English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Ablak, ajtó  =>  Bejárati ajtólapozz: « előző   1, 2, 3, 4
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-02-10
10:18:32
Lehet új házaknál már nem lehet ilyen, de gyakorlatilag rengeteg lakás van ilyen helyzetben, főleg a körfolyosós lakások, még inkább az átalakított lakások. Egy jól szigetelt bejárati ajtó előtt nincs olyan hideg - ha jól zár -, így ez sem lehet probléma az alkalmazásával. Nekem egy kis házban mindkét végében van bejárati ajtó, de nem érzem, hogy ezeken a területeken nagyon hideg lenne, természetesen hűvösebb, de nem csapódik a pára rá.
Az jutott eszembe, hogy az ajtóban belül, a szerkezetében hibás, hiányos szigetelés miatt páralecsapódás keletkezett, ami ebben a hidegben megfagyva eldeformálja az ajtót. Meg tudod kicsit melegíteni belülről, egy elektromos fűtőtesttel? Hátha.....ha jobban vetemedik, akkor nem jégről van szó.
Monolit felvetésén elgondolkozva, elég lehangoló lenne, ha egy nem éppen olcsó műanyag ajtó nem lenne képes -10 fok alatti külső hőmérsékletet vetemedés nélkül elviselni. Akkor mi lesz a műanyagablakokkal, ilyen hidegben lakhatatlanná válnának műanyag nyílászárós a lakások.
2012-02-10
10:17:47
Előzmény: tthom #24947#24961
Apósom műanyag ajtaja szintén megvetemedett!

Le kellene választani a térből ha az alaprajz lehetővé teszi egy kicsi szélfogót, azon (a belső oldalon) fa ajtóval. Ez mérsékelné a hőmérséklet különbség okozta ajtóvetemedést.
szocsmarciVálasz erre
2012-02-10
09:19:54
Előzmény: tthom #24949#24956
Úgy emlékszem, építész szabvány írja elő, hogy nappali, szoba, konyha, stb. helység nem nyílhat közvetlenül kültérbe. Ha tökéletesre megcsinálod, akkor is hűvös lesz az ajtó előtt az a párméter, a sugárzásos hidegérzet miatt. Valószínű ezért van ez a szabvány, na meg azért, mert ha sokszor nyitogatják, túl nagy a légcsere az akadálymentes levegőmozgás miatt.
Megoldás lehet egy külső, nagy, nehéz függöny is, az ajtón kívülre. Ilyeneket lehet látni a nagyon szegény környékeken, így védekeznek az emberek, ahol az ajtó az öreg házzal egyidős.
2012-02-10
09:07:06
Előzmény: tthom #24947#24954
Gondolom, több pontotn záródó ajtóról van szó, és a kilincs felhúzásával rögzít. Nekünk is kicsit rosszul lett beszerelve, mert a fal adottságai miatt nem tudtuk pontosan (feszültségmentesen) betenni a keretet, és emiatt cirka 2-mm-t eltér az egyik sarka az optimálistól, de szerencsére nem annyit, hogy ne jó helyre menjen a pöcök. A kilincset így is nehéz felhúzni, de ha az ajtó sarkát tolom, akkor könnyen jár. Nem lehet, hogy nálatok annyira deformálódik az ajtó, hogy az a pöcök nem a helyére csúszik?
Egyébként télen nekünk is sokkal rosszabb, mint nyáron szokott lenni...
2012-02-10
00:41:46
Előzmény: robert #24948#24949
robert,

igen, miután elküldtem a hosszászólást a függöny nekem is eszembe is jutott, hogy nem írtam, de megelőztél. Mivel belül egybetér van, tehát nem két fal közé jut be az ember, a függöny elég problémás. Szomszédnál van fal, van függöny is, mi kiütöttük, hogy nagyobb legyen konyha.
A szélfogónál az a gond, hogy ez első emeleti lakás és nyitott körfolyosóra nyílik a ajtó. A folyosót sem lehet beüvegezni, mert szomszédoknál konvektor..

Nálam is eddig egyedül az ajtócsere van, mint lehetőség, de bízok a fórumban, hátha.. Akár lehet valakinek olyan ötlete, amire még nem gondoltunk. Viszont ha új ajtó, akkor biztosra szeretnék menni, nem belefutni még egy ilyenbe.

Garancia sem járja sajnos, mert ez évek alatt derült ki, fokozatosan bennt lakva. Mivel új ajtó volt, eszünkbe se jutott, hogy nem jó. Tél elején mindig megnéztem, jól zárt, tél közepén meg csak az volt, hogy hideg a konyha, de ráfogtuk a nagy légtérre, meg hogy ki be járkálunk, hűl jobban, meg eleve ajtó, gondoltuk, hogy nem tud annyit szigetelni, mint egy téglafal.
2012-02-10
00:30:22
Előzmény: tthom #24947#24948
tthom,

Az ajtó előtt terpeszkedő nehéz függönyt nem is soroltad fel.

Nekünk nem passzív-ház ajtónk van, és ráadásul fából van, de nagyon jól zár.
Ha nincs szélfogó, akkor egy jó ajtónak nincs alternatívája.
Az előtét ajtó tényleg macerás, de egy szélfogóhoz mit szólnál?

2012-02-10
00:19:53
robert,
nem találtam még ilyen topikot, ha nem jó itt, helyezd át, nevezd át nyugodtan.

Szóval bejárati ajtó minden házon van. Nálunk, a konyhába vezet, közvetlen kapcsolat a külvilággal. Semmi előszoba, melegedő rész, bármi, de gondolom még sokunknál van ilyen. Egyszerű műanyag ajtó, dupla tömítés, 6 éve került beépítésre, igyekeztünk a lehetőségekhez képest nem túl olcsót venni, kb. 120e volt akkor. Bíztunk benne, hogy jó lesz a sok forintért. (tudom, lehet venni sokszorosáért is ajtókat)

Nem vált be. Egyszerűen ez így nem elég egy fűtött helység és a kinnti téli hideg elszigetelésére. Egyrészt a küszöbnél rosszul lett beépítve, de kivakartam a kevés pur habot, újranyomtam, az a rész megjavult. De észrevettem, hogy ha nagyon hideg van kinnt, elgörbül a panel és még annyit sem szigetel, mint általában. Most épp -12 fok van kinnt, annyira el van vetemedve, hogy a pántok felöli részen infra hőmérővel -3 fokot is mérek, belül, szóval kegyetlenül hozza be a hideget, a kilincsnél/zárnál nem, mert ha becsukja az ember, a zárnál visszafeszül. Ha jó idő van, ismét egyenes az ajtópanel, szigetel rendesen. Emiatt aztán hiába cserélem ki a tömítőgumit, nem tudom mihez belőni a vastagságát, hisz mire megérkezik az igazán hideg, addigra beáll a tömítés.

De persze vannak ötletek, csak még nem tudom mi lesz, de valamit kell majd csinálni, mert amint kikapcsol a fűtés, érezni, hogy hideg van, meg előtte állva 'húz' a hideg.

1. passzív ház ajtó: háát, a különbözetből még egy darabig jobban elfűtögetek.. Vagy csak nem jó helyen keresem.
2. előtét ajtó kinntre: dupla ajtónyitás, csomagokkal, gyerekkel elég nehézkes, de ez talán hozna valami javulást
3. extra polikarbonát lap ragasztása az ajtópanelre, ez ugyan magának az ajtólapnak a szigetelését talán javítaná, de a tömítés még mindig kacat
4. teljesen új, jobb minőségű, nem passzívház ajtó: na igen, de elvileg a mostani is jó, gyakorlatilag ilyet még nem láttam, hogy elgörbül a lap a hidegben, utána meg vissza..

Új ajtó biztos megoldás lehetne, csak valahogy nincs kedvem kísérletezni, hogy hátha jó lesz.. Mert ugye nyáron beépít, fél év, télen meg előjön, hogy vagy jó, vagy nem. Nem kevés pénzről van szó.

Szóval ha vannak ötletek, tapasztalatok, akár új ajtóval kapcsolatban, akár más, házi javítási lehetőségről, ne tartsátok vissza, hátha másnál is előjött ilyen.

Lefotózni nem biztos, hogy le tudom a görbületet, mert a fényképező is torzít, de majd megpróbálom.

Kösz mindenkinek előre is.
2012-01-06
14:21:13
Előzmény: villam64 #22821#22834
Villám,
a tömítésnek elsősorban a légmozgást kell megakadályoznia, lezárnia a lebvegő útját, itt a hőszigetelés másodlagos dolog.
2012-01-06
14:17:37
Előzmény: sándor #22823#22833
Sándor,
A gumiprofil be van marva a keretbe, cserélhető. Csak szépen, igényesen dolgozik a készítője.
villam64Válasz erre
2012-01-06
10:35:29
Előzmény: Plaszlo #22811#22821
Azért villámé Sándor megítélésével szemben teljesen felfekszik. Most megnéztem a régieket. Van az ablak alján, ahol a sarokba tettem ellapult, és úgy maradt. Az oldalra tett is laposodott, de a légrés megmarad a csőben, tehát a rugalmasságát nem őrzi meg a végtelenségig. Ahol a sarokba tettem, az az alja, mert ott találtam megfelelő helyet. Máshol, ahol csináltam, ott az esővédőbe martam függőlegesen nútot, és ott az esővédő alatti deszkának támaszkodik neki, lezárva a vizet, és levegőt. Nekem a külsők 4 évesek, és tömítenek. A Sándor által beígért még 4 évet kibírják. Amennyiben jól belegondoltok, az ellapítással a sarokban pont a szigetelő légrést paszírozzátok ki a szerencsétlen cső tömítőből. Pont az a lényeg, hogy ne lapuljon teljesen el. Melyik a jobb szigetelő? A műanyag, vagy a levegő?
2012-01-06
09:54:17
Előzmény: sándor #22792#22811
Sándor,
Készítettem képeket, de szerintem nem fog segíteni az ismerősödnek. Ez egy egyedi kivitelezésű ajtó, nem a hagyományos keret és taposóküszöb kombináció. Itt a keret körben végig egyforma kiképzésű, nincs hagyományos küszöb, erre nem jó rálépni (sem a küszöbnek, sem annak aki rálép).

A küszöb profilja megegyezik a keret felső és oldalsó részével:

Tervezem, hogy kívülről rakok egy szélesebb előküszöböt, amire nyugodtan rá lehet lépni és nem koptatja el a jelenlegi éleit. Most a kutyának télre készített fa trepni védi a küszöböt.

Még egy érdekesség, a profilgumi a sarokba lett bemarva, de a felfekvése inkább Villám elképzelésével találkozik. A gumi nem felfekszik fel légtömören, minimális szellőzést enged, de ha kintről szél feszül az ajtónak, a réseken befújó szél a a tömítőprofilt az ajtókeretnek feszíti, így nincs nagy süvítés.

2012-01-05
22:28:56
Előzmény: sándor #22792#22793
OK, reggel világosban készítek képeket.
2012-01-05
15:29:14
Előzmény: sándor #22704#22776
Sándor!

Tudnál olyat marni, hogy az egyik oldallal párhozamos és nem 45°-os?

Kíváncsi lennék a felfekvésére a szilikoncsőnek.

Köszönettel: Pali
2012-01-05
14:56:39
Előzmény: sándor #22761#22774
Sándor,
Itt ezen képen talán jobban látható a keret kiképzése.

2012-01-05
14:48:21
Előzmény: sándor #22761#22771
Sándor,
Holnap lefotózom, de ugyanaz a profilja, mint a keret többi részének, a kerettel szervesen egyben van. A képen is látszik, önhordó kivitel, itt még éppen a beállítási fázisban van, csak ékek tartják a helyükön. Kicsit furcsa volt nekem is, az elején sokszor megbotlottam benne, de mára már megszoktam.
2012-01-05
12:51:18
Előzmény: robert #22747#22750
Sándor,
kompletten lettek kicserélve az ajtók keretestől, mindenhol azonosan fekszik fel a tömítés.

Biosolar Forum  =>  Ablak, ajtó  =>  Bejárati ajtólapozz: « előző   1, 2, 3, 4
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva