égetése miatt túlmegy a kazán néhány fokot. Az alsó szinten kapcsol a fűtés. Ránéztem a kazánra. Nagyon kevés parázs van, ezért előkészítek 1,5 kg gyújtóst (fenyő karton) valamint lemérek 25kg(2 M30-as rekesz)nyárfa gurigát 10-20cm átmérő, és 25kg (4 M30-as rekesz) raklaphulladékot.

05:15 3,1 fok külső hőmérséklet

Puffer felül 82,4 alul 80fok, kazán kilépő 77,6 fok. Begyújtok, plusz félig rakom raklaphulladékkal.

06:40

Termosztát kikapcsol lent(22,7fok, de ez 23 fokig is felmegy fél óra után), puffer fent 74,3fok lent 66,8fok. Megrakom a kazánt raklaphulladékkal 2/3-ig, plusz 4 db nyárguriga a tetejére.

Délben csak ránézés volt, Puffer fent 82,5 lent 81,1. Házban 22,6 fok. Külső hőmérséklet 5,3 fok.

16:40

Termoszát kéri a meleget, kazán kapcsol.
Megraktam a kazánt raklaphulladékkal jó félig, 4 db nyárfaguriga.

19:30

Lemaradtam sajnos a termosztát kikapcsolásáról, 23,6 fokig fűt túl a padló. Puffer felső 79,9 alsó 76,5fok, bekapcsol a felső szint fűtése, így rakok a kazánra 4 db nyár gurigát.

Ma reggel 06:00, 2,1fok külső hőmérséklet

Kapcsol a lenti fűtéskör, puffer felső 81,2 alsó 80,4 fok. A kazánban van parázs, így nem kell gyújtani, csak raklaphulladék, indul az új kör, de ez már nem a lemért fából. Így visszamérem a maradék fát.
Összesen 16kg nyárguriga és 17 kg raklaphulladék ment el.

INNEN SZERKESZTVE 2014.01.29. 13:20-kor!!

Megcsináltam a mérést lehűlt pufferrel indulva. Reggel hat órától másnap reggel fél hétig tartott a mérés. Felső érzékelő 32 fokos, alsó 30 fokos volt kezdéskor, 81,8fokos felső és 80,3 fokos alsó pufferhőmérséklet volt másnap reggel fél hétkor. Külső hőmérséklet reggel -5,5 fok, délben -0,7 fok, este -4,5 fok, másnap reggel -7,5 fok. Az elhasznált fa összesen nyár guriga 37,5 kg, vékony raklaphulladék 33,7kg (ebben 3,5 kg vékony gyújtós, papír).

2013-11-14
14:37:53
Előzmény: sándor #43358#43363
Sándor

Elnézést ha okoskodásnak hatott a mondanivalóm. Nem annak szántam. És a Vigast sem futtatni akarom. Csak azért írtam le, hogy a gyenge pont nem feltétlenül a kazán hibája, inkább a begyújtásnál kell odafigyelni a csappantyú zárására. A gyenge pont szerintem inkább a vészhűtés. De ez is megoldható szakszerű beüzemeléssel.
2013-11-14
09:28:58
Sándor, Bobbie!

Nem szeretnék belerondítani az eszmecserébe. De elmondanám én hogyan csinálom. Nekem azt ajánlotta a beüzemelő (aki történetesen Bobbie szerelője) és egy másik vigas-os szakember is, hogy a következőképp járjak el.
Kevés papír, karton, plusz vékony gyújtós vastagabb fa sorrendben rakjam be a kazánt 1/2-2/3-ig. Nekem sincs kéményventillátor. Begyújtom. Felső ajtó bezár, kéménycsappantyú nyitott állapotban marad. Ilyenkor a kazán úgymond "sima vegyestüzelésű üzemmódban" megy. Egyébként nekem írja a kijelző, hogy szervó 0% ventillátor 0%, Primer szekunder levegő 0. Ezért kell az alsó ajtót nyitva tartani. A kazántest melegszik, de még hideg. Nekem azt ajánlották, ha eléri a kilépő füstgáz a 100-120 fokot ami gyújtóstól függően kb. 10-15 perc, zárjam az alsó ajtót, csappantyú zár,és start. Ezután pár másodpercre már szépen mormol. Lehet esik a füstgáz hőmérséklete pár fokot, de elindul az égés, a kéményfüstölés megszűnik. Volt már rá példa, hogy füstölt tovább a kémény. Néztem kint az udvaron, egy nagy böffenés, füstkarika. Bementem kinyitottam, és azt tapasztaltam, ha az égésterek közti rés leszűkül egy oda esett fa miatt, akkor csinál ilyesmit. Elpiszkálom a fát az útból legyen kis rés, és minden megy mint a karikacsapás.
2013-10-29
07:02:31
Előzmény: rocknrolla #43029#43037
rocknrolla:
ha profi vezérlést keresel nézd meg defro-ét.
Csak a PID vezérlője egy fél kazán ára.
Hja: 700+áfa a 40-es készülék.
rocknrollaVálasz erre
2013-10-28
19:07:54
Előzmény: sándor #42988#43029
Szia!

nagyon szépen köszönöm a választ, mindent értek most már.

Azért néztem ki Vigas kazánt, mert annak fejlettebb az elektronikája egy Atmoshoz viszonyítva.

még egyszer köszönöm a hosszú választ, üdv.

rocknrolla
rocknrollaVálasz erre
2013-10-24
19:17:48
Üdv mindenkinek!

Két kérdéssel szeretnék nyitni:

1. Használt faelgázosító kazánt keresek (Vigas 25 vagy Vigas 25s típust). Nagyon maximum 5éves kazánok érdekelnének. Tudna valaki segíteni ebben nekem?

2. Használt faelgázosító kazán vásárlása esetén mik azok a kritikus buktató pontok, amiket mindenképpen érdemes megnézni/megvizsgálni?

Köszönöm a válaszokat, üdv.

RocknRolla
villam64Válasz erre
2013-10-10
08:13:19
www.vigas.hu/ak-2000
Az a jó, hogy náluk nem látom a használati útmutatót. Biztos az amerikai hadiiparnak készültek a kazánok.
Lehet előbb osztrákba fordították, majd abból magyarba, és ezért lett zagyva.
www.kazan.atw.hu/hasznalat.doc
www.poly-mix.hu/pelletvigas/vigas.htm

Továbbra is kérdés, hogy temperálás üzemmódra, vagy fűtés üzemmódra kapcsol.
Fűtés 80 °C, Temperálás 70 °C javasolt, ha van kazánvédő keverés, mert az 60 °C alatt nem enged a fűtés körbe.
2013-08-21
08:11:41
Szép Napot Mindenkinek!
Vigas 25lc kazánom van. A hétvégén arra lettem figyelmes, hogy bekapcsol a keringetés. Ránéztem a kazánra és a képen látható dolgot rta ki. Ez mi? Csak teszt?

2012-12-09
15:38:55
Előzmény: sándor #36493#36497
Még mindig nem értem mit kapaszkodsz ebbe a gyári értek megadásba. Most vegulis mi a problémád? A honlap fustgazhomerseklet tartományt ad meg. Az atmos leírás is. A valóság fedi ezt, NORMÁLIS ÜZEMI KORULMENYEKET alapul véve. Én csupán azt írtam, hogy míg a vigas aktívan törekszik is betartani a BEALLITHATO ÉS AKÁR a felhasználók által is LEJJEBB VEHETŐ 240 fokos FELSŐ határt (ami ideális és jó rendszernél működés közben 80 - 140 között van) , addig az Atmos magasról tesz rá, hogy te épp kifutod az udvart.
A gazositas közben ha apró fa van, még vezérelt teljesítménnyel sem egyszerű kordában tartani a folyamatokat. Itt is látszik a kotozkodesedben, hogy mennyire nem ismered a készüléket, max "katalógusból".

Ismételten nem veszed figyelembe, bármit írok, kapaszkodsz a magad kitalált dolgaiba, ez megint csak parttalan... Részemről befejeztem, továbbra is atugrom olvasás nélkül innet a hozzaszolasaidat.

A véleményem rólad változatlan, megtartom magamnak, mert Róbert úgyis kimideralna.
;-)

Vigyázz miket írsz, az említett cég vezetői nem riadnak meg helyre rakni ilyen szohuszarokat, mint te is. Volt már rá példa. (természetesen jogi úton)
2012-12-09
13:05:01
Előzmény: sándor #36487#36492
Igencsak mellé lőttél, mert veled ellentétben én napi szinten találkozom az adott készülékekkel, (igen, atmossal is, mert előfordul, hogy elrontott rendszerhez nem hívnak le 250km-rol gyári embert 60e-ert) és nem katalogusadatokra támaszkodom, hanem mérek.
A vigas leszabalyoz, ha valami oknál fogva elszalad a fustgazhomerseklet (apró hulladékfa) , míg az atmos ezt nem képes kezelni alapból. Ez magával hozza, hogy a hőcserélő nem üzemi körülmények között dolgozik= veszteség, pazarlás.

Az adott etnikumu fakeredkedoket meg azoknak az ügyfeleimnek mosd tisztára, akik múlt héten is ezért ültek a rendőrségen feljelentés miatt... Biztos rasszistak, mert kevesebbnek látták a fát, amit kaptak, mint amit fizettek. Én magam is ajánlottam kereskedőt ügyfélnek, de miután állandóan többet akart beszedni helyszínen, mint amit mondott előzetesen, többet nem ajánlottam.
Ha valóban megbízható kereskedőd van, annak meg örülj.

A honlap nem a sajátom. Te meg nem buldog vagy, csak annak gondolod magad... Régen ezt máshogy nevezték.
2012-12-09
02:17:16
Előzmény: sándor #36486#36488
> Zsezsét szúrd le, mert ő indított be!
:)) engem ma hagyjatok ki:) levezettem 900 kmt, es arra jottem haza, hogy 40 cm havat hordott ossze a szel az udvaron. most vegeztem az ellapatolassal, hogy legalabb be tudjak allni.

2012-12-08
05:34:01
Előzmény: sándor #36452#36454
A probléma az, hogy magadból indulsz ki, mintha más rendszer nem is létezne...
Nem egy helyen tuzelnek puffer nélkül is probléma nélkül, jó hatásfokkal, hosszan égve, szabályozott teljesítményű faelgazositoval, kemenyfaval.
De pufferrel sem más a helyzet. Ha hontartas kell a kemenyfa verhetetlen. Fogalmad sincs róla, hogy a puha hulladékfa felével az udvart futod, mert nincs fustgazhomerseklet mérő az Atmoson. A gyors gazositas az apró faval csak arra jó, hogy szabalyozatlanul kiszaladjon a hõ a ki nem használható fix méretű hőcserélőbol. Ezt sosem fogod megérteni.

Robert kitorolte az elozo hozzaszolasom felét, kicsit sajnálom... Megérdemelted volna. Addig már nem jutottál el, hogy az adott oldalon ezt elolvasd:
"A honlapon feltüntetett mindennemű adat cégünk tulajdonát képezi. Annak felhasználását csak külön írásos kérés alapján engedélyezzük."
Van ilyen engedélyed?
Más fórumon személyes adatok kéretlen kiirasaert már rég kibasztak volna...
2012-12-07
01:23:37
Előzmény: sándor #36403#36405
"Viszont az elgázosítós kazánok kimondottan olcsó, "hulladék" faanyag tüzelésére készültek. "

...
Még hogy a keményfa nem jó? Mert nem szeret gyorsan égni? Még jó, hogy szerencsétlen lesajnált keményfa ismeri a fizikát, és majd épp annyira gázosodik, amennyire kell. Tudod a fának nem a keménysége adja a gázosodás mértékét, hanem a gázosodási felülete! Ha apróra vágják, mocskosul gázosodik, ha rönkben adagolják, szép lassan. Majd a felhasználó szépen kitanulja, ha már nem mondta el neki a beüzemelője, hogy mikor melyiket rakja rá. (Elején a hasítottat, vékonyabbat, hőn tartásra a vastagat)

Meg hulladék puhafával tüzeljen? Napi 3-4*? Szerinted minek építettek puffert???
... gondold már át...

Azért peace! ;)

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  VIGAS
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva