English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Biztonság, vagyonvédelem  =>  Megfigyelő kameralapozz: 1, 2, 3   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-05-23
20:06:47
Előzmény: robert #40696#40791
Az ajtó megerősítése jelenleg kissé ipari jellegel, de egyszer majd lefestem .

Új beszerzésű web-kamera:

Ilyen képet ad:

A ZoneMinder kezeli és rögzíti a képeket 640x480 felbontásban.
Az élőkép 1280x720 ,sajnos a stream forrást nem ismerem.

payagyerekVálasz erre
2013-05-20
20:07:31
Előzmény: robert #40696#40753
Sajnálattal olvasom az eseted Roby bátyó. Először el sem akartam hinni.

Gyanítom, nem lesz meg a károkozó. Az a helyszínelés csak 1 színjáték volt. Jelen pillanatban nem cél ugyanis a rendőrség "szolgálunk és védünk" szlogenje. Reggel kizavarják őket, hogy "Hozzatok be fél milkát!". Sajna ez dívik most. Ugyanúgy le van építve, mint minden más most az országban.
Bár ez már OFF. Bocs.
2013-05-18
06:30:43
Előzmény: nadtom #40710#40712
"- az emberek immunisak a szirénára, már mindennapos dolog, sajnos..."

Az biztos !
Tőlünk légvonalban majd 2 km-re lévő - lakatlan ?? - háznál hanonta 1-2 alkalommal hallom az egész iccakás este 9 től másnap reggelig )risztást !

Múltkor vasárnap mivel nem tudtam aludnitőle 6 óra felé eltekertem arra...még mindíg "riasztott" !
Mellette lévő háznál mama "nyugodtan" cigizett a teraszon ..

Ha én ott laknék csak felhívnám má a szomszédot ( ha lehet ??) vagy

EZT utólag írtam be
2-3 ilyen riasztós/átnemaludt íccaka után bebasznám az ablakok hajnalban egy féltéglával, hogy "legyen má oka " a riaztásnak . :-))
2013-05-17
21:54:50
Előzmény: robert #40709#40710
Róbert,

Nekem ez a riasztótípus van kb. 6 éve:

A kültéri szirénát is megvettem, de fel sem szereltem, mert
- a család még egy év után is bement a riasztó kikapcsolása nélkül, illetve
- az emberek immunisak a szirénára, már mindennapos dolog, sajnos...

A smasszerszolgálat itt nálunk kb. 5 perc alatt kint van azalatt nem lehet sok mindent meglovasítani, szerintem ez a legjobb megoldás, igaz havi kb. 4eFt-ba kerül de a nyugalom megér ennyit.

2013-05-17
20:27:45
Előzmény: robert #40696#40709
Köszönöm az együttérző jó tanácsokat!

Négy dolgot fogok csinálni:
1. 1.5mm-es acéllemez, ami befedi az ajtólap teljes felületét (20kg)
2. Hevederzár
3. Riasztó, lépcsőházi szabotázs-védett szirénával
4. Egy ütős matrica, ami a rendőrminiszterünk biztonsági cégére utal

2013-05-17
16:49:01
Előzmény: robert #40696#40706
Róbert,

Nagyon sajnálom a történteket...:-(
Én egy riasztó beszerelését javaslom ami be van kötve egy smasszerszolgálathoz. Van megbízható vezeték nélküli riasztórendszer is így nem kell szétbarmolni a lakást. Nálam is ez működik, plusz van egy-két WIFI-s IP kamera elrettentési céllal.

szocsmarciVálasz erre
2013-05-17
12:56:57
Előzmény: robert #40696#40704
Próbáld meg ötvözni ezt: www.youtube.com/watch?v=OMrgLpHkJDQ ezzel: www.youtube.com/watch?v=TyALd9J4qWo ! Biztos lenne rá igény máshol is.
2013-05-17
08:34:13
Előzmény: robert #40696#40700
Sajnálatos...
Elég jámbor jószág vagyok, de a gondolat, hogy valami idegen kéretlenül beteszi a territóriumomba a lábát, és még kárt is okoz, eléggé fel tud bőszíteni...

Valami jó passzív megelőzési taktika kéne. Magam is kutatom még a témát.

Rehau ajtóra kapható ilyen "megerősítő" vinyetta, vagy levonó, akárhogy is hívják:

2013-05-16
17:48:26
Sajnos itt nem volt megfigyelő-kamera :(

Nem is gondoltam, hogy az öt ponton záródó REHAU bejárati ajtóban a kazetták anyaga két db 1mm vastag dekor műanyag között 2cm vastag "biztonsági XPS". De akkor mi lehet a noname ajtóban ???. Sajnos a betörők nagyon jól tudták, hogy ez olyan, amilyen!

A betörés a zaj miatt méltatlankodó szomszédok szerint dél körül történt ( azt hitték, hogy munkálatok folynak a lakásban, ami részben igaz volt, de nem úgy, ahogy gondolták).

A betörő(k) lakást feldúlták, a fiókok tartalmát szétszórták, de nem vittek el semmit, még az asztalon álló LCD monitort és WIFI router-t, meg az USB vinyót sem.

Az ügyelet gyorsan kijött, kedélyesen elsztorizgattunk.

A forró nyomos helyszínelők -többszöri sürgetésre- 12 óra múlva éjjel 1 órakor értek ki. A fehér bútorokat feketére kormozták, a feketéket fehérre púderezték. 2048 fotót készítettek, és 20 oldalas jegyzőkönyv készül.

Én ideiglenesen egy rétegelt lemezt tettem a hungarocell helyére. Gagyin néz ki, de ezerszer többet ér.

Holnap jön a biztosító. Miután nyáron feltörték az autónkat, aztán ősszel el is lopták, megtanultam, hogy a biztosítási szakma is felér egy rablással :)

2013-03-22
09:44:48
Előzmény: intelligensvilag #39733#39779
Szia, köszönöm a hsz-od.
Ezt a márkát is nézegettem, de úgy rémlik, hogy a magyarországi disztribútornál még nem kaphatók a D1-nél nagyobb felbontásban is rögzíteni képes DVR-jeik.
Emellett többek között még az Identivisiont is tanulmányoztam.
Egy szakmabeli ismerőstől jókat hallottam ez utóbbiról, s mivel várhatóan hamarosan Magyarországon is elérhető lesz ebből a 960H felbontásban is rögzíteni képes 8 csatornás DVR-ük, nagy valószínűséggel ezt fogom majd választani.
Elgondolkodtam az NVR+IP kamerák megoldáson is, akár induláskor kevesebb kamerával, majd ahogy az anyagiak engedik apránkéti bővítéssel..., de azt hiszem tökéletesen megfelel az igényeinknek (és lehetőségeinknek) egy korszerűbbnek számító analóg rendszer.
Remélem, nem nyúlok majd vele mellé.

intelligensvilagVálasz erre
2013-03-21
09:01:56
Előzmény: paga #39200#39733
Szia !
10 éves tapasztalatom van az AVTECH CCTV rendszereivel kapcsolatban. Teljesen megvagyok elégedve vele. Szerintem a piacon a legjobb árértékű kamerák, rögzítők (DVR). Hazai beszerzési lehetőség, folyamatos fejlesztés, internetes elérhetőség okos telefonokra is, garancia!, a legfontosabb jellemzői. Csak jókat tudok mondani. Beszerzéssel kapcsolatban tudok segíteni. Üdv.

2013-03-11
09:55:42
Előzmény: Jesu #39264#39418
Én alapból analóg kamerákban gondolkodom.
Ezekből már vannak 700 TVL-esek és megfelelő rögzítővel egész korrekt képeket, felvételeket tudnak készíteni. (Ha hinni lehet a prospektusoknak.)
Mivel nálunk szinte mindig van itthon valaki napközben, főként az esetleges éjszakai látogatók miatt van/lenne jelentősége a rendszernek.

A várható bekerülési költségeket tekintve még mindig reálisabb ár/érték arányt képviselne számunkra egy analóg rendszer, mint egy IP.
Bár azt kell mondjam, hogy miután jobban beleástam magam az IP kamerákba és a bennük rejlő lehetőségekbe... elgondolkodtató.
Ha a technika ezen a téren is olyan léptékben változik majd, mint a (rokon termékeknek számító) monitorok, TV-k esetében, akkor rövid időn belül még nagyobb áttörés várható szerintem a kamerák terén is..., ami a javuló műszaki paraméterek mellett remélhetőleg az egyre alacsonyodó áraikban is megnyilvánul majd.
2013-03-07
09:29:03
Előzmény: paga #39258#39264
Én több rendszert használtam, használok:

- UVC webkamera. Siemens. 640*480-ban 4-5 kép/sec, 720P-ben inkább 2, de csak jó fényviszonyok mellett készít olyat, ami nem mosódik el (ezért ebben nem is használom).
Win alatt Dorgem programmal, Linux alatt motion.

- Ipari kamerák. TV kártyával, többnyire linux alatt, Motion.

- Canon kompakt kamerák, távvezérelve. USB-n huzza le linuxra a képeket, beállítás szerint (ha a motion eseményt jelez a webcamról, akkor lő pár képet). Sajnos egyre hullanak ki (ccd elhalás, gyári hiba, game over), pedig ez a legjobb minőség. Max 1 kép/ 1-2 sec, de azt 3-4 MP, VALÓS felbontásban, iszonyat jó minőségben (nagy, profi optika)

Ezeket a rendszereket akarom ésszerűsíteni RPi-vel ha megjön a kamera modul.
2013-03-07
08:15:16
Előzmény: robert #39201#39258
robert,
felénk sajnos jellemzően inkább két lábon járó "állatok" a hívatlan látogatók. Ezért én kifejezetten biztonságtechnikai oldalról nézegetem ezeket a kamerás dolgokat.
Az internet is tele van "jobbnál jobb" ajánlatokkal.
Rengeteg -számomra teljesen ismeretlen- távol keleti márka..., de azon sem lepődnék meg, ha ezeknek a zömében ugyanaz a belső (elektronika, objektív, stb.) lenne.
Gondoltam itt többeteknek van saját rendszere, és saját tapasztalok is rendelkezésre állnak a telepítők, forgalmazók "A mi portékáink a legmegbízhatóbbak a piacon" marketing szövegével szemben. :)
Sokszor még a több márkát forgalmazó szakkereskedéseknek sem lehet hinni, mert ők legtöbbször kifejezetten kereskedelmi oldalról nézik a kérdés.
Azt a terméküket akarják eladni (a legjobb minőség jegyében), amin a legtöbbet keresnek...

2013-03-06
22:37:44
Előzmény: paga #39117#39247
Paga!
Úgy tudom, hogy az lakóház (vagy ha nem laknak benne akkor is magán). De már régóta működik, és valószínűleg még nem kötött bele senki.
2013-03-06
12:30:18
Előzmény: paga #39200#39201
paga,

Amíg itthon üzemelt a szerverünk MITAC kamerákat és az AVR kártyát használtam, azt követően egy ideig az IP kamerát: http://biosolar.hu/forum/show/38762#38762

Legfőképp a kutyámat és a madarakat tartottam szemmel a melóhelyemen, de egy idő után ráuntam.
Ja, az IP kamerával vettem fel éjszaka a nyesteket, azon van mozgásérzékelős rögzítés, és memóriakártya is.

2013-03-06
12:03:08
Urak!
Ha van köztetek olyan, aki a családi házának udvarát analóg kültéri kamerákkal figyeli, megírná, hogy milyen gyártmányokat (kamerák, rögzítő) telepített (telepíttetett), és mennyire elégedett a rendszerével?
Tapasztalatok, megbízhatóság, kezelhetőség, képminőség, rögzítési minőség, esetleges meghibásodások, garanciális problémák kezelése?
2013-03-05
19:38:27
Előzmény: ifarkas #39150#39156
A mágneszárnak van külön vezeték kihúzva. A felújítás alatt 2 telefonvezetéket, és egy 3eres kábelt húztunk ki a kapuig. Azt megoldjuk. De nem rossz gondolat. Nem?!
2013-03-05
16:25:56
Előzmény: Ferke #39137#39150
Ferke!
Az android program nem tudja működtetni a mágneszár reléjét,
... mondjuk egy "android" tudhatja...
2013-03-05
09:21:55
Előzmény: takyka #39133#39137
Most olyat láttam hogy 2db ip kamera/wireless/ plusz egy 7"-os tablet megfelelő android progival max 250$. Persze kínából mind.
2013-03-05
09:07:56
Előzmény: Ferke #39089#39133
Szia,

Az túlzás, hogy vágom, inkább csak kapirgálom a felszínt és elmélyültem egy bizonyos kiválasztott termékben.

Pl. (video)kaputelefon témában nem vagyok otthon. Az viszont biztos, hogy egy IP kamera önmagában kevés és kényelmetlen, hogy a kaputelefon funkciókat ellásson.
Ha csengetnek, akkor felnyitod a laptopot/bekapcsolod a TV-t/elindítod a stream lejátszást a mobilodon? Mire bármelyiken megjelenik a kép, addigra a vendég elment... :-)
Ha a kaputelefon kameráját megfigyelő kameraként tervezted használni, akkor viszont érdemesebb IP kamerában gondolkodni.

T.
2013-03-05
07:59:24
Előzmény: Boti7 #39109#39128
Boti7!

Köszönöm a válaszodat! Én is ezen a gondolatmeneten vagyok. Csak komolyabb egy ip kamera. És nem vagyok biztos benne hogy drágább lenne mint itthon a video-kaputelefon. Most nézegetem mi is kell egy ilyen rendszerhez. Ja és persze hogy ne legyen méregáron. :)
2013-03-04
18:51:04
Előzmény: Boti7 #39106#39117
Boti,
szerintem ezt engedély nélkül nem működtetheti, hiszen ez egyértelműen közterületet figyel.
Nem lehet, hogy valamilyen közintézmény ablakában van elhelyezve?
2013-03-04
15:55:59
Előzmény: Ferke #39089#39109
Ferke!

Igaz nem engem kérdeztél, de azért válaszolok.
Én inkább IP kamerát vennék. Ahogy írtad is, annak jobb a képe, meg később másra is lehet használni. Viszont így szerintem drágább lesz.
2013-03-04
15:39:57
Előzmény: paga #38961#39106
Paga!

Igen, a szabályozás tényleg nem lehet egyszerű.
Például erre a kamerára gondoltam: www.pontmost.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=143:dugonics-ter-karasz-utca-webkamera-webcamera&catid=1:webkamera-szeged-webcam&Itemid=12
Ez egy sima webkamera egy ablakban, közelről lehet látni. Mondjuk tényleg lehet, hogy az üzemeltetőjének van valami engedélye.

(Már régebben olvastam a hozzászólásodat, csak nem tudtam válaszolni.)
Biosolar Forum  =>  Biztonság, vagyonvédelem  =>  Megfigyelő kameralapozz: 1, 2, 3   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva