English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Ablak, ajtó  =>  Bejárati ajtólapozz: « előző   1, 2, 3, 4   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-04-10
18:29:10
Előzmény: tthom #28252#28267
Ne vegyél olcsóót!!!

Én cseszettül megbántam! Internorm az etalon, árak is vannak hozzá.
Vannak hasonlók beljebb árban, csak meg kell találni.

2012-04-10
14:42:01
Rászántam magam és bementem három ajtós céghez. Műanyag lesz szerintem, fa az kegyetlen drága.. Ha mester csinálja, akkor meg ki tudja, hogy jó lesz-e. Szóval.. Két magyar gyártás és egy Internorm. Magyarok: persze, ezek vetemednek, meg kicsit mozognak is, de ilyen, néha utána kell állítani.. De természetesen az adott cég ajtajaival soha nincs gond, tripla ablak, tripla tömítés, minden, 170-200e. Megfeszítve az ajtólapot szintén tekerednek, de közelsem annyira, mint a miénk.. Gondoltam benézek Internorm, ők elég nagy gyártó, nagy múlttal, megnézem, hogy az árakon kívül van-e különbség. Hát, valóban drágább, +50e kb. Az a nagy bajuk ezen kívül, hogy világítóablakos ajtajuk nincs az alsóbb árkategóriában, viszont ami ajtót mutatott az eladó, hát, szinte megmozdítani se bírtam, mármint csavarás, feszítés, nem úgy, mint a többit.. Szóval csak lehet értelmesebbet is csinálni.. Beépítési költség az szinte ugyanaz mindenhol, 20e kb.
Cserébe náluk van valami akció, hogy grátisz aluborítással adják most. Csak hát 250e. De összerakásilag is igényesebbnek néz ki, mint a másik kettő. Még a Hörmannt kell megnéznem, meg esetleg még pár másik magyart.

Amúgy a magyarok is fejlődnek, igaz, mind ugyanazzal az angol ajtópanellal dolgozik, de legalább már van 36mm vastag panellel is.
2012-02-14
13:29:36
Előzmény: Plaszlo #25356#25360
Plaszlo,

az a baj, hogy a 70mm-es profil ugye az csak körben van általában. A panel általában 24mm-es, aminek sok tartása nincsen. De ettől függetlenül lehet jó az övék, főleg, ha még nem találkozott vetemedett ajtóval.

Mondjuk a szép az lenne, ha az egész ajtólap 70mm-es lenne, viszont érdekes módon, ilyen nem sok van. Mert ugye minél vastagabb, annál jobban szigetelne. :)
2012-02-14
12:15:03
Előzmény: tthom #25349#25356
Két dolog miatt biztos lehet jobb: 70 mm-es profil, dupla vasalat. Amikor kérdeztem a vetemedés miatti garanciát, elsőre nem is értette mit akarok. Ebből arra következtetnék, hogy nem jellemző az ilyen probléma az ajtajaiknál. Most már lesz időd a jövő télig, biztos találsz megfelelőt. :)
2012-02-14
11:23:12
Előzmény: Plaszlo #25347#25349
Köszönöm, elhiszem, hogy van jó, csak meg kell találni. :)
86+áfa nem vészes, ez volt 120e anno.. Ha TÉNYLEG jó, akkor kifizetek érte többet, de akkor legyen időtálló.
2012-02-14
10:41:02
Előzmény: Plaszlo #25345#25347
Mire megírtam, kérdezősködtem, látom vidéki vagy ez a cég meg pesti. Példának azért jó lesz. :)
2012-02-14
10:38:29
Előzmény: tthom #25337#25345
Tthom,
kíváncsiságból keresgéltem én is, és ezt a céget találtam:
www.vthermo-ablak.hu/?page=bejarati_ajto&id=bejarati_ajto
Fel is hívtam, 70 mm vastag az ajtó, dupla vasalattal és garanciát vállalnak ez egész ajtóra, beleértve a vetemedésre is.
Esetleg próbáld megkeresni őket, vagy mást, de léteznek vastag és erős műanyag ajtók is. Ára nem egyszerű, 86.000 Ft + Áfá-tól indul. :-(
2012-02-14
10:38:20
Előzmény: villam64 #25338#25344
villam64,

nincs elvetve. Úgyis mondanám, hogy párhuzamosan nézem ezeket. :)
Csak mivel előrejelzés szerint már csak egy hétig van kemény hideg, ezért mire legyártanának valamit, már nem is kellene.. Vidéki vagyok, itt korlátozotabbak a lehetőségek. Jelenleg belülről 'igényesen' csináltam a nem záró részre egy fedést, hajlékony anyag+ragasztó segítségével, így nem süvít be annyira a hideg.

Össz-vissz elgondolkodtam a többi javaslaton is, miszerint egy új ajtó lenne a tuti. Akkor viszont miért költsek tízezreket másra, inkább bele az új ajtóba. Szóval ha tényleg jön a tavasz lassan, lehet még kihúzzuk így, esetleg még egy függöny felkerül belülre hamar.. Ronda, de utána lesz időm nyugodtan találni egy jó megoldást.
villam64Válasz erre
2012-02-14
10:09:38
Előzmény: tthom #25337#25338
Én nem vetettem volna el a hőfüggönyt. Kettős hatásod lett volna. Minimális hőfogás, ezzel társult volna az ajtó vetemedésének csökkenése, jobb záródás. A leggyorsabb, és legolcsóbb. És láttunk volna teszt eredményt tőled.
2012-02-14
10:01:29
Elkezdtem a netet túrni ajtó ügyben:

1. fa ajtó: ha jól csinálják, akkor jó, csak nálunk műanyag ablakok vannak, nem lenne meg a harmónia, meg itt is kérdés, hogy kitől..
2. műanyag ajtó: hát, 95%-ban sima 24mm-es ajtólapot használnak, olyanunk van nekünk is..
3. alu ajtó: alig árulja valaki, főleg HÖRMANN van, 300e+.
4. biztonsági ajtó: na, ezekről, mármint a normálisról elhiszem, hogy nem vetemedik, de a hőhídmentességet nem tudom miként oldják meg, amikor a tok is U alakú zártszelvény, vagy hasonló anyag, amibe raknak ugyan szigetelést, de a fém azért csak fém.

Szóval nem lesz egyszerű. A legjobb, hogy kb. csak a cégek felénél van feltüntetve a hőszigetelési érték.. Meg ugye az se mindegy, hogy az ajtólapra adjak meg, vagy az egész ajtóra beépítéssel.
2012-02-12
00:05:28
Én inkább arra gyanakszom, hogy egyszerűen spórolás megy a gyártóknál, és kifelejtenek ezt-azt a nyílászárókból. Egyszer olvastam egy cikket az ilyen átverésekről, a drága nyílászáróba is gyenge, hitvány anyagot építenek be, úgy nagyobb a haszon. Most megy a szekere a műanyag nyílászáróknak és kihasználják a nagy kaszálásra. Ha ennyire rossz lenne ez a szerkezet, már rég nem venne senki ilyet. Öcséméknek fal méretű műanyag bukó-nyíló elhúzható teraszajtójuk van és nem vetemedik, pedig náluk is hideg van kint. Az én ajtóimban sincs semmi űrtechnika, egyszerűen jól lett elkészítve, kint -15-18 fok, bent átlag 20. Nincs vetemedés, nincs jégcsap, semmi baja évek óta.
Szerintem minden tudományos magyarázat nélkül, egyszerűen rosszul készítették el. Olyan céget kell keresni, aki érvényesíthető garanciát ad a termékére és be is tartja, nem magyaráz mindenféle ostobaságot. Agyam eldobnám, ha nekem kellene megoldást találni, hogy jól érezze magát a bejárati ajtóm, meg ne hűljön szegényke.
2012-02-11
23:34:52
robert,

barkácsáruházat persze. Oda csak azért szoktam, mert laikusként nézelődhetek órákig, akkor sem néznek ki. Aztán max megveszem a terméket máshol, olcsóbban, ha már megláttam, hogy mik a lehetőségek. (nem konkrétan ajtó, bármi)

sándor,
na, az is szép.. Jégcsap belül. Azért ha én lennék ablak/ajtógyártó és nem tudnék hidegben nem vetemedő szerkezetet gyártani, akkor nem gyártanék, mielőtt valami hevesebb vérmérsékletű vásárló rám borítja az asztalt. Anno az volt a szlogen a műanyagnál, hogy nem kell festeni, nagyon ápolni, nem vetemedik, mint a fa. Aztán az utolsó valahogy nem igaz. Az is megérne egy cikket, hogy vajon miért gagyi tömítőprofilt használnak, amikor a rendes szilikonos, henger alakúnak métere lakossági szinten is max 100Ft. Egy ablak meg, ha vesz az ember, mondjuk 50e.
A mienkben is olyan van, hogy egyszer rászánom magam és kihúzom az összeset, aztán csere.. U alak, merev, akkor tömít, ha századmilliméterre tökéletes az illeszkedés. Persze, régen még kevésbé figyeltem ezeket, bíztam a szakemberekben.

Alumínium ajtókról mi a vélemény? Mostanában azokat is nagyon preferálják. Azokkal miként lehet hőhídmentest csinálni? Műanyagot még értem, acél váz, rajta a műanyag. De alumínium, acél, az mind eléggé vezeti a hőt.. Pedig ódákat zengenek róluk, annyira nem lehetnek rosszak.
2012-02-11
15:32:53
Előzmény: tthom #25053#25057
tthom,

A barkácsáruházakat nagy ívben kerüld el. Olyan cégeket keress meg (például egy építőipari kiállításon), aki ipari ajtókat is gyártanak.

2012-02-11
14:44:55
Előzmény: robert #25042#25053
Mint írtam, az ajtócsere is szóba jöhet, de általános, hogy ha bemegy valahova az ember, hogy ajtót szeretnék, SOHA nem mondják azt, hogy az általuk forgalmazott ajtó nem megfelelő oda. Sőt, CSAK az övék lesz a megfelelő. Szóval új ajtóhoz is kell egy adag szerencse. Gányolást én se szeretem, de ideiglenesen kell valami, amíg találok megbízható megoldást.. A társasházi kinézettel is igazatok van, én is elvárom, igaz gyakran hiába.
2012-02-11
10:22:55
Előzmény: tthom #25036#25042
tthom,

Miután elmondtad, hogy milyen kevés hely áll rendelkezésedre én egy minőségi ajtó megvásárlását javaslom. Akármit is gányolnál most, rövidesen eljutnál erre az elhatározásra. Egy társasházban nem ez tűnik a legmegbízhatóbb, hosszabb távon pedig legolcsóbb és legkényelmesebb megoldásnak.
Arról nem is beszélve, hogy egy társasház lépcsőházában van egy esztétikai minimum, aminek meg kell felelni (én legalább is elvárnám a szomszédoktól), és az sem mindegy, hogy a lakáson belül mit látunk (ezt meg a feleségem várná el tőlem).

Anyám nehéz függönyt és külső fóliát is tett már föl, nekem mindig felszaladt a vércukrom, amikor belegabalyodtam, legszívesebben letéptem volna.

Gyerek koromban a külső ajtót rühelltem. Ha nincs elég hely olyan alapterületű szélfogóra, ahol elfér kb 4 ember, akkor az sem jó megoldás, mert nagyon kényelmetlen.

Vagyis marad a jó minőségű hőszigetelt kültéri ajtó.

2012-02-11
10:05:08
tthom:
Nagy valószínűséggel csak egy ajtócsere -minőségi ajtó, szakszerű beépítéssel, garanciával- hozna számotokra hosszútávra is kielégítő megoldást.
A minőségin -most az áraktól eltekintve- elsősorban arra gondolok, hogy az üzemelési-beépítési körülményeket teljes mértékben figyelembe vevő műszaki megoldás kerüljön beépítésre.

Bejárati ajtó.
Gyakran találkozni olyannal, hogy bejárati ajtó címen olyan műszaki megoldást adnak el (vagy vesz meg a vevő), ami ugyan bejárati ajtó, de nem oda való.
Más ajtót kell beépíteni egy teljesen kültérre nyíló helyiség esetén, s megint mást egy zárt térre nyílónál.
Nem mindegy, hogy az a bejárati ajtó két (viszonylag)zárt teret választ el egymástól, vagy egy nyitott (teljesen kültér) és egy zárt teret.
Mások a hőtechnikai, és a pára viszonyok. Nyáron is és télen is.

Egy teljesen kültérre tervezett, gyártott ajtó jó megoldást jelenthet zárt folyosós, vagy normál zárt lépcsőházas lakótelepi körülmények között is, de fordítva biztosan nem.

Az ajtócsere elvetése mellett a többiektől is sok ötletet kaptál.
Én is megtoldanám ezt a sort még:
- egy hőszigetelt lamellákból építkező, motoros működtetésű alumínium redőny beépítésével, ami biztosan jelentene némi akadályt a hidegnek, és vélhetően vagyonvédelmi szempontból is lenne elrettentő ereje.
- vagy egy belsőoldali szélfogó kialakításával, rajta egy korrekt, küszöbbel is rendelkező beltéri ajtóval, a filtráció csökkentése miatt.
Toló-, és harmonika rendszerű ajtókat nem javasolnék, mert azok a konstrukciójukból adódóan csukott állapotukban sem záródnak tökéletesen.
A szalagfüggönnyel (műanyag-szilikon függöny) én még csak ipari körülmények között találkoztam.
Én úgy tudom, hogy ezeket olyan helyeken alkalmazzák, ahol az egyik oldalról mindig plusz fokok vannak, mert különben elridegednek a szalagok.
Ebben ugyan van oldalra elhúzható változat is, a fixre szerelteken nem kellemes az átjárás, kiváltképp ha nem üres kézzel közlekedik az ember fia, gyerek.
Mindemellett könnyen koszolódnak,, és macerás a tisztításuk is.

Kicsit bő lére eresztettem, de összességében úgy gondolom, hogy inkább spórolnék egy valóban oda (tervezett), valóban minőségi ajtóra és annak szakszerű beépíttetésére, mert minden egyéb kiegészítő megoldás is pénzbe kerül (a megfelelőbbek sokkal többe), és hosszabb távon a fő problémát (rossz bejárati ajtó, rosszul beépítve) egyik sem szünteti meg.

A garanciáról jutott még eszembe. Ma -ismereteim szerint- a nyílászárókra is csak akkor ad a gyártó, forgalmazó garanciát, ha azt (minősített) szakkivitelező építi be. De a garancia nem csak az ajtóra vonatkozik, hanem a beépítésre is.
S ha a szerelőhab (purhab) nem jól, nem folyamatosan, nem megfelelő vastagságban van az ajtód körül, akkor ott már a beépítők is hibáztak.
villam64Válasz erre
2012-02-11
09:45:49
Előzmény: tthom #25036#25038
www.fakutya.com/taxonomy/term/25
hőfüggöny néven keresd. Szilikont árulnak a Murányi utcában. Biztos számít. Olyan, mint a redőny, ha rendesen illeszkedik.
Például még. www.hostopfuggony.hu/hostop-szalagfuggony
2012-02-11
09:33:18
Előzmény: villam64 #25029#25036
Hmm. Ez a szilikonos függöny nem hangzik rosszul és könnyen átjárható.. Gondolod, hogy számítana valamennyit? Mondjuk ha mást nem, a szelet fogná egy kicsit. Körbenézek csinál-e erre vki ilyet.
villam64Válasz erre
2012-02-11
06:58:03
Előzmény: tthom #25024#25029
Még tehetnél műanyag függönyt kívülre. Az szilikonos csíkokból áll. Raktáraknál, üzletláncoknál használják. Egy ajtóra nem olyan drágán megoldható.
2012-02-11
00:21:05
Látom van itt csapat. :)

Megpróbálok összesítve válaszolni:

robert,
lemértem én is tegnap, külvilág: -12 fok, ajtótok/keret: +11 fok, ajtólap műanyag részen: +13 fok, világító ablak: +8fok. Irigyellek az ajtódért.. 19el én is kiegyeznék.

lindy,
kilincs felöli részen se jó, csak mivel ott középen van a zárnyelv, meg sok pontos ajtó, ott beigazítja magát a görbület ellenére és zár. A pántokból viszont csak három van és a közöttük lévő távolság elég arra, hogy meggörbüljön.

monolit,
én is a különböző anyagok különböző hőtágulására tippelek, de nevetséges, hogy egy gyártó ezt nem kalkulálja bele, viszont ezzel sokat nem is lehet kezdeni utólag. Új ajtónál meg ki tudja, hogy a gyártó miként oldja meg, persze, esetleg garanciálisan meg lehet oldani.. Csak ugye kimagyarázásban is profik a gyártók.. Szerintem apósod ajtaja is tökéletes lesz nyáron. Amikor ugye mindegy..

Égboltos,
tolóajtó jó ötlet lenne, de sajnos az ajtó egyik oldalán fél méterre a szomszéd ajtaja van, másik oldalon meg egy ablak. Nem fér el a tolóajtó, főleg a vezetősín, mert az ajtó ideiglenesen rálóghatna az ablakra.

Arra gondoltam, hogy csinálok +1 szigetelő kört.. Mittomén belül körbe felragasztok valami műanyagot/xpst, ami túllóg az ajtólapon, az ajtótokra szintén ragasztok körbe egy keretet és ezek egymásra csukódnának. Mondjuk szilóval, hogy le is lehessen szedni szépen. A pántoknál, ahol a legkacatabb, ott meg a két keretrészt egy széles szalaggal légmentesen össze is ragasztanám, hogy ha netán nem tökéletesen csukódik egymásra, akkor is zárjon. Így az utólagos keretet én tudnám belőni, hogy zárjon.. Igaz, így csak egy réteg tökéletes záró lenne, de hátha számít. Ezek után már csak az ajtólapra kell egy réteg polikarbonát, aztán már javul is.. Csak nem tudom, hogy a plusz réteg kívül, vagy belül lenne szerencsés.

Csak a szépségét veszti el. :)
2012-02-10
19:53:34
Előzmény: Plaszlo #24975#24998
"Nyáron, amikor a nap rásüt, akkor fordítva deformálódik?"

Mivel nyáron lett beépítve, így az akkori alakváltozást tárolta, azaz akkor még pontosan zárt. Várom a nyarat,akkor kiderül hogy visszanyeri-e a pontos záródását. Tavaly lett még csak beépítve.
ÉgboltosVálasz erre
2012-02-10
16:34:04
Előzmény: tthom #24949#24987
tthom!
Egy tolóajtó sem jöhet szóba a folyosón? A falhoz lapulva pár centiés egyész jól lehet szigetelni. Persze a bejáratin gondolom ablak van,ha nem, akár polikarbonát vagy OSB lap is lehetne.
2012-02-10
12:45:04
Előzmény: monolit #24972#24975
Monolit, ebben teljesen igazad van, de egy ajtógyártónak erre fel kell készülnie, különben csak kacat a terméke. Nehezen tudom elhinni, hogy erre ne lenne megoldásuk. Nyáron, amikor a nap rásüt, akkor fordítva deformálódik?
2012-02-10
10:51:13
Előzmény: Plaszlo #24962#24972
Apósom ajtólapja tömör műanyag. Szerintem a hibát a fém merevítés és a műanyag kettős okozhatja (a nem egyforma hőtágulásuk). Mivel az ajtóban nagyobbak a méreteik, ezek miatt jelentkezik fokozottabban mint az ablakoknál.

Gondolom a fém hossza rövidült a hideg miatt, ezt a műanyag nem követte és ez okozza a deformitást.(?)
2012-02-10
10:29:04
Előzmény: szocsmarci #24956#24964
Tegnap -10 külső hőmérséklet mellet infrával megmértem a lakótérbe nyíló bejárati ajtó felületét. 19 fok volt.

Biosolar Forum  =>  Ablak, ajtó  =>  Bejárati ajtólapozz: « előző   1, 2, 3, 4   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva