English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Növényzet  =>  Gomba
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-04-26
19:57:16
Előzmény: szocsmarci #28806#28920
Szia!
Ismét irok, mert az esőnek jótékony hatása volt: 2 hete szedtem le 3-4 shitake gombát, most ismét van.

2012-04-23
07:21:51
Előzmény: szocsmarci #28806#28809
Szia!
Azt nem irtam, hogy nem mérgező! Nem tudom, miért irtak elő a cikkben (ha jól emlékszem) a 20 perces hőkezelést/főzést. A gombában vagy 100% az ember, vagy otthagyja. A komám mindig elmondja, hogy "Ha te nem ismered a gombát, attól még nem kell felrugni, mert lehet, hogy jön valaki, aki ismeri, és megörül neki!" :-)
A farönkös gombatermesztés pedig nem ördöngösség. Én kb. 10 éve próbáltam előszőr, akkor BP-en, a Keletivel szembeni mezőgazdasági üzletben vettem laskával beoltott fapálcikát. Azóta mindig van a kertemben (most épp shitake). A shitaket már a saját termésről oltottam? fogtam egy gombát, és a 2-3 éve kivágott szilvafatőkébe jól beledörzsöltem, meglocsoltam, bekentem sárral, és leteritettem egy nejlonnal, hogy befülledjen. Néha, ha eszembe jutott, meglocsoltam, és most az terem. Sajnos a kóborkutyák miatt nincs gusztusom onnan enni...Az eredeti, üzleti oltóanyaggal beoltott tőke magasabb volt, kutyabiztos.
A laskagombát úgy is oltják, hogy levágnak egy szeletet egy fatőkéről (gyökeresről), kifurják a faszeletet, majd egy-két laskagombát beraknak a faszelet és a tőke közé, majd a szeletet visszaszegezik a helyére. Aztán jól meglocsolják, és nejlon, vagy komposzt alatt füllesztik.

szocsmarciVálasz erre
2012-04-23
05:01:28
Előzmény: barbot #28800#28806
Qwert, Barbot
Köszi a választ, valószínű cseh kucsmagomba lesz. Azt hittem valami drága fajta, már kezdtem megörülni. De azért jó, hogy tudom, hogy nem mérgező, nem mintha szándékomban lett volna megenni. Tavaly előtt szedtem egy kis kosár fehér színű gombát a közeli erdőben, az asszony elvitte bevizsgáltatni, és a bevizsgáló kidobta az összeset, mert volt közte pár rózsaszínes. Kicsit elment a kedvem a gombászástól.
Után néztem farönkös gombatermesztésnek a neten. Ez is egy külön "szakma", sokrétű, és sok feltételt igényel. Én inkább maradok a gyümölcsöknél, az egyszerűbbnek tűnik, és biztosabb siker.
2012-04-22
20:21:17
Előzmény: szocsmarci #28783#28800
Gombaszakértő ismerősöm szerint valamilyen kucsmagomba, de kérdezd meg valaki gombász ismerősödet. Meg ne edd, ha nem vagy biztos abban, hogy jó!
www.origo.hu/tafelspicc/alapanyag/20120419-alapanyag-a-kucsmagomba.html
Ha ilyen jó helyen laksz, és van kivágásra itélt gyümölcs, vagy más fád, vagy van lehetőséged egy-két rönköt földbe ásni, próbáld meg a laskagomba, és a shitake termesztését. Megéri, és finom. :-)

2012-04-22
19:21:31
Előzmény: szocsmarci #28783#28797
Valamelyik kucsmagomba lesz az, talán a Morchella conica, esetleg az esculenta.
szocsmarciVálasz erre
2012-04-22
12:05:58
Ez mi ez? Ma délelőtt találtam a kertben, valami gomba szerűség.

Biosolar Forum  =>  Növényzet  =>  Gomba
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva