English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Az energia ára  =>  Fajlagos energiaár
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2009-12-09
09:13:18
"Én is felfigyeltem arra, hogy ahol a gép felszaggatta az akác gyökeret, intenzíven nőtt utana"
mifelenk igy "telepitenek" az erdeszetnel.

2009-12-08
19:45:39
Sándor!

Én is felfigyeltem arra, hogy ahol a gép felszaggatta az akác gyökeret, intenzíven nőtt utána.

Nem ismertem ezt az ültetési módot, .....köszönöm :)!
Egy darab vörös fűz nőtt mellettem ami kiszáradt és én kivágtam. Kevés a hamuja, könnyen, jól ég. Nemérdemes tárolnom, én nem szeretem a halat :).

Megadhatnád az elérhetőségedet, fa ügyben esetleg megkeresnélek. Egyszer a készletem elfogy.
2009-12-07
19:56:05
Sándor!

"Van egy sanda gyanúm. Fatüzelés ügyben neked gyakorlatod (is) van."

Ez így igaz. Mivel már nem vagyok fiatal, volt időm megtanulni a kazán kezelését míg nem vezettettük be a gázt. Ez irányú tapasztalatod neked sem lebecsülendő :)!

"Sajnos, sokan csak azt tudják, hogy az elgázosítós kazánok nagyon drágák."

Berögzült szokás szerint, mindenki ezt kérdezi tőlem is. De szerintem a 100.000 Ft körüli összeg hamar megtérül, ha a két kazánfajtát nézem. Összességében pufferekkel sajnos már nem ilyen rózsás a helyzet. Ajánlott nagy méretű használt tartályokat vásárolni.

Az árak tényleg lefelé mozdultak el, ez az enyhe télnek is köszönhető. Akinek nagy telekterülete van, jól jár ha akácot ültet kivágásra. 1 év alatt a hajtásom szép nagyot nőtt. Mag nálam van bőven :). Jövő évben ültetek.
2009-12-07
15:10:01
sandor
"Azt, hogy igazi füst, kátrány, bûz mentes, nagyon kevés fát igénylõ fõzéshez uszadékfát kell használni. Olyat, ami több évet töltött a vízben. Gyorsan kiszárad, és már régen kirodhadt belõle az, amire a tûznek nincs szüksége. Az esõvizet már nem veszi fel, nem tud újra átvizesedni, illetve esõ után gyorsan megszárad. Ideális, olcsó tüzelõ."
Nem tudom, ki mondta ezt neked, de mint bajai halaszlefozo azt tudom mondani, hogy tokeletesen igaza volt!! ugyhogy halaszle ugyben nyugodtan hallgass ra! ;)

valoban az uszadekfa illetve a voros fuz az, amit a legjobbnak tartunk fozeshez!

mivel a kazanom meg nincs meg 2 eve, es iden szereztem eloszor fat, meg varnom kell vele 1-2 evet, mire 2 eves szaraz fa lesz!
iden februarban es majusban hoztam be a fat. a fenyotuskok mar 1 eve kinn allhattak az eson. mind 3 fuvart juliusban tettem be a szinbe konyhakeszen (felbehasitva, vagy eldarabolva). szemre mar nem vizesek, tuzeles soran sem izzadnak meg.

iden nem jellemzo, hogy katranyosodna a kazanom. ebben gondolom szerepe van az ESBEnek is.
2009-12-05
11:04:29
Mi a fa vételárát úgy tudtuk csökkenteni, hogy nagy tételben vásároltuk.Így lehetséges a kiszárításuk is.

Össze kell állni a szomszédokkal! Mivel a faelgázosító kazánba 53 cm-es rönkök (egyes nagyobb teljesítményű típusokba 1 m-es)férnek bele, csak ketté kell vágnom. A szomszédomban lakó ember fuvarozta s mivel hazajött, így fuvardíjat nem kellett fizetnem. A fa ára 1.600 Ft/q lett.Érdemes nyáron beszerezni, 1.400 Ft/q árat is adtak a részemre.

A faelgázosító ára (32 KW) 383.3000 Ft volt. Hatásfoka, a fa vételára, a fával való kevesebb foglalatosság miatt árát hamar behozza. Sokat nem kell vele foglalkozni, 70 kg fa belefér, 2-3 rakattal fel lehet a rendszert fűteni.
2009-12-04
10:12:30
Sandor!
"Az elgázosítós kazánok hatásfoka 10-15%-al is magasabb, mint a direkt égetésûeké. Ezenkívül a hozzájuk felhasználható faanyag is sokkal olcsóbb, mint az általános tüzifák."

meg nem hasznaltam faelgazositos kazant, de ugy tudom, hogy abba csak (kozel) tokeletesen szaraz fat szabad beletenni.
a foton szereplo dudvas korhadozo fadarab szerintem csak nagyon hosszu ido utan fog kiszaradni + jo esellyel kartevokkel is tele van, ami tovabb rontja az erteket.

termeszetesen, ha 0Ft kozeli a beszerzesi ar es korlatlan mennyisegben rendelkezesre all, akkor ez nem problema, csak oda kell figyelni, hogy a kartevok (hangyak, pajorok, stb) esetleg mashova is atmehetnek.

durkonorbiVálasz erre
2009-12-01
13:48:07
Két-háromfélét próbáltam ...

1, leggyengébb, legolcsóbb: gyenge barnaszén, inkább lignit... ennek 2000-3000 Ft körül van mázsája, a fűtőértéke kb a fáéval azonos, sok a hamu (nem salak!!!) és van benne meddő is ... fűtőérték olyan 2-3 ezer kcal kb...

2, jó minőségű barnaszén 4500 FT/kg körüli áron, fűtőérték olyan 5000 körül...

3, lengyel diószén: 5400 Ft mázsája, fűtőértéke 6200 körül, és szinte semmit nem hagy maga után...

Ez emlékezetből, idén még nem tudom mi lesz...
2009-12-01
12:27:29
durkonorbi,

Mennyiért veszed a milyen fajtát?
durkonorbiVálasz erre
2009-12-01
12:23:44
Illetve bár egyre kisebb a jelentősége, de érdemes lenne a feketeszenet ill. barnaszenet is belevenni, egyre többen használják - felénk legalábbis - megint... tavaly pl. én is kipróbáltam, mert jól tartja hőn a házat egész éjszaka, nem alszik ki hajnalban, és számításaim szerint a jó feketeszénnel olcsóbb fűteni mint fával - piaci áron számolva...
2009-12-01
09:14:01
Sándor,

Igazad van, bővíteni kellene a táblázatot. Zsezse is küldött adatokat az rönkök és a saját munkával végzett vágás költségeiről.
A táblázatba be kellene tenni az egyes kazántípusok (és szükséges tartozékok) árát is, így lehetne teljesebb a kép.

Tehát, ha tudsz mondani ilyen adatokat, (lehet ez akár ilyen is: erdei hulladékfa saját gyűjtésből 0ft/kg, faelgázosító kazán 500 ezer/forint + tároló 300 ezer forint) akkor bővítem a listát.
2009-04-18
15:55:10

2009.11.08.
Elektromos áram (A1 24órás)
Szolgáltatói ár [ft/kWh] = 47.0
A hőtermelő rendszer hatásfoka = 100.0
Elektromos kályhával/bojlerrel alőállított hőenergia ára [ft/kWh] = 47.0

2009.11.08.
Elektromos áram (B kapcsolt)
Szolgáltatói ár [ft/kWh] = 29.2
A hőtermelő rendszer hatásfoka = 100.0
Elektromos kályhával/bojlerrel alőállított hőenergia ára [ft/kWh] =

29.22009.11.08.
Hőszivattyú (GEOTARIFA)
Szolgáltatói ár [ft/kWh] = 31.5
COP = 3
Hőszivattyúval alőállított hőenergia ára [ft/kWh] = 9

2009.11.08.
Tüzifa
Tüzifa (20% nedvességtartalom) fûtőértéke [kWh/kg] = 4.0
Tüzifa kereskedelmi ára [ft/kg] = 25.0
A hőtermelő rendszer hatásfoka = 70.0
Fából alőállított hőenergia ára [ft/kWh] = 10.5

2009.11.08.
Vezetékes Földgáz
A gáz fûtőértéke [MJ/m3] = 34.0
Szolgáltatói ár [ft/MJ] = 3.4
Szolgáltatói ár Ft/kWh = 13.3
A hőtermelő rendszer hatásfoka = 75.0
A gázból alőállított hőenergia ára [ft/kWh] = 16.4

2009.11.08.
Pellet
Pellet fûtőértéke [kWh/kg] = 5.0
Pellet kereskedelmi ára [ft/kg] = 50.0
A hőtermelő rendszer hatásfoka = 80.0
Pelletből alőállított hőenergia ára [ft/kWh] = 12.5

Érdekelne, hogy másoknak mi a véleménye a fával, fával elgázosítva, pellet-el, hőszivattyúval... stb működő fűtések hő kWh-ra vetített fajlagos költségéről (számítás módszere is), valamint a rendszerek bekerülési árával kapcsolatos információk is érdekelnek.

Biosolar Forum  =>  Az energia ára  =>  Fajlagos energiaár
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva