English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Segítségkéréslapozz: « előző   1, 2, 3
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2008-11-19
14:14:19
Köszönöm a reagálást, az alap rajzokat én is megkaptam. Sajnos mindegyik szaki rajzot követel rajtam.

Mondtam nekik, hogy logikailag gondolják át hogy mi a sorrend és úgy kössék össze a tartályokat.

A letekerést és az eddigi kiépítést én csináltam, sajnos a rajzokat nem tudom értelmezni mivel nem ismerem a jelöléseket. Az építészetben vagyok otthon nem a gépészetben.

Zoli79: a tartályok tényleg sokba kerültek, de így lehet hasznosan üzemeltetni a kazánt és lépni a napkollektoros rendszerre. A másik kettő tartály nem mind hőcserélős.

A logikám:

először fűtse fel a kazán a HMV két hőcserélős tartályt, azután az 1000/140-es kombi tartályt és végül a hőcserélő nélküli 1000-es tartályt.

A tartály a tartályban sorba lenne kötve a HMV tartállyal. A későbbiekben a 1000/140 és a HMV tartályt fűthetném a napkollektorral is.

Ezért úgy kellene bekötni hogy ha kevés a napkollektorban az energia csak a HMV tartályt fűtse. Ha több, akkor az 100/140-est később az 1000-est. Gondolván kiváltani a fakazánt kollektorokra a későbbiekben lakásfűtésre.

Hogy mindkét rendszer egyenlő eséllyel üzemeljen arra gondoltam a csövezést megduplázom és váltószeleppel fordíthatom meg a táplálást.

2008-11-19
12:26:11
Szia!

"A tárolókat általában párhuzamosan kötik.
A különböző körökhöz szükséges hőmérsékletek oda választott hőfokú ESBE keverő szelepekkel megoldhatók.
Az Atmos is feltölthető ESBE-vel, mint láthatod.
Ez a kazán és az ötlet is szintén a szakszertől származik."

A szakszeres sózták rád ezt a sok tartályt, gondolom egy vagyon volt. Én ezek tudom javasolni, szimpla tartállyal. Mi az elképzelés egyébként? Gondolom
a tartály a tartályban (kis tartály ) HMV-re, de a másik két hőcserélős is HMV-re van?

2008-11-18
21:21:31
Szevasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mivel az eddigi vízszerelőim nem remekeltek ez irányban.

A szakszer kft.-től vásároltam faelgázosító kazánt és három darab puffertárolót(Atmos,NAD,NADO,OKCE).

Ezek bekötéséhez (bekötési rajz)kérném a segítségeteket.

A pufferek:
1 db 1000 l normál tartály
1 db 1000/140 l kombi tartály (tartály a tartályban) 1 db alsó hőcserélővel bővítendő napkollektoros rendszerre.
1 db 200 l-es HMV. tartály két hőcserélős

A fűtés kiépítése hagyományos radiátoros + padlófűtés a hálószobákban (4 db), a többi helyiségben kizárólag padlófűtés van letekerve.

A hideg miatt sürgős lenne.

Aki tevékenyen akarna részt venni benne, szívesen várom az árajánlata után. A munka Délegyházán lenne. A vezérléshez szükséges elemek egy része és 2 db keringtető megvan.

Köszönettel

Biosolar Forum  =>  Fűtés - Egyéb  =>  Segítségkéréslapozz: « előző   1, 2, 3
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva