English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Gázkazánoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-01-16
21:14:29
Szia Róbert,

Igen ez jó ötlet, köszönöm, bár egy kicsit fapados a mai digitális világban.

Ernő
2010-01-16
17:56:30
Ernő71,

Sajna nem ismerek ilyen embert, de valószínűleg nem is szakosodott erre senki, mert egy kezemen megszámolhatnám az ügyben érdekeltek számát.

Akkor ajánlok egy egyszerűbbet, ami biztosan beválik:
Egy kis teljesítményű izzót erősíts a termosztát alá és kapcsold be, amikor ki akarod kapcsolni a fűtést. Az izzóból felszálló meleg levegő néhány fokkal felmelegíti a termosztát körül a levegőt, ezért az nem fogja bekapcsolni a kazánt.

Normál üzemben az izzó ki van kapcsolva.

Ez hogy tetszik?

2010-01-16
17:48:15
Szia Róbert,

Köszönöm, igazad van.

Bevallom őszintén nem szívesen kisérletezgetek egy ismeretlen eszközzel, amely létfontosságú most.

Tudsz valakit, aki ismeri a Baxi termosztát-ot vagy sok ilyen hasonlót csinált és van tapasztalata az átalakításban?

Ernő
2010-01-15
11:13:46
Erno71,

Ok, értem. Ebben az esetben is van egyszerű megoldás.
A hőmérsékletérzékelő szenzor jelét kell a kívánt irányban befolyásolni.
Abban az esetben, amikor a szenzor ellenállása változik a hőmérsékletváltozás hatására, akkor egy sorban, vagy párhozamosan kötött ellenállás segít. Az segédellenállás rákapcsolását szintén egy relé végzi. Én is használok ilyen kapcsolást, szintén a digitális termosztát miatt, és működik.
2010-01-15
11:00:33
Szia Róbert,

Kösz a segítséget, de sajnos nem ilyen egyszerű a dolog. Ezt a megoldást sokan ajánlották, de ez azért nem jó, mert, ha megszakítom a gyári termosztátját a Baxi kazánnak, akkor leáll a használati melegvízkészítés is, amit a gázkazánnal akarok készítetni.

Azt szeretném a kazánnak "megmondani", hogy állj le a fűtéssel, de a használati melegvíz tovább menjen. Azért bonyolult ez, mert a gyári termosztát digitálisan kommunikál a kazánnak és tudni kellene milyen jelet kell adni.

Ernő
2010-01-13
12:30:32
Erno71,

Ha ez egy analóg termosztát (kontaktus kimenettel), akkor elég megszakítanod az egyik vezetéket egy relével, amit a vegyes kazánon elhelyezett hőmérsékletérzékelő vezérel.

Az egyszerű szobatermosztátokra rámehet a hálózati potenciál, ezért kell a relé, ami galvanikusan elválasztja egymástól a két kazánt.

2010-01-13
11:38:06
Sziasztok,

Elnézést, ha nem jókor és jó helyen teszem fel a kérdést, de ha így van mondjátok meg, hogy menjek máshova.

Baxi kazánom van Baxi (Comfort Fi 24 kW), a gyári kazán termosztát nem a készülékben, hanem a lakásban van és ez mellé szeretnék tenni egy vegyestüzelésű kazánt.

Automatikusan szeretném vezérelni a Baxi kazánt, hogy amikor beindul a vegyestüzelésű kazán kapcsoljon le és amikor a vegyestüzelésűben elég a fa ismét kapcsoljon ba a Baxi gázkazán. A Baxi gázkazánnal szeretném a használati melegvizet készíttetni.

Ehhez az kell, hogy egy csőtermosztát jelére lekapcsoljon a baxi gázkazán fűtő része, de megmaradjon a használati melegvíz készítő része.

eddig senki sem tudott segíteni ebben, nem tudom Nektek van-e ebben tapasztalatok?

Köszönöm.

Ernő
villam64Válasz erre
2009-12-05
12:58:15
80 m2 ház gázfogyasztása 2009.12.01.-2009.12.05.: 19 m3. 4.75 m3/nap. Ezen rajta van a fűtés mellett a 300 literes szolár tartály ~36 °C-on tartása, tehát a hmv egy része. A többit a 80 literes villany bojler végzi éjszakai áramon 55 °C-ra fűtve. Éjszakai áram ez idő alatt 6 kW/h, 1.5 kW/h/nap. A gáz kazán villany fogyasztása: - 8 W készenléti 50% meddő mellett - 85 W üzemi 15% meddő mellett. Jelenleg 17 kW/h/hó a villamos fogyasztása a gázkazánnak.

villam64Válasz erre
2009-12-04
18:52:51
Mérés a 24 órában. Az 5 órai belső hőmérséklet hirtelen esése az időjárás állomás hibája.

villam64Válasz erre
2009-11-27
15:36:20
Már tavaly is fontolgattam, hogy a gázkazán levegő víz hőcserélőjét megdupláznám. A gázkészülék szervizesek nem vállalták. Ami a félelmük (oka) az az, hogy kisebb lesz a füstgáz hőmérséklete, és kockázatosabb lesz a kéményen való távozása. Elméletileg a Vailant-om védve van. Néhány fokkal csökkenne a füstgáz hőmérséklete, amit már így is lecsökkentettem, mert a 9-24 kW mozgásterét olyan 9-16-ra csökkentettem. Így a kémény részénél a levegő bevezetésnél bedugott kazán hőmérő 80 °C-ot mutat füstgáz hőmérsékletnek. Ahogy látom a borítását kis munkával meg lehetne emelni, hogy beférjen a második hőcserélő. Majd a fogyasztás alapján döntöm el, hogy megépítem-e.
zsbalazsVálasz erre
2009-11-13
19:43:45
Sándor!

Igen a hobby mindig pénzbe kerül, de nem mindegy hogy esetleg valami vissza is jön a befektetésből.

A gázkazánom tényleg hideg levegőt kap, mert a pincében van ami nem szigetelt, majd valamit kitalálok hogy mégse hideg levegőt szívjon az égéshez. Erre nem is gondoltam eddig.

Én csak HMV-re nem vettem volna kollektort, azt legolcsóbb cirkóval előállítani már aki rendelkezik gázzal.
Dísznek sem szerettem volna, hogy csak néhány hónapig nyáron menjen egy kicsit. Remélem fejlődik a technika és majd akkor fejlesztem én is.
Ma már sikerült mérnem a teljesítményt ( a vezérlő átállításával) 15kwh lett a mai nap,ez nem is olyan rossz.

Balázs

zsbalazsVálasz erre
2009-11-13
19:32:20
Róbert!

Én még nem zártat vettem, de még nem cserélhetek kazánt, csak 3 éves. Most úgy érzem a kondenzációs is még gyerekcipőben jár, kivárok egy kicsit (addig többnyire fával fűtök)és majd kicsit később nézek valami jót.
Köszi a tájékoztatást.

Üdv. Balázs
2009-11-13
11:06:16
zsbalazs,

A régebbi kazánok teljesítménye csak az égőfej gázellátását szabályzó szeleppel változtatható. Ez vagy ki van vezetve (FÉG), vagy csak csavarhúzóval állítható. Az első esetben a leírásban szerepel mit kell tenni, a második esetben egy fűtésszerelő segítségét kell kérni.
A szelep állításával jól látható a láng intenzitásának változása. Ahogy erről már írtam, a láng erőssége a kondenzáció miatt nem csökkenthető akármeddig, a leírásban esetleg szó esik a minimális vízhőmérsékletről is.

A modernebb (de már 200 ezer alatt megvehető) zárt égésterű kazánok nem csak biztonságosabbak, de lángmodulációval is rendelkeznek. A kazán teljesítmény a hőigény függvényében változik. A hőigényt a külső hőmérséklet-érzékelő jele adja.
Ezek a kazánok (még egyszer: nem űrtechnika, megfizethető) 10-20 százalékkal jobban teljesítenek, mint az előző generáció. Ha egy kazánnak 15%-al jobb a hatásfoka, akkor évente 30 ezer forint körül van a megtakarítás. A kazáncserét ezért érdemes minél hamarabb megejteni.

zsbalazsVálasz erre
2009-11-12
19:10:20
Sándor!

"Hacsak nem hobbi szinten, mert ott nem a nyereség a döntõ szempont, hanem a tudás megszerzése"

Lehet hogy a mai energiatakarékossági kísérleteink legnagyobb hozama is a tudás,tanulás, tapasztalat gyűjtés?

Az én túlméretezett kollektorom sem fogja gyorsan visszahozni az árát, de sok kicsi sokra megy alapon azért valahova juthatok! Mondjuk nem veszek nagyobb autót, nem építek nagyobb házat stb. mint amit szükségleteim (és családom)kívánnak.
Azért az sem rossz érzés mikor a 1,5 éves fiam mutogatott a kollektor vezérlőjére (kooootor).

Nekem 24 kw-os cirkóm van, lehet hogy már ez is túlméretezett? Mert elég alacsony hőfokon működtetni, igaz ahogy néztem így is majdnem ugyanúgy pörög a gázóra. Ez hogyan lehet? Lehet hogy elavult (3 éves)? Kicsit fizikai képtelenségnek tűnik, de mégis az az érzésem, hogy mikor már felvette az üzemi hőfokot a hőntartáskor is sokat fogyaszt (kb. 1m3/óra), lehet hogy kinyomja a kéményemen (magas-tetőgerincen van, jóa huzata)a felesleget?
Fűtésrásegítésnél amikor 45-50 fokos vizet szívott be a pufferból akkor is kb. úgy fogyaszt mint mikor csak tartja a hőt. Ez nem tetszik mert kevés víz van a rendszeremben így ez rövid ideig tart-kevés a nyereség.

üdv. balázs

2009-10-15
20:44:21
hello

most latom, hogy itt kerdeztem, de senki sem valaszolt a kerdesemre..
akkor megvalaszolom:)))

"tudnatok abban segiteni, hogy a mai (mondjuk Westen) beepitett taroloval ellatott kombi kazanok milyen logika alapjan es hogyan mukodnek?
arra gondolok, hogy ezt a pl 60L-es tarolot hogyan futik fel, illetve milyen modon van osszekotve kazan belsejeben a tarolo, az egofej, illetve a ki es bemenet?
"
nos, megkaptam a rajzot egy Westenrol.. amiben ugye van beepitett tartaly

a tartalyba be van tekerve egy hocserelo spiral, ami a futesi reszrol van megtaplalva. egy elonykapcsolo valtoszelep adja ra a kakaot, ha a melegvizbol hiany van, es a futesi keringeto szivattyu nyomja at a melegvizet.

hat ennyi. nem egy ordog szekere.
2009-08-13
09:01:36
Sziasztok itt is,

tudnatok abban segiteni, hogy a mai (mondjuk Westen) beepitett taroloval ellatott kombi kazanok milyen logika alapjan es hogyan mukodnek?
arra gondolok, hogy ezt a pl 60L-es tarolot hogyan futik fel, illetve milyen modon van osszekotve kazan belsejeben a tarolo, az egofej, illetve a ki es bemenet?

jozan paraszti esszel valami olyan logikat tudnek elkepzelni, hogy egy kis keringeto szivattyuval dolgozza le a hocserelorol a tartalyba a vizet, es a tartaly sorba van kotve az egofejjel - elotte vagy utana.

nagyot tevedtem?
ugy okoskodok, hogy ha egyszer kidobom majd a nyilt egesteru eszkozoket, akkor egy ilyent fogok beszerezni, es ezt a kis tartalyt melegen tudom tartani kulso eszkozokkel (pl szolar puffer vagy mas futesi puffer), vegso esetben pedig gazzal "csak" ennyit kell felmelegitenem/melegen tartanom.
2009-07-29
21:13:10
A kazánunk üzembehelyezésekor ajánlotta a szerelő ezt a lényegre törő összefoglalást a gázkészülékekről.

www.delpestgaz.hu/gazkeszulekek/

Erről a linkről több gázkészülék család is elérhető, a Ferroli a legteljesebb.

Megjegyzés:
a Gázkészülékek menüpont alól működik
2009-03-15
22:31:01
zsezse!
Turbós=zárt égésterű.
Az égéshez szükséges levegőt egy ventilátor (turbo) nyomja be az égőtérbe, az égéstermék egy másikon távozik. Az egész zárt térben történik. Nyíltnál a huzat viszi a levegőt.
Pali
2009-03-15
21:36:32
azt mondja el nekem valaki, hogy a turbos az miert turbos?
marmint: az autokon a turbo ugye egy a kipufogo gazzal meghajtott turbina, ami tulnyomast okoz a bemeneti oldalon, ezaltal mintegy bepreseli a levegot.
a gazkazanoknal is igy van vagy csak ez a nev ragadt rajtuk?
illetve az OK, hogy minden turbos zart egesteru , de minden zart egesteru turbos is?
2008-07-28
12:11:01
Noel, Pali,

>>> 3.) Szeretném úgy működtetni a fütésrendszert, hogy külön-külön lehessen szabályozni az alsó és felső szint hőmérsékletét.(nappal lent vagyunk, éjszaka az emeleten.) „

A hőfokszabályzós radiátorszelepek állítása csak akkor megoldás, ha egy-két radiátornál nincs több szintenként. Különben nagyon kényelmetlen lesz végigzarándokolni a ház összes radiátorát, és átállítani a napszaknak megfelelően.

A lényeg a csövezés. A két szint külön strangon legyen. A földszinten és a tetőtérben is kell egy termosztát, ami két szivattyút, vagy egy vezérelhető váltószelepet kapcsol. Az elektronika (plusz egy db termosztát és egy db szivattyú/váltószelep kb 30 ezerből kijön).

Amennyiben a csövezés szintenként nem választható szét, akkor csak a programozható termosztatikus radiátorszelepek felszerelése segít (ezt ajánlotta Pali is). Ha a beállított programtól el kell térni, akkor itt is gond van, míg a szátválasztott rendszerek esetén csak egy kapcsolót kell átállítani.

Nálam három függetlenül szabályozható radiátoros kör van kialakítva (plusz egy padlófűtéses). Ebből most a padlófűtés és a radiátor kört vezérlem egymástól függetlenül (földszint, és tetőtér).
A csövezés itt látható
A három radiátor kört a a kép felső részén látható három motorikusan állítható szeleppel lehet szabályozni.

2008-07-28
11:06:38
Szia Noel!
Próbálok segíteni, saját tapasztalataimat írom le.

1. Most cseréltem le a 23 éves étfolyó kazánunkat kombira. Nem romlott el, csak zárt égésterüre tértem át. A mai modern átfolyósoknak szabályozható a vízhőfok, Ne állitsd 45°C fölé, úgysem kell melegebb, csak hidegvizet keversz hozzá. Nem indul el vízkőképzződés 60°C alatt.
Egyre vigyázz:- egyszerre csak 1 helyen tudsz meleg vizet vételezni. Ritka az a kazán amelyiknél kettőt tud.
2. Szinte mindegy, csak a legolcsóbbat NE. Nézd az akciókat.
3. Nem egyszerű. Komoly elektronika kell hozzá.
A Danfossnak van radiátoronként programozható termofelye, de ez nem indítja a kazánt. Én is ilyenen töröm a felyem, nálunk 3 szint van. Elképzelésem van, de sokba kerül 55eFt.

Tudtam segíteni? Nagy Pál
2008-07-24
16:40:13
Sziasztok!

S.O.S
Segítséget szeretnék kérni tőletek - olvasva a bejegyzéseket, hozzáértő emberkék vagytok.

1.) Véleményeket szeretnék kérni, hogy egy átfolyós kombi gázkazán megfelelő-e (nem kondenzációs), ha a fürdőszobai mosdót + zuhanyzót is szeretném működtetni vele. Hallottam olyan véleményeket, hogy az átfolyós kazán azért nem jó, mert rövid az élettartama a folyamatos napi használattól. Ez valóban igaz lehet?
2.) Illetve, milyen márkájú kombi gázkazánt tudtok ajánlani. Én Saunier Duval-ra gondoltam 24 kw-osra. (A lakás szigeteletlen kb. 30cm falakkal, régi nyílászárókkal, két szintes az alsó 40 m2 a felső kb. 30 m2.)
3.) Szeretném úgy működtetni a fütésrendszert, hogy külön-külön lehessen szabályozni az alsó és felső szint hőmérsékletét.(nappal lent vagyunk, éjszaka az emeleten.) Ezt milyen módon lehet megtenni.
A lakásban csak radiátorok vannak.

Válaszokat előre is köszi.

2007-01-20
00:03:06
Kedves Domokos!

Ha még nem késtem el a javaslattal, két dolgon gondolkozz el. A tetőszigetelésre ne üveggyapotot, hanem közetgyapotot tetess, lényegesen nagyobb a hőtároló kapacitása. Érdemes azon is elgondolkodni, mi értelme van 3 cm-es külső szigetelést választani. Ha már a munkadíjat, a háló, és a vakolat árát megfizeted, 8-10 cm-ben érdemes gondolkodni. (Van vakolható közetgyapot is.) Bocs, ha off topic voltam!
2006-10-29
18:38:50
Sziasztok! Valakitől segítséget szeretnék kérni kazán teljesítmény tervezésben, mert több verziót hallottam már a következő szitura:építkezem és turbós gázkazánom lesz radiátoros fűtéssel(nem kondenzációs), de nem tudom, hogy milyen teljesítményű legyen. Írom a paramétereket: 38-as porotherm fal 3 centi hungarocellel. Aljzatban szintén 3 centi. Alsó szint 55 nm 2,60 m belmagasággal, felső szint 55 nm 1 méteres térdfallal és kb 2,30 m belmagasággal.Szarufák között fent 15 centi üveggyapot. Van még egy 300 literes 2 hőcserélős szolár tárolóm, aminek a felső részét a kérdéses teljesítményű gázkazán is fűti indirekt módon. Nagyvonalakban is jó lesz és hálásan köszönöm annak, aki tud segíteni!
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Gázkazánoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva