English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Gázkazánoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2010-11-29
08:49:49
szako,

Szerintem az előremenő alacsony hőfokra állítása akkor okoz ilyen szakaszos üzemet, ha a kazán túl van méretezve. Ezek a kazánok lángmodulációval alkalmazkodnak a változó teljesítményigényhez, tehát nem kell ahhoz kikapcsolnia, hogy csökkenjen az előremenő hőmérséklete.

A termosztát áthelyezését (először csak ideiglenesen, de szerintem véglegesen kellene) azért érdemes megpróbálni, mert meg van az esélye, hogy attól megnyugszik a kazán, és csak 1 órás munkát jelent.
2010-11-29
01:00:51
szako

payagyereknek igaza lehet .
"Valójában ha letilt, akkor kijelez 1 hibaüzenetet is és csak kézzel indítható újra. (nyomógomb)"

Szerintem amit te hibának gondolsz az az amit paya is mondott:
"Amit eddig írtál, az nem hiba. Ha le van tekerve a vízhőfok, akkor épp így dolgozik."
Lehet, hogy amit te hibának gondolsz az az, hogy a készülék 1 fűtési perióduson belül (termosztát be és kikapcs között) , - főleg ha alacsonyra van állítva az előremenő hőfoka és/vagy kicsik a radiátorok - a GÁZLÁNGOT ki-be kapcsolgatja a kazán.

Aműgy, ha turbós a készülék,(tehát zárt égésterű), akkor ELVILEG az őrlángot nem is láthatod, akkor honnan tudod, hogy :
"De egyébként mikor leáll akkor az őrláng is elalszik." ?????????

Esetleg a készülék pontos tipusát nem tudod?
Abbol megállapítható lenne, hogy milyen a készülék????
nyílt égésterűt/zárt/turbós/nemturbós .........

2010-11-28
21:26:47
szako,
próbáld a szabályzó gombot oda-vissza megmozgatni és hőfokot feljebb állítani (60C fok), hátha csak a szabályzó potméter azon a helyen kontakthibás.
Néha egészen kis hülye hibák okozhatnak gondot.
2010-11-28
19:58:24
Üdv. a hőmérséklet 50-60 között van.van ott egy ideális kis csík és annak a közepén van.a nyomás meg 1-2 között ..ez ugye változik mert mikor átkapcsolok vegyesre akkor ez felmegy de amint a vegyes tüzelésnél megy lefelé a hőfok ugy a nyomás is csökken és van ugy hogy reggelre 1 alá lemegy na ilyenkor töltés,turbos kazánnál kis csappal.mivel kijelzi hogy kevés a víz.a rendszert meg nem ismerem igazán mivel mikor édesapám meghalt utána valahogy újítottuk ezt a kazánt be de akkor még elég "kicsi" voltam ,nem igazán kellett ilyenekkel foglalkoznom,csak most már gondoltam kicsit magam is informálódok ezek a téren.de ugy látom nem egyszerű a dolog.de mikor ujraindul semmi hibát nem jelez csak ugy magátol,csak mikor már fél perceként ujraindul akkor normális meleg vizet sem ad,nemhogy fűtést.
payagyerekVálasz erre
2010-11-28
16:08:47
Jut eszembe!
A turbót, lehet hallni. Ha más nem, akkor kimész és kitapogatod odakint, hogy fúj-e.
payagyerekVálasz erre
2010-11-28
15:59:30
Szerintem:

Ha turbós kazán, akkor valszeg kombi is. Vagyis HMV-t is ad. Ennek trafós nagyfesz gyújtása van. Csak akkor van őrláng, ha fűt!
Ha 5-6 éves, akkor könnyen bohóckodhat a motoros váltószelepe. Esetleg már, pisálja is a vizet.
De van benne pl., áramlás-érzékelő. Ezt a vízmozgás kapcsolja. Ez 1 membrán, ami 1 tömített tengellyel áll ki és ez nyom be 1 mikrokapcsolót. Ha ez a tömített tengely ereszt, akkor telipisálja vízzel a mikrokapcsoló házát. Kisvártatva elrohad a mikrokapcsoló.
De lehet még 1000 oka is.
Mennyi a nyomás a rendszerben?
Mekkora előremenő vízhőfokra van állítva?
Nincs-e véletlen, letekerve a vízhőfok?
Fűtéskör, radiátorok, nyitva vannak-e?
Netán levegős-e a rendszer?

Bővebben írj dolgokat. Amit eddig írtál, az nem hiba. Ha le van tekerve a vízhőfok, akkor épp így dolgozik.
Valójában ha letilt, akkor kijelez 1 hibaüzenetet is és csak kézzel indítható újra. (nyomógomb)
De nem vagyok szaki! Pláne gázos nem!
villam64Válasz erre
2010-11-28
13:32:16
szako
Őrlángosnál tapasztaltam olyat, hogy a nagy láng lecsökkentette az őrlángot. Ilyenkor előfordul, hogy az őrláng elé belógó kapilláris érzékelőt nem éri el a láng. Amennyiben ez van, akkor össze kell hozni a kettőt. Különben lekapcsolja a gázt. Vagy a nagy láng érzékelő nem kap elég lángot, hőt. Az őrláng is szabályozható egy csavarral némelyiken.
2010-11-28
11:42:45
szako,

Várom a többi infót, addig is:
1. A kondenzációs kazánokban nem szokott őrláng lenni, piezo gyújt be minden alkalommal.
2. A pókhálózás, kitisztítás jó, ha minden ősszel megtörténik.
3. Az előszoba az egyik legrosszabb hely a termosztát számára, mindenképpen át kellene helyezni a lakószoba olyan falára, ahol az előző hozzászólásomban említett zavaró hatásoknak nincs kitéve, mert attól egyszerűen megőrül.
2010-11-28
11:29:10
Igyekszem leírni mindent amit tudok. a termosztát előszobában van a falon . a kazán a fürdőszobában. gáz fűtés mellett van vegyes tüzelésű kazánunk is. Nem az első szezon mert megvan már pár éve.(Egyszer kihívtunk egy szerelőt,igazábol leszedte a burkolatot,ecsettel kitakarította.ennyi volt a szerelés. és azt mondta ennek valószínű turbo baja van).De egyébként mikor leáll akkor az őrláng is elalszik.Egyelőre ennyit tudok mondani.
2010-11-28
11:14:33
szako,

Ez az első fűtési szezon?
A termosztát hol van elhelyezve? Ha huzat éri, rásüt a nap időnként, hideg falon van, egy radiátor közelében van, vagy egyéb hőhatásnak van kitéve, esetleg ugyanabban a helységben thermosztatikus szelepek vannak a radiátorokon akkor ez okozhat ilyen problémát.

Több részlettel kellene szolgálnod, pl az előremenő vízhőmérséklet, fűtési mód, stb...
2010-11-28
11:05:01
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy van egy turbós kazánunk,de utóbbi időben azt csinálja hogy fűtés közben ki-be kapcsolgat.fűt fél percet, majd magától leáll és ujraindul. Hallotatok e már ilyen problémáról?
Előre is köszönöm
2010-09-27
22:44:52
Nekem is ezt mondták, kísérleteztem és nem utalt rá semmi a túlmelegedésre. Aztán leültem elé és vártam. Megtaláltam a hibát és megoldottam, itt nem jött be az átlag.
2010-09-27
19:39:42
Legtöbbször a hőcserélő vízkövesedése az ok a kombi kazánoknál.
2010-09-26
23:15:00
Nekem a kombi kazánom azért állt le és kellett állandóan resetelni, mert nem tudta időben begyújtani az összes égősort, elektronika letiltotta. Kellett némi idő amíg rájöttem, szerelő hiába tisztította ki, 2 hét múlva megint rossz volt. Kétszer ugrottam neki, mire sikerült rendesen kitisztítani és úgy beállítani a lángot, hogy stabilan és hamar begyújtson.
Igaz nekem legalább begyújtott, csak az újragyújtásnál volt gond. Ezzel lehet nem segítettem. :-((
2010-09-26
17:58:47
gabor.balazsfalvi,

Annyit tehetsz, hogy megmozgatod (ha hozzáférsz) a biztonsági termosztát csatlakozóját, aztán kikapcs-bekapcs. Ha nem javul meg, akkor várd meg a szerelőket.

gabor.balazsfalviVálasz erre
2010-09-26
17:39:07
Helo!

Remelem, valaki hatha tud segiteni: Baxi eco 3 kombi kazanom van, es egyik percrol a masikra E02 hibaval a biztonsagi termosztat leallitotta a berendezest. A kezikonyv annyit ir, probaljam resetelni. Ekkor eltunik ugyan a hibakod, de tovabbra sincs sem meleg viz, se futes, es par masodperc utan ismet a hibakod jon elo. Probaltam kihuzni, kikapcsolni, stb.
Gondolom, semmi koze a szobatermosztathoz, de a proba kedveert kicsereltem abban az elemet. Egyelore semmi sem segitett. Hivtam a szervizt, de 2 nap mig kijonnek. Nem tud valaki egy egyszeru gyogymodot?

Koszonettel,
Gabor
2010-08-18
22:02:45
Szia Wega22!

Hasonlót tapasztaltam én is.
A bypass-t meg kell nyitni, és akkor elmúlik.
Vagy tényleg nagyon kevés víz megy át a rendszeren.

Ha gondolod megadom a számom.

Péter
2010-05-07
19:59:52
Kedves Villam64,

A kiszállásoknál ügyesek voltak, mert nem írogattak be a gar füzetbe. 2-3 bejegyzésem van, az egyik a vezérlő panel csere, igaz, ez nem volt rossz az első csere alkalmával, csak próbálkoztak, talán nem rossz evidencia. A 2. szerviz menedzser már hajlott a cserére, természetesen ezt nem írta le e-mail-ben, csak telefonon mondta, hogy igényeljem. Igényeltem, de kirúgták idő közben, a jelenlegi meg előröl kezdte volna az összes processzt, nem érdekelte a korábbi szervizes info a saját kollégáitól sem. De manapság már nem is válaszol a levelekre, abszolúte magamra hagyott a szerviz és a képviselet. Mail-ekben is össze tudok szedni sok infót, de mivel ügyesen mindig telefonon válaszoltak, ez is elég egyoldalú.
A beállításokat végigrágtuk a korrekt szerződött szervizesükkel már számtalanszor, az alap beállításokban látszólag nincs hiba (pl. nincs élesítve a külső hőmérséklet-érzékelő, min-max hőmérsékletet is próbálgattuk, stb.). A panel cseréknél az újraprogramozás gyakorlatilag az alap funkciók csekkjét magába foglalta, igen. 2.5 év után előkerült a bypas is, egyelőre nem segített, közben meg meleg lett az idő, így nem megy a fűtés, ill. nem ideálisak a körülmények a szimulációhoz, tehát várnom kell szeptemberig. Ha akkor sem tudjuk megoldani, télen kifagyunk, mivel az utolsó hetekben már semmilyen beállítást nem tartott.

Megcsináltattam az összes változtatást a fő csőrendszeren, amit kértek, semmi változás, ennek ellenére a Saunier-Duval meg sz@rik rám.
Senkinek sem ajánlom őket, katasztrófa a bagázs, még ha a termék jónak is tűnik!

villam64Válasz erre
2010-05-01
11:13:11
Wega22
www.saunierduval.hu/index.php?page=kezelesi&balmenu=!balmenu_nyitolap&jobbmenu=!jobbmenu_nyitolap&fejlec=!fejlec3
Hát van egy két variáció a beprogramozáshoz. ECO mód. A szervizes részénél is, ami neked is engedélyezett. Min-max hőmérséklet. Időjárás követő. Mert lehet, hogy nincs bekötve, de a programban esetleg más van beállítva. Mindig újra programozták-e a rendszert a panel cserénél?
www.siemens.hu/index.php?n=173
villam64Válasz erre
2010-05-01
10:28:58
Wega22
A garanciális időn belül 3 vagy 6-szori kiszállás után kötelesek a berendezést kicserélni kompletten. Lásd fogyasztó védelmi hatóság. A vízhiányra visszacsapó szelepet javaslok beépíteni a megfelelő helyre, és vízhiány után először nem a kazánon keresztül venni a vizet. A cserét az eladó köteles elvégezni a lepecsételt szervízkönyv alapján, ami bizonyítja, hogy hány alkalommal próbálták javítani. (Diplomáciai képességek megfelelő alkalmazásával, célozható bíróság, és nem anyagi kártérítési igény a sok hercehurca, utána járás miatt).
2010-05-01
09:04:43
Kedves Rike, Monilit, Villam64, DeJoe,

Köszönöm az érdeklődést! Jó sok kérdés, a nagy részét már átrágtam magam is korábban, mert bennem is felmerült (a képviseltben nem). Na, lássuk:
- a panelen be lehet állítani a hőmérséklet intervallumokat (min-max), de nincs hatással a problémára;
- 2. szivattyút a fűtés rendszer kivitelezője tette be, ekkora légköbméternél mindig tesz be, sosem volt belőle gondja, szóval ő is csak pislog. Az iránya szerencsére jó, bennem kb. 3-4 hete merült fel az "ellen-irány" gondolat, de szerencsére a ház öntvényében van egy nyíl, és az jó irányba mutat, elektromosan bekötni pedig csak egy féle-képpen lehet. A fűtés hatásfoka pedig jó. Gondolom, a gyári szivattyú (kazán dobozában) nem lehet rosszul bekötve, ugye? Főleg azok után, hogy a fűtés hatásfoka megfelelő;
- érzékelőket 2 hete cseréltük az én kérésemre (egyetlen igazán rugalmas szerződött szervizesükkel), sajnos nem oldotta meg a problémát ez sem;
- a kazán típusa SaunierDuval Isotwin Condens F35, kombi kazán. Mellékes probléma, hogy vízhiány esetén a használati víz rendszer annyira fel levegősödik, hogy nem termel melegvizet, de éjjel-nappal dolgozik (hangosan, addig persze nincs fűtés, mert egyszerre egy funkciót végez csak), de már megtanultam légteleníteni (saját magát nem tudja, hosszabb idő alatt sem) a 8-10. szervizkiszállás után - kénytelen voltam... Hja igen, sajnos nálunk előfordul gyakrabban vízhiány (havonta egy-kettő), a sok építkezés miatt, ilyenkor belevegősödik a vezeték-rendszer... No mindegy, ez már szinte nem is gond!
- szoba termosztát Siemens gyártmány, sajnos a típusa nincs ráírva (csak egy D-ÉG logo, tehát ők javasolják a típust), a papírjait nem találtam meg. A szerviz/képviselet erre rá sem nézett, soha;
- a láng modulációt a kazán végzi, elvileg működik a dolog, az LCD kijelzőjén vonalkákkal jelzi az erősségét, és egy csíkig is képes lemenni, amikor éppen jól műxik;
- a gázszabályzó valószínűleg megkapja a jelet, mert időnként jól szabályoz. Hogy mindig jó jelet kap-e, ez már kérdés, de ezt sosem vizsgálta a szerviz/képviselet. Vannak standardok, amiket nem is néznek meg, mert szerintük az csak úgy lehet, ahogy eddig látták, és kész;
- hát, gondolom, hogy ezek után működik a gázszabályzó is, de kissé laikus vagyok hozzá;
- program is lehet rossz, de már a harmadik vezérlőpanel van benne, tehát ha rossz a program, akkor gyárilag rossz, sajnos...;
- teljesen hideg rendszernél általában jól működik, de ez sem törvényszerű. Van olyan, hogy a visszatérő még tök hideg, mégis végzi az "elpukkanós"-ciklust folyamatosan. Meleg rendszernél is jónak tűnik a hőleadás, mert a két cső között megvan a minimális 4-5 celsius fokos különbség, gyakran több is. Ha feltételezzük, hogy mégsem visz el elegendő hőt a szivattyú, akkor viszont kérdés, hogy miért nem modulál vissza finoman, időben a gázégő, miért kapcsol kakaóra 47 celsiusnál, holott 50 a max beállítás...?
- kazáncserét kértem a tizenixedik sikertelen kiszállás után, a Saunier-Duval képviselet második menedzsmentje (akivel én a problémát kezeltetném) már kezdett hajlani rá, azután jött a harmadik menedzsment, és minden kezdődött volna elölről, teljesen passzívak voltak, és mindent újra akartak próbálni, persze lassacskán, amit addig a kollégájuk és szervizesek 2 év alatt végigjátszottak, így kicsit elpukkant a séróm - bár nem szokott, de ez már nekem is sokk volt - így emelt hangon kértem őket, hogy beszéljenek a kollégáikkal, akik kint jártak mindeddig, szétkapták a készüléket tízszer (stb). Erre az volt a válasz, hogy "azok nem a kollégáink, hanem szervizesek, ők a KÉPVISELET". Magasló, persze a képviselet is járt kint vagy nyolc alkalommal, de mindegy, ilyenekkel vitatkozni sem érdemes. Már nem is hajlandóak válaszolni a levelimre, annyit sem, hogy nem foglalkoznak a problémával. Miután a gondot nem oldották meg, valószínűleg békéltetőhöz kell fordulnom, de előtte igyekszem még másképpen megoldani a gondot, immáron egyedül, a képviseletre már úgy tűnik, egyáltalán nem számíthatok: megvettem a készüléket, s ők utána sz.rban hagytak, pedig nem két fillér volt a kazán. A franciáknak is írtam, simán visszadobják a magyarokhoz a gondot, szóval 22-es csapdája.
Érthető módon, egyetlen építkező ismerősömnek sem ajánlom őket már. Gyanítom, hogy nem a gyártmány rossz, csak ez a darab, de a képviselet katasztrofális, gondolom, az állandó menedzsment csere sem véletlen...

2010-04-27
08:34:40
wega22
A második szivattyú miért van a rendszerben ?

Azért kérdem , mert eszement ötletem volt reggel:
Mi van akkor ha a második szivattyú rosszul van bekötve- fordítva- és pont a kazánszivattyú ellen dolgozik ?

Csak azért gondoltam, mert olvastam már sok okos dolgot melyet magukat "fűtésszrelőknek" ill. épgépészeknek "titulálőó követtek el.
Pl más fórumon egy magát épületgépésznek bemutató a saját rendszerében fordítva rakta be a puffertöltő szivattyút.
Csak ezért gondoltam.....

2010-04-26
07:49:41
"Ez az 1-2 másodperc érdekes!"

Pont fordítva működik mint kellene.

Hasonló mintha nem távozna el a hő, nem vinné el a hőt a szivattyú, emiatt leáll túlfűtés miatt.

2010-04-25
19:47:06
Wega22
Meleg rendszernél ilyen a "ciklus" ?
:"gázégő + keringető bekapcsol, 1-2 másodperc alatt eléri a 47 fokos előremenőt, ott nem kezd el le-modulálni, hanem még rákapcsol maximum teljesítményre, így 1-2 másodperc alatt 53 fokos az előremenő, ami miatt azonnal kikapcsol a gázégő, a keringetés megy tovább"

Ez az 1-2 másodperc érdekes!

Teljesen hideg rendszernél hogy alakul a "ciklus"
-gázégő első kikapcsolása mennyi idő múlva történik?
villam64Válasz erre
2010-04-25
14:22:30
Monolit, Wega22
Az érzékelőket már kicserélték wega-nál. Tehát adott egy kondenzációs kazán. Ha a beállított érték 50 °C, akkor teljes lánggal felfűt. Az 50 °C közelében nem szabályozza le a lángot kisebbre. Majd átállítja magát 33 °C-os üzemre.
4. Mi a pontos típusa a kazánnak ? Leírása .
7. Mi a szoba termosztát típusa ? Leírása .
1. Tudja-e modulálni a lángot ?
2. Megkapja-e a jelet a gázszabályozó ?
3. Működik-e a gázszabályozó ?
5. A programozó általi program értelmezési hiba ?
6. Kazáncsere ?
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Gázkazánoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva