English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Gázkazánoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-02-01
16:47:07
Előzmény: robert #11292#11297
Ezt az utánszikráztatást egy idő után mindig csinálja,ilyenkor meg szoktam csavarhúzoval piszkálni az érzékelőt,ami a lángban van és egy darabig jó. Lehet hogy csak elkormolódik és nem úgy érzékeli a hőmérsékletet azért szikráztat újra? Nem értek hozzá sajna! Azt hogy a melegvízre várni kell,azt se most kezdte el,csak már kezdem unni,hogy jó pár liter vizet kiengedünk,mire megjelenik a melegvíz.
2011-02-01
15:42:11
Előzmény: csoppy #11290#11292
csoppy,

Mióta tapasztalod ezt a problémát?
2011-02-01
15:12:03
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy mitől lehet az egy Vaillant kombikazánnál,hogy ha a fürdőkádnál megnyitom a melegvizet,győzőm kivárni hogy odaérjen és csak minimálisra tudom megnyitni a csapot ahhoz, hogy rendes melegvíz legyen. A kazánunk lent van ugyan nem az emeleten,de minimális a távolság a kád és a kazán között. Mikor beindul a kazán,néha egy idő után kicsit visszavesz a teljesítményből,legalábbis a hangja alaplán,aztán újra kicsit belendül és újra visszavesz. A másik gondom,hogy begyújtás után újból elkezd szikráztatni jó néhány másodpercig és van hogy le is áll,aztán újra gyújtja magát!
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!!!!
Minden jót!!!
2011-01-10
14:58:47
Köszi a válaszokat.

Igen, erre én is gondoltam, viszont a puffer viszonylag meleg helyen van, és eléggé durván leszigeteltem, tehát most a -8 C-ben kipróbáltam, hogy felfűtöttem 70 fokra( felül 70, alul 60) és nem fűtöttem vele egész éjszaka, így veszített kb 2 C°-t reggelre a felső és az alsó mérő szerint egyaránt.

Megnézem a rendszer rajzokat aztán ha már kérdésem lesz, akkor inkább oda írom be :)
2011-01-10
12:13:57
Előzmény: tomasz #10469#10480
tomasz,

Monolit szerint "gázkazánnal nem érdemes a puffert fűteni, mivel hővesztés lép fel a tartálynál. Ezért közvetlenül kell a rendszerbe bekötni."
Én a gázkazánnal fűtőm a tárolót, mert abból jön a HMV is, a tartály hővesztesége pedig hasznosul nálunk, mert a műhelyemet temperálja.

Ezért inkább azt mondanám, hogy akkor nem érdemes a gázkazánnal a puffert fűteni, ha a fűtött téren kívül van elhelyezve.
2011-01-10
10:35:01
Előzmény: tomasz #10469#10475
A gázkazánnal nem érdemes a puffert fűteni, mivel hővesztés lép fel a tartálynál. Ezért közvetlenül kell a rendszerbe bekötni.

Egyéb módon viszont megoldható a kazán összekötése. A rendszer rajzokat tanulmányozd át, később a felmerülő kérdésekre tudunk válaszolni.
2011-01-10
00:25:45
Sziasztok!

Nálam gázkonvektorok vannak, illetve vegyes tüzelés 800L-es pufferrel.

Most jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy a puffer rá van kötve a vegyesre és 40 C alatti vizet nem enged be a pufi a házba. Az egészet bentről egy termosztát szabályozza, ha bekapcsol, akkor elindítja a pufira szerelt szivattyút és szépségesen tolja befele a vizet a házba.

A kérdésem a következő. Egy olyasmin gondolkozom, hogy meg-e lehetne azt csinál, hogy egy gázkazánt bekötni a puffer aljához (ahova szerintem nem nagyon kerülhet levegő) és mondjuk a gázkazánnal fűteni fel a puffert 60 fokra, ha éppen nem tüzelek otthon a vegyessel. !Nincs hőcserélő a pufferben! + Nyílt rendszer.

És ettől függetlenül úgy szeretném megcsinálni ha lehetséges, hogy a benti termosztát mint eddig, a pufin lévő szivattyút "parancsolja", a Gázkazán meg a puffer hőmérsékletétől függően dolgozzon.

Megoldható ez így szerintetek, vagy nem? Ha igen, akkor hogyan lenne a legbiztonságosabb?

Köszi.

Üdv.
2011-01-09
22:09:02
Előzmény: bazsito #10438#10459
Nálam a vezérlő panel hibája ugyanezt a tünetet produkálta. De az más márka volt. Lényegileg az eltérő típusok vezérlésének elve ugyanaz.
villam64Válasz erre
2011-01-09
18:31:01
Előzmény: bazsito #10438#10453
bazsito
Itt található leírás. A leírás szerint turbós. A kijelzője ír 40 °C-ot? A külső hőmérséklet mérő nem kap meleget? Van-e F betűs hibajelzés. Írnak resetről is (reset gomb nyomvatartása mellet újraindítás).
www.futesuzlethaz.hu/ferrolielitestratosf24.php
www.futesuzlethaz.hu/megnyit.php?filename=ferroli_elitestratos.pdf
2011-01-09
10:27:37
SZIASZTOK.
EGY KIS SEGÍTSÉGRE LENNE SZÜKSÉGEM.VAN EGY KOMBI GÁZKAZÁNOM.FERROLI ELITE.MÉG AZ ELŐZŐ TULAJÉK VETTÉK DE SEMMI LEÍRÁSUK NEM VOLT HOZZÁ?!ELMONDTÁK HOGY MŰKÖDIK ÉS ENNYI.EDDIG NEM IS VOLT VELE GOND.KB 1 HETE AZONBAN VACAKOL A FŰTÉS.KOMBI KAZÁN NEM TURBÓS NEM KODENZÁCIÓS.MELEG VIZET AD.MEGNYITOM A CSAPOT AZONNAL MEGUGRIK A LÁNG ELŐSZÖR KIS INTENZITÁSSAL MAJD UTÁNA EGÉSZEN JÓL.EZ OK.A FŰTÉS VISZONT NEM OK.A TERMOSZTÁT 22 FOKRA VAN ÁLLÍTVA A VÍZ HŐFOK 60FOKRA.A RENDSZERBEN A VÍZNYOMÁS HIDEGEN 1.5-1.6 BAR.A KAZÁN A VIZET 40 FOKNÁL NEM MELEGÍTI FEL JOBBAN!?HA ELÉRI LE IS ÁLL.HIÁBA VISZEM FELJEBB A VÍZHŐFOKOT AKKOR IS MEGÁLL.MAJD VISSZAHŰL 20 FOKRA ÉS ANNYI.EZUTÁN NEM IS INDUL EL.TEGNAP 4 ÓRA HOSSZAT VOLT 20 FOKOS A VÍZ A TERMOSZTÁT 25 FOKON DE NEM INDULT EL!!
BOCS,HOGY ILYEN HOSSZÚRA ENGEDTEM.
HA VALAKINEK VOLT MÁR HASONLÓ GONDJA -VAGY VAN ÖTLETE- AZ KÉREM ÜZENJEN.
2011-01-08
22:32:40
Előzmény: plaszlo #10368#10424
plaszlo.
A geotermikus használatánál még jobb lenne a levegő, de azt kitudja megfizetni, amikor egyre többen fagynak halálra a saját otthonukban, ez ám a fejlődés, meg azzal riogatni az embereket, hogy nekünk már nem lesz nyugdíj. Bocs az offért.
2011-01-08
21:49:59
Előzmény: apu30 #10399#10423
apu30.
Teljesen igazad van, a nagyoknak nem tetszett, hogy a kicsi olcsóbban adja. Szerintem még az állam statisztál is hozzá.
2011-01-08
00:32:57
Előzmény: sándor #10367#10399
A gázszolgáltatók által befizetett adónak semmi köze nincs az általuk biztosított árhoz. A profittól már annál inkább függ, de inkább amit a vastag bőr elbír. Olyan piacon vannak, ahol az állam biztosítja nekik a FIX legmagasabb árat. Vastagon aratnak, de költségszámlákon keresztül akár az összes profit kivihető, így zéró az adó, és telesírják az országot, azért ilyen magas a belvíz szint. :P

Az EMFESZ volt az első, aki nem a maximum áron adta a gázt, hanem élve a liberalizáció adta lehetőségekkel tőzsdén vett, olcsón,- és jó haszonnal adta, de olcsóbban. És volt annyira pofátlan, hogy élt a törvényi lehetőségekkel minden szolgáltatási területen szolgáltatott.

Hogy ez kinek nem tetszett? Nézd meg ki indította ellene a felszámolási eljárást.
Korábban nálam a Főgáz volt,(Kelet Pest megye) néhány éve megvette Tigáz. Kb 8%-al drágább. Hívtam a főgázt tavaly, hogy én tőlük akarom venni, mondván liberalizáció van. A válasz az volt, hogy elméletileg lehet, de gyakorlatban nem, de annyira hálásak voltak a feléjük mutatott bizalomért, hogy ők irányítottak az Emfesz-hez, mert ők kötnek az egész országban.
Na ennyit arról, hogy
1/ nincs felosztva a piac
2/ liberális a piac
3/ van valós piaci verseny
4/ ..ebből már asszem levehető: "csökkenő profit, növekvő bevétel" ellentmondása az adózásra nézve

2011-01-07
00:08:52
Előzmény: kod1111 #10366#10368
Sajna viszont ez nem mindig pozitív. Nálunk láttam olyan megoldást, hogy a ház mellé raktak egy kis kalyibába egy fatüzelésű kazánt (szaga alapján), amit közvetlen rákötöttek a ház fűtőrendszerére. Amíg nem építették köré a kalyibát látszott a két vízcső a kazán és a ház között. Feltételezem puffer nincs, mert az nagyobb lenne az egésznél, ezért állandóan lefojtva a kazánt tüzel az ember, miáltal folyamatosan füstöl és beterít mindenkit. A kéménye meg maga a csúcstechnika, saját háza tetejének a feléig sem ér fel. Amíg a gázt ki tudták fizetni, sokkal jobb levegő volt itt télen.
2011-01-06
23:22:32
Előzmény: sándor #9385#10366
Egyre több fa, pellet, szalma és szén fogy az országban, viszont gáz felhasználása csökken(nálam a múlt hónapban 22m3), úgy sajnálom szegény gázszolgáltatókat, csak ne hogy tönkremenjenek. :)))))
2011-01-06
19:07:01
Előzmény: robert #10354#10355
A fűtési vízhőmérséklet 60 C fok körül van beállítva, a jelölt rész közepére. Ha lekapcsol a termosztát, akkor is keringteti tovább a vizet és minden szivattyú újraindulásnál ráfűt 20-30 mp-et. Keringteti a vizet egy darabig, majd leáll, utána változó idő elteltével (néhány mp. és pár perc között) újra indul a szivattyú.
Amikor a termosztát bekapcsol, akkor addig fűt folyamatosan, míg el nem éri a beállított szobahőfokot, a lángmoduláció miatt ritkán kapcsol ki a fűtővíz beállított hőfokának elérése miatt. Az alap lángintenzitás elég alacsony, de így sem látok kondenzációs nyomokat a kéményben, a kondenzátum gyűjtő edényben. Amikor a szivattyú teljesítményét lejjebb vettem, már kezdett furcsa víz túlhevülési hangokat adni, így visszaszabályoztam a lángmagasságot, most csendes (és minden bizonnyal vízköves).
Az enyémben nincs melegvíztartály, csak kiegyenlítő.
2011-01-06
18:53:51
Előzmény: Plaszlo #10351#10354
Plaszlo,

Ebben a típusban egy kicsit nagyobb melegvíz tartály van elég gyatra hőszigeteléssel, valószínűleg azért kapcsolgat. Azt a bizonyos gombot nem találtam , legalábbis az f24-en nem. Talán lejjebb kellene egy venni a vízhőmérsékletet.
2011-01-06
17:24:00
Előzmény: robert #10350#10351
Ferroli Domina C24E
2011-01-06
17:22:37
Előzmény: Plaszlo #10349#10350
Plaszlo,
Pontosan milyen típus?
2011-01-06
17:20:21
Előzmény: robert #10347#10349
Robert,
nálam ez beépített "szolgáltatás". Szinte állandóan jár a szivattyú rövid megszakításokkal és minden újraindulásnál egy kicsit ráfűt a vízre. A legutóbbi gázszerelő csak annyit mondott, ilyen a programja, biztos padlófűtéshez programozták be. Tudom a jobb kazánoknál több fajta üzemmód létezik a szivattyúra, állandóan megy, termosztáttal vezérelt,......stb. Ilyen utalást nem találtam a leírásában. Van két hőfokszabályozó gomb a fűtővíz és a HMV beállításához, + 3 állású kapcsoló: kikapcs, üzemel, reset. Ezekkel nem lehet programozni. :-(
2011-01-06
17:03:49
Előzmény: Plaszlo #10345#10347
Plaszlo,

Lehet, hogy ECO-nak hívják a kazánodon azt a kapcsolót. Lényeg, hogy COMFORT módban állandóan tartalékol néhány liter melegvizet, amikor pedig lehűl utánmelegít (kb 5 percenként). Az így biztosított komfortérzés tekintélyes gázfogyasztásba kerül :)
durkonorbiVálasz erre
2010-12-12
20:22:19
Maradjunk a szabályos dolgoknál: ha van elérhető* kémény, azt kell használni, ha nincs akkor mehet a koaxiláis cső (persze lehet akár osztott levegő/füstgáz is akár), de a tető irányába(!!!)... ha ezek nem mennek (bizonyos feltételek teljesülése ill. hiánya*) - akkor kap az ember engedélyt a homlokzati kivezetésre, és ez akkor kivitelezhető, ha teljesülnek a kivitelezhetőség feltételei... ez le van szépen írva, most nem találom a rendeletet, de a kazánom manuáljában benne van, linkelem, a 15. oldalon látható, ha jók rémlik, nem változott még a dolog...

www.gb-ganz.hu/ppdf/Hu/Millgk.pdf

Szóval ez szabályosan ilyen!

* ebbe lehet esetleg gondolkodni, vagy marad a bátorság... :)
2010-12-11
09:20:43
Hali mindenkinek.

Most arra akarnak rá beszélni hogy turbos gázkazánra térjek át.
A kémény maradna,és abba huznánk kisebet.
De olvasgatam forumon ezt is bélelni kel elöte?!
Akor célszerü ha maradok a régi nyilt égésünél.
De kérdeztemneme válthatnék falon kivezetve parapetesre.
már mint turbosra de fügöleges kivezetés.
Enek követelménye 3m távolság a szomszédtol.
Érdekes ahogy ki lépek a lakásbol a szomszédnak parapetes van 1,max 2 métere tölem.
Én részem ahol megy a jelenlegi kéményem az a következö szomszéd részénél megy.
Kint a falon,de ö szerintem van tölem 6m,de a keritése max 3m.
Igy lehet e kémény nélküli parapetes meg oldás?De közvetlen meletem pedig van a szomszéd wv ablaka.Az gáz enél a megoldásnál?
Ez u alaku társasház egy szintes.(elötem parapetes,én kéményes,utána parapetes,és utána álogázkazán ami kéményes)A lakások max 40 m2 ek.
Az udvar közös,ha valakinek el romlik a kazánja,már jobb esélyelindulmint én.
Mivel 2 nek nem kéményes,igy akor cseréli le amikor nem akarja.
nekem meg a kéményel kel vajlodni.
Ha a másik területen lévö szomszéd bele megy hogy nekemparapetes legyen akkor mi kelmég engedély????
durkonorbiVálasz erre
2010-12-09
07:39:40
Attis,

a baj az, hogy ha mindent meg is csináltatsz hivatalosan, az nem garancia rá, hogy minden rendben is lesz... őszintén szólva engem ro*adtul nem vígasztalna, ha valaki meghalna a családomban, és utána joggal perelhetnék... gondolom érted mire gondolok... nálad - amiket leírtál, az alapján - rendesen utána kellene nézni a rendszereknek (a villanyhálózat, illetve a kémény/kazán probléma) és megkeresni hol a hiba... ezt nem "hivatalos" szaki (értsd: pl. szolgáltató hivatalosa partnere) nem feltétlen csinálja meg, sajnos reálisabb az, hogy találjunk egy működgető megoldást ... nagy tisztelet a kivételnek!!!!!!

Erre egy jóindulatú, segítőkész, és hozzáértő ember a megoldás sokszor, aki nem rest végigmérni mindent és mindenhol, ha kell egyenként lehúzva a fogyasztókat, ha kell párórát elpepecselve vele... Jól mutatja a helyzet lényegét: a kazánosok majd mindig kijönnek, és okolják a rossz elektromos hálózatot, ha baj van... a villanyosok majd leráznak, ez nem az ő részük már, és vagy áthúzod az egész lakást teljesen újra, az utolsó centiig konnektorokat cserélsz, új biztosítékrendszert, FÍ reléket teszel be(ez is jó megoldás, de nem kell ecsetelni mivel jár, mibe kerül), és akkor letudod a dolgokat, vagy meg lehet keresni hol a hiba, és rendbe tenni, ha lehet ...
Ezért kérdeztem, merre laksz, mert ó szívvel segítenék neked benne, ha van rá lehetőségem... Ha megvan a baj, akkor már a hivatalos szaki megcsinálhatja lepapírozva, ha ehhez ragaszkodik az ember, de ahhoz tudni kell, hol a baj - amit az utóbbi "kollega" nem biztos, hogy meg fog keresni... :( Főleg ha pl. a szomszédból "jön", és kicseréltetsz mindent, elköltesz egy talicska pénzt, és marad minden ... hát...
2010-12-08
22:43:19
A CO-dal összefüggő balesetek alakulása az elmúlt három évben

Az öt magyarországi földgáz-szolgáltató, a DDGÁZ Zrt., a Főgáz Zrt., az Égáz Rt., a Dégáz Zrt. és a Tigáz Zrt. szolgáltatási területén 2003-ban 53 CO-dal összefüggő baleset volt, ami 2004-ben 121-re növekedett. Ez 128%-os emelkedés, azonban a következő esztendőben 69-re esett vissza az esetszám, ami 57%-a az előző évinek, és 30%-kal magasabb az ezt megelőző évi adatnál (bal oldali ábra).
Az összes adat között is szereplő halálos balesetek száma ugyanakkor csökkent az elmúlt három esztendőben (jobb oldali ábra). Míg 2003-ban 22 haláleset fordult elő a fűtési rendszerekben termelődő szén-monoxid miatt, 2004-ben 19%-kal kevesebb esetet rögzítettek (18 haláleset). 2005-ben 10-en haltak meg, ami 2003-hoz viszonyítva 55%-os csökkenés. A felelősség kérdéséről

2005 elején történt az az eset, amely új lapot nyitott a CO-balesetek könyvében. Egy nagykanizsai, háromgyerekes édesanya halála a kazán égéstermékének visszaáramlása miatt következett be. A hibás tervezés és kivitelezés miatt a Zalaegerszegi Városi Ügyészség 2006 februárjában vádiratot nyújtott be a ház beruházója, épületgépészeti tervezője, és a gázszolgáltató műszaki ellenőre ellen, halált okozó foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt.
Nos ez fel nyitota a szemem,a családom illetve biztonságuk mindenél fontos.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Gázkazánoklapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva