English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Komposzt  =>  Csatornaszag
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2008-08-21
16:16:08
A fenti zuhanyzó már egy ideje nem volt használva szóval lehet hogy az a baja amit írtál.Kipróbálom.
Nagyon szépen köszönöm!
2008-08-20
15:42:58
Stofi,

Rendszeresen használjátok a zuhanyzót? Ha nem, akkor esetleg kiszáradt a bűzzár. Eressz bele vizet és eltűnik a szag.

Amennyiben a rendszeres használat mellett kitisztítás után is is büdös:
1. A szennyvíz-lefolyó ág ki van-e szellőztetve? Amennyiben a szennyvíz-cső végéről hiányzik a falon kivezetett szabad beszívónyílás, vagy a beltérben elhelyezett golyós szelep, akkor szeles időben, (de akár egy WC lehúzástól is) eltűnhet a víz a bűzzárból. Ez egy olyan konstrukciós hiba, ami megkeserítheti az életed, ezért jobb mielőbb kiépíteni a beszívó-nyílást. Ehhez persze tudni kell, hogy hol halad a szennyvízcső.

2. Amennyiben ki van építve az ominózus levegő-bevezetés, lehet, hogy eldugult, vagy kiakadt a golyó, esetleg (ha társasházban laksz) egy szomszédodnak „útban volt” és megszüntette azt.

2008-08-20
14:33:34
Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van hogy a beépített tetőtérben elég erősen lehet érezni a csatornaszagot.Én úgy vettem észre hogy a zuhany tálca lefolyó nyílásábol jön a szag.
Megkérdeztünk egy vízvezeték szerelőt aki szerint a szagelzáró mehetett tönkre.
Szerintetek mi lehet a gond?Esetleg mivel lehetne próbálkozni a szag megszüntetésére anélkül hogy szét kelljen verni a fürdőszobát?
A válaszokat előre is köszönöm.
Biosolar Forum  =>  Komposzt  =>  Csatornaszag
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva