English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés , HMV - Problémák  =>  Tervek - 4karikaslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
4karikasVálasz erre
2014-10-18
18:41:50
Előzmény: villam64 #47526#47527
Azért nem rajzoltam bele mást mert nem tudom mi kell még bele. Kell e visszacsapó és ha igen hova? Vagy valamilyen szelep vagy akármi egyéb.
villam64Válasz erre
2014-10-18
17:28:53
Előzmény: 4karikas #47525#47526
Visszacsapók is hiányoznak a rajzról. Pontos rajzzal elkerülhetnéd az időhúzást.
4karikasVálasz erre
2014-10-18
15:49:12
Előzmény: szocsmarci #47523#47525
Igazad van. Kijavítottam a rajzot. Siettem vele. hogy érted, hogy a puffer másik oldalához? Ott van keverőszelep az SZ2 előtt csak azt nem rajzoltam be. a piros fekete találkozáshoz nem nagyon tudok már mit berakni mert ez egy meglévő csőrendszer csak bele akarom építeni ezt a találkozást, hogy begyujtás után rögtön kapjanak meleget a radiátorok is.
szocsmarciVálasz erre
2014-10-18
12:49:13
Előzmény: 4karikas #47522#47523
A VTC-nek 3 csatlakozása van, nem 2!
Ha ragaszkodsz az elképzelésedhez, akkor kell még egy keverőszelep a piros-fekete cső találkozásához. De akkor már inkább a puffer másik oldalára tedd -> és már el is jutottál a gyári rajzhoz.
4karikasVálasz erre
2014-10-18
10:28:12
Előzmény: zsezse #47472#47522
Csináltam egy gyors rajzot. A fekete vonalak a 28-s csövek a kékek a 22-s csövek és a piros résznél kötném össze a két kört, hogy a kandalló egyszerre töltse a puffert is meg a radiátorokat ameddig a termodfejek el nem zárnak, azután csak a puffert ameddig fel nem melegszik. majd mikor a kandalló kialszik és a lakás hűl akkor a másik szivattyú csak a radiátorokat. Ez így jó lehet?

2014-10-13
21:28:15
Előzmény: 4karikas #47468#47472
nem teljesen jol irod szerintem.
itt mar azert erosen segit a fizika es az aramlastan.

a puffernek es a 28as csonek lenyegesen kisebb az aramlasi ellenallasa, mint a lakasnak es a 22es/18as csoveknek. Ezert ha csak a kazankori szivattyu megy, akkor a vizet a pufferen keresztul forditja meg.
ha a kazan hideg, akkor a VTC lezarja a kazant, igy abbol a lakaskori szivattyu nem tud szivni, nem nyomja at rajta a visszaterot sem.

ha a kazan meleg es a kazan/lakasoldali szivattyu is megy, akkor pedig a nyomaskulonbsegek alapjan fog a folyadek aramlas osztodni. Altalaban a kazanszivattyu tobbet nyom, mint a lakas, tehat a puffer is telik es a lakas is melegszik.

4karikasVálasz erre
2014-10-13
09:01:45
Előzmény: zsezse #47467#47468
A rendszerem már kész van csak azért gondoltam összekötni, hogy a felfűtési idő lecsökkenjen valamint ne menjen egyszerre a két szivattyú. A kazán-puffer 28-s réz cső a puffer-radiátor gerinc 22-s rézcső a gerincből a radiátorok 18-s rézcső. igen van vtc-m de az a visszatérőben van ezért gondoltam hogy kellhet valamilyen szelep az előremenőbe mert ugye ha elképzeljük a csövet akkor az egy egyenes a puffertól a radiátorokig amit nyom a radiátorköri szivattyú és ebbe csatlakozik bele a kazán előremenője egy T-vel ami mindkét irányba nyom tehát az álló radiátorköri szivattyút forgatja és két ponton tölti a puffert( a sajátján és azon amin a radiátorszivattyú szív) Ha pedig elindul a radiátorköri és áll a kazánköri akkor beletolja a pufferból a kazánba a meleget. De akkor ezek szerint rosszul gondoltam és nem kell semmilyen visszacsapó csak a T és kész.
2014-10-13
08:28:08
Előzmény: 4karikas #47466#47467
szia

ha ilyen terveid vannak, ne varialj.
a Puffert 2 db T elemmel kosd be a kazan es a radiatorok koze.
Gondolom van ESBE VTC szeleped a kazan es a puffer kozott. Ez majd lezar, ha a kazan kihult.

a kazan es a puffer kozott szerelj vastagabb atmerovel, pl 28as rezzel
a lakas fele pedig kisebb, mondjuk 22-es csovel. igy nem lesz olyan problema, hogy a kazan feleslegesen bedolgozik a radiatorok fele, amikor a lakas mar nem ker meleget.

4karikasVálasz erre
2014-10-13
06:00:59
Sziasztok.

Azon gondolkodtam, hogy mivel most a kazán puffer az egyik kör és a puffer radiátorok a másik kör ha egy ponton összekötöm a két kört úgy, hogy ameddig ég a tűz addig a kazánköri szivattyú töltse a radiátorokat is. Ha ide egy folytó visszacsapó szelepet teszek hogy amikor már a kazán hideg és a másik szivattyú megy ne töltse a kazánt is az jó-e? valamint a visszatérő ágba kell e valamilyen szelep vagy csak simán összekötöm és az előremenőben a visszacsapó ugyis elzárja ezt a kört? Valamint a radiátor köri szivattyú után tegyek e visszacsapót, hogy amikor a kazánköri szivattyú beledolgozik a radiátor előremenőbe akkor ne forgassa visszafelé az álló radiátorköri szivattyút vagy ez elhanyagolható?

Köszi.
villam64Válasz erre
2014-10-05
21:37:04
Előzmény: 4karikas #47448#47452
Van amit a szerelvény bolttal megrendeltetek. Van függőleges mkkrobuborék leválasztó. Amelyik bolt árul a gyártótól vízszintest, azzal megrendeltetem a függőlegest a nagykereskedőjétől. www.epuletgepeszaruhaz.hu/index.php/spirotech-bronzhazas-mikrobuborek-levalaszto-fuggoleges-beepitessel-3-4-aa075v.html
villam64Válasz erre
2014-10-05
21:21:01
Előzmény: grano #47447#47451
Én 3 helyen alkalmazom. A kazánnál, a kandallónál, a kollektornál. Az automata légtelenítők semmit sem értek, pedig volt hogy négy is volt a fűtési rendszerben. A vízben keringő levegő tovább haladt. Nagyon el kell találni a helyét, hogy kivegye a levegőt. Megpróbálod értelmezni a mikrobuborék leválasztót, akkor rájösz, hol van a légtelenítő pont. A mikrobuborék leválasztó előnye, hogy ezt a pontot áthehelyezheted. De többször jártam úgy, hogy ha nem a szívattyú bemenete elé helyeztem el, akkor a szivattyúba bejutó levegő belül forgott, és lecsökkentette a szivattyú szállítóképességét harmadára, vagy kisebbre. Az automata légtelenítő a mérete miatt nyomás nélküli rendszerben működik hatékonyan. Ahogy nő a nyomás úgy romlik a hatásfoka. Ezért növelték meg a méretét mikrobuborék leválasztóra. Szükség van a nagyobb tartályra a levegő kiengedéséhez.
A T idomos bekötésnél csak rajzon szerepel a kazán után a puffer. Sok esetben csak egy leágazás a puffer, és a levegő nem arra megy.
A gőz a rendszerben visszahűl, és víz lesz belőle.
szocsmarciVálasz erre
2014-10-05
19:39:19
Előzmény: 4karikas #47448#47449
Én sem vagyok benne biztos, hogy a szivattyú és az ESBE közt a mikrobuborék leválasztó megoldja a gondot.
Ha okoskodni akarok, akkor azt mondanám hogy a statikus nyomás a mikrobuborék leválasztóban nőni fog, mivel a víz sebessége csökken, így a dinamikus nyomása is - magyarul nem kisebb lesz a víz nyomás, hanem nagyobb (ha manométerrel megmérnénk).

A lényeg az, hogy mindig a legmagasabb és a legmelegebb ponton légtelenítünk. Ez lehet a nyitott tágulási tartálynál, vagy a puffer tetején is, vagy ha van hurok, akkor ott. De minden magasponthoz kell légtelenítő, és a legjobb (legdrágább) a kazánhoz kell.
A tervezés során nagyon óvatosan kell bánni a csővezetéssel - ha nincs meg a megfelelő lejtés, akkor más nyomvonalat kell választani.
Ha elegendően nagy a nyomás, akkor az automata szelepnél is túlnyomás lesz, és nem fog falsot szívni. Ez zárt rendszereknél lehet igaz, nyitott rendszernél pedig mindig ott van a nyitott tágulási tartály. Ennél jobb légtelenítő nem kell.
4karikasVálasz erre
2014-10-05
18:54:22
Előzmény: grano #47447#47448
Értem, devalahogy légteleníteni kell ezt a kört mert csak a puffer tetején van egy automata légtelenítő és a levegő meg csak körbe körbe megy a kandallóban és a kazánvédőben. nem akar kimenni onnan. ha teszek bele valahova egy felfelé állókönyökö mivel függőleges a cső akkor azon meg farsot fog szivni mivel ezt az ágat szívja a szivattyú így igaz drága ez a bubis de ez tűnik a legjobbnak.
2014-10-05
18:26:23
Előzmény: villam64 #47438#47447
Bevallom őszintén én nem hiszem annyira jónak ezt a bubileválasztót.
Az nem levegő szerintem amit ott leválaszt, hanem apró gőzbuborékok, márpedig ha azt kiengedjük a rendszerből az veszteség.
Inkább a keletkezését kell megelőzni valahogy, pl alacsonyabb hőmérséklettel.
4karikasVálasz erre
2014-10-05
16:50:58
a csővem amiben a szivattyú van függőleges. Gondolom akkor ide csak függőleges beépítésű mikrobuborák leválasztót építhetek be? Valaki nem tud valami jó helyet ahol lehet ilyet venni/rendelni mert a neten szinte csak vízszinteset találni. köszi.
4karikasVálasz erre
2014-10-04
19:57:53
Előzmény: villam64 #47438#47441
Köszi a segítséget. Akkor gyorsan beépítek egyet mert már lassan fűteni kellene.
villam64Válasz erre
2014-10-04
18:29:55
Előzmény: 4karikas #47437#47438
Én jó ideje javaslom a szivattyú szívó oldala elé a mikrobuborék leválasztót.
4karikasVálasz erre
2014-10-04
17:13:20
Helyzet a következő: Feltöltès légtelenítés után begyujtottam majd víz 60 fok esbe nyit meleg víz megy a pufferba majd valahonnan jön egy kis levegő és addig kering a kandallóban míg a vtc lelevegősödik és a kandalló elkezd melegedni. Melegen gyors légtelenítés majd minden ok de idönként ujra elöjön a levegő. Átnéztem mindent elvileg nem szív sehol farsot. A kazánkörben egyetlen automata légtelenítő van a puffer tetején esetleg ott. De szerintem inkább nem bírja kidolgozni a bentrekedt levegőt. Ha a szivattyú és a vtc közé beteszek egy mikrobubi leválasztót az megoldhatja a gondomat?
4karikasVálasz erre
2014-10-03
20:04:29
Előzmény: villam64 #47428#47429
Esbe vtc van bent 60 fokos. Visszacsapó nincs benne sehol. Fűtésem nincs mivel a tartályt nem tudom felmelegíteni de az a kör kering elvileg rendesen. Ma leengedtem a rendszert és átnyomattam a csöveket. Abból a csőből ami írsz elöjött egy gumitömítés ami nem tudom honnan került bele. Újra lelégtelenítettem és holnap megint próbafűtés. Remélem jó lesz.
villam64Válasz erre
2014-10-03
17:15:10
Előzmény: 4karikas #47425#47428
A leírásod alapján dugulásod van a tartály és a kazánvédő szeleped között. Milyen kazánvédőd van? Van-e fűtésed, ha megy a fűtési keringtetőd? Van-e visszacsapó a körben?
4karikasVálasz erre
2014-10-03
07:13:39
Előzmény: szocsmarci #47422#47425
A szivattyú megy és tavaly már működött a bekötése nem változott azóta csak a kazánvédő lett elé beépítve. A kazánvédő szelep működését hogyan tudom kipróbálni? Az oké hogy ha kiszedem alapból a meleg nyitott a kevert felé de hogy teszteljem le hogy nyit e a hideg ág? Én arra gondoltam, hogy annak a 2 méteres kis körnek az ellenállása kisebb mint a 7 méteres több könyökkel kanyarodó csőnek és a tartálynak így a szivattyú csak a kis kört keringeti és nem megy el a víz a puffer felé.
szocsmarciVálasz erre
2014-10-03
05:44:14
Előzmény: 4karikas #47420#47422
A szivattyú nem dolgozik(, nem tud dolgozni), vagy a kazánvédő szelep hibás.
A szelep nem szokott hibás lenni, de az elvi esélye megvan.
A többi:
- szivattyú hibás, rosszul van bekötve
- rendszer levegős (kazánnál, és a puffernál is meg kell nézni)
- egy elzáró elzárva maradt
4karikasVálasz erre
2014-10-02
20:43:10
Sziasztok. Bekötöttem a puffert. 600 literes álló tartály lett végül. A bekötést úgy csináltam hogy a kandalló a puffert fűti egy szivattyú segítségével. A pufferból pedig egy másik szivattyú fűti a radiátorokat. A gonsom az hogy van közvetlenül a kandalló után 60 fokos kazánvédő szelepem a pufferhez kb 7 méter csövön megy a víz és ugyanennyin jön vissza. Begyujtok majd a víz eléri a 60 fokot a szivattyú elindul de a víz elzárt tűznél is megy fel 90 fok fölé elvileg a kazánvédő nyitva a visszatérő 20 fokos. A szivatyú hangja vontatottá válik mintha nem kapna vizet. Az előremenő cső kb 1-2 méter hosszan felmelegszik de a pufferig el sem jut a víz ekkor már a kandallót ki kell altatni mert felforr. A kazánvédő előtti csőszakasz amin a hideg víz jön jó fél méter hosszan átmelegszik és olyan az egész mintha abban a kis hurokban keringene csak a víz valamiért. A csövek 28as rézcsövek. A kazánvédő 18as rézcsövön kapja a meleget. A kazánvédőböl visszamenő víz pár fokkal hidegebb csak a kazán kimenőnél. Ezt mi okozhatja? A kazánvédő hibája vagy a tehetetlenség? Mi lehet a baj a rendszeremmel?
2014-05-29
21:27:14
Előzmény: 4karikas #46481#46515
esetleg ez ?

vagy ebből az a rész ami neked kell..mert ugye ez autómatikus átváltást csinál pufferről gázra, ha az kifogy...
4karikasVálasz erre
2014-05-20
13:50:09
Sziasztok. Kész a pufferem már csak a szivattyúk bekötése van hátra. Terveim szerint a kandalló szivattyút füstgáztermosztát kapcsolgatja majd de lesz egy csőtermosztát is biztonságnak ha parázson felmelegszik a víz de a füst már hideg. A radiátorköri szivattyút pedig egy szobatermosztát vezérli de lesz mellete egy kapiláris termosztát is ami a tartályban méri a vizet és csak beállított hőfok felett engefi a szivattyú indulását. Ehhez kellene nekem villamos bekötési rajz és segítség. Köszi.
Biosolar Forum  =>  Fűtés , HMV - Problémák  =>  Tervek - 4karikaslapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva