English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
kedvescimboraVálasz erre
2008-11-22
22:42:07
A víztakarékosságot az öblítővíznél érdemes megfogni. Nálunk 3x öblít tehát 3 szoros vízmannyiség kell. Nagymosásnál 2-3 adag ruha is összejön. Semmi külömbséget nem tapasztaltam ami a ruha tisztaságát illeti. Öblítőszert nem használunk. Mi a fenének külön büdösíteni a ruhát? Elég büdös az a mosószertől is! Persze egy mosószergyártónak más a véleménye. A reklámok is másról szólnak.
szepygabVálasz erre
2008-11-22
22:12:47
Róbert!

A mosógép valóban melegvízzel öblít, ami energia szempontból biztos nem túl szerencsés. Nincs véletlen - asszonyi közreműködéssel készült - összehasonlításod a mosás eredményéről? :-)
Valahol azt olvastam, hogy amikor a meleg ruhára ráeresztik a hideg öblítővizet, mintegy sokkot kap, és nehezebben ereszti ki magából a mosóport. Ezért is kell mindenféle öblítőszer.

üdv

szepygab

p.s. Sikerült megint más téma felé csúszni, de talán ez nem ér meg egy új topicot :-)
kedvescimboraVálasz erre
2008-11-22
21:33:50
Nekem még orosz bombabiztos automata mosógépem van. Az idén sokat foglalkoztam vele. Megcsapágyaztam a a dobot és a motort, mert csikorgott és dübörgött. A mechanikus pr. kapcsolójába beleragasztottam a vezérlőpályába néhány helyen hogy hidegvízzel is tudjon öblíteni. Az öblítésre ciszterna vizet használok. Ahhoz fabrikáltam szűrőt melybe szöszmöszös légszűrőt tettem. Ezt könnyen lehet cserélni. A hidegvizes szelepet is ki kellett cserélnem rajta mert a víznyomás 0.1 bar. Ezzel volt a legnagyobb problémám. Az összes szelep amihez hozzájutottam 0.5 bar-tól mükszik. Míg egy gázszelepet találtam egy kiselejtezett gépen amire az volt írva maz 0.2 bár. Ez megoldotta a prblémát.Mivel a mosógép a szuterinszinten /barkács műhely és garázs/ van elhelyezve még egy szirénát is felszereltem rá mely jelzi feleségemnek a mosás végét. Az egész szerkezet nem ér annyit, amennyit dolgoztam rajta. Amúgy kifogástalanul mükszik. Maximálisan elégedett vagyok vele.
2008-11-22
21:18:24

Szepygab,

Nekem a mosogatógép van a meleg vízre kötve. Sajnos így az öblítés is azzal megy.

Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva