English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
villam64Válasz erre
2013-11-24
13:21:52
De 1000 háztartásban az már 1,5 millió. 100000 háztartásban 150 millió.
2013-11-24
11:52:32
Előzmény: fusimisi #43690#43691
fusimisi,

Csak fél évig számíthatsz a napkollektorra, tehát per kettő :(

fusimisiVálasz erre
2013-11-24
11:11:17
Előzmény: robert #43689#43690
Na ja :) Nálunk heti 3 mosás játszik - színes, fekete, fehér. 52*3*20=3120 Ft, ha mindent venni kell amit összeszedtem hozzá 10 éves megtérülés jön ki. :)
2013-11-24
10:38:25
Előzmény: fusimisi #43685#43689
fusimisi,

Ezek szerint a napkollektorral előállított melegvízzel történő mosás ekkora megtakarítással jár éves szinten:
25hét*2alkalom*20Ft=1.000,-Ft

Evvel az összeggel a beborítós technika alkalmazása van pariban :)

fusimisiVálasz erre
2013-11-24
10:03:56
Előzmény: robert #43682#43685
Ehhez az olcsó mosás projecthez már minden egy dobozban van - csak meg kéne csinálni :) - akadálya jelenleg a meleg-víz odavezetésem.
Din sínre csatlakoztatható univerzális időzítő relé, 2db 220V os mosógép mágnesszelep, 2db ledes din visszajelző, 1db esbe 35-35C termosztátos keverő szelep.
Működése: a mosógép bekapcsoló gombja indítja az időzítést - köldökzsinór kivezetve a reléhez - és az árammkör a meleg állásba kapcsol. Amikor a mosási program vizet rendel - az első 15 percben ez programozható - a kivezetett mágnesszelep vezeték nyitja a meleg-víz szelepet az esbén beállított hőfokkal megindul a feltöltés. 15 perc után az áramkör a hideg irányra kapcsol és az öblítést már a hideg-víz mágnesszelep intézi.

Kimértem energia monitorral meleg-víz előtöltéssel 17Ft ból megvan egy 50C os mosás. Ugyanez hideg-vízzel kb 37.5Ft. (víz csatorna díj még erre rájön)
Mivel a mosógép felső ajtós egy vödör bekevert meleg-víz beborításával is hasonló megtakarítás érhető el - erre a lányokat is rávettem már itthon :O

2013-11-24
08:55:30
Előzmény: zsezse #43680#43682
zsezse,

"... A melegvízszelep helye a legtöbb mosógépen gyárilag ki van építve... "
Ezt kétlem!

Ha szereted a kihívásokat, én a gép átalakítása helyett akkor is egy külső váltó-szelepes vezérlést javasolnék, olyasmit, ami itt is olvasható: http://biosolar.hu/forum/show/26714#26714
A bekötő cső cseréje ennél a megoldásnál is ajánlott.

Valószínűleg az energiafogyasztás csökkentése már akkor is jól megvalósítható, ha egy keverőcsapot szerelsz fel és 30 fokos vizet vezetsz a gépbe. A végső hőmérséklet beállítása a gép dolga.

2013-11-24
08:40:35
sziasztok itt is

talaltam egy ilyet:
www.napkollektor.cser.eu/egyebtermek/mosogep_szett/Napkollektoros_mosogep_muszaki_leiras.pdf
"""
A napkollektoros mosógéphez
Az átalakítás menete
Először is a hidegvíz betáplálás mellé ki kell építeni egy melegvíz mágnesszelepet is és a gép
belsejében be kell kötni egy elágazóidommal a hidegvízszelep utáni csővezetékbe. A melegvízszelep
helye a legtöbb mosógépen gyárilag ki van építve. A szelep külső felét be kell kötni a
melegvízhálózatba, de nem szokásos mosógéptömlővel, hanem forró vízre is használható flexibilis
bekötőcsővel.
A mosógép hőfokszabályozó termosztátja gyárilag három vezetékkel van bekötve a vezérlési
rendszerbe. Esetünkben: piros, szürke, rózsa. Ezt a három vezetéket elvágva hat vezetékvéget kapunk.
A termosztát felőli három vezetékvéget használjuk a kiegészítő villamos dobozka működtetéséhez.
A kiegészítő villamos dobozban található SR segédrelé lemásolja a vízhőfok szabályozó
termosztát működését. Ha gépben lévő víz hőmérséklete alacsonyabb, mint a termosztáton beállított,
akkor SR húzva van, ha magasabb, akkor elejt (lásd 2. oldal).
A segédrelé egyik érintkezőjét felhasználjuk az eredeti vezérlés helyreállítására (lásd 3. oldal).
Ide kötjük be a piros, szürke, rózsa vezetékvégeket. Ezután a mosógép vezérlése nem a termosztátról,
hanem a segédreléről kapja a záró és bontókontaktust, de pontosan ugyanúgy, mint erdetileg.
A segédrelé másik érintkezőjét használjuk fel a melegvízszelep működtetésére (lásd 4. oldal).
Ehhez a hidegvízszelep vezetékét (esetünkben a kéket) is el kell vágni, és bekötni a kiegészítő
dobozba. Be kell kötni a melegvízszelepet is a dobozba, továbbá adni kell neki nullát is a
hidegvízszelepről párhuzamosítva.
Ha a mosógépvezérlés felől érkező kék vezetéken feszültség van, akkor a mosógép vizet kér.
Ekkor SR állásától függően vagy a hideg, vagy a melegvízszelepet kinyitjuk. A melegvízszelep
nyitásának feltétele még, hogy IR is húzva legyen, továbbá a kollektor kapcsoló is „Be” állásban
legyen. Ezt a kapcsolót kikapcsolva mindig a hidegvízszelep nyit, a mosógép úgy működik, mint
átalakítás előtt. Az IR időrelének az a szerepe, hogy csak a mosási ciklus elején, a mosás alatt
engedélyezze a melegvízhasználatot, öblítés alatt ne. Indítójelét a mosógép főkapcsolója utáni pontról
kell kapnia, hogy minden mosás elején újra induljon a késleltetés (lásd 2. oldal). Az időzítését úgy kell
beállítani, hogy mosás előtti föltöltés ideje alatt biztosan ne ejtsen el, de az első öblítés kezdetére
viszont igen. Az 5 perces időtartam általában jó.
A működés menete
Ha elindítjuk a mosást és a kollektor kapcsoló „Be” állásban van, akkor SR húzva van, IR még
nem és először a melegvízszelep nyit ki. Először persze a csővezetékből hideg vagy langyos víz folyik,
de ahogy telik a mosógép melegvízzel, a hőmérséklet egyre emelkedik.
Ha éppen főzőprogramot indítottunk, akkor a 90 fokot nem fogjuk elérni, a föltöltés befejezése
után a gép még egy kicsit ráfűt.
Ha alacsonyabb hőmérsékletet állítottunk be, például 40 fokot, akkor a hőmérséklet
emelkedésével, ahogy elérjük a 40 fokot, SR elejt, és a melegvízszelep helyett a hidegvízszelep nyit ki.
A hőmérséklet elkezd csökkenni egészen addig, amíg a termosztát ismét visszavált. A termosztátok
kapcsolási differenciája általában 2 fok körüli, ezért hidegvíz addig folyik a gépbe, amíg a hőmérséklet
vissza nem esik esetünkben kb. 38 fokra. Ekkor ismét a melegvízszelep nyit, a hidegvízszelep pedig
elzár.
A föltöltés után, a beállított idő elteltével IR meghúz, így öblítéskor már csak a hidegvízszelep
nyit ki.
Ha úgy indítjuk a mosást, hogy a kollektor kapcsoló „Ki” állásban van, akkor a mosógép úgy
működik, mint átalakítás előtt.
"""

erdekes otlet. valaki esetleg testkozelbol ismeri?
15e -ert vesztegetik, nem tudom, az arat mikor hozna be
de persze csak analog mosogepekhez jo, digitalishoz nem.

kerdes felmerult bennem, hogy a digitalis mosogepekhez hogy lehetne intelligensen megoldani, hogy utolagosan berakjuk a melegviz bemenetet?
mivel a hazon elo van keszitve a helye, remelni tudom, h van ra egyszeru megoldas
2013-04-21
20:51:50
Előzmény: robert #40310#40312
Róbert,
A quick 30 perces programot megmérem szárítással és anélkül. Ja és köszi a típuskiegészítést...:-)
2013-04-21
20:09:42
Előzmény: nadtom #40309#40310
nadtom,

Olyan mérést tudnál csinálni, hogy egyazon mosási program szárítással és anélkül?

Pl ez: http://biosolar.hu/forum/show/34344#34344 , vagy akármi más.

2013-04-21
19:13:11
Egy kis összefoglaló az LG F1480YD6 mosó-szárítógéppel kapcsolatosan, így néhány hónap után.

A szárítógépes mosógép megvásárlása fölösleges... Nagyon kevés ruhát lehet benne megszárítani úgy, hogy utána ki is lehessen normálisan vasalni, azaz gyűri a ruhákat a szárítás. Ha csak a light-os szárítást alkalmazod akkor meg ki kell teregetni (ugyanúgy mint ha csak centrifugálsz.) Az Eco programot használtuk kezdetben (ami szárítással kb. 3 óra, 3,19kW/mosás) ehelyett már csak a Quick 30 perces programot használjuk mindenhez 40C-on (ennek még meg kell mérnem az energiaszükségletét), ami tökéletes a mi ruhákinkhoz.

A központi szellőztető rendszer beüzemelésével egyébként is megoldódott párásodási probléma, de ettől függetlenül sem vennék a mostani eszemmel (persze korábban sem én akartam nagyon :-) ) szárítós gépet.
2013-04-20
20:23:13
Előzmény: jeepatti #40300#40303
A Samsung-om már 3 éves és nem bubis. Akkor azt hiszem rákötöm, beszerzek egy szelepet és 40 fok :)
jeepattiVálasz erre
2013-04-19
21:04:02
Előzmény: Iseee #40299#40300
Nekem már vagy 7 éve megy meleg vízről a mosógép.

Ha nem gagyi a szelep (nem gagyi a gép) 50-60 fokot is kibír évekig talán rá is van írva.

De igazából a mosás végén hideg víz kéne mert ha nem gyűrött lesz a ruha.
Hát ezt én sem oldottam meg de azóta is vannak ép ruháink így nem annyira gond.

A samsung-nak van most valami buborékoztatós gépe.. elvileg 15-20 fokos hideg vízzel mos! Na az az igazi megtakarítás..

Ha valaki ráér utólag is barkácsolhat ilyen bubizót.. kíváncsi lennék azárt rá hogy tényleg jó e.

2013-04-19
20:25:02
Előzmény: zsezse #11135#40299
Már régen írtad. Csak kíváncsi lennék, hogy a mosógéped mágnesszelepe és egyéb alkatrésze még mindig bírja-e a 40fokot. Mert ha igen akkor én is rákötöm a samsung mosógépemet.

2013-03-09
07:48:40
Előzmény: zsbalazs #39333#39334
ez esetleg?
www.zoldhaz.info/%C3%B6kotiszt%C3%ADt%C3%A1s
"""
A régi jól zárható flakonokra szükség lesz. Ne dobjuk el őket, mert később egy darabot, annyit sem fogunk venni.

Foszfátmentes, olcsó, környezetbarát (az alapanyag, a csomagolás, a szállítás és a környezetre gyakorolt utóhatás tekintetében is), szépre mosó, antiallergén mosógél (felmosáshoz, mosáshoz, univerzális tisztítók helyett, mosogatáshoz):
Hozzávalók: 4, 5 evőkanál (olcsó) szappanreszelék, 2,5 dl mosószóda, 2,5-3 liter víz.
Elkészítése: Veszünk egy nagyobb lábast és beletesszük a 2,5-3 liter forró vizet és a reszelt szappant, oldódásig keverjük a tűzhelyen. Majd mehet bele lassan szórva a mosószóda, amit szintén addig keverünk, amíg teljesen feloldódik. Az eljárás során sok széndioxid keletkezik. Szellőztess! (fehérítéshez és fertőtlenítéshez fél deci bóraxot rakhatunk bele) Kicsit forraljuk, majd hagyjuk kihűlni. Amikor már nem meleg, felkeverjük habverővel, ha sűrű, akkor hígítjuk, majd tölcsérrel átöntjük flakonokba. Feltűnő helyen feliratozzátok. Lehetőleg vegyszeres flakonokba töltsd. Minden mosás előtt alaposan rázzuk fel, így tökéletes állaga lesz. Egy mosáshoz 80-125 ml-t öntsünk a dobba vagy az adagolóba (5 kg ruhához). A bórax és a mosószóda természetben is előforduló alapanyag.

Az első mosószódás mosás előtt: 2 liter 20%-os ecettel el kell indítani egy üres mosógépet 60 fokon. Ez eltávolítja a lerakódásokat. Rossz esetben ismételni kell. Erre azért van szükség, mert a lerakódások feloldódnak a mosószódától. A ruhák az ecetes tisztítás nélkül nagyon meg tudnak keményedni a sok vízkőtől, ugyanis a lenti mosószerek leoldják a lerakódásokat a mosógép alkatrészeiről és a mosás során ezek a ruhákban tudnak kikötni. Minden lenti tisztítószer kitűnő vízlágyító, így nincs szükség lágyítók adagolására. Használatukkal nemcsak egészségünkért, pénztárcánkért, hanem háztartási gépeink élettartamáért is sokat tettünk. Később egyébként már nincs szükség ecetes tisztításra. Nem rakódik le többé vízkő.

Nagyon fontos még alaposan megtisztítani a mosószer és öblítő adagolóját. Ugyanis remek telephely a mosószer- és öblítőszer maradvány a gombáknak és a fekália baktériumoknak. Szerencsére ezt is csak egyszer kell. De akkor időt és energiát nem kímélve. Semmilyen maradvány ne maradjon rajta. A penészt is távolítsuk el. Csak a tökéletes lehet elég jó. Ugyanis ezek a gombák mikotoxinokat termelnek. Én négy napig dolgoztam vele... Később már nem lesz ilyen gondunk. Ugyanis ezek az öko tisztítószerek védenek minket az ilyen telepek kialakulásától. A régi telepeket viszont fel kell számolni. Ugyanis átkerülnek a mosott ruhára és száradás közben tenyésznek rajta! Egyébként ezért is nagyon fontos a mosott ruhát mosás után azonnal kivenni a gépből.
"""

MOSÁS RECOMMENDED
zsbalazsVálasz erre
2013-03-09
07:43:14
Valaki tudna segíteni abban hogyan lehet a mosószódából folyékony mosószert csinálni úgy hogy ne választódjon szét heteken át?

Tisztító hatását nagyon jónak találom, ára minimális.
2013-01-02
00:09:16
Beírom, ide való adat:
Az elmúlt 2 hónap mérései alapján a mosógép (12-14 éves, átlagos fellül töltős) fogyasztása mosásonként ÁTLAG: 1,2 kWh.

(2 felnőtt+ 3 gyerek, havi 18-20 mosás)
2012-10-17
09:27:25
Előzmény: zsbalazs #34405#34414
Hogyne, sőt jobban is mos. Nem véletlenül tesznek vízlágyító szereket a mosószerbe
2012-10-17
07:18:30
Előzmény: zsbalazs #34405#34411
Régebb kifogták az esővizet, nemcsak mosni, hanem tisztálkodásra is. A hajnak kifejezetten hasznos volt, lágyabb, selymesebb lett tőle állitólag. Ma maximum olmozott lesz...
Egy 6-7 m magas álványra felültetett viztartálynak vajon lenne annyi nyomása, hogy elmenjen vele az autómata mosógép?
zsbalazsVálasz erre
2012-10-16
23:15:16
Előzmény: barbot #34404#34405
Nekem feltűnően jól fogadták itthon a csapos megoldást, rosszabbra számítottam. A mosógép a piszkos vizet kicentrizi akkor kell átállítani, hangos könnyen felismerhető. Hátha még esővízzel is tudnánk centrifugálni... ez a következő tervem, csak kellene valami gazdaságos víztisztító. Elvileg a lágy víz jobban öblít?
2012-10-16
23:05:03
Előzmény: zsbalazs #34403#34404
Szia.
Ha túlélem hajasan a fűtésrendszer átépítését, akkor megpróbálom rávenni az oldalbordámat, hogy a kazánházba költöztesse a gépet, ott a helyszínen aztán lehet keverni tetszés szerinti hőfokra. A tapasztalataink nekünk is ugyanezek. Teljesen hideg csővel kb. 10 litert kellene kiengedni, hogy a házba beérjen a melegvíz. Egy időben válogattuk ide-oda a csapokat a gépen, de macerás, és elmaradt.
zsbalazsVálasz erre
2012-10-16
22:43:10
Előzmény: barbot #34368#34403
A mosógép nem szereti a lassú feltöltést, én próbáltam letiltott. Tehát maradt a hálózati meleg (tárolóból), öblítésre meg átkacsolni hidegre.
Viszonylag kevés melegvizet szívhat be, tehát hosszú cső=haszon csökkenés. Ha tutira akarok menni érdemes kicsit magasabb fokú vizet adni neki mint a program, ártani nem árt neki, kivéve ha forró.
2012-10-16
22:39:45
Előzmény: nadtom #34386#34402
nadtom,

sokan panaszkodnak arra, hogy nincs illata a ruháknak, állítólag van valami illatkendő, amitől lesz.. Én arra tippelek, hogy a magas hőmérséklet szedi ki belőle, mert a mienknél érezni utána is a mosószer illatát..

Ja, a szárítási fogyasztáshoz még egy fél kWh-t hozzá lehet dobni a vízfogyasztás miatt. 27 liter, legalábbis nálunk számlázott köbméterenkénti 700Ftnál 20Ft körül van. :)
2012-10-16
16:38:19
Előzmény: tthom #34358#34386
Igazából nem nagyon tudom, mert hétfőtől - péntekig nem vagyok otthon, a Dunántúlon dolgozom. Ami most rajtam van nem büdös...:-)

Most hogy kérdezed, valami rémlik, említette a feleségem, hogy nem jó illatú a ruha (korábban jó kis öblítő szaga volt :-)). Egy nadrágom gyűrődött eddig úgy össze, hogy újra kellett mosni, de itt az volt a hiba, hogy sok lett a gépbe rakva illetve nem kell "szekrény szárazra" szárítani a ruhákat...hiába még ki kell tapasztalni.
2012-10-16
08:51:52
Előzmény: szocsmarci #34366#34368
Megmutatom a hozzászólásod azasszonynak. :-) Már régen győzködöm erről. :-)
A melegvizre rá lehet kötni, de elég sok viz van a kb.40-45 méternyi 16-os csőben is ahoz, hogy lehült vizet kapjon a gép.
szocsmarciVálasz erre
2012-10-16
08:08:31
Előzmény: barbot #34363#34366
Miért nem kötöd rá a HMV tartályodra a mosógépedet, vagy csak egyszerűen a melegvíz vezetékre. Nem a házadba lenne ez a mosógép.
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva