English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Biomassza  =>  Pelletlapozz: 1, 2, 3, 4, 5   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-12-19
12:51:22
Szép napot!

Egyik barátomnak van egy ekokarbon 25Kw-os automata kazánja. Érdeklődik esetleg van e valakinek itt ilyen kazánja akivel finomhangolásról tudna konzultálni?
2013-02-22
17:44:00
Előzmény: robert #38721#38724
Bizony. És nem is buta megoldás.

Programozható, komoly vezérlése van:
- Időzített indítás napi akár 3*, napi/heti/hétvégi programban
- Saját szobahőmérő, amivel a modulációt vezérli, ha a szobahő eléri a beállított hőfokot (gyakorlatilag lineárisan, 3 fő teljesítmény pont mentén)
- KÉPES LEVENNI A TELJESÍTMÉNYT EGÉSZ KICSIRE!!! 2,4-8kW-ig modulál!
- Eco mód: beállított szobahőmérséklet tartós (>X percig) túllépése esetén lekapcsolás, majd szobahő visszahűléskor (T=X Celsius-Y fok)visszakapcsolás, amennyiben a programfutási időn belül van.
- Külső indítási jel fogadás (GSM/ hagyományos termosztát/ bármi)

Ezek komoly lehetőséget adnak komplex megoldásokra is.

2013-02-22
16:56:24
Előzmény: Jesu #38720#38721
Jesu,

Ez valóban egy leegyszerűsített megoldás:
Egy szingli kályhát beállítani, a falakat áttörni, ajtókat kivágni, és a fűtött helységből fúvatni a meleget.

2013-02-22
16:45:37
Előzmény: robert #38719#38720
Égési levegőt lehet kintről rávezetni direktben.

Ebben a megoldásban a középső szobát fűti/ hőn tartja.
A mennyezethez közel szerelt ventik a szomszédos helyiségekbe "tolják" át a meleget (pl. hőfokkülönbséggel vezérelt fordulatszám alapján) ami vagy az ajtókon, vagy az ajtón lévő rácsozaton megfordul vissza.

Persze a konyhai elszívó (kivezetett/belső?) megoldását át kell alaposan gondolni az ételszag keveredés elkerülése miatt.

2013-02-22
16:38:32
Előzmény: Jesu #38718#38719
Jesu,

A levegőt a lakásból szívja?
A szomszéd szobákba a fűtött helység levegője van átfújva? Visszatérő levegő az ajtónyílásokon át?

2013-02-22
16:30:42
És még csak nem is csúnya készülék:

Az, hogy igyekeznek olyan helyzetet kialakítani, hogy ne legyen vonzó és olcsó SZÉGYEN. :(
Pl. távfűtésnek van egyedül kedvezményes ÁFA. Pedig lett volna mód másra is kiterjeszteni!!! BOTRÁNYOS!

2013-02-22
16:23:57
Előzmény: Jesu #38716#38717
Jesu,

A pellet soha nem lesz kényelmesebb, és nálam kazáncsere alkalmával sem lesz olcsóbb. Jósolni meg nem szeretnék, mert láthatóan egyre kevésbé versenyképesek az alternatív tüzelőanyagok... sajnos...

Az árat nem láttam, lécci...

2013-02-22
15:58:17
Előzmény: robert #38714#38716
A lakberendezés csak azért, mert a szembe falat akarták kitölteni beépített szekrénnyel. Az mellett, hogy nem praktikus, ótban lenne az ideális elhelyezésnek is. ;)

Egy ideig még elmondhatod a kényelmesebbet, de az olcsót már talán most sem. Pláne ha cserélni kell a meglévő kazánod, vagy választások után jön a "fekete leves". ;)

De most nem is rólad van szó. Ebbe a kis lakásba ennél olcsóbb és jobb megoldás szerintem nemigen található.

1 percre kitettem az árat...
Amúgy nem publikus. Speckó biosolar(c) ár ;)

Persze lehetne ezt bonyolítani is. Központi ventis befúvós pellet készülék (2-3* ennyi), szobánkénti vezérlés motoros zsalumozgatókkal. (+40E/db)
De minek...

2013-02-22
15:46:47
Előzmény: Jesu #38706#38714
Jesu,

Látom lakberendezést is vállalsz :)
Világos elrendezés. A ház közepén egy kályha... központi fűtés :)
Mondjuk az eddig megnevezett rendszerek ettől többet tudtak.

"... vigyek egy kályhát neked is? "
Az túl drága lenne nekem. Szerencsémre van olcsóbb és kényelmesebb fűtésem :)

2013-02-22
13:22:23
Előzmény: robert #38705#38706
Visszatérve Zoli esetére:
- A most kazánháznak kinézett helyiségben elférne az éves pelletmennyisége (2-2,5 tonna közötti DURVA nagyzoló sacc.).
- Közvetlen mellé a lakótérbe betehető a kályha.
- Kb. +50E FT-ból megoldható, hogy az édesanyjának ne kelljen soha 1db zsákot se megemelnie.
- 2 ventivel meg lehetne forgatni az egész ház levegőjét, hogy minden helyiség fűtött legyen
- Fürdőt kifűtené az ott vezetett kémény, gravitációs úton
- Mindez nem kerülne neki FELÉBE-HARMADÁBA SEM, mint az eddig megnevezett rendszerek!

Meg lehetne oldani úgy a benti tárolást, hogy bent/bentről nem lenne mozgatva semmi.
Ahova a puffert berajzoltad, onnét lenne KINTRŐL feltöltve mondjuk a lefelezett "kazánház"-ban egy OSB tároló. Ebből már át lehet "varázsolni" automatán a készülékbe. Akkor a helyiség fele még megmaradhat "kamrának".

Persze lehet kint is tárolni a garázsban, de akkor időnként be kell hordani kézzel /kézben / kiskocsival, stb. Összesen 2 raklapról van szó, amit akár egymásra is lehet tenni, ha hozzáférhető fentről a megbontás miatt.

Ha idős emberről van szó, én inkább a kényelmesebb módon csinálnám meg.

robert: vigyek egy kályhát neked is? :)
Megbarátkoznál vele hamar! :D

2013-02-10
21:53:46
Előzmény: Jesu #38494#38495
Jesu,

Ezek szerint a ciszterna megfelelő hely lenne?

2013-02-10
21:10:22
Előzmény: robert #38493#38494
..bármilyet, ami egy flexicsővel elérhető ~30m hosszban.
2013-02-10
17:09:41
Előzmény: Jesu #38491#38493
Jesu,

Úgy látom, hogy azonos fűtőértékkel DIN EN Plus A1/A2 pelletet kínál GS most 69-89Ft/kg áron.

A tartálykocsis kiszállítás milyen tárolási körülményeket igényel szerinted?

2013-02-10
11:37:37
Előzmény: fakeco #38490#38491
Nézem és fel nem tudom fogni... (igaz "csak" 83, nem 87...)

A héten 2 helyről is kaptam mintát,45Ft/kg nettó áron.
Igaz egyik sem din+, de nem is a legrosszabbak.

Az ott fotózott pelletet is ismerem, ukrán eredetű. Nagyot akar markolni az importőr, forgalmazó páros. Az van, amit írtam: a kényelmet megfizettetik azzal, aki későn futott.

Jó hír viszont! Úgy néz ki alakul jövő szezonra a tartálykocsis kiszállítás belföldön!
2013-02-10
10:38:58
Kollega panasz az INDEXEN a pelettes topikban a 87 huf /kg DIN + pelett miatt.
2013-02-07
19:02:00
Előzmény: Jesu #38438#38439
Jesu,

Még annál is gyengébb, mint gondoltam.

A vegyes kazánba szerelt gázégő is katasztrofális fogyasztást produkált egy családtagomnál. "Sokat spórolt", amikor nem cserélte le a kazánt, csak az olajégőt az öreg vegyes kazánon.

2013-02-07
18:45:07
Előzmény: robert #38427#38438
Mi megcsináltuk a totyas mutatvány. Szettuningoltuk. +50kg samott, terelolapok, stb.
Volt alkalmam betenni utána egy "rendes" pellet kazánt. Felére esett a fogyasztása az épületnek. Ö... Ennyit akartam írni...
2013-02-07
12:53:16
Előzmény: grano #38429#38431
grano,

Ok, így már értem, hogy mire gondoltál.

2013-02-07
12:13:00
Előzmény: robert #38427#38429
robert:
"senki nem próbálja a vegyes kazánját zacskózott pellettel etetni"
erre volt a válasz, hogy de igen, van aki próbálja.

Hatásfokról nem írtam. Mert az tényleg nem lehet jó. Persze vannak csodás együttállások, de ez már inkább égi mágia, semmint földi tudomány.

2013-02-07
10:56:23
Előzmény: grano #38424#38427
grano,

"Két barátom is tesztelte a briketteket. Egyöntetű véleményok, hogy csak lefojtva volt használható, különben elment a termelt hő."

Ez már ki lett tárgyalva és alaposan le lett mérve. A szóbeszédek helyett inkább ezekre a mérésekre hagyatkozok.
Ha érdekel az eredmény, egy másik topikban le van írva, nem akarom újrakezdeni a szócséplést ez ügyben :)

"Keress rá a pellet égőfej szóra. Sima vegyeshez is árulnak fejet."

Szerinted egy 320 ezer forintos égőfej + egy 150 ezer forintos Totya kazán = magas hatásfokú pellet kazán?
Nem az a kérdés, hogyan lehet elégetni a pelletet, hanem az, hogyan lehet magas hatásfokon elégetni.

2013-02-07
10:35:25
Előzmény: robert #38418#38424
robert:
"Pellet esetén a kazán nem kérdés, senki nem próbálja a vegyes kazánját zacskózott pellettel etetni. Megveszi a spec kazánt, amiben komoly automatika gondoskodik a szükséges égési körülményekről, ezért a jó hatásfok el is várható."

Keress rá a pellet égőfej szóra.
Sima vegyeshez is árulnak fejet.

Továbbra is azt mondom, hogy a huzatszabályozás talán a leglényegesebb része a biomasszás tüzelésnek.
Két barátom is tesztelte a briketteket. Egyöntetű véleményok, hogy csak lefojtva volt használható, különben elment a termelt hő.

2013-02-07
09:11:48
Sándor,

A brikettes vita elején felmerült, hogy az égési tulajdonságoknak megfelelő spec kazán kellene. Ennek az állításnak a határozott tagadása vezettet el a tesztekhez, ami igazolta, hogy vegyes és faelgáz kazánokban tényleg rossz hatásfokkal lehet a brikettel tüzelni.

A tagadásnak egyébként az volt a nyilvánvaló oka, hogy a reklámokban a meglévő kazánokhoz ajánlják a brikettet, és a csillagot lehazudva az égről még azt is mondják, hogy a meglévő kazánokban jobb hatásfokkal égethető el a brikett, mint a fa.
Biztosan rontaná az üzletet, ha úgy hirdetnék, hogy itt van egy drága fűtőanyag, ami sajnos sokkal rosszabb hatásfokkal hasznosítható, mint a fa, de ha valaki mégis magas hatásfokot szeretne, akkor vegyen egy hozzá való kazánt 800 ezerért.

Pellet esetén a kazán nem kérdés, senki nem próbálja a vegyes kazánját zacskózott pellettel etetni. Megveszi a spec kazánt, amiben komoly automatika gondoskodik a szükséges égési körülményekről, ezért a jó hatásfok el is várható.

2013-02-06
09:38:10
Előzmény: Jesu #38370#38371
Jesu, Sándor,

Remélem nem ZB formátumú lesz a honlapotok :)

Az utolsó link szerintem is teljesen "link", valami tüzelőbulvár kattintóoldal kis színes hírekkel és társkeresővel.

2013-02-06
09:34:00
Előzmény: sándor #38354#38370
sándor: Dolgozunk egy céges honlapon. tudom, hogy kell, már rég kellett volna...
"ZB formátumú megjelenés" <- ezt most így reggel nem értem (éjjel 3-kor értem haza)

Az utolsónak linkelt "cikk" nagyon jellemző a témára.
Szinte semmi konkrét, érdemi infó. "Egyszer valaki látott már olyat, aki hallott róla..."

Ráadásul az összeollózás sem következetes, mert keveri a dolgokat.

1/a Bármilyen nedves pellettel ami magas víztartalmú, előfordulhat kondenzáció, ha fülled, majd hideg felülettel érintkezhet a párás levegő. Pl. perforálás azért van némelyik gyártó zsákján, mert van aki költségspórolás miatt "forrón" csomagol, és ekkor még utószárad az anyag. Ha nincs hol elillanjon a pára, kicsapódik a zsákon! (Többit tudjátok...)

1/b: Az agripellet készül a legszárazabb alapanyagból. Ott fordul elő legkevésbé ez!

2) Az agripelletet szeretik a rágcsálók.
Láthatóan lazán összemosta a két infót.

Ezek nem leellenőrizhető, korrekt infók, mert lóg a semmiben, semmi konkrétum. Ezek inkább marhaságok és félrevezető dolgok.
Az a baj, hogy a marketingmaszlag annyira keveredik az érdemi infókkal már, hogy sokan el is hiszik, és már nem is tudják maguk a publikálók sem, mi az igazság.

2013-02-05
14:19:02
Előzmény: Jesu #38347#38350
Jesu,

Most értem meg, hogy az olcsóbb pellet beszerzésének és egyszerű tárolásának a kulcsa, hogy vásárlói közösséget kell szervezni, és ezt te már meg is csináltad.

Nem kell több köbméternyi száraz tárolóhelyről gondoskodni, mert gyakori szállítás esetén ez nem szükséges.
Nem kell megfizetni a magas kisker árat (mondjuk 70ft/kg), mert kamionnyi tételben lényegesen olcsóbban (mondjuk 50 forintért) megvehető.

Bocs, kicsit lassú a felfogásom, vagy/és nem elég kollektív, hanem inkább individualista a hozzáállásom :)

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Biomassza  =>  Pelletlapozz: 1, 2, 3, 4, 5   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva