English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-05-24
13:41:37
Előzmény: nadtom #29732#29746
nadtom,

Néhány gondolat:

1.
Sajnos a választék szinte a nullával egyenlő a hideg-melegvizes mosógépek terén. Gyártónként 1-1 darab, talán csak azért veszik fel a lostára, hogy elmondhassák, hogy ilyen is van. Az áruk minimum annyival drágább, mint amennyit az élettartamuk alatt normál (nem ipari) használat mellett meg lehet spórolni velük.

2.
Aztán a másik kérdés, hogy mennyit mosol? Kétszer-háromszor egy héten? Egy nyolctagú család esetén többet spórolhatsz, mintha csak ketten vagytok.

3.
Ha a hagyományos gépet a meleg vizre kötöd, akkor öbliteni is meleggel fog, ami pazarlás.

4.
Forró vizet nem használhatsz, ha a tárolódban az van, akkor kell egy keverőszelep, ami például a 80 fokosból 40-et csinál.

5.
A hálózati víz kb 15 C fokos. A 40 fokos melegvízzel 40-15=25C melegítést válthatsz ki, a 60 fokos program esetén is megtakaríthatod a fűtési energia felét.

6.
Ha éjszakai áramod is van, és arról járatod a mosógépet, akkor éves szinten valószínűleg avval spórolsz legtöbbet.
A Miele például 40% energiamegtakarítást mond a hideg-melegvizes gépeire. Éjszakai árammal ugyanezt éred el egy alapgéppel.

7.
A Miele például 40% energiamegtakarítást mond a hideg-melegvizes gépeire.
Ha heti két alkalommal, mosásonként 1.5kWh-t eszik a gép, akkor ~60kWh áramot takarítasz meg akkor, ha a melegvized ingyen van. Évente 3000Ft (de semmi sincs ingyen, a napkollektorral termelt melegvíz sem).

MOSÁS RECOMMENDED
2012-05-24
12:54:35
Előzmény: villam64 #29733#29742
nem csak itt olvastam amit leírtam, de ezek szerint máshol hülyeséget beszélnek...:-)

2012-05-24
10:38:19
Előzmény: villam64 #29733#29736
Szárítógép? Minek?
Kint kell teregetni. Akinek erre nincs lehetősége, az csináljon kereszthuzatot. Télre meg kell szerezni egy kompresszoros páramentesítőt (10-30E használtan!) az tökéletesen megoldja a dolgot. 200-300Wh fogyasztás mellett hoz annyit a rejtett hőből vissza, hogy gyakorlatilag nem kerül jelentősebb pénzbe az üzemeltetése. Közben gyárt vasalóvizet. ;)
Évek óta használom erre.
villam64Válasz erre
2012-05-24
10:28:38
Előzmény: nadtom #29732#29733
Nem értem. Mit olvastál? Nálam normál B mosógép van. Ebből lesz A+++++-os. A mosógépnél, és a mosogató gépnél is a víz felmelegítése az energia igényes. A mosás 50 °C-on hatékonyabb, mint 40 °C-on. Állíthatod a gépet 40 °C-ra, viszont nyugodtan beküldheted a 60 °C-os vizet. Nem kezdi el melegíteni. Az 1 kWh átlagos mosógép fogyasztásból 200 Wh lesz. A szárítógép már a levegőt melegíti, oda légkollektort kell rácsatlakoztatni.
2012-05-24
09:59:49
Utánaolvastam, ha jól értettem: csak hideg-meleg vizes mosógéphez érdemes solar meleg vizet kötni (normál gépnél nem célszerű) illetve ha zömmel csak 40C-on mosok nem lesz jelentős energiamegtakarításom ezzel sem.
A mosogató géphez jó a solar meleg vizes betáp, de ott a kis vízmennyiség miatt nem jelentős a megtakarítás.
villam64Válasz erre
2012-05-23
17:08:44
Előzmény: kunzoli #29717#29719
Neked is javaslom az után olvasást. http://biosolar.hu/forum/show/29613#29613
2012-05-23
15:14:13
Előzmény: villam64 #29646#29717
Köszönöm a hivatkozást!
Én is az előzmények tanulmányozását javaslom, de két fontos kérdés felvetése alapból indokolt:
- Milyen előállítású a melegvíz?
- Vajon nem aktuális-e a technika cseréje már amúgy is?
A többi kérdés ráér ezután...
2012-05-23
10:24:04
Előzmény: nadtom #29645#29707
Nekem mind kettő rá van kötve,akkor csináltam méréseket is majd előkeresem.A mosogatógép állandóan rajt van,igaz itt kisebb a nyereség mert kevesebb a vízfelhasználási mennyiség és messze is van a HMV-tartályhoz.A mosógepet áthelyeztem a HMV-tartályhoz közel,rá van kötve a hideg és a meleg víz is külön csappal,öblítéskor át szoktuk váltani a csapokat,de van hogy meleggel öblít-az sem gáz legalább is a párom nem panaszkodott.

Üdv!

villam64Válasz erre
2012-05-21
21:45:09
Előzmény: nadtom #29645#29646
http://biosolar.hu/forum/show/4973#4973
kunzoli hideg-meleg vizes mosógépet is árul. Több oldalon kitárgyaltuk. Nálam ez van. De javaslom a keresés, és elolvasás után az esetleges kérdés feltevést.
2012-05-21
20:48:06
A mosógépet és a mosogatót érdemes a meleg vízre kapcsolni? Mi a tapasztalatotok?
2012-03-11
11:45:54
Előzmény: zsbalazs #26951#27004
zsbalazs,

Irtam valamit neked, de a rendszergazda áttette a VIZ-CISZTERNA-hoz
zsbalazsVálasz erre
2012-03-10
20:16:20
Szeretnék mosáshoz tisztított esővizet használni, de még elő is kellene melegíteni valamilyen hőcserélővel.
Jók a tapasztalataim az előmelegített vízzel kapcsolatban, jóval kevesebb áram fogy.
A legjobb megoldás az lenne, ha a meleg/hidegvíz betáplálást programozni lehetne.

szerintem szükséges lenne: házi vízmű, víztisztító, hőcserélő, valamilyen keverőszelep szabályzó

üdv. balázs
antiszalkaVálasz erre
2012-03-06
10:40:24
Előzmény: kunzoli #26703#26714
kunzoli

több helyen is láttam, magyar oldalakon is ilyet. egy péda:
www.olfs-ringen.de/ ALFAMIX. E jó drága. Láttam olyíat is valahol ami keverni is tudott, magyarán a 40 fokos mosáshoz nem engedett 65 fokos szolár vizet.
Sima mosogatógép rákötés éri meg a legjobban: az meleg vízzel öblöget....

MOSÁS RECOMMENDED
2012-03-06
09:02:15
Előzmény: antiszalka #26697#26703
Ez engem is érdekel.
Tudsz netes forrást megadni az információkra, esetleg termékre is?

A bemenő víz hőmérsékletét egy keverőszelep beiktatásával megfelelően alacsonyan lehet tartani, hogy kevéssé károsítsa a szelepet. A mosásoknak szerintem 90%-a 40°C, sőt akár 30°C-on megy, tehát a kevert vizes (30-40°C-os) feltöltés, - az általad említett vezérléssel megtámogatva -, járható.
De továbbra sem támogatom a melegvízzel való öblítést.
Mindezek egy már nagyon bevált, masszív mosó, ill. mosogatógép megléte esetén jó alternatívát jelenthetnek, de gépcserénél a gyári megoldások a legjobbak.
Üdv!
antiszalkaVálasz erre
2012-03-06
07:27:04
Előzmény: kunzoli #25865#26697
lehet kapni olyan előtét szelepeket, amik programzhatóan a melegvíz készítés időpontja előtti vízbeeresztést melegvízzel teszik, a többi hideg marad. Ha a mosógép szelepe bírja, akor OK. Hozzá kell állítani a használt programhoz.
ha alacsony a hőfok, hozzáfűt.
Igy spórol villanyt a kollektor. Mosogatógáphez is jó.
2012-03-06
05:54:36
Előzmény: Suhi71 #26694#26695
kicsit bővebben: hatékonyabb a mosóhatása= kevésbé szennyezett ruhát akár hideg vízzel is szépen kimos, persze nem hideg vízzel akarom használni, hanem kollektorral termelt meleggel.
2012-03-06
05:22:39
Van-e valakinek tapasztalata, felültöltős, álló dobos, buborékos mosógépekkel (régebben Daewoo, LG egyéb.)
Hideg-melegvizes , fűtés nincs benne, de azt állítják a buborékok miatt jóval hatékonyabb a mosóhatása.
zsbalazsVálasz erre
2012-03-03
23:29:12
Azt próbáltátok már hogy a sár foltot a hideg tiszta víz viszi ki legjobban? Ezt cipőknél tapasztaltam.

Egyébként nekünk bevált a kollektoros előmelegített vízzel való mosás. Igaz a feleségemnek nem tetszik, de hidegvizes öblítésnél sem szignifikást a gyűrődés, az energia megtakarítás meg egyértelmű!

Gondolkodnék előmelegített esővízben is, de nem tudom hogyan lehet házi vízműt erre átalakítani?

Balázs
villam64Válasz erre
2012-02-18
08:50:22
Előzmény: sándor #25677#25684
Akartam javasolni a kandalló segítségével a műanyag leszedését.
2012-02-17
11:52:46
Előzmény: sándor #21734#25627
Sándor,

Említetted, hogy a golyóból kimosódik valamiféle szer.
A csoda magyarázata a mágneses hatásnak tulajdonítja a működést.

Arra gondoltam, hogy el lehetne végezni egy összehasonlító kísérletet úgy, hogy előtte a golyót festékbe mártva a kioldódást lehetetlenné tesszük.

2011-12-11
15:02:14
Mosógép áram nélkül

www.laundry-alternative.com/products/Wonderwash.html

How Does it Work? When you put warm or hot water into the drum, fit the lid in place and seal the machine,the air inside the drum will absorb the heat of the water and expand (i.e., just like a hot air balloon). When the air expands it creates pressure inside the drum. The pressure forces the detergent (which is diluted into the water) into & through the fabric (which is porous) about 100 times faster than you could by hand or machine. Does it really work? Yes. The loads come out exactly as clean as with a conventional washing machine. According to a leading university which tested the machine, it performs according to claims. It has also won many awards at trade shows, with the most prestigious one being the silver medal awarded to the portable washing machine at the IMPEX Invention Show in the US. The product has been purchased by several hundred thousand people since its invention. It has also been tested and received many positive, fully independent reviews from major print publications. Does the Wonderwash work with cold water, or just hot water? You can wash clothes with both hot and cold water. The air pressure created by hot water inside the machine accelerates the washing process. As a result, allow a couple extra minutes when using cold water.

MOSÁS RECOMMENDED
2011-12-08
12:40:08
Előzmény: monolit #21725#21733
monolit,

Ok, bedőltél elgyszer, kétszer háromszor... mentségedre legyen mondva, hogy - valószínűleg - régi ismerőseid húztak a csőbe, akiket csapdába ejtett egy multi-level-marketinges banda.

Multi-level-marketing = PIRAMISJÁTÉK

Azt sem szabad elhinni, amit kérdeznek.

Akit behálóznak egyszer, az rákényszerül az ismerősei becsapására, ha ő nem akar bukni rajta... bukni, márpedidig senki sem szeretne.
A legaljasabb módszerekkel manipuláló szálhámosságokról van szó.

2011-12-08
10:25:42
Előzmény: sándor #21661#21725
"Lehet, hogy a golyó kap még egy lehetőséget. Futhat pár kört egy mosógépben, de nem nálunk. Csak még elképzelni sem tudom, hogy milyen paramétereket kellene összehasonlítani. Ötletet már kaptam, pl. új frottír törülközővel. De szivesen várok mástól is ötletet arra, ami legalább megfigyelhető változás a kimosott ruhákon."

Vörösbor folt? Ennyi áldozatot még meghozhatnál :))! Csakis jó évjáratból :).

Egy másik fórumon valószínűsítettük hogy a golyó anyaga lúgosított lehet. Amennyiben némi hatás mutatkozik, az a legtöbb felhasználót megnyugtatja és később már nem ellenőriz.

Az átveréseket jól, kellő körültekintéssel tálalják. Ezért előre kitervelt csalásról/csalásokról lehet szó. Én is bedőltem....

Tuti párna, űrtechnológia...
Kipróbáltam a terméket, tényleg hozta is a formáját. Megvenném, de elutasítanak....máshol is beakarom mutatni, nincsen rajta huzat,stb...

Megvétel után a párna nem tudta ugyanazokat a paramétereket. Reklamációmra azt válaszolták hogy idővel "betörik" ám ez azóta sem történt meg. Világosság akkor gyúlt az agyamban, amikor a 'szuper mindent vágó kést' sem adta oda az eladó az ismerősömnek, csak a hasonlót adta volna el. Előzőleg arra gondoltam hogy gyártási szórásról lehet szó.

A nagy kérdés az, hogy az eladó tud-e arról hogy az a termék amit árul, nem egyezik meg azzal amit a vevő kap? Ha igen, büntetőjogi kategória.

Bizonyítani azonban lehetetlen, mivel csakis az eredeti bemutató darab megszerzésével lehetne a vizsgálatot megejteni. Addig még csak a termék nevét sem lehet besároznod, hiszen tégedet perelhetnek be.

2011-12-02
17:16:41
Előzmény: villam64 #21555#21574
Már biztosan sejted, így is tettem, bár bevallom, eddig csak tisztító mosásnál használtam a szervizek során.
Üdv!
villam64Válasz erre
2011-12-02
09:14:14
Előzmény: kunzoli #21553#21555
Elég lett volna, csak a mosószódát megvenni. Ma már minden mosóporhoz adagolnak ilyet a vízlágyító, és fehérítő hatása miatt. A múltszázad előn sokat használták.
Sándor
Itt a másik fórum is neked.
www.forum.szkeptikus.hu/viewtopic.php?f=13&t=143
Biosolar Forum  =>  ENERGIATAKARÉKOS KÉSZÜLÉKEK  =>  MOSÁSlapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva