English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés , HMV - Problémák  =>  Probléma - andrea1970lapozz: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-12-08
16:34:23
Előzmény: andrea1970 #44079#44094
andrea1970,

Nagyon sajnálom, hogy pórul jártatok a kazánnal, de látatlanban én nem mondanék semmi rosszat róla, úgy gondolom, hogy egy jó termék egy pancser forgalmazóhoz került. Ha majd eladjátok valakinek, aki átlátja a működését, az biztosan jól fog járni vele.

Minden esetre egy "mezei" fás kazán működését is érteni kell, főleg, ha puffere dolgozik, és ott is van vezérlés, programozás... stb, vagyis ne gondoljátok, hogy az sima ügy.

Mindenesetre sok sikert hozzá, várjuk az "élménybeszámolót"!

andrea1970Válasz erre
2013-12-07
17:31:57
Sziasztok!

Tegnap rendelt a férjem egy sima fa tüzelésű kazánt. Nem próbálkozunk ezzel tovább
Ti akik ezzel foglalkoztok nyilván nem értitek miért döntöttünk így de egyszerűen a környékünkről akiket hívtunk nem tudnak szerintem hozzá szólni a kazánhoz de szerintem a fűtés rendszerünkhöz sem. A fát már meg vettük tavaly egészen két évre kb. Ti nagyon sokat segítettetek amit köszönünk szépen de sajnos mi nem tudjuk eldönteni mi a baj. De mint írtátok ti is valószínü nem volt jó választás ez a kazán.Jót szeretünk volna de sajnos ez lett belőle. Köszönöm szépen a segítségeteket még egyszer. Az új szerelőnk aki lesz Árpi és ő azt mondta nem sok átalakítás kell ha ezt a kazánt ki vesszük és be rakja az újat nem tudjuk de bízunk benne.
2013-12-06
13:10:39
Előzmény: robert #44037#44049
hat valami biztosan, mert a kemeny eleg langyos volt ahhoz, hogy feltunjon, ha ott megy el
majdnem meg tudtam fogni kezzel menet kozben, de legalabbis 1-2 centire megkozelitettem csupasz tenyerrel. az enyemen ezt nem kell eljatszani.

2013-12-06
10:48:26
Előzmény: zsezse #44033#44037
zsezse,

A benn felejtett rongyot csak arra írtam példának, hogy egészen triviális hiba lehet, de nem akarok találgatni.

A fa elégetésekor keletkező hő nem tűnhet el, nyilván elkerülte valami a te figyelmedet is.

Egyértelmű, hogy ott kell lenni a helyszínen, már túl vagyunk azon, hogy érdemes lenne tippeket adni azon kívül, hogy szerelőre van szükség, aki csak eredmény esetén kap pénzt.

2013-12-06
10:20:20
Előzmény: robert #44027#44033
robert

ottjartamkor nekem egyertelmuen az jott le, hogy a kazannal van valami gond.
Gyakorlatilag iszonyatosan lassan melegszik be, a beallitott hofokot is csigalassan eri el. Azt hiszem kb 1 oran at tuzeltunk, mire 80 fokos lett a kazan. majd fel ora volt, mire a 60 fokot elerte! a szivattyu kb 3x allt le, mire folyamatosan tudott futni a laddomat ellenere is! ez szerintem nagyon karcsu egy 32KWos kazantol.

a puffert is nagyon sokara mozditotta meg. Ha klasszikus dugulasuk lenne, akkor a kazannak forrnia kellett volna rovid idon belul, nem?

Jesuval nem tudom, mi tortent.. akkoriban betegeskedett, de azota nagyon el van tunve :(

off: szerinted letezik olyan szerelo Mo-n, aki ezt alairja neked?
2013-12-06
09:40:58
Előzmény: andrea1970 #44019#44027
andrea1970,

Szerintem az idén ne kezdjetek bele semmibe, fűtsetek gázzal (valószínűleg olcsóbb lesz).

Tavasszal pedig vegyétek a kezetekbe az irányítást és bízzátok egy normális, helyi szerelőre a jelenlegi rendszer kijavítását. Talán pofon egyszerű a hiba, ezért nem gondol rá senki (például benn maradt egy rongy egy csőben).
Mi a garancia arra, hogy egy másik kazánnal nem jártok ugyanígy?

Úgy egyezzetek meg a szerelővel, hogy csak akkor fizettek, ha a megbeszéltek szerint, határidőre működik a kazán. A megbízásról pedig írjátok papírt, amit számon lehet kérni.

andrea1970Válasz erre
2013-12-05
23:00:30
Kedves Mindenki azért nem jelentkeztünk mint írtam mert nem tudtunk mit írni Jesus nem jelentkezett ezért mit is írtam volna. De valószínű hogy ki cseréljük a kazánt
meg untuk ezt a tehetetlenséget.Tehát nem a tavasz volt az oka, hogy nem írtam.
2013-03-03
08:50:44
Előzmény: dejoe #39040#39041
dejoe

http://biosolar.hu/forum/show/36849#36849
elso bekezdes! Pont a felet tudja a kazanjuk, mig a teljesitmenye elmeletileg 10KW-tal tobb!

viszont a tovabbi talalgatasok elkerulese vegett en megvarnam Jesu velemenyet!
2013-03-03
01:21:28
Előzmény: zsezse #39034#39040
"a te kazanod a begyujtastol szamitva mennyi ido alatt eri el az uzemi hofokot, mikortol "termel" kifele folyamatosan a szivattyu?"

A begyúttás pillanatától kezdve a kazán előremenő :
20 perc után 60fokos
40 perc után 80fokos

A puffertöltő szivattyú 50 fokos kazánvíznél indul és onnantól kezdve folyamatosan megy a szivattyú.

Ez lehet egy kicsit szokatlanul alacsony, de azért van így, mert
- a fűtőkör felé 42-44 fokos víz megy
- a puffer felfűtés alatt a fútőkör folyamatosan kapja a 42-44 fokos vizet (a radiátorokon termofejek vannak azok szabályoznak valamennyire)
- mikor 50 foknál indul a puffertöltő én manuálisan indítom a fűtőköri szivattyút,tehát hideg puffer esetén, begyuttás után 20 perccel már mehet/megy is a meleg a lakásba.
2013-03-02
22:17:23
Kaptam egy felkérést, hogy nézzem meg a rendszert a helyszínen.
Jövő héten sor kerül rá. Remélem sikerül pontot tenni az ügy végére.
2013-03-02
21:11:50
Előzmény: dejoe #39032#39034
dejoe

a faelgazban a ventillator miatt gondolom van lehetoseg a teljesitmenyt szabalyozni bizonyos limitek kozott.

a masik kerdesem hozzad: a te kazanod a begyujtastol szamitva mennyi ido alatt eri el az uzemi hofokot, mikortol "termel" kifele folyamatosan a szivattyu?
2013-03-02
21:03:10
Előzmény: zsezse #39031#39032
DE ha annyit tud emelni a víz hőmérsékletén (Dt), akkor miért kéne azon még emelnie ?
Tehát ez nem annyira lenne mérvadó...szerintem...
2013-03-02
20:58:34
sracok

fogalmam nincs a kerdeseitekre a valaszokrol, sosem hasznaltam faelgaz kazant.
viszont ha ennyit tud egy 32KW-os faelgazosito, akkor maradok a normal kazanoknal:)
szerinted az realis, hogy 78 fokrol 79 fokra kb 5-10 perc alatt tudja megemelni a homersekletet?

2013-03-02
20:42:24
Előzmény: zsezse #39025#39030
Zsezse, amikor ott voltál az égésidő megfelelő volt?
Nem nyúlt el túlságosan?

Arra gondolok, valami oknál fogva az adott mennyiségű fa túl lassan ég el, és túl lassan szabadul fel az energia.
Mennyi egy ilyen (hasonló) kazánnál az egy töltöttel történő fűtés idő?
2013-03-02
20:29:04
Előzmény: zsezse #39025#39028
miért ? szerinted kellett volna tudnia ? :-)
Erről írtam a hozzászólásomban > Dt
Lehet kapni 72 fokos patront is a laddomathoz Azzal magasabb lenne az előremenő....lehet jobban menne a gázosítás is.
2013-03-02
15:53:06
Előzmény: dejoe #39022#39025
dejoe
a padlofutes mukodott gazzal is. eleg meleg vizet kap a padlo, mert a radiatorokkal egyutt futik (csak akkor megy a padlo, ha radiatorok is)

a fagaz tesztnel csak a puffert futottuk, a lakas le volt kapcsolva. (nem T bekotesu a rendszeR)
a gond az, hogy a 78 fokot is kinkeservesen erte el (kb majd 1 orat ment a kazan, mire beallt az uzemi hofok), utana onnan nem tudott felfele menni.
2013-03-02
11:37:51
No volt egy kis időm és megpróbáltam végigolvasni az andrea-sagát !
Néhol ugrottam benne - szájkaratés rész - ezért lehet kimaradt valami..
DE amire nem emlékszem, hogy volt-é arról szó, hogy a padlófűtés az funkcionált-e gázfűtéssel IS ?
Mintha lett volna olyasmi, hogy az hideg volt addig (tehát nem volt fűtve )
De már nem vagyok biztos benne.

Tehát nem lehet az, hogy
- gázzal nem fűtötték a apdlót
- fával meg - "gondolván, hogy mostmá ócsóbb lesz, fűccsük azt is" - elkezdték azt is fűteni ?
Mert annak a felfűtése azért nem kevés kw-ot elvisz !

Ami még feltünt, hogy zsezse kifogásolta, hogy a kazánon felemelve a beállított előremenő hőmérsékletét 90 fokra, azt nem tudta elérni a kazán ..
No ezt kár is volt tőle elvárni !
Hisz a laddomat 61-62 fokos vizet kevert vissza, a kazán meg szivattyú fokozattól függően tud egy bizonyos Dt-t !
Hát az 61-62 fokos visszatérővel ennyit tud ! És kész.

Amíg a pufferból nem jön vissza melegebb víz, mint 61-62 fok, az előremenő se lesz melegebb !!
Max nagyon apróra hasogatva a fát, begyuttás után egyből, ha hirtelen elkezd gázosodni...
Ilyen nálunk is előszokott fordulni , ha a meglévő 33cm-es hasogatott fátval pakolom meg és nem az 50cm-essel.
DE 3-4 túllendülés és ventileállás után beáll az egyensúlyi állapot és megy folyamatosan a venti és a 81-82 fokos előre.

Nálunk ez (ATMOSDC22S + 65 fokos esbe + WILO 25-6 szivattyú) úgy van, hogy
- esbe 71-72 fokos vizet kever vissza
Üzemi hőmérsékletet elérve a Dt > kazán előremenő ennyi
I-es szivattyú fokozatnál 15 fok > 86-87 fok
II-es fokozatnál 10 fok > 81-82 fok EZT HASZNÁLOM (83-84 foknál lekapcsol a venti)
III-as fokozatnál 5 fok ! 76-77 fok lenne.. :-)

Szóval a lényeg, hogy volt padlófűtés fűtve/hőntartva gázzal ? vagy nem ...és csak a faelgázzal akarták felnyomni azt ?
ha volt róla szó bocsi . :-) akkor figyelmetlen voltam..
De legalább tudjátok, hogy nálunk mennyi a kazán Dt-je! :-)

2013-03-01
23:37:47
Előzmény: andrea1970 #39002#39017
Nemsoká itt a tavasz..
Ezt csak azért mondom, hogy nehogy addig várjatok, amíg nem 1x már majd elég lesz a kazán teljesítménye ! :-)
andrea1970Válasz erre
2013-03-01
06:56:17
Sziasztok!
Jövő héten újra neki indulunk az alapoktól.A kazánnal kezdve.
2013-02-25
09:02:29
Előzmény: sándor #38882#38887
sándor, andrea1970,

"Ennél egy jancsi kályhának is többet kell tudnia termelni.
Mégis csak elő kellene venni a kazán forgalmazóját, a garanciális szervízzel megbízott céget. Vagy a fogyasztóvédelmet, ha a forgalmazónak sincs tudomása a gyártóról, a képviseletéről."

Erről van szó! Ami itt folyik az minden, csak nem szisztematikus hibakeresés!
Ha egyszer a kazán nem adja le a teljesítményt, akkor nincs értelme semmi másról sem beszélni, amíg nem derül ki, hogy mi az oka. Csak plusz munkát, költséget és idegeskedést lehet elérni az átalakítási ötletekkel.
Ha a kazán már jól működik, akkor lehet továbblépni. Szerintem.
Ehhez képest megint kezd az egyéb részletkérdések felé terelődni a szó.

villam64Válasz erre
2013-02-24
22:20:11
Előzmény: zsezse #38867#38875
Hát számomra nem elég. Nem logikus a kéményen elszökő hő, mert akkor melegnek kéne lennie a csőnek. Inkább az látszik, hogy be sem indul a rendszer, valami fojtás miatt.
2013-02-24
21:44:44
itt nem minket szivatnak, szerintem andreaekat.
Meghozza a kazanos.
a kazanhoz van gepkonyvuk, a kezemben tartottam, elolvastam a lenyeges reszeket.

A gepkonyv szerint eleve rosszul volt beallitva a levegomennyiseg, 50%-os teljesitmenyre volt allitva - a gepkonyv szerint.
ezen mi ott modositottunk, de jelentos eredmenyt nem ertunk el.
mivel szivo oldali a ventillator, igy nem tudtuk "megnezni" a fagaz langot, csak a hang alapjan probaltuk kitalalni, hogy tortenik-e faelgazositas.
szerintem az is lehet, hogy tul nagy huzat kiviszi a meleget a kemenyen es nem fut rendesen a kazan.. ez magyarazhatna, hogy langyos a kemeny csonk (majdnem ra tudtam tenni a kezem, ez tunt fel)

meg egyszer leirom aztan en reszemrol kiszalltam ebbol az ertelmetlen talalgatasbol:) (bocs)
a kazan vezerlese 82 fokra volt beallitva, igy kb 30-40 perc alatt felszenvedte magat begyujtastol szamitva 78 fokig (ez alatt kb 2x indult be rovid idore a szivattyu) a kazanban ~100L viz lehet
majd a beallitott 82 fokot nem tudta elerni, hiaba emeltuk meg az eloremeno kivant homersekletet 86 fokig, kb 5-10 perc alatt tudott emelni 1(!) fokot, de a beallitott erteket meg se tudta kozeliteni.
Ezido alatt a laddomat 60-62 fokos vizet termelt vissza a kazanba (a laddomatos homerok szerint a hofokok rendben voltak)

Kb 1-1.5 orat tuzeltunk, ezalatt a puffert nem tudtuk a harmadaig sem felfuteni (itt van a homero csonk, meg sem mozdult)

Szerintem ez eleg egyertelmuen lokalizalja a problemat, es leirja a jelenseget.
Andreaeknak szerintem nem szerelot kellett volna hivni, hanem a kazan beuzemelojet, mert ez a leadott viz oldali teljesitmeny semmi. Ezzel a lakasukat sem tudjak hon tartani, ezt ott akkor bebizonyitottuk - kb 15 perc alatt kifogyott a pufferbol a nagynehezen osszeszenvedett melegviz.

szocsmarciVálasz erre
2013-02-24
19:19:12
Előzmény: robert #38851#38859
Ha az energia megmaradás törvényét nézzük: elégetünk 100kg fát, de nincs sehol leadott hő? Sem a fűtési rendszerre nem ad le, a kémény bekötő cső is langyos, és gondolom a kazán külső burkolata sem izzik. A következő kérdés: keletkezett-e egyáltalán hő? Vagy csak parázslik a fa, de a fagáz elégés nélkül távozik. Ha eltűnik a kazánban 100 kg fa, akkor a huzattal talán nincs gond. De akkor a szekunder és tercier légbevezetőkkel, vagy a kazántesten belüli égéstermék és fagáz áramlással lehetnek problémák. Jelenleg ez a tippem.

A szerelőket nem lehet hibáztatni, ha egy kazán rossz, vagy nincs gépkönyve. A gépkönyv beszerzése nem az Ő feladata, és megkockáztatom, hogy ennek meglétének ellenőrzése sem. Az más kérdés, hogy a szerelők akkor vetetnek anyagot a Megrendelővel, ha nincs készpénzük, nem bíznak a Megrendelőben, vagy nincs hasznuk a terméken. Az első kettő nem kedvező a szerelőkre nézve, a harmadik vitatható.

A gépkönyv beszerzése az importőr dolga, nem is lehetne kisker forgalomba hozni olyan terméket, aminek nincs magyar nyelvű leírása, CE tanúsítása. Kazánnál szerintem szükséges még valami TMBF, vagy valamilyen Magyar Energia Hivatali engedély is, de ebben nem vagyok biztos.
2013-02-24
17:02:56
Előzmény: robert #38851#38854
robert:
elparázslik a mázsa, de ott ahol égnie kellene nem ég el mert vmiért nincs kellő hőfok.
Nem a hőt viszi ki hanem a pirolízis gázokat.
Kérdés: füstöl e a kémény és ha igen hogyan?

Szerintem karok: fent 3 lent 2.
23. oldal.
2013-02-24
16:29:07
Előzmény: szocsmarci #38850#38851
szocsmarci,

Ha 100kg fa elég naponta, akkor nem lehet olyan rossz a huzat, de amennyiben nincs elég huzat, akkor a 100kg fa hőjét sem viheti ki.

Biosolar Forum  =>  Fűtés , HMV - Problémák  =>  Probléma - andrea1970lapozz: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva