English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2011-12-02
09:05:16
Előzmény: sándor #21539#21553
Egy "ÖKO" 5 négyzetméteres kereskedelmi egységben rámkínálták a "mosógolyót".
És ajánlottak hozzá, - hatásfokozónak -, 1 kg mosószódát....
Néhányan már tudjátok: mosógépek felújításával, eladásával foglalkozok.
Néha kezembe kerül egy-egy olyan Miele is, aminek extrém vastag réteg zsíros lerakódás van minden egyes, - a mosóvízzel közvetlenül érintkező felületén -, nem kevés kihívást jelentve az orromnak, de még a karomnak is az eltávolításakor.
Szerintem főleg ez, és a hozzá hasonló "szélsőségesen vegyszermentes eszközök" teszik ezt a gépekkel, és sajnos velem.
Ha mindezt vegyi úton akarnám egyszerre eltávolítani, legalább olyan mértékben terhelném a környezetet, mint amennyit a rendeltetésszerű használat évek alatt.
Ja, és nem szagosan vennék ki a ruhát esetleg évekig, a túladagolt illatos öblítők ellenére.
Tehát a fenti ajánlat még a jobbik eset, hiszen valami mégiscsak megküzdene a szennyel...
Üdv!
2011-12-02
05:23:06
Szörnyen röstellem, de én még mindig egy 30 éves energomat mosógépet használok. Öregebb mint én... xD
2011-12-01
23:15:20
Előzmény: sándor #21539#21543
Sándor, ha visszaadod a kutyának, nézd meg csökkenti-e a fogkőképződését, mert ha igen, én is beruházok egyet. :)))
2011-03-07
14:52:35
A csodagolyó hogyan csinál szabadgyököket, illetve hidrogénperoxidot?
2011-03-07
12:14:07
Előzmény: radymix #12626#12631
Radymix,

Lenyegeben igazad van, csak azert a TV reklamban 2db-ot adnak nalunk(Szlovakia) 49,99 euroert es a kinai cuccokat arulo uzletben ugyan ez kerul 1,95 euroba darabja. Ez viszont nagyobb szemetseg szerintem.:(
2011-03-07
11:52:40
Előzmény: peterch #12625#12626
ez szemétség,de legalább terjesztik és csökken a szennyezés
2011-03-07
11:48:43
Előzmény: radymix #12623#12625
Radymix,

Igen ilyet is,meg kicsit mas formaju kek szinut, csak ott joval dragabb.:(
2011-03-07
11:41:31
Előzmény: robert #12619#12623
ilyet reklámoznak a tvbe is nem?
2011-03-07
11:31:31
Előzmény: peterch #12620#12621
peterch,
Úgy értettem, hogy mosógolyó nélkül.
2011-03-07
11:30:24
Előzmény: robert #12619#12620
Robert,

Igen mi csak a vezetekes vizet hasznaljuk melegites nelkul. Mukodik.
2011-03-07
11:27:35
Előzmény: peterch #12617#12619
peterch,

Próbáltatok már csak tiszta vízzel mosni?

Mosógolyó Mosógömb Mosólabda

- Helyettesíti a hagyományos mosószereket
- Maximális hatékonyság!
- Akár 3 évig, vagy 1.000 mosáshoz elég

Az Eco-gömb egy modern és környezetbarát megoldás a mosásnál, melynek segítségével rengeteg pénzt spórolhat meg!

Végre nem kell többé drága mosószerekre költenie (melyek a környezetet is szennyezik), és a legfontosabb: ruhái ugyanolyan ragyogóan tiszták lehetnek, mint ha mosószereket használna!

Az Eco-gömb a jövő megoldása!

Fedezze fel az előnyöket:
- pénzt spórolhat: nem kell többé méregdrága mosószerekre költeni, az Eco-gömb közel 3 évig ugyanolyan hatékonysággal dolgozik
- környezetbarát: nem tartalmaz foszfátot, sem egyéb kémiai anyagokat, amelyek nem csak ruháit, de a környezetet is erősen szennyezik
- kényelmes és egyszerű: nem foglal helyet, nem rontja mosógépe hatékonyságát, ugyanannyi ruha ugyanannyi idő alatt – mosószer nélkül!
- fantasztikus eredmények: fehér és színes ruhákhoz is egyaránt ajánlott
-Bármilyen mosógéppel használható, akár elöltöltős akár felültöltős gépekhez a teljesség igénye nélkül: Pl Bosch, Siemens, Ikea Whirlpool, Aeg, Zanussi, Indesit, Ignis, Ariston, Samsung, Lg, Miele, Candy, Hoover Stb

Hogyan működik?

Sokéves kutatások igazolják, a mosószer nélküli mosás valóban lehetséges!

Az Eco-gömb csökkenti a felületi feszültséget, ezáltal lehetővé teszi, hogy a vízmolekulák bejussanak az anyagok szálai közé, könnyedén feloldva és eltávolítva a szennyeződéseket!

A gömb által keltett negatív ionok segítik a vízmolekulákat aktiválni a legnagyobb tisztítóhatásért! Közel 3 évig, vagy akár 1.000 mosásig is használható!

Ilyen egyszerű a mosás:
tegye a ruhákat és az Eco-gömböt a mosógépébe
válassza ki a megfelelő programot, amivel hagyományos mosószerekkel is mosni szokott – most azonban ne tegyen mosóport és más szereket a készülékbe
a program végén vegye ki a ruhákat, az Eco-gömböt pedig egyszerűen hagyja megszáradni

A Mosógolyó sokoldalú termék. Olyan mosási módot tesz lehetővé, mely alapján nem vagy csak alig szükséges mosópor vagy egyéb mosószer, így a durva mosószerek helyettesítője, kiváltója lehet.

A mosólabdában lévő ásványi anyagokat tartalmazó kerámia golyók természetesen aktiválják a vízmolekulákat, ami lehetővé teszi, hogy azok mélyen bejussanak a ruha anyagába és eltávolítsák a szennyeződéseket. Nagyon erősen szennyezett ruhanemük esetén, illetve pelenkák mosása során is csak kisebb mennyiségű, a szokásos harmadának megfelelő mennyiségű mosószert kell adagolni a mosógolyó mellé. A mosás után a ruhák tiszták és frissek lesznek anélkül, hogy erős tisztítószereket használtunk volna, ezért a kiadásainkat is csökkentheti.

A mosógömb ideális allergiától, ekcémától és kemikáliáktól való érzékenységtől szenvedő emberek számára. Nem használ vegyszereket, hanem ehelyett ionizált oxigént (aktív oxigén) szabadít fel. Ugyanakkor ez a tevékenység anionokat bocsát ki és a vízmolekulák felületi feszültségét csökkentik, illetve azok felületi tevékenységét megnövelik, amely a szennyeződés eltávolításának alapja.
H2O + e- → H+ (hidrogénion) + oh- (hidroxilcsoport-ion)
O2 + e- → O2 - (aktív oxigén)
O2 - + H2 O → OH- + HO2
HO2 + 2H+ → H+ + H2O2 (oxidált víz)

A mikroba ellenesen, szinte minden penészgombát és baktériumot elpusztít, mely a mosógépben található, így ruháink tisztítása sokkal hatékonyabb. A koreai egyetemi mérések alapján az alábbi antibakteriális hatást igazolták: Escherichia coli 99.5 %, Pseudomonas aeruginosa 96.5 %, Staphylococcus aureus 99.5 % csökkenés! A mosógömb egy teljesen környezetbarát termék, amely nem toxikus, színvédő, kényelmes és takarékos, valamint nem károsítja a textíliákat és nem szennyezi a környezetet. Kizárólag a mosógömb használatával is elvégezhető a vegyszermentes mosás, hiszen ugyanazokkal a funkciókkal rendelkezik mint a már meglévő szintetikus mosópor vagy egyéb mosószerek. Az erősen szennyezett ruhaneműknél továbbra is szükséges a vegyszeres előtisztítás vagy a mosáskor a megszokott tisztítószerek egyharmada. Átlagosan számítva körülbelül 70-80 % mosószert és annak költségét takaríthatjuk meg a mosólabdát használva. Mivel a mosógömbben található összetevők eltávolítják a vízben található klór maradványokat, megóvják a ruhaneműt az oxidálódástól és a klór hatására létre jövő színelváltozástól. A ruha anyagát megóvja és megőrzi annak rugalmasságát. Használata garantálja a mosási költségek csökkentését és óvja a test bőrét. A környezetszennyezést is jelentősen csökkenti, melyet az erős mosószerek okoznak. A mosólabda minőségével és funkciójával kapcsolatos eredményeket nemzetközileg elismert intézetek is igazolják, mint például az NSF (National Sanitation Foundation). Az elterjedt mosási módszerektől eltérően a mosógolyó sokkal takarékosabb használatot tesz lehetővé.
Egy mosógolyó 1000 mosáshoz alkalmas, így éveken keresztül használható! Éveken keresztül spórolhat vele!

MOSÁS RECOMMENDED
2011-03-07
11:19:56
Előzmény: robert #12616#12617
Szia Robert!

Mi mar eleg regen hasznaljuk az altalanos ruhamosashoz a keramia gyongyokkel teli muanyag labdat " Clean Ballz SUPRA " hideg vizzel es mosopor nelkul, csak oblitot hasznalunk. Az eredmeny kivalo es az ara sem egetvero 1,95 euro, azaz 546 forint.:)
Valoban mukodik !

Udv , Peter.
2011-01-27
14:23:50
Előzmény: kunzoli #11122#11123
kunzoli,

Szia, kösz a jelentkezést. Nekünk vannak Miele konyhai cuccaink, ha a mosógép is olyan klassz...
2011-01-27
14:10:02
Előzmény: zsbalazs #10956#11122
Hello!
Nézzetek be hozzám hideg meleg vizes mosás ügyben!

zsbalazsVálasz erre
2011-01-21
18:31:51
Sándor!

Én is vettem 20e-ért vasalót, de rájöttünk hogy bnem kell a gőzölést használni és töredékét fogyasztja az előzőeknek. nem tudom mennyivel gyűrödtebbek a ruhák azóta vasalok is, nem vészes. Úgy csináljuk hogy többet mosunk egyszerre így nem melegszik fel nagyon melegre és nem is gyűrődnek annyira.

Üdv. balázs
zsbalazsVálasz erre
2010-09-12
11:29:45
Sándor!

Egyetértek. Van akinek a drága sok összetevős tabletta nem mos jól. nekünk is beválik az olcsó, sőt só sem kell bele drága, a nagyszemű konyhasó is megteszi.
50 fok felett nagyon pazarlásnak tűnik a dolog.

Most a vasalót próbáljuk megszelídíteni, mert gőzzel nagyon pörgeti az órát.
zsbalazsVálasz erre
2010-09-11
10:54:29
Rike!

Inkább 150-200 wh körül van az átlagos, ami a te méréseddel egyezhet.

Az energiatakarékos készülékek kevesebb vizet melegítenek ezért hatékonyabbak, viszont a forgatásra hasonló energiát fordíthatnak.
2010-09-11
08:36:19
Sándor!

Végeztem egy mérést+próbát gázzal.
-mosás teljes időtartama 60p
-elektromos fogyasztás 0,206Kw/h
-beállított hőfok 50C
-gáz fogyasztás 0,0382m3
-solar tartály hőfok 33C

program beállítása a következő:50C-os mosás(kb 30p),4-öblítés,centrifugázás

A 33C-os solar vizet a gázkazán fűtötte tovább 50C-ra,30p után átállítottam hideg vízre öblítéshez(olajszennyezett munkásruha mosása volt).Ezek szerint reálisak a Balázs és általam megadott mérések,de a biztonság kedvéért lemérem teljes elektromos árammal is,ugyanezzel a beállítással.Megjegyzés:Balázs gépe A+ kategóriás,a miénk pedig 14-éves technika,szerintem reális lehet nála a 80-90W fogyasztás.Sajnos a vízfogyasztást nem mértem le,a következő mérésnél majd leolvasom a víz órát is(60l-re saccolom).
zsbalazsVálasz erre
2010-09-10
18:46:14
Sándor!

Mosási szokásainkon nem változtattunk. A+ mosógép 0,45 kwh-t fogyaszt papíron, valóságban 0,6-ot, kollektorral 0,1-0,3 között. A 80 wh csak forróvízzel érhető el, ami ritkán van a rendszerben, átlag 0,2 azért kijöhet.

Én ezt sikerként érem meg, mert újra 5 ezer alatt lesz a villanyszámlám. Év végén fordul az általányom, de többnyire 92-95 kwh között van a fogyasztásom.

Gázban illetve fűtésben is jó lenne valami okosat kitalálni.
2010-09-09
19:42:46
zsbalazs!

Tavasszal én is kipróbálom,mostmár kell a plussz a fűtéshez.
Nálam 50C-os víz jön max,mert bevan építve egy keverő termosztátszelep.Kösz az infót!
üdv!

zsbalazsVálasz erre
2010-09-09
17:01:20
Rike!

A mosogatógép nagyon messze van a tartálytól és így is megéri, mert mosogatás előtt öblítünk így kicsit átmelegszik a cső, ráadásul ha túl meleg a víz nem is baj ha hül egy kicsit
zsbalazsVálasz erre
2010-09-09
17:00:12
Sándor!

Én már mértem 86 Wh-t is. A fűtésen kívül minimális a fogyasztása.
2010-09-06
23:09:55
sándor!

A vízmennyiséget pontosan nem tudom,a gép max vízfogyasztása 80 lit,de nem ezen a programon van használva.Megkérdezem a főnök asszonyt.A mérést pedig a többi fogyasztóval együtt végeztem,ez az érték volt feljegyezve.De,hogy biztos legyek a dolgomban,lemérem mégegyszer(remélem nem írtam el.

üdv!
2010-09-06
20:24:33
T.fórumozók!

Májustól nálunk is a solártartályról megy a mosógép,az eredmények meggyőzőek,fogyasztás:0,95Kw/h/mosás volt,melegvíz használattal-0,135Kw/h lett,50C-os víz esetén.
Gazdaságosságot nézve,nálam ez a megoldás a leg jővedelmezőbb,
-1Kw/h,nappali áram kiváltása napenergiával 50ft(mosás)
-1Kw/h földgáz kiváltása napenergiával 10ft(melegvíz,fűtés)

Tovább fűzve ezt az energiaár összehasonlítást,arra jutottam,hogy érdemes lesz télre is rajt hagynom a mosógépet a soláron-mondjuk ha csak 20C-os vizem lesz akkor is,mert a 30C-t rámelegíteni kb 1/5-ébe kerül gázzal mint villannyal.
Persze,csak az első feltöltést amit amúgy is melegítene,eddig is volt hogy így használtuk,T-elágazón keresztül,2 csappal van rá kötve a hideg és a meleg víz is.
Ezzel a megoldással kiküszöböltük az állítólagos ruha gyűrődést(amit a feleségem nem erősített meg Balázshoz hasonlóan).

zsbalázs!

A mosogatógéped milyen messze van a solártartálytól?
Eddig azt azért nem kötöttem rá mert nálam elég messze van,és a kevesebb vízfogyasztás miatt lehet,hogy nem érné meg(lehűlne a falban).
zsbalazsVálasz erre
2010-09-06
17:29:30
Sándor!

Nem tudom biztosra mondani, de ha jól emlékszem nem a normál programnál, talán a rövid vagy a 30 fokosnál, de igen ritka. Leállás a víznyomás miatt is lehet, mert mikor szűkítőn keresztül ment nem működött.
Energia fogyasztás 80-300 Wh, ezt tartom eredménynek.

Reméljük nem lesz baja a gépnek.
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva