English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  RECYCLING - ÚJRAHASZNOSÍTÁS  =>  Szelektív hulladékgyűjtés
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-08-15
16:36:28
Előzmény: takyka #41831#41835
Sajnos nálunk nincsen hulladékudvar, ezért annak is nagyon örülnék, ha alkalomadtán a sittet le tudnám adni valahol. Pénzt sem kénék érte, sőt szívesen fizetnék kilogrammonként 1 forintot. Ezért nagyon várom, hogy mi lesz a közlemény folytatása.

Felénk ezen a téren pártfüggetlen a hülyeség :(

Mi most 1.700 forintot fizetünk havonta két háztartásra úgy, hogy csak havonta egyszer rakjuk ki a kukánkat. Ürítés persze hetente van.

Naptári beosztásban van szelektív hulladékszállítás is (papír, zöld, műanyag), azért nem kell külön fizetni.
A komposztálható, vagy égethető hulladékot oda sem adnám, a műanyag mehet.

2013-08-15
10:32:01
Előzmény: villam64 #41830#41831
Mindig mondtam, hogy Pest és környéke olcsó a vidéki városokhoz képest! :-)

Nálunk is nagyságrendileg ennyi volt az éves díj, de nem sokkal azután, hogy bevezették a szelektív gyűjtést a családi házas övezetekben, szépen megemelkedett. A havi díjamat láthatod a mellékelt képen.
Két kukánk van, egy komposzt, meg egy vegyes. A havidíj elvileg arányos az ürítések számával. Mivel mi otthon is külön gyűjtjük a műanyagot, papírt, fémet, komposztálandót így a vegyes kuka átlagosan havonta egyszer kerül elszállításra. A komposztot átlagosan 2x viszik el. Azelőtt minden héten vitték a kuka tartalmát és nem kellett "bajlódn" szeparálással.

Viszont nem hőbörgök, mert épült új szeméttelepünk, ahol a vegyes hulladékot válogatják és megfelelően kezelik. (Egy éve jártam ott és láttam a futószalag mellett dolgozó embereket, meg a nagy kupac, már szétválogatott cuccokat). Vannak patika hulladékudvarok, ahova vihetem a ramatyaimat. Szépen lebetonozva, naponta! takarítva, dolgozóbarát nyitvatartással. Az egész olyan nyugati színvonalú. A gyerekek alig várják, hogy menjünk és én nyugodtan hagyom őket pakolni, nem félek, hogy leprásak lesznek, vagy odaragadnak egy dzsuvás konténerhez.

Azon ritka dolgok egyike, ami jól és pógárbarátan működik kicsiny országunkban.
Elfogadom, hogy ennek ára van.

T.

villam64Válasz erre
2013-08-15
09:52:49
Előzmény: takyka #41828#41830
Na ezekért a törvényi hiányosságokért is a jelenlegi kormány a felelős. Nálunk 30 ezer az éves szemét díj. Meg a villany rezsicsökkentés helyett kötelezni kellett volna a szolgáltatókat, hogy X km felső vezetéket tüntessenek el évente. Nem lehet fát ültetni, és nem törődnek a gallyazással sem. Nálunk a rezsicsökkentést kompenzálják.
2013-08-15
09:39:07
Előzmény: villam64 #41826#41828
Nálunk évek óta hulladékudvar van, ahová havi Xm3 cuccot vihetsz (fajtától függ a mennyiség) szeparáltan, ingyen, ha helyi lakos vagy. Nagyon jól működik a dolog. Én többet járok oda, mint Paya a Méhmarktba. :-)
OFF
Ja és kormánypárti önkormányzat, de az előző kormánypárti alatt is működött, meg ellenzéki alatt is.
ON

T.

2013-08-15
08:20:16
Előzmény: villam64 #41826#41827
villam:
itt is ez volt úgy kb 2 évig. régi szeméttelep bezárva, mindenfelé ment a szemetelés.
Hulladék udvart nyitottak, ahova vihetek kb 1kbm sittet, de a helyi alkalmazottak a kb 1 tonna után beírtak 300 kilot.
Minden egyéb francot is átvesznek, pénzt csak néhány nemesfémért adnak.
Szerintem ez így már elfogadható.
villam64Válasz erre
2013-08-15
07:28:54
Előzmény: robert #41817#41826
Érdekes. Nálunk a kormánypárti önkormányzat átvette a felemelt díjú szemétszállítást. Előtte a díjban évi 1 tonna sittet elvihettem a gyűjtőhelyre. Most már nem tudom hova tenni. Megszüntették. Rezsicsökkentés. Csak nem az enyém.
2013-08-14
18:38:35
Beindul a sitt biznisz?

"Az állam kilónként egy forintos áron vásárolná meg a bontási törmelékeket, amelyeket később 30 százalékos arányban új utak alapozásánál használnának fel. Az újrahasznosítás elvileg plusz bevételt hozna a költségvetésnek, a hat forintos eladási ár a VM számításai szerint bőségesen fedezné a rendszer kiépítésének költségeit." (www.index.hu/belfold/2013/08/14/bontasi_hulladekot_venne_az_allam/)

2011-12-07
12:36:59
Előzmény: kuka #21672#21673
Sajnos fényévekre vagyunk elmaradva tőlük. De ilyen sztorikat még az átkosból is hallottam, német rokon Ausztriáig vitte tőlünk hazafelé a szelektív hulladékát, mert ott volt először szelektív hulladékgyűjtő.
Múlt héten elvittük az utolsó megmaradt hulladékgyűjtő szigetre a szétválogatott hulladékainkat és mit látok a konténerben? Müa. fűnyíró komplett, monitor és tv hátlapok, egyéb háztartási gépek müa. alkatrészei.
Szerintem hamarosan ezt is megszüntetik. :((
2011-12-07
12:16:35
Ehhez sem tudtunk még felnőni, mint sok minden máshoz sem.
Ha az emberek szájába rágják, hogy pl.: "a műanyagot a KÉK konténerbe, a papírt a FEHÉRBE, az üveget a ZÖLDBE".
A gyökér akkor is lesz..rja. Sőt azokat nézi hülyének, aki rendeltetésszerűen próbálja használni. "Me nem mindegy? szemét oszt kész".
Elég egy hulladékgyűjtő sziget közelében csak néhány ilyen ember és már nem működik az egész. Mekkora erőfeszítés külön bedobálni a szemetet?
Németországban dolgoztam, a munka befejeztével leakartam vinni a kartonpapírokat meg a szemetet a kukába. A német kolléga meg rémült tekintettel mutogatott, hogy álljak meg.: a papír nem szemét. Azt beraktuk a furgonba és a műhely papírhulladék gyűjtőjébe hajtogattuk. Az illető egy 40-50 éves fószer volt, tehát nem mai gyerek. Ott ezt megtanulták, felérték ésszel, hogy értük és jövőjükért van ez a kicsike erőfeszítés, nem pedig azért, mert "fent az okosok ezt mondták".

2010-09-04
20:01:03
Állatkerti belépő
Mi lenne, ha azok kapnának ingyen belépőt, akik nem vásárolnak dobozos üdítőt :) Ezt hogyan lehetne ellenőrizni?

Sör
Tényleg ki kell mosni a sörösdobozokat, de 150 doboz tisztításához nem fogy több mosogatószer, mint a vasárnapi pörkölt utáni mosogatásakor (öblítővízből több kell). A dobozok felületét benzines ronggyal le kell törölni.
zsbalazsVálasz erre
2010-09-04
16:43:43
A dologhoz hozzátartozik hogy ki kell mosni a dobozokat!

Ugyan hányan mossák ki tiszta ivóvízzel és így pazarolnak?
Így is környezetvédelem?
2010-09-03
09:17:25
Sándor,
"Én remélem ... rádöbbentheti őket, hogy mekkora értéket vásárolnak meg feleslegesen és utána a szemétbe dobják."

Legyen igazad!

A diákjegy ára 1390Ft, 2dl dobozos gyümölcslé 65Ft > 21 tetrapack dobozt termel ki 1 belépő, és ebből az állatkertnek 1 fitying bevétele sem származik.

2010-09-03
07:11:08
Hír: A Budapesti Állatkert hétvégén ingyenes belépőt ad azoknak a diákoknak, akik a pénztárnál 10db összelapított üdítős dobozt adnak le.

Az alapgondolat - nevelés a hulladék kezelésére - hasznos. Másrészről dobozos üdítők vásárlására ösztönöz, amiknek az árát visszanyerjük a belépőn.
2010-08-14
19:20:45
Sándor,
Valóban, a németországi utazásaim során én is azt tapasztaltam, hogy példamutató a csomagolásokhoz való hozzáállásuk. Érdekes módon az osztrákoknál már nem éreztem ugyanezt az igyekezetet (az utcán eldobva persze egyetlen sörös dobozt sem láttam).

DeJoe,
Azt hiszem nagyon hasonlóakat gondolunk a népesség témában. Én csak szűk körben, kipróbált hallgatóság előtt merek ezeknek a gondolatoknak hangot adni...
Biosolar Forum  =>  RECYCLING - ÚJRAHASZNOSÍTÁS  =>  Szelektív hulladékgyűjtés
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva