English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  ALFA téglalapozz: 1, 2, 3   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-12-16
00:02:52
Előzmény: robert #48006#48009
attol tartok, hogy a szellozo nem lenne kepes ekkora tulnyomast okozni a hazban.
viszont mar kitalaltam egy olyat, hogy 12V-os autohuto ventillatorokat beepitek egy fa keretbe, amit a bejarati ajto vagy egy ablak helyere passzitok be.
csak legyen ra idom valamikor.

gaspa: orulok, ha a ti hazatok jol megvan csinalva.
2014-12-15
21:36:44
Előzmény: gaspa #48007#48008
Azt még elfelejtettem,hogy nálam a V alakkal felfelé falaztak,rendesen volt malter benne,meg a függőleges résekben is.
2014-12-15
21:26:53
Előzmény: zsezse #48005#48007
Jól van most már értem az elméletedet,nem tudom nálad mennyi habarcsot használtak a kőművesek,de nálam nem takarékoskodtak.Pár éve a konyha és egy tároló helység között kibontottam egy ajtónyit ilyen falból,egybe nyíló étkező céljából.Bizony jobban meg kellett dolgoznom érte,mintha porotherm lett volna,lényeg az,hogy annyi habarccsal volt rakva,2-3 téglánál tovább se egér se levegő nemigen jutna tovább.A kétoldali folyamatos vakolat bizonyára minden rést lezárt,az én szintemen nincs semmi a falon kívülre vezetve,nem is tapasztaltam huzatot.A sok habarcs feltehetően rontotta az amúgy sem túl jó hőszigetelést,de ezt már orvosoltuk 10cm hungarocellel.
2014-12-15
16:22:28
Előzmény: zsezse #48005#48006
zsezse,

Szerintem egy DIY blow-door tesztet nem lenne túl bonyolult összehoznod, főleg úgy, hogy már ki van építve a szellőztetőd.
2014-12-15
15:29:36
Előzmény: gaspa #47998#48005
szerintem a legrosszabb tegla a vilagon:)) ennel talan a vizes falazat meg a futora rakott kismeretu rosszabb csak. .)

ezt a kepet nezd meg es maris megerted a vizszintes uregezest.
a teglakat a V alakkal lefele raktak, igy az egyes sorokban az uregek atjarhatoak.
ha keresztben raktak volna oket, akkor nem tudtak volna bevakolni rendesen:)

igy viszont vizszintesen atmegy meg az eger is a haz falazataban .)
a felso nut miatt pedig hianyzik a folytonos vakolatreteg az egyes sorok kozott, igy fuggolegesen is atjarhato a levego altal a falazat.
ez nem eppen elony :D

javaslom, hogy minden falattorest extrem modon tomits el (en kifujtam purhabbal): kulteri konnektorok, lampak, cso atvezetesek, klima, villanyora szekreny.
figyeld meg, ha majd kinn erosen fuj a szel, akkor a konnektorokbol is fujni fog a szel:D
de hat ez mar csak ilyen.

en ket dolgot talaltam ki eddig:
1) enyhe cementes perlit tejet injektaltam a falazatba. ez eleg hardcore megoldas, bar ketseg kivul hatasos. ez kvazi tomorre tette a falat, kitoltotte a reseket. viszont cserebe el is aztatta a falazatot, igy kesz haznal ez feler egy eros mazochizmussal.
talan mukodne homokfuvoval es homokkal is, de nem talaltam erre vallalkozo szellemet.
sajnos a pur habbal kifujas sem jo, mert a pur hab nem folyik le a resekben:(

2) a passziv hazaknal alkalmazott blow-door tesztet szeretnem megvalositani, hatha feny derul, hol ereszt meg a fal!
2014-12-14
13:23:34
Előzmény: zsezse #47997#47998
zsezse

Akkor nemsokára kiderül mi lesz a különbség,mert az idén 10 cm szigetelés lett feltéve telibe ragasztással(szoros felügyelettel),minden ablak kicserélve 2 és 3 rétegűre.Különben az ALFA tégla akkoriban a legkorszerűbb falazónak számított,talán valami hungarocell betét is járt hozzá,de nálam nem raktak bele.
A vízszintes üregezést nem értem.
2014-12-14
00:08:30
gaspa

udv az ALFA klubban. Ne csodalkozz, hogy karban van tarva a paratartalom, az a tegla kepes atszelloztetni az egesz hazat alapbol.
elegendo 2 kulonbozo nyilas a falazaton es maris megvan a kereszthuzat.
pl: kulteri konnektor, villanyora szekreny, regi tipusu ablakok talalkozasa az falazattal.
a vizszintes uregezes es a V alaku forma miatt sajnos teljesen atjarja a levego a falat:(
sokszor a szigeteles ellenere is katasztrofa :(
sajnos sajat tapasztalat
2014-01-01
18:00:42
Előzmény: dzsani #44600#44601
a purhab is tokeletes csak elotte vizezd be a feluletet, h tapadjon!
2014-01-01
17:41:07
Előzmény: zsezse #44510#44600
Ma a ház hátsó oldalán észrevettem jó pár lyukat, némelyikben tipli is van. Ezeket az előző tulaj/ok fúrhatták. Valószínű, hogy ezeken megy be a levegő és bújik ki a fürdőben. Megpróbálom őket betömni vmi habarccsal.
2013-12-26
22:04:36
Előzmény: dzsani #44509#44510
szia

egyelore nincs fejlemeny az ugyben! Mar beszereztem egy fustgepet, illetve egy auto huto ventillatort, amivel majd megprobalom megkeresni a tomitetlensegeket.

a terv, hogy befustolom a hazat es a ventillatorral pedig tulnyomast eloidezve a fust kifele igyekszik majd.
csak egyelore az asszonyekat nem tudtam kikoltoztetni az unnepek alatt:)
2013-12-26
14:13:34
Előzmény: zsezse #36603#44509
zsezse,

Az én problémám a sok gázfogyasztással indult,
http://biosolar.hu/forum/show/44470#44470
aztán ahogy bogarászok a topikok között,rátalálok az ALFA téglára.
A mi házunk újabb része is ebből a téglából épült. A fürdőben a kazán alatti rész még nincs teljesen lecsempézve és eddig nem értettem, hogy miért süvít ott a hideg.
A házunk még nincs kívülről szigetelve, így kintről hozzáférni a falhoz.
Nem találtam infot, hogy végül sikerült megoldanod a légáramlást, ha igen hogyan?
2012-12-11
14:07:59
Előzmény: zsezse #36603#36604
Ködgyertyát kell szerezni a katonaságtól, mazochistáknak könnygáz gránátot, és bent maradni a házban ... (Rendőrakadémia film):))
2012-12-11
13:40:34
Előzmény: pali #36600#36603
mar volt kinn ketszer, nem lettunk beljebb

talalt par hideg foltot a falon, de a forrasokat nem talalta meg

ez viszont tetszik

BLOWER DOOR TEST or the determination of air permeability of buildings test: fan pressurization method:
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iKzY5yAR7Fo#!

2012-12-11
12:59:37
Előzmény: zsezse #36599#36600
Hőkamera?
~20.000Ft-ért már csinálnak az egész házról.
2012-12-11
12:49:53
ujra elovennem a temat, mert sajnos meg mindig aktualis

hiaba fujtam ki pur habbal az osszes altalam lathato lyukat, nem segitett. a meleg padlon tovabbra is hideg levego reteg "ül".

A vizes technika nem fog működni, mert nem szárad ki soha az EPS miatt és mivel benne lakunk, nem vállalom be + most lett kifestve.

úgy döntöttem, kivulrol az EPSen keresztul oldom meg a dolgot, es ha sikeres a modszer, felrakok meg 10-15cm szigetelest.

Takyka porszivojat sajna nem birta a biztositekunk, talán valami dizel kompresszorban kellene gondolkodjak.

tehát: hogyan tudnám kideríteni, hogy hol talál be a levegő a házba és hogyan tudom ezt megszüntetni?

www.thermoflocinfo.hu/szigetelo_gyongyok_tfpearls

ehhez mit szoltok?
2012-06-27
22:39:23
Előzmény: dejoe #31128#31142
a cel kettos:
egyreszt, ha kimegy a levegovel az anyag egy resze, ott konnyebben megtalalom a lukakat -> purhab neki!
fusttel probalkoztam eddig, de nem jott ossze.
talan a nagyobb terfogataramu levego majd hatasosabb lesz.

masreszt azert valamennyi benn is fog maradni (remenyeim szerint 90% felett), ez pedig a legaramlas nagy reszet meg kell, hogy szuntesse.
a homok lerakodik majd alulra, a perlitet pedig felkapja a legaramlat, es viszi magaval a "kijaratok" fele.

mindkettovel elorebb vagyok a mostani helyzetnel.

2012-06-27
13:34:45
Előzmény: zsezse #31076#31128
Ezzel a téglákat szeretnéd "feltölteni" ?

Lehet én gondolkodom rosszul...de ha légfelesleggel viszed be a "cuccot", akkor annak a levegőnek valahol távoznia is kell.
Ahol az távozik, ott "cuccot" is fog magával vinni !
Tehát feltölteni szinte soha nem dogod tudni a likakat.
Nem ?
2012-06-26
11:12:03
mi a velemenyetek errol a modszerrol?
egy zarhato tartaly (pl egy zarhato muanyag hordo) aljara bevezetem a levegot, felul pedig egy csovon kinyomatom a levegovel felkevert szaraz toltoanyagot?
ez lehet szaraz homok + perlit + cement esetleg EPS golyocskak.

vajon ez kiviszi majd a mixet? egy takyka fele 4kW-os porszivo hajtana meg a levegot!

2012-02-19
10:05:25
egy kis retro.

2012-02-11
14:48:52
Előzmény: robert #25033#25050
kivulrol le van szigetelve + futve van a helyiseg.
sajnos ezt muszaj megcsinalnom, mert ki akarok pakolni mar egy masik szobabol. remelem nem lesz semmi gondja.
2012-02-11
09:58:56
Előzmény: zsezse #25004#25033
zsezse,

Biztosan ebben a hidegben kell eláztatni a falakat?

2012-02-10
21:44:37
igertem kepeket
kozben modositottam a modszeren. A bojler + kompresszoros megoldast elvetettem, mert voltak problemak vele. a viz es a perlit elegge elvalik egymastol, konnyen retegzodnek, igy egy ido utan felakadt a perlit a bojler oldalan.
szereztem egy szennyviz szivattyut, buvar fajta (de nem hummer!!)
ezzel egesz jol lehet nyomatni.

egy 120L-es edenybe toltom bele a perlit tejet. ha tul sok vizet adtam neki, egyszeruen csak ki kell szivni az aljarol egy edenybe, es abban ujra megkeverni a kovetkezo adagot. nagyon hamar leszivja a 120L-t.
ez azert gond, mert ha a szarazabb reszebe kap bele, amit mar nem tud kinyomni, akkor eldugul a cso. Ilyenkor kompresszorral vissza iranybol megnyomom a slagot, felontom 1 kis vizzel, aztan mar megy is tovabb.

a parapet fal oldalan nyomtam be, szepen latszik, hogy milyen messzire elfolyt.

sajnos pont itt jottem ra +1 szivasra.
kb a haz keruletenek felenel az also szint fodem belestestek es az ALFA teglak talalkoznak a beton koszorunal (tehat a fodem felso resze es a tetoter falazat egymasra merolegesen talalkoznakÖ. mivel az ALFA nem volt levakolva, mielott a fodemre teritett 5-6 cm aljzatbeton rakerult, ezert a franya levego itt is bejut a legszelso belestest sorba a fugakbol. ERre onnan jottem ra, hogy a kozepso szinten elkezdett vizesedni a mennyezet, ott, ahol nem is tartok meg. Megtapogatva a szelso sorokat kezzel is erezhetoen hidegebb az a sor, mint a mellette levo:(

ui: IGEN, szivas, nem kicsit, nagyon és IGEN, undorito es utalom, es legszivesebben most egy hegyi hüttében iszogatnám a jégeremet, de nem adom fel:)

kezzelfoghato pozitiv elmenyem, hogy a lenti furdoszoba felett mar kesz vagyok, és a furdoszobai ablak athidaloja, ami felett mar megtortent a perlit beontes "felmelegedett".
szepen latszik, hogy a para mar csak a ket szelen csapodik ki, kozepen, ahol felulrol "letakartam" mar nem jellemzo, ill. sokkal lassabban.

2012-02-02
18:00:16
Előzmény: takyka #24469#24473
ne aggodj, ezen en is elgondolkodtam mar:)))
muszaj volt kiprobalnom, mert latni akartam, hogy ez igy mukodni fog. most mar nyugodtan alszok.
a tetoterben raer szaradni majd telen/tavasszal is, megfagyni nem fog.

az also szinttel megvarom a nyarat.
2012-02-02
17:01:19
Előzmény: zsezse #24467#24469
Te Zsezse,

Biztos, hogy így télvíz idején kell sokszáz liter vizet belenyomnod a faladba?
Egyébkénént zsírsirály a cucc!
T.
2012-02-02
16:17:34
Előzmény: robert #24456#24467
amint lesz lehetoseg, keszitek fotokat is.
nem mertem, hogy mennyi vizet adagoltam hozza, mert csak allagra kevertem be. Kb ez a hig tejfolos allag elegendo.
a 100L-es zsakba eleve 30L vizet kell engedni a kezdes elott.
a 16L-es diszperzites vodorben kevertem el kb 1 kanal meszet es 3/4 kanal cementet ~5-6 liter vizzel, majd ebbe adagoltam a mar vizes perlitet.

nem erzem, hogy eros cementesre kellene keverni, hiszen a falban nincs erohatasnak kiteve, a lenyeg, hogy a szel ne fujja ki

villam, koszi! remelem sikerrel jar a muvelet!
Biosolar Forum  =>  Építés  =>  ALFA téglalapozz: 1, 2, 3   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva