English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Hőleadók  =>  FanCoil
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-10-06
13:53:48
Sokat próbálkoztam hogyan lehetne a napelem termelésem/fűtést jobban optimalizálni,mint a sima villanykazán.Kértem árajánlatot inverteres hűtő/fűtő klímára kb.1,5 milla 10 éves garanciával 3 beltérivel(ez csak kiegészítő fűtésnek jó),kaptam ajánlatot kültéri levegő/víz hőszivattyúra valamivel nagyobb összegre.Mint már említettem sikerült igen olcsón szert tenni egy hőszivattyúra és néhány fan coilra.Nos ezekről a fan coilokról van szó,amikről itt még azt hiszem nem olvastam,pedig szerintem érdemes(igaz csak két hetes tapasztalatom van róluk).Bizonyára ismeretes,hogy csöves hőcserélő és ventilátor van benne,a képen lévő Carrier típusú 4kW hőteljesítményt ad le 50 C fokon,50W-os ventilátorral,ami három sebesség fokozatú és a legalacsonyabb szinte hangtalan és elegendő is.A ventilátor bekapcsol,ha a vízhőmérséklet eléri a 30 fokot,tapasztalat szerint 10 percen belül már meleg érzetet okoz,egyenletes hőmérsékletet csinál a helységben,megszünteti a menyezeti magasabb és a föld közeli hidegebb légrétegeket.Még egy komoly előnye van,a hőszivattyúval különösebb beruházás nélkül légkondicionálásra közvetlenül alkalmas,csak egy sima vizes rendszer(kb. egy liter van benne)bárki könnyen szerelheti,mint ahogy én sem vagyok fűtésszerelő.A megvett készülékekben egy PIC-es vezérlő volt(utolsó kép),amiről adatot sehol nem találtam.A fűtőtestek hálózatba voltak kötve egy központi vezérlővel(teljesen hülyeség),a motor fordulatot három szilárdtest relé kapcsolta,a 15-ből tíz volt megszakadva(valószínűleg ezért adták el,akiket őrültnek neveztem).Nemrég nekem is volt ilyen problémám a napelem forgatónál,mindig kipurcantak az szt.relék,ezt sikerült megoldani bidir.supressor diódával.A szkóp képén jól látható,nem engedi 400V fölé a tüskéket,amik azelőtt bőven 600V fölé is mentek.Egyébként a csodás PIC vezérlőt,sima mechanikus thermosztátokra cseréltem.

A PIC-es panel.

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Hőleadók  =>  FanCoil
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva