English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-10-04
15:59:25
Előzmény: tthom #33833#33845
tthom ,

A "direct drive" mosógépben nincsen ékszíj. A motor tengelye egyben a dob tengelye is. Az ékszíj extra zajforrása, plusz a rugalmasságánál fogva könnyebben beleng a dob forgás közben.

2012-10-04
15:41:04
Előzmény: nadtom #33813#33844
Villanykörte összeesküvés (tervezett élettartam):

1924 karácsonyán Genfben megalakult az első világméretű kartell, amelynek célja azt volt, hogy teljesen irányítása alá vonja az villanyégők gyártását. A Phoebusnak nevezett társulás tagjai felosztották egymás között a világpiacot. Legfőbb érdekük az volt, hogy a fogyasztók minél gyakrabban cseréljenek izzót, nem pedig az, hogy egyre jobb minőségű, örökké működő termékeket dobjanak piacra. Ezért úgy döntöttek, hogy le kell rövidíteni az addig akár 2500 órát is bíró villanykörték élettartamát 1000 órára. Bizottságot is alakítottak, amelynek feladata az volt, hogy technikai úton biztosítsa, hogy a lámpák ne legyenek képesek 1000 óránál tovább világítani.

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UmatL75dO3c#!

2012-10-04
15:36:46
Előzmény: tthom #33833#33843
Ha jól tudom, nem szénkefés a motor, ettől már lehet halkabb, plusz kevesebb csapágy a közös tengely miatt.
2012-10-04
09:56:59
Előzmény: nadtom #33813#33833
Egyébként ez a direct drive-os megoldás miért annyira jó? Mitől halkabb annyival, hogy csodának adják el? Hisz a miénkben sem maga a villanymotor a hangos, hanem az, hogy egy dög nagy ruhákkal teli dobot forgat 1300al.. Bár még ott se hangos annyira, csak stabilra be kell állítani a gépet.

Esetleg mert a motor tömege is rajta van a dobon, aztán mivel nehezebb, kevésbé rázkódik?
2012-10-03
21:40:11
Előzmény: Jesu #33804#33813
Jesu,

Tisztában vagyok vele mi a helyzet, ua. a véleményem, mint Neked. Sajnos nem csak a háztartási gépekre igaz ez, hanem szinte a teljes iparra. Egyik eladó azt mondta a M.Markt-ban, hogy a mai háztartási gépeknél 5 év után minden nap ajándék...

A bolt fizikailag is létezik (nem csak Webbolt) és hivatalos magyar garit adnak,
2 év általános és 10 év a motorra...az utóbbi jelentősen segített a döntésben.

A használt dolgoktól tartok, illetve nem igazán ismerek megbízható beszerzési forrásokat. A Miele újonnan nagyon drága, egy Miele árából 2 LG-t tudok venni ami ugye 2 x 10év garit jelent (a motorra).

A "hozzáértő" megkérdezettek döntő többsége az mondja, hogy (ha nem Miele) akkor Samsungot és LG érdemes manapság venni (háztartási gépekből) még ezek a legmegbízhatóbbak. Ez a személyes tapasztalatom is.
2012-10-03
17:06:09
Előzmény: nadtom #33803#33804
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem pl. már nincs nagy bizodalmam az újabb (kb. ~2002 utáni, ami itthoni forgalmazás) háztartási műszaki cikkekben. Már semmi nem a régi. :(
Szóval csak ott vedd meg, ahol adnak korrekt, minél hosszabb garanciát, semmi outlet, stb.

Meggondolandó az itteni kolléga által kínált régebbi de korrektül felújított ipari csúcsgépek vásárlása inkább. Én igaz most megoldottam egy bontandó géppel +10 évre a mosógép problémámat, de ha ez nem lett volna, inkább olyat vettem volna, mint újat. A mosogatógépünk használtként került hozzánk (Miele), de szétalázza bármelyik másik gépet, amit eddig láttam, hallottam dolgozni. Szinte semmi hangja, full rozsdamentes mindene, én elhiszem, hogy 20-30 évre van tervezve. Ennek az ajtaján már a gyerek is ült/ugrált (míg észre nem vettem és el nem legyintettem róla) de semmi baja nem lett.
2012-10-03
15:36:15
Előzmény: tthom #33785#33803
Pénteken hozom el Pestről (ha minden jól megy) és hétvégén beüzemelem aztán meglátjuk mi tud a masina. Majd jelentkezem a tapasztalatokkal.
2012-10-03
15:32:03
Előzmény: Jesu #33778#33802
Jogos a felvetés, tényleg lekapcsol, megnéztem a páratalanítónkat (már régen nem használtuk). A fürdőszobában használtuk anno (mikor még fürödünk :-)) és két alkalom után meg is telt a tartálya.

2012-10-03
08:44:30
Előzmény: nadtom #33776#33785
nadtom,

hát, ha nincs hely, akkor nincs mit tenni. Mi is sokáig gondolkodtunk, hogy hova lehetne még bepréselni még egy gépet, aztán a konyhaszekrény megbontása lett a megoldás..

Viszont ha meg lesz a gép, számolj majd be, hogy milyen. :)
2012-10-03
07:14:06
Előzmény: nadtom #33776#33778
Én még nem láttam olyan párátlanítót, amin ne lenne páratartalom érzékelő. Azt jól beállítva, hozzá se kell nyúlni, teregetés után 2-3 perccel indul, csak győzze borogatni ki az ember ha megtelt. Be lehetne csövezni, de gyűjtve van róla a desztvíz.
2012-10-03
06:58:53
Jesu, tthom,

Sajnos nincs hely 2 gép elhelyezésére, egymásra helyezve sem . Páramentesítő van de mivel nem vagyunk otthon ha bekapcsolom estig megy ami nem túl gazdaságos.
Ez a mosógép illetve a dobja, jóval nagyobb, mint a jelenleg használt felültöltős gépünké. Azért is választottam ez a masinát, mert ezt biztos nem fogjuk teletömni (ami sok esetben szerintem a jelenlegi gépnél a problémák forrása) így remélem sem a kisebb szárítási kapacitás sem a gyűrődés nem lesz gond.
Már ez a gép sem olcsó de 2 külön gép hasonló műszaki színvonallal még drágább lenne, plusz a helyszükséglet...
Szóval a "kocka el van vetve" meglátjuk mit tud a masina...
2012-10-02
22:21:13
Előzmény: nadtom #33770#33773
nadtom,

Két gép nem fér el? Minden fórumon lebeszélnek a kombinált gépekről. Főként a szárítás közbeni sok vízfogyasztást hozzák fel, de amint látom ennél az nem vészes, 27 liter. Ugyanakkor a szárításkor felhasznált áramra nem találtam adatot, csak annyit, hogy B-s. Valamint az is negatívum ugye, hogy jóval kevesebb ruhát tud szárítani, mint amit kimos és a dob mérete is kisebb általában, mint a szárítógépeké, ezért jobban gyűri a ruhát. Ha elférne, veszel egy előltöltőset, rápakolod a szárítót és kész is. Egy időben tudsz mosni és szárítani is, ami néha jól jön, valamint ha netán elromlik, akkor csak az egyik romlik el, nem kettő. De ha csak néha szárítotok, akkor biztos használható. Mi most vettünk különálló szárítót két hete, eddig tetszik, kár, hogy nem volt régóta..

Nálunk a lakásban mindig magas volt a páratartalom, tavaly vettünk egy párátlanító gépet, 450Wos, de igazából többet vártam volna tőle.. Bepakoltuk a ruhákat a kisebbik szobába, mellé a páramentesítő, bekapcs és hadd menjen. De legalább 4 óra kellett neki, hogy érezhetően száradjanak. (persze nélküle ugyanakkora szárazsághoz legalább 1 nap kellett) Ha összeszorzom, egy szárítógép se fogyaszt sokkal többet és 2 óra alatt szekrényszárazra megcsinálja.
2012-10-02
21:24:21
Előzmény: nadtom #33770#33772
Hát egy szobai kompresszoros páramentesítővel Te is jól járnál, és akkor száradna a ruha is, meg nem kéne bazi drágát venni. Nekünk nagyon bevált!
A bebüdösödés a fekete/ színes ruháknál gond, nálunk ha bent maradt a gépben, akkor előfordult már. Az alacsony hőfok és a túlélő bacik miatt lehet.
2012-10-02
20:16:43
Előzmény: Batka #33754#33770
Batka,

Ha szárítót is akarok akkor sajnos ebben a magasságban vannak a masinák amit megéri megvenni...Nem akarok valami gagyit venni, mert azzal félek úgy járok, mint a mostanival...és akkor az olcsó lesz a drága...

Nálunk viszonylag kis helyen vannak a ruhák kiteregetve, így télen nem száradnak rendesen előfordul az is, hogy bebüdösödik a ruha (ezt anya mondta és az akkor úgy van...:-) ) tehát szárító kell...

Nekem is tetszik mérnöki szemmel a masina, bár sokat (remélem) nem fogom használni...
2012-10-02
12:56:11
Előzmény: nadtom #33733#33754
nadtom,

Szép darab amit kinéztél, de ennyi pénzért „hagyd a szennyes ruhát másra….” :-)

Szárító a mienkben is van, de idejét sem tudom, hogy mikor használtuk utoljára.
Nyáron minden pillanatok alatt megszárad a szabadban, télen meg örülünk egy kis párának, mert a belsőfalak gipszkartonnal lettek felújítva és elég száraz a ház.

De azért csuda klassz egy masina.

2012-10-01
19:14:19
Előzmény: Batka #33721#33733
Köszi Batka,

Nálunk a mosógép többnyire éjszaka megy, így a töltögetés nehezen megoldható.

Egy LG gépet néztem ki, mert nincs szíjhajtás, direct drive technológiás, illetve 10év garanciát vállalnak a motorra és a hajtásra, továbbá többféle mosó mozgást végez. Csak jókat hallottam róla. A

LG F1480YD6
Szárító is van benne, ami fontos, mert anya panaszkodott, hogy mióta nincs meg a jó kis FÉG C24-es kazánunk nem száradnak a ruhák télen...mondjuk elég sokba került azzal a ruhaszárítás...:-)
2012-10-01
11:46:26
Előzmény: nadtom #33703#33721
nadtom,

A mosógép típusában nem tudok segíteni, de a párom az elöltöltős indesit gépünket, ami kb. 10 éves, úgy használja, hogy csak főmosást használ, előmosást nem, vagy csak nagyon ritkán, és elindítás után az első feltöltéskor a mosószer adagolón keresztül feltölti meleg vízzel a gépet (slag a csapra szerelve 45C) az ablak közepéig. Ez kb. 10-12 literrel több mint amit a gép magába töltene, de csak így lesz tiszta minden, mert hiába minden fortély és vegyszer, víz nélkül nehéz mosni.

Eredmények:
- igy nem lesz annyira víztakarékos,
- rendesen kimossa a ruhákat,
- kevesebb mosószer kell
- a mosószernek lesz mibe elkeverednie.
- a meleg vizet a kondi kazán biztos olcsóbban melegíti fel, mint a fűtőszál.

Mosásra többnyire szódabikarbonátot használ meg ecete, öblítésre bolti öblítő,
vagy valamilyen illatos olaj kerül a gépbe.

Talán leegyszerűsítve azt lehetne mondani, hogy több víz + kevesebb vegyszer = tisztaruha.
Üdv:

Batka

2012-09-30
08:04:12
Mosógép vásárlása elôtt állok, mert a régi még megy de foltos folyamatosan a ruha benne, illetve a mosóport sem tudja eloszlatni rendesen.
Egy gôzzel is mosó gépet néztem az LG-tôl ami már A+++ -os.
Van valakinek tapasztalata a gôzmosó géppel kapcsolatosan, vagy tudtok olyat javasolni ami nagyon bevált típus?
CsMariannVálasz erre
2012-08-22
20:11:25
Nekem van esővíz gyűjtöm, de kevésnek bizonyult. Szedtem akácvirágot, beáztattam glicerinbe és mosószódába, és azzal zuhanyozok. a zuhany vizét , nem engedem az emésztőbe, hanem kilocsolom a növényekre. Mosószóda+ szódabikarbóna egyvelegével mosogatok, és a mosogató lé, és az öblítő lé is megy a növényekre.
villam64Válasz erre
2012-06-03
08:53:14
Előzmény: zsbalazs #30094#30097
A 500 W HI hivatalosan nyugatról 90-100e. Használtat csak minőségi, lecseréltet nagyobbra vennék. A kollektor szivattyú jóval kevesebbet megy, mint a napsütés. Amit írtam az nagy jó megközelítés. 1 W, 1000 W-ot termel évente. A napelemnek, nem kell felmelegednie, mint a kollektornak. Csak a nullszaldós, nem nyereséges veszteség mentes. Tárolni nem érdemes, csak szünetmentesre. A napelem termelése adott, független a kollektortól. Nálam is van veszteség azzal, hogy nincs visszaforgó óra. Ezért kell az intelligens házvezérlő, mely tudná a napelemhez igazítani a fogyasztót. Nálam a fogyasztás nappaliból március-május, a 150-170 kWh helyett 93-97-84 kWh lett. Neked elég lenne 300 W-os, mint Róbert mostanija. A napelem mérésnél megtalálod adataimat, és leírásaimat.
zsbalazsVálasz erre
2012-06-03
07:53:29
Előzmény: villam64 #30090#30094
Szerintem majd Róbert átteszi a megfelelő helyre...

A kollektor szivattyú megy nálam évi 1200 órát, tehát ennyi a valós napsütés ideje. Így is igaz az 500W-500kw?
Hálózati inverter mennyibe kerül hivatalosan és használtan?

Minimális napelem mennyiség kellene a szivattyúkra illetve a hűtőkre ami napközben automatikusan fogyaszt.
A többi eszközre nehezen lehet tervezni, így a megfelelő eredményesség is kérdéses. Tehát valamennyi tárolásra szükség van. HMV jöhetne még szóba, de azt meg hozza a kollektor. Kár hogy a HMV-ből villanyt nem tudunk olcsón csiálni.
villam64Válasz erre
2012-06-03
07:31:46
Előzmény: zsbalazs #30088#30090
A napelem számolásodhoz szólok. Magyarországon 2000 óra körül van az éves átlag napsütés. A napelem termelését úgy számoljuk, 1000-1100 W/Wp éves hozam. Ebben az egyéb veszteségek nincsenek benne. Tehát nálam 500 W évente 500 kWh-át termel. A beruházás költsége 250e. Hálózati inverterrel számoltam, tehát nincs tárolás. Akkor kell mosni, amikor süt a nap. Ezt amúgy is figyelem, mert kinn történik a szárítás.
zsbalazsVálasz erre
2012-06-03
06:37:41
Előzmény: Rike #30074#30088
Mi is tegnap délután maratoni mosást csináltunk (kb. 1 heti adag).
A 6 adag mosás/hét egy évre számítva legalább 200, a megtakarítás 160kw kb.8e ft, kicsit korrigálni kell, mert télen nincs kollektor termelés, tehát legyen 6 e Ft. Nem sok, de a befektetés 1 év alatt megtérül.
Nálam a múlt hónapban 94 kw fogyott, ezt figyelembe véve a megtakarítás nem kevés.
Ha ezt a mennyiséget napelemből kellene előállítani?
Nálunk a "valós" napsütés 1200 óra évente, ennek a fele lehetne a napelem maximális (értékelhető) teljesítménye, tehát 600 óra*500W=300Kw, tárolási, átalakítási veszteség 40%. Így majdnem hasonló eredményhez juthatunk. Beruházási költsége kb.200 ezer?
2012-06-02
21:16:58
Előzmény: nadtom #30080#30081
Nekem nappalit vált ki,de neked valóban nem éri meg szórakozni vele és kevesebbet is mostok.

2012-06-02
20:55:50
Előzmény: Rike #30077#30080
Újra kijött az, hogy ha havonta 8-szol mosunk akkor ha abból 6 mosásnál meg tudok takarítani 6kW-ot ami 6x30Ft ebből 12 hónapra 2160Ft éves megtakarítás adódik és még nem számoltam azzal, mi van akkor ha a nincs meleg vizem és az öblítésnél a kazán fog rásegíteni hogy legyen meleg víz.
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva