English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Medencelapozz: 1, 2, 3, 4, 5   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2016-08-12
17:54:54
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy akinek kültéri süllyesztett medencéje van, az elmúlt pár napos hüvös időben hány fokra hült vissza a medencéje. Érdekel akár fűtött, akár fűtettlen a medence.

Nem olyan régen, nyár elején készült el a medencénk. Elég rendesen vissza szokott hülni, tegnap annyira hűvös volt, hogy nem voltam benne csak 1 percet kb. inkább kijöttem... :(

(Aki szereti a hogyan készült tipusú montázsokat, annak ajánlom figyelmébe a medencénk építéséről készült videókat: www.youtube.com/channel/UCoOp7gN64LjBJlqHxSTtZPw/featured
)

2016-07-09
21:26:11
Egy leírás a sóbontóról (előnyök, miért nem fogy el a só, stb.):
www.sofutar.hu/medence-sobonto.html
2016-07-07
00:57:15
Előzmény: zsezse #50037#50038
Közel sem lesz olyan sós, mint pl. a tengervíz, nagyon kellemes, de lehet érezni a bőrödön (ha megnyalod :-) ) miután kijöttél a medencéből.
100kg só van 31800L vízben azaz 1m3 vízben kb. 3 kg só van. A vízforgató és a sóbontó is ugyanazon cég terméke, így remélem gondoltak a tervezésnél a só problémára...:-)
Tudomásom szerint a medencében használt klór rosszabb, mint a só, pl. a fóliát is alaposan meg kell tiszítani a téli elrakás előtt a klórtól.
2016-07-06
21:06:28
Előzmény: nadtom #50034#50037
a sobonto nekem is tetszik, de nem teszi tonkre vajon a tobbi alkatreszt, szivattyut, stb?
mennyire lesz tole sos a viz?
2016-07-06
17:49:12
Előzmény: Ferke #50035#50036
Nem csak Te vagy így vele, más fórumokon is olvastam, hogy a papírszűrővel mindenki csak szenved.
2016-07-06
07:32:14
Előzmény: nadtom #50034#50035
Köszönöm!
Be kell fektetni egy ilyen dologra, mert ezek nélkül nehéz tisztán tartani. Én eddig próbáltam a papírszűrő felületét növelni, de nem elég hatékony.
2016-07-05
22:31:17
Előzmény: Ferke #50031#50034
Nekem homokszűrőm van és sóbontó. A sóbontó a homokszűrő után van bekötve. A homokszűrőben üvegtöltet van, mert az jobb (könnyebben megy vele a szivattyú).

pl.: itt egy akciós homokszűrő:
www.bolthely.hu/medenceshop/id/00993_Intex_homokszuros_vizforgato_4m3_h_190W_D305_USE-NAVO_28644

sóbontó:
www.bolthely.hu/medenceshop/id/01238__Intex_sobonto_keszulek_26_5m3-ig_28668_M-SOCG57

2016-07-05
08:43:49
Előzmény: forrest #50028#50031
Sajnos nekem már 2 napja megy a szűrés, de nem teljesen tiszta. Lehet be kellene ruházni egy homokszűrőre. Bár most már megvárom a sócuccos tapasztalataidat.
2016-07-04
13:24:08
Előzmény: Ferke #50027#50028
Ezt én is észrevettem, napolajtól opálos lett, sőt néha tetején körömnyi foltokban összeáll. De az időnkénti klór+algaölő + 8-10óra szűrés után visszatisztult
2016-07-04
12:05:29
Előzmény: nadtom #50023#50027
Szuper!
Majd kíváncsi leszek a víz tisztaságára, szűrés hatékonyságára. Ha jól üzemel én is átállok sós tisztításra. Nekem most valamitől opálos a víz, egyelőre a napolaj kártékony hatására tudok gondolni. Eddig ugyanis kristály tiszta volt, viszont a múlt héten a 6 gyerek és a szülők pancsizása után opálos maradt a víz.
2016-07-03
10:21:43
Elkészült végre a medence (a képek készítésekor még töltés alatt). Tömörített zúzott kőre és 0,4 sóderre lett téve 3cm lépésálló XPS erre lett ráhelyezve az alátét fólia és a medence. Sós víztisztító rendszer lett beüzemelve így nem kell folyamatosan vegyszerezni ("csak" 100kg sót kellett induláskor beleborítani :-) ).
A garázs tetőre feltett 12m2 szolárszőnyeg fogja melegíteni a medencét amit külön szivattyú (fűtéskeringtető) fog működtetni időkapcsolóval (ez még beüzemelés alatt).

2015-06-07
21:12:00
Előzmény: nadtom #48759#48765
Ilyesmire gondoltam én is! Nézelődök akkor. Köszönöm!!
2015-06-06
21:34:51
Előzmény: Ferke #48754#48759
Vegyél légpárnás fóliát (tekercsben) egy műanyagfeldolgozó cégtől és hegeszd össze a kívánt méretre.
2015-06-06
07:22:18
Szép Napot Mindenkinek!
Ismét eljött a medenceszezon. Télen kicseréltem az udvari pancsolót. Vettem egy fémvázast, de ez már nem kerek, így macerás rátenni a réginek a takaróját. Esetleg valaki nem vett mostanában szolártakarót jó áron? Most elég horroráron találtam a neten.
2014-02-11
07:53:12
Előzmény: zsezse #45680#45683
zsezse:
még anno medencés-szellőztetős project kapcsán beszélgettem a tulajjal és panaszkodott, hogy a klór mindent megesz.
Egy "vizes" csoporttársam utánakérdezett medencés technológiával foglalkozó kollégáinál a témának akik a következőt ajánlották:
"kicsi klór nem baj, ha van,
de csökkenthető, ha
- használsz (beépítesz) UV lámpát
- használhatsz aktív oxigén tablettát
- esetleg klór dioxidot
- és a pH 7-7,2 körül legyen"

2014-02-10
22:19:18
Előzmény: nadtom #45676#45680
elvileg a homokszuromhoz van is ilyen UV filter Modul-Sandfilteranlage-SP75-Pool-Antialgenanlage de nem szantam meg ra ezt a penzt.
2014-02-10
20:49:40
Előzmény: zsezse #45652#45676
Ha egy UV szűrőt raksz bele akkor a fele, harmada klór is elég.
Egy medencés mondta, hogy pl. a dunai áradásnál az ivóvízben is több klór adagolnak, mint ami egy normálisan vegyszerezett otthoni medencébe van.
2014-01-11
00:11:37
Előzmény: szocsmarci #44926#44942
szocsmarci

szerintem nadtom nem a kifoliazott medencere gondolt, hanem amibe szabvany meretu foliat tudsz venni, azt nem kell sutni, csak beigazitani.

nadtom:
en nem betonoztam ki a PP-t korbe, csak alul. Mivel merevitett oldalfalu, igy nem lattam szukseget.
2014-01-10
21:07:44
Előzmény: szocsmarci #44926#44937
Ha ennyit kibír a PP akkor tényleg jó megoldás lehet. A PP medencére van is ajánlatom igaz még tavalyi. A PP medence alá sem lehet tenni szigetelést, lépésállót?

Már van kollektorom a HMV-re így ha a síkkollektor mellett döntök csak a medencét fogja fûteni. A fûtésrásegítés jó ötlet lenne de fizikailag nagyon messze lesz a garázs tetején lévô síkkollektor a háztól, így ez technikailag nem kivitelezhetô.
szocsmarciVálasz erre
2014-01-10
18:37:29
Előzmény: nadtom #44908#44926
A PP medencét a legegyszerűbb, és a leggyorsabb elkészíteni. Szerintem az UV fénnyel nem lesz gond, általában UV stabilak. 20-30 évet biztos kibír, ha lesz rajta tető, akkor többet is.
A fóliás medence szerintem a legigényesebb, nagyon jó a tapintása, nekem nagyon bejön. A PP kicsit kopogós. Szerény véleményem szerint fóliás medencét nem lehet saját kezi munkával csinálni, csak szakemberrel; kicsit macerás, mindenek pontosnak kell lennie.

Szerintem hőszigetelést nem szabad alá tenni (XPS-t, vagy mást), mert megsüllyedhet a nagy súly miatt (a padlófűtésnél is szokott pár mm-t esni a beton). A neten írják, hogy lehet, de én azért mást is megkérdeznék, akinek tényleg van tapasztalat.
A többi kérdésed erősen pénzfüggő. Ami drágább, az általában jobb is, ezért csak a rá szánt pénz számít. Ha fűteni szeretnéd a medencét, akkor szerintem vegyél síkkolektorokat - jó lesz HMV termelésre, és téli kiegészítő fűtésre is, így valami talán visszajön az árából.
2014-01-10
14:46:14
Előzmény: zsezse #44897#44908
Szia zsezse,

Köszi a részletes beszámolót.
A fémvázas medencére azért gondoltam, mert a legkisebb beruházással ez jár. A PP medencénél attól félek, hogy elveszti a színét gyorsan (néhány év alatt az UV miatt) és aztán mit tudsz vele kezdeni? A fólia nem olcsó de ha kell legalább lehet cserélni, és akkor olyan lesz mintha új lenne. A PP medencét és a fémvázast is betonozni kell.
A fólia alá szoktak geotextíliát tenni ami azért védi a fóliát a kiszúródás ellen illetve egy 0,8mm-es fólia azért nem lyukad ki olyan könnyen. Nekünk Metro-s 0,4-es fóliás medencénk volt(átm.3,6m x 0,9m) az sem szakadt ki és még a gyerek is kicsi volt.

Elnézve a használt medencék árát nem nagyon éri meg venni használtan.

Olvasgattam, a legtöbb ilyen épített medencét zsalukövekkel csinálják, aztán fóliázzák, de ez nagyobb macerával jár és költségesebb.
Még nincs határozott kép a fejemben erősen a tervezés fázisában vagyok. :-)
2014-01-10
08:53:26
Előzmény: nadtom #43789#44897
szia
bocs, most latom, hogy erre nem reagaltam!
igen, nalunk a medence teljesen sajat kivitelezes volt!
mi is eloszor a kis folias 3.6x0.9-es medencet szerettuk volna lebazsevalni a fold ala, aztan szerencsere pont jokor jott egy ismeros es megsugta, hogy tud egy elado PP merevfalu medencet! Nem bantam meg a valtast!
valahol volt mar, hogy a folias medencet hogy lehet lesullyeszteni legegyszerubben:
nagyobb lyukat kell neki asni, aztan korbe ki kell onteni betonnal, mert a fold egy ido utan benyomhatja az oldalat.
Igen am.. de hogyan fogod utana szervizelni?
egy ekkora medencehez nem elegendo a raakaszthatos kis skimmer, minimum egy kozepes teljesitmenyu homokszurot illene belerakni!
hogyan oldod meg az osszekotest a medence es a gephaz kozott?
ha valamiert kiszakad a folia, hogyan csereled ki?
nem tudom, hanyan vagytok vagy mire szeretnetek hasznalni a medencet, de azt javaslom, hogy csak akkorat csinalj, amekkorat egeszsegesen tudsz kezelni. Nagyobb medence, nagyobb gond!! Nehezebb tisztantartani, felfuteni, stb.
mi vegulis egy 3x3.6x1.2 -es ovalis alakunal maradtunk, de szerintem 4-5 szemelynek aztatni magat ganz egal! uszni ugysem tudsz egyikben sem.
en nyaron KPE csovel futom, kb 150m van a teton feltekerve egy 15x15-os vashalora, osszel pedig a kazanrol, ahogy irtam is.
Beszelgettem egy medences emberrel es az idei tapasztalatok alapjan ugy tunik, a hoveszteseg _jelentos_ resze nem az aljan vagy az oldalfalakon at tavozik, hanem a parolgassal. HA sikerult ugy letakarnom, hogy nem jott fel viz a takarofolia tetejere (a nyari takarofolian vannak lyukak), akkor a hideg ejjeleken is 1-1.5 fok volt a veszteseg, ha nem takartuk le vagy volt szabad vizfelulet, akkor 2-3x ennyi.
en az aljara ezmiatt nem tettem semmilyen hoszigetelest, de valoszinuleg XPSt lenne erdemes tenni, ami biztosan birja.
tisztantartas: en a normal vegyszer + homokszurore szavazok, de valoszinuleg csak azert mert ez a legegyszerubb es leghatekonyabb.
kivitelezesi koltseg.. haaaat ez joo kerdes. Igy, hogy mindent magunk csinaltunk is olyan 300 korulre jottunk ki.
Foldmunka (10-11m3 fold kitermeles, elszallitas, nagy resze geppel, maradek kezzel!), aljzatbeton keszites (10cm, vasalt), akna kiasas, zsalukovel kibetonozas, hungarocell korbe a medence korul, gepeszeti elemek(!) - skimmer, also osszefolyo, kb 10 meter 50-es cso, 3db elzaro 50es, idomok, befuvok, porszivo, gegecsovek, stb - volt cakkumpuder egy 100as!, akna teto betonozas, vas fedel, majd az egeszet 1m szelesen 10cm soderagyba rakott terkovel raktuk ki (20m szegelyko es kb 25nm terko). Azert dontottem a terko mellett, mert ha barmi gebasz van vagy utolagosan akarok hozzanyulni (pl vilagitas), vagy eppenseggel nagyobb medencet szeretnenk, akkor csak fel kell szedni es konnyu visszallitani.
es akkor nem szamoltam a homokszuro arat (ujonnan 70e), a medence arat (hasznaltan 100e), spiral hocserelo (kazan oldali futeshez, 42e) es a mesterek munkadijat (betonozas, terkovezes) stb., illetve nincs belépő létra sem, amit szinten horror penzben mernek.
szoval nem olcso mulatsag meg igy sem, hogy SK csinaltunk amit lehet :S
nekunk egyelore nem fedett, de 1-2 ev mulva lehet, hogy en is kitalalok valamit.

en szemely szerint lebeszellek a folias medence lesullyeszteserol, szerintem macera. Raadasul a folias szerintem hosszutavon nem eri meg, mert egy foliacsere igencsak huzos aron van, plane a 0.8as! Nekunk a kicsihez volt valami 30e Ft a 0.4os! ekkora meretben siman veri a 150at szerintem a folia!
Medence fólia - pótfólia ovál belső fólia 3,7x7,3x1,2-1,35m / 0,6mm -> 110e!!
Kepzeld el, ha veletlenul a megserted, vagy egy szomszed kisgyerek jatek kozben veletlenul kiszakitja, egyreszt eszre sem veszed, hogy ereszt, csak ha leereszted az egeszet.
de ha neked sikerul ezeket a dolgokat kikuszobolni, akkor ird meg legyszives:)
egyebkent itt egy picit nagyobb:
www.aprod.hu/hirdetes/elado-8mx4mx1-5m-melysegu-acelszerkezetu-folias-hasznalt-medence-ID14Pjh.html - 800k hasznaltan
ez picit kisebb de sztem uj:
www.epitkezes-kert.vatera.hu/kert_mezogazdasag/medence_es_kellekei/medence/medence_elado_1847977925.html es PP!
2014-01-09
23:00:25
Már régen nyaggat a család medence ügyben, így az idén rá kell fókuszálni a témára.

Amit szeretnék egy 7x3x1,5m-es medence lenne, középmagas polikarbonát fedéssel. A medence melegítését napenergiával szeretném megoldani.
A szerkezete fémvázas+fóliás (0,8mm) lenne teljesen lesüllyesztve, az alja betonozva, és teljesen körbeszigetelve.
Szeretném a lehetô legköltséghatékonyabb módon megoldani.

1. Ami számomra kérdés, hogyan oldható meg az alján a szigetelés? (Az oldala világos, a föld és a fémváz közé nikecel megy.)

2. A napenergiás fûtés esetén 3 megoldást látok:
- home made kpe csöves megoldás, itt kérdés, hogy megéri-e egy dobozba tenni a csôtekercset és plexilappal lefedni, illetve mennyire hatékony ez a megoldás?
- mindenféle szolárpaplan, fekete hôelnyelô felület, kérdés ezek hogyan bírják a telet és az UV-t?
- síkkollektor, ez a legjobb de a legdrábább.
Mindhárom esetben szivattyús keringtetés és hôcserélô.
Kérdés egy ekkor medencéhez mekkora felületû, teljesítményû rendszer kellene?

3. Vízkezelés milyen legyen?
- van a hagyományos vegyszerezôs megoldás
- van a sósmedence amikor só kell és abból lesz Na + Cl gáz.
- valami más???

4. Polikarbonát fedésre van valami jó beszerzési forrás? Gyártó?

Minden észrevételt, véleményt, vagy lehetséges beszerzési forrást szívesen veszek, elôre is köszönöm.

2013-11-27
21:16:58
Előzmény: Iseee #43751#43789
A medencét is magad csináltad? Ha jól látom fóliás. Tudnál méreteket és egy kb. költségvetést mondani?
2013-11-09
08:29:47
Előzmény: robert #43200#43201
biztosan, kulonben nincs belogo resz.
szerintem nekem is ez lesz a megoldas.
Biosolar Forum  =>  VÍZ  =>  Medencelapozz: 1, 2, 3, 4, 5   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva