English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Az energia ára  =>  Olcsóbb a zöld áram?
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-10-05
08:32:51
Érdekesség a napon belül megtermelt áram milyenségéről és az áráról.
Napon belül is változhat az áram ára? Nem is tudtam, igaz nem vagyok termelő :(

2011-10-24
17:40:29
Előzmény: sándor #20388#20394
Sándor,

"
A megszellőztetett jelentés első verziójából ugyancsak kiolvasható, hogy jelentős mennyiségű tengeri szélenergia-kapacitás épülhet be az európai villamosenergia-rendszerbe, ami további emelő hatást fejt majd ki a fogyasztói árakra.

A tanulmány a fosszilis energiahordozók tisztább energiaforrásokkal történő kiváltásának lehetőségeit veszi számításba. A felvázolt öt szcenárió egyaránt a szélenergetika jelentős terjedését mutatja, a szélenergia 2050-re az első számú forrás lehet az áramtermelés tekintetében. A jelentés szerint a szélenergia áramtermelésen belüli súlya a jelenlegi 5 százalékról 49 százalékra növekedhet.

Az iratban szereplő megállapítások szerint 2020-2030-ig jelentős áramár-emelkedésre számíthatnak az európai fogyasztók. A legmagasabb árszintek 2030-ban alakulhatnak majd ki, amikorra jelentős szél- és napenergetikai kapacitások épülnek ki. A tisztán zöld szcenárió szerint 2050-re a fogyasztói áramár akár duplájára is emelkedhet, míg egy olyan mix esetében, ahol a nukleáris energiának és a széndioxid-leválasztással és tárolással (CCS) működő hagyományos erőműveknek nagyobb teret engednek, a becsült áremelkedés 43 százalék.
"

Én az energiaárak emelésének vagyok a híve, mert azt felfoghatjuk egy szociálisan érzékeny környezetvédelmi adónak is :)
Ezért ez a hír elszomorít, mert a felvázolt sötét szcenárió szerint csak évi 2% drágulás várható az elkövetkező 38 évben, ellentétben az az utóbbi évek 7% drágulásával!

villam64Válasz erre
2011-09-26
20:58:59
Azt írja az újság:
" Ahhoz, hogy Magyarország teljesíteni tudja a 2020-ra vállalt 14,65 százalékos célszámot, az előttünk álló évtizedben a végfogyasztói árak folyamatos, de moderált, egyszámjegyű emelésére lesz szükség, máskülönben nem teremtődik meg a fedezet az új zöld kapacitások támogatására”
www.vilaggazdasag.hu/vallalatok/energia/miert-fog-folyamatosan-dragulni-az-aram-es-a-tavho-358645

Vaciláltam, hova tegyem be. Nem csak az energia kapcsolt, hanem a cikk tartalma. Szarnak a fejünkre. A megújulókat támogató kicsikre.
Biosolar Forum  =>  Az energia ára  =>  Olcsóbb a zöld áram?
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva