English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Élelmiszer  =>  GMO Génmódosítás
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-04-05
10:35:08
Előzmény: kixgy #27376#28113
kixgy,
Azt nem mondom, hogy nincs miért aggódnod.

A közismerten genetikai károsodást okozó DDT használatát az európai országok már régen betiltották. A gyártását azonban nem.
Például afrikai országokban továbbra is használják.

"A magyar gólyák legnagyobb ellensége az Afrikában még mindig használt DDT vegyszer."
forrás: www.nyugat.hu/tartalom/cikk/47282_vas_megye_golya_populacio_stabil_ornitologus

Alapszabály: mindent szabad, amit nem tiltanak
Az üzleti életből kiveszőben van az emberiesség, barátság és bármilyen erkölcsi értékrend.

Indián mondás:

"Amikor a fehér ember kivágja az utolsó fát, megöli az utolsó állatot és megmérgezi az utolsó folyót is, rájön majd, hogy a pénz nem ehető"
2012-03-19
15:26:53
Előzmény: szocsmarci #27381#27382
Szia

"Ez persze egybevág az összeesküvés elméletekkel."

Persze, hogy nekem is ez a bajom.

Egyébként mindenkinek köszönöm a válaszát.
szocsmarciVálasz erre
2012-03-19
15:04:51
Előzmény: kixgy #27376#27381
Szia

Ezt találtam: www.slideshare.net/CsillaErikaDmtr/enervin-dr-brzik-sndor-s-mrai-imre-eladsa

Felhasználási kategória: III-as, azaz enyhén vagy nem mérgező, kiskerti felhasználásra ajánlott, szakképesítés nélkül adható/vehető.

A 4-es kocka szerint már Magyarországon is tesztelték, 100ha-on.

Nem azt mondom, hogy teljesen biztonságos a szer, csak azt, hogy hivatalosan az. Ez persze egybevág az összeesküvés elméletekkel.
2012-03-19
14:40:29
Előzmény: kixgy #27376#27380
Valóban, de legközelebb másold be az egész körlevelet (vagy fordítását), hogy egyértelmű legyen.
2012-03-19
13:16:59
Előzmény: robert #27356#27376
Jól elszaladtatok a válaszokkal.

Az általam emlitett körlevélben volt szó "INTIUM / ENERVINT"-ról is. Ez bizony vegyszer a javából. A BASF cég gyártja. A pánik most abból van, hogy Románián akarják a cuccot kipróbálni. Talán ismeritek a viccet az ujonan épitett hid kipróbálásáról: telerakják anyósokkal, ha kibirja - jó, ha nem birja ki - ugyis jó!
A Románián kiprobálásból nekem csak annyi a bajom, hogy én ott lakom.

Na. Ezt is le akartam irni már az első beirásomkor. De egyszer elveszett a beirás. Aztán megjelentem a növényvédelemnél. Most látom, hogy a GMO-nál kötöttem ki.
2012-03-19
08:34:13
Előzmény: kixgy #27338#27356
kixgy,

Codex Alimentarius nem permetszer, hanem a nemzetközileg is elfogadott (egyben vitatott) élelmiszeripari szabványok gyűjteménye (Élelmiszerek könyve).

Mint ilyen, jelentősen befolyásolhatja a kormányok élelmiszerekkel kapcsolatos politikáját, ezért elképesztően nagy pénzek sorsáról dönthetnek a könyv alapján.
A könyv egyes részeit (főleg a GM (génmódosított növények és étrend-kiegészítők)) a vállalti bűnözés írott dokumentációjaként emlegetik, mert egyértelműen a profitérdekeket képviselik és egészségellenesek.

2012-03-18
21:25:52
Előzmény: kixgy #27338#27341
Ez nem igazán csodaszer és nem is alattomos méreg (csak áttételesen) :((

"A fenntartható egészség a tiszta, természetes élelmiszerek fogyasztása által érhető el. A Codex Alimentarius Bizottság pontosan ennek akadályozása végett támogatja a genetikailag módosított - terminátor génnel nemesített - vetőmagok elterjedését, mert akkor egyrészt biztosítja a növénynemesítő cégek termékeinek (a GM magoknak) folyamatos eladását, másrészt elveszik az embertől azt, ami az élet fő célja: a spirituális növekedést."

www.indavideo.hu/video/Codex_Alimentarius_eltitkolt_valodi_celja

szocsmarciVálasz erre
2012-03-18
19:33:56
Előzmény: kixgy #27338#27339
Ez nem permetező szer!
www.mebih.gov.hu/index.php/hu/codex-alimentarius.html oldalon ez található:

Az élelmiszerek legfontosabb összetevőit, illetve idegen anyag tartalmának maximálisan elfogadható szintjét szabályzó nemzetközi szabványok, irányelvek és útmutatók kidolgozására az Élelmezési és Mezőgazdasági Világszervezete (Food and Agriculture Organization, közismert rövidítéssel a FAO) és az Egészségügyi Világszervezete (World Health Organization, WHO) 1963-ban létrehozta a Codex Alimentárius Főbizottságot (CAC). A Bizottság által kidolgozott különféle dokumentumok összessége a Codex.

Magyarul élelmiszer biztonsággal foglalkozó világszervezet, és az általa kiadott doksik. Az, hogy pontosan mit takar, ebből nem derül ki, de az EU-nak is biztos van ilyen "cége".
2012-03-18
19:20:27
CODEX ALIMENTARIUS
Emailon körlevelet kaptam, hogy a cimben szereplő permetező szert az EU "csodaszer"-ként népszerüsiti. A levél arra figyelmeztet, hogy alattomos méregről van szó.
Valaki tud részleteket a dologról?
Biosolar Forum  =>  Élelmiszer  =>  GMO Génmódosítás
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva