English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Nedvesség elleni szigetelés  =>  Vízszigeteléslapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
kingoftailorVálasz erre
2015-08-05
09:52:18
Előzmény: Égboltos #38342#49035
Szia!

Hogy alakul a helyzet nálatok mióta szigeteltél? Melyik gyártmánnyal csináltad az injektálást?

A mi problémánkról (részben) a Vizesedés topikban olvashatsz.
3884, 3892, 3943, 3944 hozzászólások.

Annyiban változott ez a dolog, hogy 2010-ben megcsináltam a külső szigetelést. A beltéri festésen nem változtattam.

Több évig nem is vettünk észre semmi problémát, de tavaly ősszel a nagy esőzések után vettük észre egy szekrényben lévő bőrcipőn, hogy penészedik.
A cipős szekrény a falra volt teljesen feltolva a gardróbban, ami a pince felett van.

Na utána kezdtünk vizsgálódni és a gardróbban a nagy szekrény mögött meg az egyik kisszobában az ágy alatt vettünk észre halvány szürke foltokat.

Összességében a házban van pár fal, amin olyan fél-egy méter magasságig látható vakolat egyenetlenség vagy kopogás.

Kihívtam egy szakértőt, hogy vizsgálja meg a falakat és javasoljon megoldást. Szóban azt mondta, hogy nem telítettek a falak és nem szükséges az injektálás, de utána a leírt javaslatban javasolta mégis csak az injektálást a külső falakon:

"A homlokzati falakon 10 mérési ponton 9-12 % tömegrész nedvességet mértem.
Tájékoztatásul közlöm, hogy az alkalmazott építőanyag teljes vízfelvevő képessége 20-25 % tömegrész nedvesség között van."

Mindenképpen javasolta a szárító vakolatot és a páraáteresztő festést.
Nem nagyon van kedvem hozzá, hogy az egész házban (125m2) levakarjam a polifarbe festéket (ráadásul a páraáteresztő festékeket nem lehet ilyen szépre színezni).
Azon gondolkoztam, ha ennyire azért nem kritikus a dolog, akkor nem elegendő-e az, hogy az injektálást megcsinálom és az alsó 1 méteren kicserélem a vakolatot
valami jobb fajtára, az nem oldja-e meg a dolgot. Vakolat leverés és injektálás után páraelszívó készülékekkel segíteném a falkiszáradást.

Mit szólsz ehhez?

2013-09-04
21:16:33
Előzmény: grano #42168#42173
grano
nekunk renovex-szel van vakolva a belseje, szoval a felulet tokeletes. talan a hetvegere ideer a cumo, akkor tudok beszamolni a tobbirol.
a szereloaknaval is kell valamit csinaljak a garazsban, mert anno annak is elmaradt a vizszigeteles - fene gondolta, h kell ilyen is.
most meg elegge dohos szagot araszt.
2013-09-04
17:40:06
Előzmény: zsezse #42164#42168
zsezse:
én viszont úgy néz ki (ismét) szőlősgazda leszek.
És hát a tanya - alias présház- nincs legjobb állapotban.
Vízszigetelés sehol és a meszes, cementes homok (mondhatjuk, hogy vakolat, merthát az lett volna) málik mindenött.
A legrondább egy betonciszterna a ház mögött arra vettem most ilyet:
Aquabau szárító vakolat.
De belülre is kell mert vizesedési nyomok mindenütt és málik lefelé.
A hátsó falak szinte teljesen föld alatt vannak.
De ez majd csak jövőre kerül sorra.
Először a szüreten legyünk túl.

Ennek egyébként van vízzáró változata is (OBI-ban akcijóban 2199/ 25kg zsák).
2013-09-04
15:49:57
Előzmény: grano #42146#42164
grano
a helyzet az, hogy nyilvan nem jo, ha a falban viz van, de mit tudok csinalni?
ezt a helyiseget jelenleg spejzkent hasznaljuk, illetve itt kapott helyet a 2. puffer - csak ide fert el.
ha szelloztetem is, a fal akkor is peneszes, dohos marad, a puffert meg telen nem szeretnem szelloztetni ertheto okokbol.

a beszallito szerint az isomat aquamat pont erre van, hogy bezarod vele a vizet a falba, es nem tud atjonni meg ha a negativ oldalrol is szigeteled.

mivel a fal beton, igy tulsagosan nem erint, hogy vizes - most is az -, szetfagyni nem fog.

nem vagyok bor rajongo sajnos, igy nekem ez nem szempont.
2013-09-03
13:49:12
Előzmény: zsezse #42065#42146
és jó neked az ha a falad vizes?
Ha már egyszer boros pince akkor a nedvességet csak szellőztetni.
Jártál már olyan kátrányon amit felnyomott a párából összegyült, födémen átszivárgott víz?
Szerintem ne próbálkozz ezzel a belső szigeteléssel.
2013-09-03
12:58:11
www.epitesimegoldasok.hu/index.php?id=20110302hogyan-szuntethetok-meg-a-vizbetoresek-es-a-vizbeszivargasok

masreszrol az isomat termekeit ajanlottak, ez allitolag jo negativ viznyomasra is.
valoszinuleg a burkolat szegelyenel ugyis be fog jonni a talajviz - ha nem ott, akkor az ajton - igy elobb utobb kiegyenlitodik a nyomas mindket oldalrol.

a heten megrendelem az anyagot es beszamolok a tapasztalatakrol
2013-08-29
08:17:23
nezegettem ezt az izonilt, de erre is azt irjak, hoggy vizzaro, de paraatereszto, magyarul ez is parologtat befele.

van valakinek kezzelfoghato tapasztalata ilyen vegyi anyagokkal, amit felkennek a falra?
arra is gondoltam, hogy bitumenes nehezlemezt felegetek a falra es vagy 50 centinkent parnafaval odarogzitem, alul hagynek annyit, hogy a nehany evente feljovo talajviz attorhessen, ha akar, igy nem nyomna le a falrol.
2013-07-22
09:18:26
Előzmény: Égboltos #39949#41378
lassan ujra tema lesz
a szereloaknamon fogom kiprobalni eloszor, mert eleg dohos szagu a garazs miatta:(

nalunk par evente feljon a talajviz, nem fogja ezeket a kenheto valamiket lenyomni esetleg a talajviz attoreskor?
ÉgboltosVálasz erre
2013-03-28
23:44:30
Előzmény: zsezse #39911#39949
Zsezse

Kenhető vízszigetelés
Aquafin-2 K/M kompatibilis szigetelőanyagok a Schomburgtól.
www.aquaseal.hu/vízszigetelés

Több jó anyaguk van, igaz nem olcsó, érdemes megkérdezni.
2013-03-28
09:44:53
Előzmény: zsezse #39911#39936
Zsezse,
inkább vízzáró vakolatban kellene gondolkodni.
pl: www.izonil.hu/termekzsak.php

A mostani vakolatodhoz szellőztetni kéne a pincédet, hogy a megfelelő hatást - száraz felületet - elérjed. A vakolat elpárologtatná a fal nedvességét, de ezek szerint bennreked a pincében a párás levegő.
2013-03-26
22:05:01
sziasztok

lehet, hogy már kérdeztem...
a szuterinunk egy helyisege korul nincs talajnedvesseg elleni vizszigeteles, mivel ez eredetileg pincenek keszult. a fal tomor beton.
kb 160cm magasan van egy reteg katranypapir, ami a haz elso retegu vizszigetelese, az alatt nincs.
mivel en nem boraszkodom, a helyiseget kivakoltuk renovexes vakolattal, remelve, hogy ez majd segit a falat szarazon tartani, es raktarnak, spejznak hasznaljuk, de eleg dohos es nyirkos benn a levego.

kivulrol mar nem kivitelezheto a vizszigeteles, mert be van epitve korbe.
mennyire lenne gaz, ha mondjuk belulrol leburkolnam a falat csempevel?
a felulet kemeny, mintha misung lenne rajta. a hoszigeteles nem erdekes, nem futott helyisegrol van szo.
a celom az, hogy valamelyest kevesbe legyen nyirkos a levego. ha csak a fugakon at tudna bejutni a para, szeirntem sokat nyernek.
kerdes, mit veszthetnek? a fal vizszigeteles feletti reszen kivulrol EPS van
2013-03-02
23:15:38
Előzmény: Égboltos #38345#39036
Égboltos,

Tanulságos a történeted.
Nálam talán egy fokkal biztatóbb helyzet, mert beton az alap és kátránypapír is van rajta, bár az állapota kérdéses. Az épületnek valamivel több mint felében van hajópadló, és arra van szögezve még egy réteg hajópadló jó vastagon lakkozva (nagyjából vízzáró), míg a másik helyiségben szalagparketta, ami meglehelősen pontosan, hézag mentesen van lerakva. Ennek ellenére mindenhol porszáraz. Arra gondolok, hogy azért ezeken a helyeken, ha volna jelentősebb pára kiáramlás, akkor az észrevehető lenne.
Vagyis az aljzat elkészítése a megfelelő rétegrenddel – reményeim szerint – nem okoz túl nagy változást az eddigiekhez képest. Amennyiben mégis jelentkezne a későbbiekben vizesedés, akkor az általad említett injektálás és szárítóvakolat lesz a megoldás. Azért bízom benne, hogy erre nem lesz szükség.
A mai mozgásszegény életmód mellett – legalábbis nekem – nem árt egy kis fizikai igénybevétel. Nyáron nekem is jobbak voltak a vonalaim, köszönhetően a munkálatoknak.
Amúgy a külső falak injektálása mennyire volt időigényes munka?

ÉgboltosVálasz erre
2013-02-05
08:54:41
Előzmény: Égboltos #38342#38345
Még egy kis bővítés az éjszakaihoz.
A gyenge penészesedés megszünt, így a tél derekán már leírhatom ezt is.
Sőt, a gyerekek sem voltak még betegek, ami lelkileg sem elhanyagolható.
További eredmény egy lágyéksérv és mínusz 9 kiló magamról. Ez utóbbit is a pozitívumok közé sorolom.
ÉgboltosVálasz erre
2013-02-04
23:52:30
Előzmény: amerigo #37414#38342
Amerigo

Nem vészmadárkodni akarok, csak egy lehetséges verziót leírni.
A házunk kb 100 éves, tragikus összetételű anyagokból készült falakkal.
Amikor beköltöztünk, vagyis az előző lakó kiköltözött hűltünk el a fal láttán. Addig a végig szekrénysor takarta, így most láttuk, hogy méter magasan vizes volt a vakolat. Jobb hiján, kevés tudásommal elkezdtem injektálni, akkor kiderült, hogy maga a fal anyaga is tragikus. Amikor az injektálással úgymond végztem jött a falszárító vakolat. A kőműves ráérő ember hóbortjának fogta fel a dolgot, ami ellenkezett összes addigi ismeretével. Az eredmény jó lett, a falon nem volt további nedvesedés. De. Amikor gyerekszoba lett abból a szobából arra lettem figyelmes, hogy amikor leültem az ágy szélére mesét olvasni, hamarosan elkezdek krákogni,köhögni. Ha kimentem megszünt a köhögés. Egy idő után már nem csodálkoztam,ha gyerekeim köhögnek,gyakran náthásak. Gyanús volt az összes fal mert a lerakott parketta évekig helyezkedett, azaz púposodással jelezte ha esősebb lett az idő, én meg igazgattam. Korábban nem volt parketta a házban. Télen a három rétegű (házi készítésű) ablakokon is sokszor volt masszív pára. Tavaly tavaszra eljutottam odáig, hogy szigetelni KELL. A család kiköltözött és elkezdődött a ház szétverése. A szobában is fel akartam verni a betont, de a próbaluknál szigetelést találtam félúton és több mint 20 centi betont. Ez elvette a kedvem itt a további feltöréstől. Ezzel ugyan lemondtam az eredeti hőszigetelési tervről is itt. A ház többi részében feltörtük a betont, mert nem találtam vízszigetelést, igaz ott járólapok voltak, amik szerencsére nem hajlamosak púposodásra :-)
Ide aztán az eredeti kavicsozás , beton, vízszigetelés, hőszigetelés, beton és járólap rétegek elkészültek. De ami a te szempontodból lényeges a történetből az az, hogy most az összes külső falat újra és alaposabban injektáltam. A belső falakat a már máshol is taglalt módon méterről méterre kibontottuk, szigetelő lemez, falazás, újabb méter ki, szigetelés, falazás. A valóság azért kicsit kalandosabb volt, de így is elég hosszú a leírás. A fal alatti lemez szigetelés össze lett dolgozva a feljövő szigetelésekkel, sőt a szobában a beton felett újra kenhető szigetelést is csináltam. Amiért leírtam ilyen bő lében az az, hogy ezek a közfalakból kiszedett téglák tocsogtak a vízben! A száz éves "alap" téglából van és szívódott fel benne a víz, és fent kipárolgott. Ami érdekes, hogy a falon magán alig volt kirakódás, táskásodás. Szóval, lehet, hogy most te is lezárod az aljzatnál a nedvesedést és az a falban kíván feljönni. Bár biztasson, hogy ha van benne szigetelés akkor jól állsz. Azért, hogy a történetet is befejezzem, a felújítás szépen elnyúlt, szorult bennem a ..., mi lesz az új és drága parkettával. Egyelőre pozitívak a jelek. A padló stabilan sima, a levegő jó, az ablak nem párás. Remélem így is marad. Azért az idén is lesz mit csinálni, folyt. köv.
2013-01-03
17:27:46
Előzmény: robert #37202#37414
Robert, köszi a gyors választ!

Nemrég nézte a házat egy építész, és a dologhoz annyit fűzött hozzá, hogy az esetleg sérült részeken bontás, szigetelésjavítás megoldható. Azt, hogy a későbbiekben lehet-e vizesedés? Nos, azt nem tudja megmondani. Tudom, hogy az utólagos vízszigetelés nagyon költséges – vagy munkaigényes - mulatság, inkább abba az irányba hajlok, hogy mivel eddig nem volt jele a vizesedésnek, talán ezután sem lesz.

Amennyiben mégis jelentkezne, akkor meg csak találok rá valami megoldást, ha mást nem akkor az ytong fűrészt.

Talán az enyémhez hasonló konkrét példát kéne ismerni…

2012-12-27
09:02:33
Előzmény: amerigo #37185#37202
amerigo,

A házadban régóta kialakult egy pára-egyensúly, te is attól tartasz, hogy ezt az állapotot egy kis változtatás is felboríthatja.

Nincs ember, aki helyszíni vizsgálatok nélkül tanácsot adhatna. Ezért szerintem a legjobb tanács az, hogy hívj ki egy szakembert, lehetőleg olyat kérj fel, aki már a környékeden bizonyított.

Annyit javaslok, hogy gondold még át, hogy a padló-cserével egyidejűleg milyen egyéb munkákat kellene elvégezni:

- vízszigetelés felülvizsgálata és kijavítása
- talajcsere és lábazati szivárgók kialakítása a falak mentén
- lábazati hőszigetelés készítése
- padlófűtés kialakítása

2012-12-26
18:11:44
Sziasztok!

Adott egy 60-as években épült kockaház a szokásos sávalappal, 50-60 cm kiemeléssel, kátránypapír szigeteléssel, ami helyenként elég töredezett szélű. A kátránypapír folyamatosságát néhol megszakítja egy-egy utólagos tákolás, de ennek ellenére vizesedés sehol sincs. A szobákban hajópadló van (rajta szalagparketta), alatta salak feltöltéssel, a többi helyiségben pedig műkő, valami gyenge betonban (misungban), alatta salakos föld. Ezeket az aljzatokat szeretném felszedni, majd szigetelni a talajpára és a hőveszteség ellen (szerelőbeton, bitumenes lemez, kb. 10 cm EPS, aljzatbeton, burkolat). Egyébként kicsit tartok is az ilyen salakos-hajópadlós dologtól, mert hallottam, hogy a fa gyökere valakinél felnyomta az ilyen cuccot, meg aztán a potkány is berághatja magát a szobába. Az előző tulaj idején a pincében is tenyésztek, bár én azóta elbántam velük.

Kérdéseim: Jelentkezhet-e vizesedés a falakon az aljzatcsere után?
Aggaszt kicsit: amikor az aljzat elkészül a megfelelő rétegrenddel, akkor az addig esetleg felszálló pára aminek eddig szabadabb volt az útja, már csak a falazat felé tud áramolni. Így, ha a lábazaton a kátránypapír valahol nem folytonos, akkor a falazat vizesedik, mivel ott megnövekedik a páraterhelés. Vagy ez így nem jellemző?

Egyébként a bitumenes lemez alapra felhajtott részét nem is nagyon lehet a kátránypapír töredezett szélével tökéletesen összekötni. Ezt valami bitumenes hidegragasztóval tervezem megoldani.

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Gondolok itt a sávalap szigetelésének esetleges hibáira. A szennyvízcsatorna PVC csöveit a szerelőbeton alatt vagy felett vezessem? Előre is köszi minden tanácsot!

2012-10-04
12:29:53
Előzmény: robert #33839#33840
Robert

Nekem van polyester és polyamid anyagom ingyért. Akkor az jó? Vizet átengedi akkor baj nem lehet. Szerintem.
2012-10-04
11:53:44
Előzmény: Ferke #33837#33839
Ferke,

A szerves (len, gyapot, gyapjú) anyagok gyorsan bomlanak, a bomlásukkor keletkező anyagok táplálhatják a gyomokat.
A geotextil alapanyaga polypropylene vagy polyester, vagyis műanyag.

2012-10-04
11:44:32
Tudna valaki segíteni nekem abban hogy a fal tövét kaviccsal szeretném feltölteni. Hogy ez ne gyomosodjon kellene alá geotextilia. Na most ezt helyettesíthetem sima textillel? Mert textilem van.
2012-09-28
09:46:32
Előzmény: plaszlo #33644#33651
OK. Köszönöm az infokat, és a tanácsokat.
2012-09-27
22:22:43
Előzmény: Marton #33626#33644
Úgy mondanám, ott érdemes használni a vízszigetelést, amire víz kerülhet huzamosabb ideig.
Az egykomponensű elég a falakon, a kétkomponensű a vízszintes felületekre jobb, mert erősebb, tartósabb és hosszú ideig is ellenáll a víznek.

Rengeteg cikk van erről, érdemes kicsit beleolvasnod:

2012-09-27
16:46:13
Előzmény: plaszlo #33623#33626
Akkor kezdem érteni. Tehát nem kell a teljes felületre felkenni a vízszigetelést, csak a kád köré. (A kádban zuhanyozni is szoktunk)
Ide viszont akkor a 2 komponensű lehet a jobb.
Jól gondolom?
2012-09-27
16:32:03
Előzmény: Marton #33621#33623
Marton,
A fugázóanyagok alapból nem vízzáróak. Viszont vannak epoxi bázisú fugázóanyagok, amik vízzáróvá teszik a csempét. Persze ez is csak addig vízzáró, amíg meg nem reped, vagy sérül. Ezért szoktak a csempe alatt már kialakítani egy vízzáró réteget a kényes helyeken.
2012-09-27
16:15:30
Előzmény: grano #33590#33621
A 4954-es hozzászólásra gondolsz (hogy tett fel képeket)?
Összesen 2 hozzászólás van Robert-től azon a lapon.

Nézegetttem a műszaki leírásokat a kenhető vízszigetelésekről.
A falakra az 1 komponensűt ajánlják. Azt írják, hogy az anyag vízzáró, de páraáteresztő. Akkor a falakra, plafonra, van értelme ezt felkenni? Mármint oda, ahol közvetlen víz nem éri a falat? (Ha a pára ellen úgysem véd?)Amúgy meg a csempe és a fuga elvileg vízzáró. Vagy nem?
Biosolar Forum  =>  Nedvesség elleni szigetelés  =>  Vízszigeteléslapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva