English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Szuperkazánlapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-03-14
16:28:37
Előzmény: Hunor #27199#27200
Hunor,

Igen, az őt megillető helyre került :)

2012-03-14
16:21:34
Előzmény: robert #27198#27199
robert!

Ok akkor helyre került a dolog :)

Üdv:

Hunor
2012-03-14
16:18:22
Előzmény: Hunor #27196#27198
Hunor,

Azt hittem te is illetékes vagy, mert úgy tűnt, hogy érdekelt vagy az üzletben. Bocs, hogy ilyet feltételeztem rólad, és köszönöm, hogy kisegítettél. Már kezdem érteni:

A 2.5 millát ki kell csengetni, mert ez már a tüzelőanyag árával, a melegvíz tartállyal és a beüzemelési díjjal csökkentett ár.
Ennyiért kihozzák, és rákötik a kiépített fűtési és melegvizes hálózatra, valamint a meglévő kéményre, bármilyen is az.

Lehet, hogy a tévészopos reklámok alapján vásárló közönség rögtön megértette, hogy miről van szó, de nekem kellett egy kis idő, mire egy ilyen megtévesztésre építő szövegből kibontottam a valóságot.

2012-03-14
15:53:29
Előzmény: dejoe #27189#27197
dejoe!

Természetes évesre gondoltam!
2012-03-14
15:52:38
Előzmény: robert #27195#27196
robert!

Olvasd már végig a hirdetést légyszíves, és írja az illetékeseknek, hogy mit tartalmaz ez, és mit az!

Nem kell agytrösztnek lenni:

a HMV: használati melegvízet előállít télen-nyáron (200 literes tartállyal)
a beüzemelés: telepítik, tesztelik, átadják
a 3 év tüzelőanyag bent van az árban erre írtam azt ha 3000 m3 a gázfogyasztás ami nem ritkaság akkor ez ekkor értéket képvisel!

Érdeklődj a forgalmazónál!

Üdv:

Hunor

2012-03-14
15:35:59
Előzmény: Hunor #27181#27195
Hunor,

1. Ez volt a gazdaságossági-számítás?
2. Mit tartalmaz a HMV kezelés 200.000 Forint értékben?
3. Mit tartalmaz a beüzemelés 200.000 Forint értékben?
4. A 3 fűtési idényre vonatkozó földgáz árát, a 840.000 Forintot levonják az árból, vagy ki kell fizetnem és megígérik, hogy részletekben kapom meg? Milyen részletekben?
2012-03-14
14:14:41
Előzmény: Hunor #27181#27189
"Azoknak nem akiknek 100.000 Ft a gázszámlájuk,"
Ez most havi...évi ? :-))

"3 évnyi tüzelőanyag (3000m3 gázt kiváltására "
Tehát évi 1000m3 > 1000*150=150000Ft

Ha az első /év volt, akkor annál nem érdemes, 150eFt-nál meg már érdemes ?
Vagy mit néztem rosszul ?

"Akit érdekel a drasztikus fűtéscsökentés"
folytatnám
Az vegye tekerje le a termosztátot 18fokra ! Ha eddig 21-22 fokon volt .. :-))
2012-03-14
13:40:24
Előzmény: zsezse #27182#27187
zsezse!

Ezen ne múljon. Ez a szuperkazán szuper tipusa.

www.dspellet.eu/dspellet/dsbiomatic%20multipellet.html
2012-03-14
11:29:49
Előzmény: Hunor #27176#27182
Hunor
en ertem, hogy a tied nem vegyes kategoria...
de a 2 hetet kicsit szkeptikusan fogadom. Az egyik baratomek egy SAS kazant uzemeltetnek, ok is toltik 2 naponta az adagolo tartalyt (nem tudom, mekkora)
azt sem tudom, a te hazad mennyire van lehoszigetelve, hogy 2 hetig kibirja a tartaly
az enyem sajnos nem tul jol hoszigetelt, de a nem extrem hidegekben eleg 2 naponta begyujtanom. (2 m3 puffer)
sot, az uj verzios Calorokbol letezik kombi valtozat, amihez tudsz csatlakoztatni apritek/pellet adagolot.
azt elhiszem, hogy a hatasfoka el fog maradni a SAS/szuper kazantol, mert nem erre terveztek, de akar automatan is hasznalhatom.

es ha mar kukorica egeto:
www.futesuzlethaz.hu/shop/kukorica-egeto-kazan/974-calor-magma-v-25-1.html
817e AFAval.
nem csak kukorica eg el benne, minden szemest megeszik. pelletet is, ugy tudom.
nem mellesleg magyar termek.

az en gondom a szuper kazannal az, hogy ramtukmalnak olyan sallangokat, amire nincs szuksegem.
miert vegyek en 2.5M-ert kazant, kemenyt, HMVt, tuzelot, ha mondjuk ennek 75%-a mar megvan nekem is?
egyaltalan milyen tipusu ez a kazan? rajzok? fotok? adatok?
bocs, nem neztem utana, ha van, akkor egy linkkel megelegszek.
2012-03-14
11:17:28
Előzmény: robert #27090#27181
robert!

Kiknek érdemes megvenni? Azoknak nem akiknek 100.000 Ft a gázszámlájuk, nincs semmi idejük a hamuzásra, megtöltésre! Akit érdekel a drasztikus fűtéscsökentés, és pár hetente nem riad vissza attól bepiszkolja a kezét, azok mind szóba jöhetnek!

Már egyszer leírtam, de valószínű Te sem olvastad el a hirdetést, csak csatlakoztál a többiekhez, hogy ez a kazán 2.5 millió forint, és slussz-passz!

Akkor számoljunk ha ennyire szeretnéd, hogy mit tartalmaz a 2.5 millió:

HMV kezelés 200.000 Ft
740 literes tüzelőanyag tároló 150.000 Ft
Beüzemelés, leszállítás 200.000 Ft
3 évnyi tüzelőanyag (3000m3 gázt kiváltására 6200 kg pellet) 45 Ft/kg számolva is ~280.000 Ft*3= 840.000 Ft

A tényleges kazán ára 1.110.000 Ft! Ezzel számolj!

Igazából ha ezeket kivonom Én drágábban vettem 1.38 mFt + beüzemelés!

Üdv:

Hunor

2012-03-14
10:56:28
Előzmény: sándor #27166#27180
Sándor!

Elég demokratikusan kezeled az oldalt!!!!!!!!

A savasodásra várom válaszod?
2012-03-14
09:56:14
Előzmény: szocsmarci #27162#27178
Kedves szocsmarci!

Persze a reklámokat senki sem szereti, de mégis egy szükséges rossz! Nem védeni akarom a szuperkazánt mert már a neve is marketingcélból született! Legalább is nekem nem az van ráírva, hogy SZUPERKAZÁN :).

Én nem ennyiért vettem hanem 1,38 mFt, de ahogy már említettem az egyik levélben, én is reklám útján tudtam meg, hogy ez a kazán nem lyukad ki 3 év után a szemes kukoricától!

És ez a reklám maszlag pedig nem csak a kazánról szól, (kazán, hmv, 3 év tüzelőanyag, 740 literes tüzelőanyag tároló, leszállítás, beüzemelés), ja és a kazánhoz gyárilag kapsz saválló kéményszettet 5 méter hosszúságban (legalább is Én kaptam anno), és ha jól elolvassa az ember akkor államilag támogatott konstrukcióval is megvásárolhatja! Na ez kerül 2.5 millióba!

Szóval nem csak a kazánt kell kiemelni ebből a 2.5 mFt-l, jól el kell olvasni azt a hirdetést!

Természetesen egy reklám szövegbe van foglalva, mert máshogy nem lehet eladni!

Üdv:

Hunor
2012-03-14
09:27:39
Előzmény: zsezse #27169#27176
Kedves Zsezse!

Mindezt automatán tette a kazánod, 2 hetente kellet csak hozzányúlnod, megtöltened, és a szobai termosztátról vezérelted! A kazánod pedig, kikapcsolt ha nem kellet a háznak fűtés, magyarul minimális volt veszteséged, a kimagasló hatásfok mellet!

Ez nem vegyes tüzelésű kategória!

Üdv:

Hunor
2012-03-14
07:39:51
az en szuperkazanomban - V50:) - eddig a kovetkezo tuzelok fordultak meg:)
a felsorolast igyekszem a tuzelesi modok szerint kulonvalasztani
-meteres agfa (80cm-re vagva) (puha, kemenyfa, fenyo)
-agtusko (puha/kemenyfa)
-foldes gyoker/tusko (puha/kemenyfa)
-homokos fenyotusko
-fenyo ag, tuja ag
-ujsagpapir, kartonpapir
-szolo venyige, gyumolcsfa agak osszekotozve
-buzaszalma
-szojaszalma
-fuszena kisbalaban
-fureszpor (finom es stihl forgacs)
-szotyihej
-kukorica
-fa apritek (fenyo, gyumolcsfa, szolo venyige)
-fakereg

ez eddig 15 fele, de pontosan 10/ed annyiba kerult, mint a szuperkazan
szocsmarciVálasz erre
2012-03-13
22:10:43
Előzmény: Hunor #27137#27162
Azért a reklámnak is vannak határai, jó dolog, ha el akarsz adni egy amúgy hasznos dolgot, csak "ne lógjon ki a lóláb".
A kazán ára nem is annyira fontos. Habár megjegyzendő, ha valaki épít egy gázkazánt 1,25M forintból (komplett gázvezetékkel), és a másik 1,25 M forintot a bankba teszi, akkor egy pár évig elfűthet a drága orosz gázzal is.

A baj az, hogy pár dolgot elhallgatsz, vagy csúsztatsz. Pl a kazán teljesítménye és a szükséges kémény átmérője nincs megadva, nem látom a kazán fajtájának pontos meghatározását (apríték adagolós), és a szükséges helyigényt. Ezek megdobhatják a költségeket.

"5. Nincs szükség speciális kéményekre! Nem kell külön szakemberek után járni, használható a meglévő kémény is!"
- Ilyet nem állíthat egy kereskedő, semmi köze hozzá. Persze ha vállalja érte az anyagi és büntető jogi felelősséget, akkor hajrá.

"6. Egy gázkazán, vagy egy vegyes tüzelésű kazán 60-75%-s hatásfokkal égeti el a tüzelőanyagot, a szuper kazán 85-90%-l! Ezáltal nem csak hogy olcsóbb bele a tüzelőanyag, de kevesebbet is fogyaszt belőle!"
- Ez sem feltétlenül igaz, egyik szám sem. A 85-90%os szuper hatásfok éves hatásfok, vagy 100%-os folyamatos üzemben?

A Google-n rákerestem erre: faapríték adagolós kazán .Rengeteg találat van, sokan foglalkoznak ilyesmivel, és mindegyik "szuper".
www.netkazan.hu/termek/1164/sas-agro-eco-1-5-faapritek-es-pellet-kazan az ára 1.112.000 Ft, ez is húzós, de a kényelmet meg kell fizetni, hiába.

Ha egy kuncsaft megveszi ezt a kazánt az utolsó összekapargatott pénzéből, és utána derül ki, hogy a kéménye nem alkalmas erre a kazánra, kell még egy fűtési puffer, és egy tüzelőanyag tároló is, valamint néhány szivattyú + 200.000 Ft értékben cső, akkor Te jogilag tiszta maradsz. És nem baj, ha mégegyszer nem fog Nálad vásárolni, valószínű akkor sem tenné, ha meg lenne elégedve a kazánnal. Csak a kazán vásárlás (szerintem) tisztán műszaki kérdés kellene legyen, és nem marketinges dolog.
2012-03-13
17:23:45
Előzmény: payagyerek #27126#27137
Persze hogy nem láttál, mert mindenki ismeri, és egy standard dolog! Ha adnál hozzá egy adalékot, mint ahogy a Shell teszi a VPowerrel azt már reklámozni kellene, hogy megvegyék, de szerintem reklámozzák is! Ha visszamennék kb. 80 évet akkor találkozhatnál 95 benzin reklámmal, mert senki sem ismerte, és azt akarták hogy elterjedjen! Ez a reklám!

Úgy gondolod, hogy a pellet, biomassza technológia annyira ismert, hogy nem kell reklámozni? Hisz 10-ből 9 ember nem ismeri! Ha a földön mindenki eggyen ruhába járna, ugyan olyan házba lakna, ugyan azt enné stb.. akkor nem lenne szükség reklámokra, de amint bejönne egy újítás, azt az emberek tudtára kell adni!

Ez a kazán reklám nem neked szólt, az már kiderült, de attól függetlenül nagyon sok embert érdekelhet! Az, hogy neked ilyen kevés a gázszámlád annak oka van, vagy befektettél egy energia takarékossági felújításba (szigetelés, kazán, nyílászáró, stb.), vagy egy 40m2-es házban laksz! A lényeg, hogy valaki meggyőzőt arról hogyan lehet alacsony a gázszámlád, vagyis reklám útján tudtad meg!

UI: ha valaki vágyik arra hogy fehérebb legyen a foga, akkor megveszi azt a fogrémet, és ha csak 1%-al is fehérebb lesz a foga attól a "bizonyos" fogrémtől mint a többitől, akkor a gyártónak ezt a vásárló tudtára kell hoznia!

Üdv:

Hugo
payagyerekVálasz erre
2012-03-13
15:31:24
Előzmény: Hunor #27119#27126
Tudod én még nem láttam (sima 95-ös) benzinreklámot a TV-ben. Ergó, amit kapkodnak a népségek, nem kell reklámozni.

"egyre fehérebb lesz a fogad a tovább fejlesztett megújult fogrémtől (a reklám szerint), ezt csak így lehet eladni"

Hát épp az efféle reklámról beszélek! Pont a köcsög, vásárlót hülyébe vevő reklámokról!
OFF
Normális fogyasztó válasza a fogkrémre: Szódabikarbóna.
ON
Épp ugyanilyen a ...kazán reklámja is! Avval kérkedik és azért srófolja fel az árat brutálisan irreálisra (a többi muszáj cullangjával), mert 65 portékával fűthet.
Megmondom a 66.-ikat, mely közel hasonló reklámértékű, mint az előző 65:
5-10-20 EZER FORINTOS PAPÍRPÉNZEKKEL IS FŰTHET!

"3 évnyi tüzelőanyag mennyiség...több százezer forint"
Kérdés, hogy kinek, mit ér? Nekem 3 évnyi gázszámlám nincs több százezer forint.
2012-03-13
15:13:33
Előzmény: sándor #27105#27121
Kedves Sándor!

Mindennek van pozitív, és negatív környezeti hatása! Kérdem Én, amikor az emberek beülnek az autóba, hogy elmenjenek a boltba 1 liter tejér akkor számolnak azzal, hogy mennyire terhelik meg a környezetet! Vagy amikor 1 m3 gázt elégetnek számolnak azzal, hogy 12 m3 kén, és nitrogén oxidot, metán, és salétrom oxidot, és egyéb anyagokat bocsájt ki!

A Marcinak igazat tudok adni mivel a felsorolt szerves anyagok nagyrészt C+H+O2 állnak! Én voltam olyan Olasz pellet gyárba ahol paradicsom héjból gyártottak pelletet, ami égés folyamán elég nagy mennyiségben produkált salétromhoz hasonló kicsapódást a kazán belsejében! A füstgáz összetevőiben viszont nem volt károsanyag!

A kazán gyártók fel vannak készülve erre a feladatra, mert nem tegnap kezdték az ipart, ezért raknak ebben a kazánba saválló égőfejet, és duplafalú égőtérbe helyezik el amiben a savas kicsapódás nem tud kárt tenni!

Talán ezért sem olcsó! Az anyagokról amiket eltüzelek küldeni fogok eredményeket!

Üdv:

Hunor
2012-03-13
14:48:17
Előzmény: payagyerek #27091#27119
Nem tévedsz ez nem kis pénz 1 kazánért, de ha jól elolvasod a reklám szöveget, akkor ezért a pénzért nem csak 1 kazánt kapsz. Én nem ennyiért vettem anno hanem közel egy millával olcsóbban, de ez az ajánlat (amin megy a viccelődés) tartalmazza még, a teljes beüzemelést, a használati melegvíz ellátást minimum 180-200 eFt (plusz tartály, váltószelep stb., csövezés) + 3 évnyi tüzelőanyag mennyiséget, aminek az értéke több százezer forint! Ezt így együtt kell nézni, és nem csak azt, hogy ez a kazán ára!

Amúgy szerintem jó reklám fogás, és abban igaza van itt mindenkinek, hogy a szöveg az reklám szagú, de reklám nélkül nem lehet semmit eladni! Mint ahogy minden hónapban egyre fehérebb lesz a fogad a tovább fejlesztett megújult fogrémtől (a reklám szerint), ezt csak így lehet eladni. A szövegben amúgy nincs semmi ferdítés, mert a kazán mindent eltüzel ami adagolható!

Üdv:

Hunor

szocsmarciVálasz erre
2012-03-13
11:42:04
Előzmény: sándor #27105#27113
Sándor

Pécsett most épül a szalmatüzelésű Erőműi kazán, akkora szalmatároló épül, hogy egy kisebb repülőgép feltudna benne szállni. Az igaz, hogy épül mellé füstgáz filter is (legalábbis gyanítom).
De ott vannak a Calor 50-es, és kifejezett szalmatüzelésre ajánlott kazánok. Azokkal mi a helyzet?

Szerintem a szalma, kukorica szár, és a többi 63 anyag szénből, hidrogénből, oxigénből, és egyéb természetes anyagokból áll, pont olyanból, mint a fa. Ezért az égésterméke sem lehet nagyon más összetételű.

A többi dologról annyit: 65 féle anyag csak figyelem felhívásra szolgál, tehát csak egy marketing fogás. Annak viszont jó, hiszen az emberek ezután beleolvasnak a kazán prospektusába.

"Semmi gondom a kazánoddal. Mások másra dobják ki a pénzüket. Ez idáig magánügy és nem szakma."
"Semmi gondom a kazánoddal. Mások másra dobják ki a pénzüket. Ez idáig REKLÁM és nem szakma." - Én így írnám át a mondatodat.

payagyerekVálasz erre
2012-03-12
22:20:28
Előzmény: Hunor #27084#27091
"mi alapján mondtok itt véleményt róla, ha nem ismeritek?"

Én valóban nem ismerem. Bevallom. Ennek ellenére nagyon irritál az ára.
Nem tudom, ki mennyire tudja lopni a lóvét, de hogy az én zsebemből 2,5 millát 1 kazánért? Elképzelhetetlennek tartom.
Persze nagyra értékelem, hogy valaki rászánta a sok időt és gondosan összeszámolt 65 elégethető portékát. Ám ettől függetlenül, kizárt dolognak tartom, hogy 1 kazánnak lenne olyan mérvű beltartalma, ami valóban egyenértékű ennyi pénzzel.
Szerintem eltévedt a marketinges brigád. Ezt, ennyiért, nem ebben az országban, hanem inkább Svájcban kéne piacra dobni! Talán ott el lehet könyörögni a vevőnek (térden csúszva) 1-2 darabot. Ha más nem múzeumnak, mintegy mementóként az "ilyen is vót" kategóriába.

Vagy tévedek és más nincs tisztában a pénz értékével?
2012-03-12
22:19:14
Előzmény: Hunor #27085#27090
Hunor,

Úgy gondolom, hogy igenis lehet valamilyen véleményt mondani, csupán az ár (2.500.000.Ft) és a funkció (kazán) ismeretében is, akkor is, ha nem használok, sőt akkor is, ha még nem is láttam ilyet. Szerinted a szuperkazán egy olyan áru, amiről csak azután lehet véleményt alkotni, miután megvettem?

Kinek éri meg ennyit fizetni azért a lehetőségért, hogy félszáz különféle (részben egzotikus) szilárd tüzelőanyag adagolására alkalmas kazánja legyen?
Valószínű, hogy az esetek 99% százalékában már 2-3 típus is több, mint szükséges. A felsorolt tulajdonságok listája jól hangzik, csakhogy minden tétel bonyolítja és drágítja a kazánt, de a hatásfokon nem javít.

Nekem úgy tűnik, hogy ez egy prémium kategóriás presztízs cikk, akárcsak egy 200 ezer forintos cipő, vagy egy Bentley, amiben nélkülözhetetlen tartozék a mahagóni műszerfal, optikai tuning és a csomagtartó illatosító.

Tehát az érdekelne, hogy szerinted normál felhasználás mellett kinek érdemes beruházni egy ilyen kazánt? Megtérülésről lehet-e egyáltalán beszélni vele kapcsolatban (ha igen, akkor egy példán mutasd be légy szíves)?

villam64Válasz erre
2012-03-12
20:32:39
Előzmény: Hunor #27084#27086
- Azt leszögezhetem, hogy nem olyan mint a SAS kazán, sőt! -
A sőt azt jelenti, hogy jobb. Tehát azt mondtad, hogy kipróbáltad SAS kazánt is de a tied jobb. Vagy elhagyod a "sőt " szót. Viszonyítottál. Lekicsinyelted.
Minket csak a gazdaságossági ára, meg a 65 féle tüzelő anyag zavar. Számunkra az 6-8 fajta.
2012-03-12
20:04:23
Előzmény: robert #27048#27085
Köszönöm az anyagot nekem is megvan! Jelenleg Én is gazdálkodok 400 hektáron, és 2 hektárt be is ültettünk (salix expressel)! Ha összegyűjtőm a felsoroltakat, hozol egy olyan kazánt ami gond nélkül elégeti mindet?
2012-03-12
20:00:28
Előzmény: villam64 #27051#27084
Igen ez érdekes kérdést vet fel, hogy ki mit próbált ki, és ki mit kezd el szidni, és acsarkodni! Ezt a kérdést amit feltettél Én is megkérdezhetém! De azt is, hogy mi alapján mondtok itt véleményt róla, ha nem ismeritek?
Biosolar Forum  =>  Világmegváltó ötletek  =>  Szuperkazánlapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva