English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszivattyú  =>  ROTARY PISTON HP
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2013-02-23
00:09:41
Jó szórakozást kívánok az alábbi olvasáshoz:
magai.eu/hoszivattyu/hoszivattyu1.html

2012-12-28
14:45:00
Előzmény: szocsmarci #37071#37231
szocsmarci,

Te is úgy érted, hogy az úgynevezett "visszacsatolt hőszivattyú" egy olyan gőzturbina, aminek a működtetéséhez a hőt egy hőszivattyú biztosítja, és a turbina és a kompresszor tengelye közös.
Csak be kell "rántani" a szerkezetet, onnantól kezdve mind a fűtés, mind a hűtés, mind az áramtermelés meg van oldva.

A szerkezet az energiamegmaradásnak nem mond ellen, mert a környezet hőenergiája a forrás. Csak a termodinamikát kell unortodox módon értelmezni.

szocsmarciVálasz erre
2012-12-21
23:24:47
Előzmény: hoszivattyu #37068#37071
Milyen jó lenne egy hűtőgép, ami mellesleg mechanikus (villamos) energiát termel. Az energiamegmaradás törvényét nem sérti, mivel az egyik oldalon csökken egy anyag hőmérséklete, a másik oldalon pedig mozgási energia keletkezik. Fordítva nem gond, akkor mehetne ebbe az irányba is.
De én valahogy nem hiszek ebben, talán még túl kevés csodát, és már túl sok pofára esést láttam - nem mintha olyan öreg és tapasztalt lennék.

hoszivattyuVálasz erre
2012-12-21
17:47:44
Előzmény: szocsmarci #37047#37068
Jó szórakozást kívánok az alábbi olvasáshoz:
magai.eu/hoszivattyu/hoszivattyu1.html
(érdemes ráfrissíteni)

Várom az észrevételeket!

2012-08-06
05:53:30
Előzmény: hoszivattyu #32135#32138
kedves Hőszivattyú,

Ismerjük a magai oldalt: http://biosolar.hu/forum/show/28315#28315

Talán végre itt a lehetőség, hogy megtaláljam azt az elvesztett fonalvéget... :-)

Szóval a kompresszor még oké, de a filmen látható körfolyamat hogyan is működik? Esetleg készült azóta egy újabb videó, amin jobban érthető lenne a folyamat?

Illetve gondolom épül a prototípus. Hogyan áll? Esetleg van működő példány?
hoszivattyuVálasz erre
2012-08-05
23:04:29
Előzmény: kixgy #28323#32135
Köhécselés helyett javaslok egy kis számolási gyakorlatot. A visszacsatolt hőszivattyú T-S és P-V diagramja ígéretesnek tűnik.
A wankel motor nem bírja a 800 K-t hűtés nélkül, még az 500K-t se. Hűtéssel meg a hatásfok zuhan.
A honlapon tárgyalt ROTARY PISTON 1100K-ig hőálló tud lenni - kommerciális anyagokból. Ebből készül a hőszivattyú (HEAT PUMP WIH FEEDBACK) kompresszora és expandere is.

2012-04-14
23:03:21
Előzmény: robert #28376#28432
Robert,
A fázisváltás nélküli (légsűrítés elvén működő) hőszivattyú jósági fokát hová lehet besorolni? Pusztán elméletileg érdekel, ha eltekintenénk a kompresszor hatásfokától.

www.mfk.unideb.hu/userdir/csoknyait/korszeru_gepeszeti_rendszerek/Hoszivattyu.pdf

Az én kedvencem a csavarkompresszor. Pozitív értelemben.
Csodálkozom, hogy nem tudja kiszorítani a piacról a dugattyús kompresszorokat.

www.optimusplus.hu/csavarkompresszor/olajkeneses-csavarkompresszorok/5233/

2012-04-13
18:06:13
Előzmény: Bous83 #28366#28376
Bous83,

Remélem sok szerkezet van még, amit ki lehet találni a hatékonyság növelésének érdekében, azt nem tudom, hogy ez közéjük tartozik-e.

Nekem úgy tűnik, hogy a motor célja az, hogy alkalmas hajtóközeggel turbinaként lehessen alkalmazni. Kérdés az, hogy az üzemeltetéshez szükséges közeg milyen hatásfokkal/költségekkel állítható elő, milyen eredő hatásfokot lehet elérni és mekkora költséggel. Mert ugye az sem mindegy, hogy egy motornak mennyire drága üzemanyagra van szüksége.
Például: napenergia nagynyomású gőzzé alakításának hatásfoka 30%. A motor elméleti maximális hatásfoka 65%. Eredő hatásfok 20%. Mindez mozgó alkatrészekkel és az ehhez tartozó karbantartás-igénnyel. A jelenleg gyártható napelemekkel elérhető hatásfok sem sokkal kisebb.

ROTARY PISTON ENGINE témában elég nagy a felhozatal (keress rá!). Sok gyártásban van, és sok hasonlóan csak ötlet/skicc szinten.
Érdekes videók: quasiturbine.promci.qc.ca/

Szóval úgy látszik, hogy lenne mivel összehasonlítani. A szabadalmi hivatal nem vizsgálja, hogy működőképes-e, vagy van-e bármi értelme valaminek. Lényeg, hogy leperkálták az eljárás díját, és még nem regisztráltak az adott országban a leírással azonos szerkezetet.

A videó szerint 4 közös tengelyű motor működik a hőszivattyúban, fázisváltás meg nuku?
2012-04-13
08:17:35
Előzmény: Nandi #28354#28366
Nandi,

Azt hiszem kicsit félreértettél. A kompresszorral egyébként nem volt bajom, annak értem a tervezett működését, előnyét. (Ha annyira jó lenne, már rég kitalálta volna más, és alkalmaznának) A körfolyamatban van az igazi humbuk. A végén a kérdés inkább költői volt... :-)

Ennek ellenére köszönöm válaszod.
2012-04-12
20:58:02
Előzmény: Bous83 #28315#28354
Bous83!

Ha vigasztal, én (gépészmérnök) csak sejtem a működését.
Nehéz kitalálni, hogy mi áll, és mi merre mozog.
Számomra úgy tűnik, mintha egy excenter forogna egy hengerben.
Forgódugattyús technikában van már ettől jobb is: pl. www.axflow.com/hu/Group-Site-Management/Termekek-Szolgaltatasok/Termek-csoportok/Szivattyuk/Kordugattyus-forgodugattyus-szivattyuk/

A filmben elhangzott alábbi gondolatokat nem tudom összeegyeztetni:

1.
"... a súrlódás elég jelentős, hogy-ha a dugattyú egy falnak nekiszorulva csúszkál. Ennél nincs olyan..."

2.
"... csúszó felületet wolfram, wolfram-karbid párosítású csúszógyűrűvel, tömítéssel lehet tömíteni, ami egy teljesen hétköznapi dolog, mondjuk olajiparban és elég sok vegyipari gépben található..."

Ellentmondást érzek a bemutatóban. Van csúsztatás, vagy nincs csúsztatás?

A versenyképességét illetően is vannak kétségeim.
A wolfram nem terem minden bokorban.
Ennek alátámasztására idézek egy gondolatot máshonnan.
"A fejlett ipari országok szerint a 19 különböző ritka nyersanyagot, köztük a wolframot és a molibdént érintő exportkorlátozások felfelé nyomták a szóban forgó elemek világpiaci árát,"
forrás: www.gyartastrend.hu/gazdasag/cikk/kina_nem_enged

2012-04-11
19:59:41
Előzmény: Bous83 #28315#28323
Bous83,
Szerintem ez a pasas a Wankel-motor ötletéből rajzolt valami kompresszort. Aztán egy csomó mellébeszéléssel hűlyiti a hallgatóságát. A hallgatóság meg jólnevelten köhécsel. Hát, szomoru:(
2012-04-11
17:28:47
Csak most, csak nektek, INGYEN FŰTÉS a levegő energiáját felhasználva!

Az oké, hogy az ember nem örökmozgót alkotott, de valahogy elvesztettem a fonalat a működéssel kapcsolatban. A hiba biztosan bennem van. Segítenétek? :-)
www.youtube.com/watch?v=TRNQ3mXIqO0

Biosolar Forum  =>  Hőszivattyú  =>  ROTARY PISTON HP
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva