English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Cellulóz (ISOCELL, ISOFLOCK...)lapozz: 1, 2   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-12-03
11:00:22
Előzmény: zsezse #36273#36276
Ezeket aláírom. Használtuk már, valóban tudja.

- Keményforrasz lánggal toltam neki, felizzott, de nem égett!!!
- Tudtommal valamiféle bór sóval van vegyítve, ami alapvetően ártalmatlan anyag, de tűzgátló és rettentően utálja minden a savanyúságát.

Nem egy helyen jártam már, ahol az egerek háton fetrengve kacarásztak az üveg/ kőgyapotban, mintha csak welness fürdő lenne, abból építettek még fészket is...
black_slashVálasz erre
2011-05-05
21:21:22
Előzmény: sándor #14138#14147
"...a befújt cellulóz szigetelést..."

Én még födémszigetelésnek nézegettem, mert szerintem ahhoz tökéletes. Csak az ára valami egészen elképesztő volt. :(

A függőleges befújással kapcsolatban vannak fenntartásaim. Nem tudom itt mire jutottatok, vagy volt-e valaki, aki alkalmazta. De egyszer szívesen megnéznék egy próba panelt. Mennyire lesz homogén, mennyi anyagot nyel el etc. De aligha hiszem, hogy erre lehetőségem lesz.
2011-01-12
21:22:57
Előzmény: villam64 #10572#10579
A tetőteremben a szarufa(16 cm)hűvösebb volt a hőszigetelésnél .

Még a nikecell táblák között is van mikrohőhíd.

Ha hőhídmentes homlokzatot akarsz, akkor a szórt PU hab jöhet számításba. Ez homogén.

Az isocellnek is megvan a létjogosultsága ahogyan minden anyagnak (egyik sem jó mindenhová) de enyhén szólva is túlzás így erőltetni. Volt már rá példa az EPS golyók és a habarcs keverékénél, az is mindenhová jó volt az ajánló szerint :) .
villam64Válasz erre
2011-01-12
16:57:52
Előzmény: robert #10548#10572
Róbert
Én annyira a gerendázat miatti aggodalmadat nem osztom. Szerintem keresztben a faanyagnak nem csak az ellenállása nő meg, hanem a szigetelése. A maradék víz a fában hosszirányban fog annyiszor jobban hőt vezetni, mint ahányszor kisebb az ellenállása így mérve.
2011-01-12
07:54:08
Előzmény: rob34 #10257#10548
rob34,

A képeken létható homlokzati hőszigetelésről készült már hőfénykép? A gerendázat miatt az az érzésem, hogy hőhidas a rendszer.

Milyen táblákkal van burkolva?

Mik a képen látható nyílások? A befúvás helye?

morisz64Válasz erre
2011-01-12
00:55:37
Előzmény: rob34 #10257#10545
Kedves Rob 34!

Érdekelne az Isocellről minden tapasztalatod.
Én is most raknám a szeglemezes tető födémére és esetleg a külső falra is.
Mi az a vakolható puhafarost?
Mennyiből jön ki komplett a fal Isocelles szigetelése? Neked, hogy sikerült?

Kösz a választ, ha nem zavar még kérdezek, privátban is, ha úgy jobb.

Morisz64
Debrecen

2011-01-04
16:11:34
Homlokzati hőszigetelés képekben.

www.picasaweb.google.com/bp.cityguide/HomlokzatiCellulozHoszigeteles#
2011-01-04
15:49:01
Homlokzati szigetelés cellulózzal.
Első kép
1;Külső színezés
2;Vakolható puhafarost
3;Tartóváz és cellulóz szigetelés
4;Téglafal

Második kép
Egy 30 cm vastag tömör téglafal hőszigetelési értékének alakulása különböző vastagságú cellulóz hőszigeteléssel számolva

2010-11-26
17:36:38
Sziasztok!

Nem rég bukkantam rá erre az oldalra www.akcio.lambda.hu/, itt most kedvező áron ajánlanak kőzetgyapotot. Esetleg érdekes lehet annak, aki a közeljövőben szeretne hőszigetelni.
2010-11-15
09:39:28
A padlás födémre raktam az 1 guriga 20,3nm - 5 cm vastag üveggyapotot, 3400Ft-ért. Evvel nem tud versenyezni a cellulóz szigetelés, bármilyen szupernek mondják. A további reklámozásból köszönöm nem kérek, a problémát megoldottam.
2010-11-14
16:04:30
Nem írtad hogy hova lett volna beépítve a szigetelés, mert pl. födém esetében 5cm vastagsagnal kb. 20 kg kell/ m3.

2010-11-13
22:21:17
Kedves rob34!
Mindkét forgalmazó 3 zsákot ajánlott, 1 zsákra azt mondták, hogy 5cm vastagságban 5nm-re elegendő.
Közben találtam adatlapot cellulóz szigetelésről.
50kg/m3, 1 zsák 12.5kg, nálam 12nm X 5cm= 0,6m3 --> X 50kg= 30kg --> 2,4zsák.
Akkor ezért mondták a 3 zsákot. 3X3800Ft + szállítási költség = elég sok.
Az üveggyapotot munkából hazatérve, + 150m kitérővel vettem.

Olvastam tanulmányt a cellulóz szigetelésről, hogy azonos, könnyűszerkezetes háznál az egyiknél papírt, míg a másiknál gyapotot használtak. A rostos papír 15%-kal jobb lett hőszigetelés szempontjából, de az itthoni árak miatt nehezen száll versenybe.
Új házamnál sem tervezem ezt az anyagot.

Üdv: Pali
2010-11-12
21:57:32
Kedves Pali!

Ha mondjuk 12m2 falat szeretnél egy gépi vakolassal foglakozó céggel megcsinaltatni szerinted mi lenne olcsóbb ,ha veszel két zsak vakolóanyagot és megacsinalod vagy ha kijönnek és megcsinaljak?
Egyébként celulózt lehet kézzel is teríteni,tehat ha vettél volna egy zsak ISOCELLT
3800 forintért akkor mar nem lenne akkora a különbség arban.
2010-11-11
11:17:21
Kértem árajánlatot két cellulózszigetelőtől 12nm, 5cm vastagságban.
9600 és 11200Ft között volt az ajánlatuk. Tegnap vettem 20,3nm 5cm vastag üveggyapot szigetelést 3400Ft-ért. Meglévő szigetelést pótolok, javítok ki vele.

Lehet számolni, tervezni és dönteni.
Adott technológiához adott anyag szükséges, de más technológiával, más anyaggal esetleg ugyan azt lehet megcsinálni, csak teljesen más áron.

Járjunk nyitott szemmel!

2010-11-11
09:25:22
rob34,
Kösz az érdekes képeket.
Ha van a képekhez valamilyen hozzáfűzni való magyarázatod, akkor azt szerkesztés módban teheted meg (pl milyen anyagokat használtál, mire kell odafigyelni, stb...)
2010-11-11
00:11:31
robert.
beszerkesztheted.összerakok egy másik sorozatot.
2010-11-10
18:11:22
rob34,

Beszerkeszthetem a neved alá a képeket?
Befúvás előtti állapot? Arról is vannak fotók?
2010-11-10
16:55:59
Parafékező réteg szakszerű kivitelezése tetőtérben

villam64Válasz erre
2010-04-18
05:28:33
Próbálok keresgélni cellulóz szigetelést, de ez is eléggé nehézkes. Nem hiszem, hogy az osztrákok ennyire titkolnák az árakat, mint nálunk. Az is zavar, hogy ha fokozatosan akarom a mennyezetet szigetelni, akkor a 'nettó' minimális vásárlási érték 150 000 forint. Némelyik csak bedolgozással árulja. Kíváncsi leszek majd, hogy a bedolgozási árban benne van-e a padláson a hézagosan lerakott deszkázat felszedése, és hézagmentes visszarakása, hogy be lehessen fújni a granulátumot. Vagy, hogyan teszik be a felszedése nélkül a granulátumot, hogy a hézagokon ne fújják ki.
Hol kapok 1000 Ft/m2 10 cm-es vastagságban cellulóz granulátumot? Vagy építkezésekről hozzak haza agyagot, és azzal töltsem ki a mennyezet gerendázata közötti hézagot? Vagy az iskolásoknak szánt papírt válogassam előbb szét, és ami alkalmas szigetelésre, daraboljam kicsire, és tömködjem be a réseken ? Áruházaknál összeszedem az eldobált karton papírt. Fűrészpor ? Fatüzelés hamuja ? Mennyi k és λ értéke ? Papírból vizes pépet csinálok, keverek hozzá hamut. 200 000 Ft-ból veszek 7 erdei m3 tűzifát, és a hamuját keverem a papírhoz. Szerintem 1 m3 szigetelés összejönne 1 fűtési idény alatt.
Csak találtam
www.bio-solar-haz.hu/tervezes/bioszolarepiteszet.html
2010-03-24
12:26:01
Paga,

csak egy ötlet, ha nem jönne be a cellulózós szigetelési mód: írtad a rágcsáló és rovarveszélyt a környéketeken, ezért ha kombinálnád a kőzetgyapot és EPS szigetelési módokat, talán védett lehetnél a kártevőktől. Tehát alul kőzetgyapot, és néhány sor után - vagy az ablakok alsó vonalától - EPS szigetelés. A két részt szépen össze lehet dolgozni, alul nem kezdik ki a kártevők, felette meg az összefüggő vakolat miatt már nem tudnak bemenni.
2010-03-24
09:20:02
Üdv' Rob34!

Nincsenek konkrét adataim a másik anyaggal kapcsolatban, de szerintem az is cellulóz.
Ellenben érdekelne a ti terméketek, megoldásotok.
Döntés előtt állok, amit mihamarabb szeretnék lezárni.
Terveim szerint legkésőbb a jövő héten eldöntöm, hogy mi lesz a házunkon, és rendelek.
Jelenleg az EPS felé hajlok. Döntésemben a nagy homlokzati felületek (~380m2) miatt prioritást élveznek a költség szempontok, de a hozzászólásoddal újra elgondolkodásra késztettél a befúvásos technológia vonatkozásában.

A mi homlokzataink ~10éve, normál porotherm 38-as téglából épültek, sok íves nyílászáróval (fa). Jelenleg a vakolatlan téglafal látszik.
A házunkhoz közel szántóföld van, ami rovarok, rágcsálók intenzívebb jelenlétét jelentheti az év bizonyos időszakaiban.
A szomszédunkban állattenyésztéssel foglalkoznak. Sajnos közel az északi homlokzatunkhoz, ami a telekhatáron van; ~140m2 összefüggő felület.
Az állatok miatt itt is intenzívebb a rágcsálók jelenléte, és a "szagok".

Nézzük konkrétan a ti rendszereteket!
1. Mit takar részleteiben az általad megadott 1750Ft/m2 alapár?
2. Milyen lesz a falazat k-értéke az általad megadott 10cm vastagságban megvalósított hőszigeteléssel?
3. Téglafalnál milyen helyes rétegrenddel lehet kialakítani a hőszigetelt végleges homlokzatot?
4. Milyen szükséges szerkezeti elemek vannak még, amit az általad megadott ár esetleg nem tartalmaz?
5. Van 38cm-es téglafalon elvégzett homlokzat hőszigetelési referencia munkátok?
6. Tapasztalataitok szerint milyen külső burkolatok a jellemzőek ennél a rendszernél?
(Ezt a további költségek tervezése miatt kérdeztem, hogy a teljes rendszer bekerülési költségét tudjam kalkulálni.)
7. Mennyire rovar és rágcsálóbiztos a rendszer az évek múlásával?
8. A cellulóz beveszi (megtartja) a közelből áradó kellemetlen szagokat(haszonállatok)?
9. Milyen élettartammal lehet számolni?
10. Garanciák módja, ideje, feltételei? (Ülepedés, pára, beázás, hőszigetelési tulajdonságok, tűzállóság, rovar és rágcsálóbiztosság, egyebek.)
11. Ha nem csak 'vicc' volt részedről a "nagycsaládos kedvezmény"-re való visszautalás, akkor ez a gyakorlatban nálatok mekkora kedvezményt jelent?
12. Kedvezőbb feltételekkel tudok vásárolni tőletek, ha kivitelezőként/viszonteladóként teszem?

2010-03-23
21:26:54
Zizu!

Még nem döntöttünk.
Tavaly már hajlottam arra, hogy valamelyik perforált polisztirol lapos rendszert válasszam. (Terranova Klíma, Baumit Open)
Ezek elvileg páratechnikailag többet tudnak mint a normál EPS lapos rendszerek, s mivel a baumit képviselője akarta indítani a házunkat az "Év háza, az év vakolat" versenyben, vagy valami ilyenben, abban bíztam, hogy a nagyobb felület és a ház főútvonal melletti fekvéséből adódó lehetőségek (reklám, referencia) miatt, sikerül valamilyen +projekt engedményt kialkudni. De ~400 m2 nem tétel egy gyártó/forgalmazó cégnek. :-)))
S bár a házunk a főútvonaltól ~40 méterre kezdődik, a zajos "előnyeit" ismerjük, felmerült a kőzetgyapot lehetősége is. Az elvileg hangszigetelésben jobb mint az EPS.

.... Aztán a hőszigetelés kérdése áttolódott erre az évre....s hőszigetelésekkel kapcsolatos vélemények, tapasztalatok után kutatva találta erre a fórumra, ahol rövid idő alatt is sok hasznosat "tanultam".

Most viszont rövid időn belül döntök, mert a kertrendezés, meg egyebek miatt már nem szeretnénk halogatni.
Jelenleg a Monolit fórumtársunk házán már jól bevált 5cm vastag EPS szigetelés tűnik a befutónak.
Valószínűleg ez a mi szintén 38 cm vtg. porotherm falunkon is jól működne.
Ebből valamit saját magam is el tudnék végezni, így még kedvezőbbé téve a bekerülési költségeket.

Azonban most hogy Rob34 bejelentkezett itt a fórumon a befúvásos rendszerével, újra elgondolkodom ezen a lehetőségen is.
Önmagában az általa mondott 1750+áfa/m2 anyag+munkadíj ár egy kedvező nagycsaládos kedvezménnyel :-))) nem lehet rossz alternatíva, ha megfelelően válasszuk a többi réteget. Mert ugye a befúvásos rendszernek a lényege, hogy két statikailag megfelelő réteg közé kell bejuttatni a szigetelőanyagot.
Azaz további költségek: fogadó fák a falra, +fólia, + a külső burkolat. Ez sem olcsó.
Ha pedig a fa mellett döntünk, akkor azt megfelelően kell kiválasztani, előkezelni, és évről évre gondoskodni kell a felületvédelméről, stb.
Még egy vakolt rendszernél ilyen ismétlődő feladatok nincsenek.
Remélem nem untattalak! :))

2010-03-23
16:52:14
Helló mindenkinek!
A cellulóz árához csak annyit fűznék hogy függőleges falszerkezetnél 10 cm vastagságban 1750 Ft+áfa beépítve és ebből még a nagycsaládos kedvezmény nem lett leszámítva:).Ez négyzetméterenként 5,1 kg szigetelőanyagot jelent ami ülepedésbiztos. A kérdés az hogy a másik szigetelőanyagnak milyen a fajsúlya és hogy ülepedésbiztos e.

www.isocell.hu
2010-03-23
11:17:25
Paga!

Nagyon szepen koszonom, megnezem. Hat attol tartok, hogy nekunk sem az anyaggal, hanem az araval lesz gondunk. Azt lehet tudni, hogy vegul mi mellett dontottetek es az bevalt-e?
2010-03-23
10:45:41
Zizu!

Én tavaly kezdtem el keresgélni hőszigetelési megoldások után, mert szerettem volna a házunk homlokzatait hőszigetelni.
Szerelmese vagyok a fának, így első körben arra gondoltam, hogy a házunk kap egy külső fa burkolatot -amit én készítek el-, a hőszigetelést pedig megoldjuk valamilyen a téglafal és a faburkolat közé helyezett 'természetes' anyaggal.
Így találkoztam először a befúvásos szigeteléssel.

Személyesen, közvetlen közelről még nem láttam ezt a megoldást és a kivitelezés folyamatait sem, de számomra nagyon szimpatikus volt.

Telefonon beszéltem egy kivitelezővel a lehetőségek és az árak vonatkozásában, aki miután kiderült számára, hogy nagycsaládosok vagyunk, mondta, hogy tud nagycsaládos kedvezményt biztosítani.

A www.szjmuhely.hu weboldalon lehet őket elérni. (Sajnos linkként nem tudtam beszúrni.)
Itt előzetes árkalkulátor is a rendelkezésedre áll, online.

Nagyon közvetlen, barátságos a tulajdonos stílusa.
A választásom nem erre az anyagra esett, de ennek csak anyagi okai voltak.

Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Cellulóz (ISOCELL, ISOFLOCK...)lapozz: 1, 2   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva