English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  KÖZLEKEDÉS  =>  Tömegközlekedés
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
villam64Válasz erre
2012-04-29
10:24:43
A zöldre festés. Mióta kérik a bkv és budapest dilettáns vezetését a kedves zöldek, hogy ugyan már füvesítsék a villamos síneket? Ritkább locsolást igényel, mint a kánikulában elhajló, túlmelegedett sínek. Csökkentené a kánikulát, és a talaj melegedését. Üde színfolt az aszfalt mellett. Érdekli a budapestieket? Nem!
2012-01-31
09:03:21
Előzmény: robert #24219#24257
Nekem is egyből összerándult gyomrom a hír hallatán, és nekem is az jutott az eszembe, hogy egyébként már nem jut elég pénz a csókosok zsebébe, és hogy fel kell tőkésíteni a párt gazdasági hátországát, és erre kell az új adó.

DE!
Vonatkoztassunk el - az egyébként valószínű - fentebb említett lehetőségektől.
Mi van, ha egy kicsit tisztítjuk az egyébként átláthatatlan keresztfinanszírozásokat, és megpróbáljuk szétválasztani a nagy egységeket. A közlekedés az egyik legfontosabb egység. Miért ne állna meg a saját lábán, ha olyan fontos? Ha abból indulunk ki, hogy fontossága ellenére nem kell mindenkinek közlekednie, akkor feltehetjük azt a kérdést, hogy miért kell mégis mindenkivel megfizettetni például az adókon keresztül? Miért nem csak azokkal (főleg azokkal), akik intenzív fogyasztók ezen a területen?

Van az egyre jobban sorvadó tömegközlekedés, aminek olcsóbbnak kellene lenni, mint az egyéni közlekedésnek, de láthatjuk, hogy nincs így. Már két embernek megéri autóval utazni, miért drágább a vonat? Miért olcsóbb a taxi 4 személyre, mint a BKV?

Az is jogos felvetés, hogy az autósokról már így is ezer bőrt nyúznak le. De akkor mit szóljon az, akinek nincs autója, és még többet kell fizetnie a vonatjegyért, mint amibe a benzin kerül?

villam64Válasz erre
2012-01-30
11:53:54
Előzmény: robert #24219#24223
Akkor ez 267 000 autó. Ha valóban betartanák a számításokat, akkor néhány év alatt kiépülhetne a normális tömegközlekedés. Budapest közvilágítása évi plusz 2 milliárd. Ezt is hozzálehetne tenni a tömegközlekedéshez.
2012-01-30
11:26:09
Előzmény: robert #24219#24222
Ez már nem normális, amit itt meg lehet tenni! Mivel adó lesz, az alkotmánybírósághoz sem lehet fordulni!
Miközben ezt a hírt tárgyalták reggel, kétszer állt le a metró, annyira elhanyagolt, tehát alternatíva sem nagyon van az autó leváltására. Ez szín tiszta lehúzás, nem ésszerű terv, mit lehet még az autósok nyakába varrni?? Lassan és módszeresen hazavágnak mindent, kereskedelmet, szolgáltatást, ipart, mezőgazdaságot, nem lesz fizetőképes kereslet és a kieső bevételeket majd adó formájában varrják a nyakunkba? A dugódíjat még elfogadhatónak tartanám, lenne értelme, de ennek........
2012-01-30
10:26:38
BKV - Havi 10 ezer forintos útdíj Budapesten?

Tarlós nyolc lehetőséget tárt a kormány elé, amelyből a gazdasági tárca csak egyet (a legbrutálisabbat) támogat: a havi tízezer forintos úthasználati díjat.

Az úthasználati díjat a főváros területén minden közutat használó gépkocsira meg kell váltani, papíralapú matrica formájában, ára a BKV-bérlethez hasonlóan havi 10 ezer forint lehet, meglétét pedig a rendőrség ellenőrizné, áll abban az anyagban, amit a kormány tárgyal. A dokumentumban lévő számítások szerint a bevezetést követően a 600 ezer fizetésre kötelezett gépkocsi tulajdonosa - 50 százalékos fizetési hajlandóságot és 10 százalékos autóletételt feltételezve - egy év alatt 32 milliárd forintot fizetne be a kasszába.

2011-10-31
00:50:02
Előzmény: tomasz #20572#20577
Ez is csak megközelítés kérdése. Nézd meg mennyibe kerülne az autód fenntartása olyan futásteljesítmény mellett, mint amit tömegközlekedési eszközök megtesznek. Most vonatkoztassunk el attól, hogy a pénz ezer felé csordogál a BKV-tól, amit Budapest és az állam pótol folyamatosan.
Megint történet:
Egy időben, amikor a benzinnek még nem volt ilyen istentelen ára, a saját autómat használtam munkaeszköznek is. Főnököm biztosított, milyen jól járok ezzel. Egy éves futásteljesítmény után kezdtem számolni. Menetlevelet kellett vezetni, így tudtam mennyit megyek cégesen. Kaptam kilométerenként 9 Ft-ot (lehet akkor még kevesebb volt az adómentes rész, erre már nem emlékszem) és az Apeh szerint elszámolható fogyasztás szerinti üzemanyagköltséget. Ha belevettem a kocsi összes fenntartási költségét (mivel Ladáról volt szó, saját magam szervizeltem), kijött, hogy kilométerenként több mint 2 ft-ot bukok rajta. A tömegközlekedéssel szemben a kocsid összes fenntartási költségét számold kilométerenkénti költségre, ne csak a benzint.
Mondjuk nehéz teljesen korrekt értéket kihozni, hisz vannak olyan költségek, amik függetlenek a futásteljesítménytől, mint biztosítás, műszaki vizsga, adó, de akkor is benne vannak, ha autót tartasz.
2011-10-30
23:08:01
Szerintem irreálisan magas a bérlet ár. Egy diák bérlet szerintem már teljesen korrekt áron van, a többi iszonyatos lehúzás... Ha keveset jársz az autóval, olcsó a fenntartása és keveset fogyaszt akkor még ilyen benzin árak mellett is bőven megéri a kocsi. Viszont a belvárosban például sokkal egyszerűbb metrózni, villamosozni, mint ülni a dugóban és pöfögni a benzint a semmire, minden csak "felhasználói" szokás kérdése.
2011-10-30
20:39:39
Előzmény: robert #20562#20564
Robert,
nem hiszem: Egyik kolléganőm is így van ezzel, kevesebbet költ benzinre az egész havi bejárásával, mintha bérletet venne. Közel lakik a munkahelyéhez + kis fogyasztású autó.
2011-10-30
20:03:40
Előzmény: plaszlo #20560#20562
plaszlo,

Ebben igazad van, de egyébként nem költök havonta benzinre annyit, mintha vennék egy BKV bérletet. Vagyis az esetemben az is szívás lenne. Biztosan velem van csak baj :)
2011-10-30
19:43:45
Előzmény: villam64 #20557#20561
Akkor még a benya is csak pár forint volt literenként. Volt, hogy a segédmotoromat 25 Ft-ból csurig megtankoltam. ;-)
2011-10-30
19:40:59
Előzmény: robert #20555#20560
Robert,
Ez csak egy alkalom, de ha azt veszed BKV bérlettel közlekedsz 1 hónapon keresztül, akkor már lehet jóval olcsóbb is. A kényelmetlenség megint egy más kérdés.

villam64Válasz erre
2011-10-30
17:15:26
Előzmény: robert #20555#20557
Ezzel olcsóbb (ócsób) lett volna.

2011-10-30
14:42:34
Olcsó tömegklekedés? Csak álom!

Tegnapra színházjegyünk volt. Előző nap kölcsönadtuk az autót, ezért tömegközlekedéssel kellet megoldani az utazást.

A színház a lakóhelyünktől pontosan 23 km-re van. A szóba jöhető BKV járatokon legoptimálisabban 1db vonal (320Ft) és 1db átszálló (490Ft) jeggyel lehet megtenni az utat. Kettőnknek oda-vissza Összesen 3240Ft volt a jegyek ára.

Autóval ugyanez az út, 10 literes átlagfogyasztással és 400 Forintos benzinnel számolva 1840 Forintba került volna.
Ha autóval megyünk, akkor a 2*180=360Ft ruhatári pénzt is megsórolhattuk volna, az 1 órával rövidebb utazási időről pedig már nem is beszélek.

Mondhatja valaki, hogy nem vettem figyelembe a gépkocsi bekerülési és fenntartási költségét, de ugye belátható, hogy a MÁV menetjegyek és a nagyáruházak alacsonyabb árai is nyomnak a latban.

Nehéz lebeszélni az autó használatáról az embereket, ha a sokkal kényelmetlenebb alternatív megoldások a duplájába kerülnek.

Biosolar Forum  =>  KÖZLEKEDÉS  =>  Tömegközlekedés
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva